Bejval sem slavnej

• Veľká Británia I Used to Be Famous
všetky plagáty

Dvacet let po vrcholu kariéry se bývalá hvězda chlapecké kapely seznámí s mladým nadaným bubeníkem a nečekaně dostane druhou šanci se proslavit. (Netflix)

quido_zidle

Po prvních 15ti minutách jsem to chtěl vzdát... No a udělal bych chybu. Podobných filmů bylo natočených mraky, se stejným dějem, stejným koncem, tenhle byl ale něčím jiný a pokud bych měl použít jedno slovo, které ho charakterizuje, ty by bylo "roztomilý". Prostě mi teď v době, kdy na vás vyskakuje z obzazovky jeden psychopat za druhým (jak v reálu, tak ve filmech) sedl do nálady. P.S. Vzkaz od plebsu a naivních teenagerů pro kočkodana - protřelého absolventa Vysoké školy života: Tohle je portál pro hodnocení filmů, ne na vypouštění flustrace a zvracení na lidi! Na to vám výborně poslouží jiné servery a diskuze na nich... ()

Malarkey

U hudebních dramedií jsem nejednoukrát byl překvapen vysloveně suprovým zážitkem. Takže i z toho důvodu jsem neváhal a do tohoto filmu se pustil hned, jak jsem ho na Netflixu zahlédl. Výsledek není úplně šokující, ale i tak se na něj příjemně kouká. Emoce jsou sice hodně povrchní a režisér to tady do diváka valí rychlostí závodníka motorsportu, ale ve výsledku pořád platí, že se tu pracuje s hezkým životním příběhem a přátelstvím mezi vyhaslou hvězdou a nemocným klukem. Závěr pak vysloveně hezký. ()

choze

Za komedii bych to určitě neoznačoval a není to ani feel good pecka, ale příjemná podívaná to rozhodně je. A Skrein je skvělej. ()

silentname

"I Used To Be Famous" je vo výsledku veľmi príjemnou netflixovskou dramédiou, ktorú síce viete odhadnúť od začiatku do konca, ale zase si vie svoje momentky lepšie vychytať a dať do toho väčšiu dávku srdca, než bežne tento typ filmov dokáže. Dôvod je najmä priateľstvo medzi Vinniem a Steviem, ktoré pôsobí od začiatku do konca veľmi úprimné. A druhý je ten, že Vinnie je veľmi sympatická postava. Ed Skrein mu skutočne dokázal dať veľmi príjemnú povahu. Nejde o skrachovanú hviezdu, ktorá ostala zatrpknutá a nasraná na celý svet v kombinácii s problémami s alkoholom. Nie. V jadre je to obyčajný človek, ktorý sa dočkal svojho veľkého momentu, no potom s myšlienkou, že chce robiť niečo iné upadol do zabudnutia a snaží sa dostať opäť späť. A keď uvidí u Stevieho talent a začnú spolu komunikovať a spravia novú kapelu a všetko toto... funguje to skutočne veľmi dobre. Pretože je vidieť, že Vinniemu úprimne na Steviem záleží. Ako som povedal, príbehovo to veľa nového nepovie a dočkáme sa veľkého množstva scénok, ktoré poznáme, ale to priateľstvo medzi našimi protagonistami a celá atmosféra v skupine muzikoterapie sú pre mňa dva dôvody, prečo tento film funguje lepšie, než by možno fungoval normálne. U mňa prijemné prekvapenie, ktoré musím oceniť. Hodnotenie: B+ ()

Jirka_Šč

Ed Skrein je perfektní, ale vše ostatní je trochu nepřesvědčivé, zjednodušené a limonádoidní. Není mi úplně jasné, jaký autizmus ten kluk měl, protože se občas choval na autistu překvapivě normálně. Kupodivu na to, že to má být hudební film, tam bylo málo hudby, která by se mi líbila. ()

ArsenalEagle

Klasická emočně nastavená ždímačka se sympatickou ústřední dvojicí a feels good atmosférou, která neurazí, ale ani ničím nepřekvapí. Příjemná jednohubka z Netflix produkce. ()

Aljak

Milý príbeh o vyhasnutej hviezde a autistickom chlapcovi, ktorí sa k sebe nájdu cestu počas náhodného pouličného vystúpenia kdesi v Peckhame. Aj keď to od istého momentu bolo trochu predvídateľné, človek by si iný koniec tohto filmu rozhodne ani neželal, a sympatické duo, ktoré sa navzájom dokázalo bezvýhradne podporiť nemohlo skončiť inak. Takže aj scenár napokon nesklamal. Akurát tej hudby tu bolo pomerne málo, na to že to bol hudobný film. Skôr tu sledujeme vývoj vzťahov hlavných postáv a samozrejme aj vnútorný vývoj postáv (teda predovšetkým postavy oportunistického Vinca). Ale OK, film ma bavil, je to na hrane 3 a 4 hviezd (ale na tie 4 tomu predsa len niečo chýbalo). ()

M.i.k.e

příběhů o zkrachovalých/kdysi slavných umělcích, kteří prostřednictvím něčeho/někoho znovu najdou sami sebe, svojí lásku k tomu co dělali a třeba se znovu stanou slavnými už tu byl nespočet. V tomhle případě sem se navíc bál obsazení Eda Skreina, protože to je pro mě osobně herec bez špetky charismatu a zatím sem ho neviděl v roli kde by mě bavil. I used to be famous ovšem bude výjimka potvrzující pravidlo, protože Skrein se svým autistickým parťákem, kterého náhodně potká při vystoupení na tržišti tvoří sympatickou dvojici a i když se celý film ubírá klasickou a ničím nepřekvapující cestou, bohatě to vynahrazuje slušnou a milou atmosférou. Dokonce i ta hudba, která je dost retro byla překvapivě fajn...60% ()

Pajky3

Průměrný film z produkce Netflixu, který láká hlavně na feel-good atmosféru. Docela příjemně se na to koukalo a utíkalo to, dokonce ani hudba nebyla špatná, i když syntetické klávesy nejsou něco, co bych vyhledával. ()

Honzíno

Film, co začíná nenápadně a mírně odtažitě, stupňuje a končí na vrcholu. Každou minutou je to o kousek lepší, ve finále je moc dobře, že některé linky zůstanou jen načrtnuty. Za mě těžkej palec nahoru. Chemii a herectví ústředního dua by áčkovější produkce mohly závidět. ()

Timak

Balancuje to na hranici 3-4*. Skrein mě překvapil, nečekal jsem to od něj. Nicméně mám z toho pocit, jako kdybych jedl úžasný jídlo, které jsem si předtím ohřál v mikrovlnce. ()

Hanys_

Dostal jsem asi to, co jsem přesně čekal. Příjemnou hudební pohodovku, která jede podle klasického mustru od začátku do konce. Skrein hodně v poho. 6/10 ()

petikacka

Obecně mám ráda hudební filmy a většinou jsou skvělé. I když... I když některé ne a tento se k nim zrovna zařadil. Nebyla to žádná šupa, ale jako slušná oddechovka to splnilo svůj účel. Za mě 65% ()

Dr.Manhattan

Hudobná feel good drama, pri ktorej od začiatku do konca viete ako skončí, ale vôbec vám to nevadí. Ed Skrein ma potešil. Trocha iná rola v akej sme zvyknutí ho vidieť, ale mne osobne tam veľmi sadol. Začínam ho mať docela rád, len ten spev by mal trocha doladiť, alebo ostať pri rape... poprípade len pri filme :))) Predpokladám, že väčšina čsfdákov ani nevie o tom že začínal v hudobnom priemysle. ()

BOURQUE

Vypočítateľná avšak celkom slušne natočená jednohubka, ktorá predovšetkým zaujme celkom dobrým combom (a experimentom) synthu a bubnov. Všetko ostatné (príbeh, jeho vedenie a vývoj charakterov) pola predpokladov a bez nečakaných odobočiek. P.S.: Režijný debut Eddieho Sternberga. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

gemi

Melancholická, až skoro depková záležitost, ale ne nepříjemně. Dává možnost vcítit se do člověka, který bejval slavnej a o dvacet let později nemá na večeři. Je o to hledání a znovunalezení sebe sama. Když už to vypadá, že není žádná cesta, ona se nějaká vyloupne. Akorát si myslím, že z tématu šlo vytřískat podstatně víc. Pro bývalé popové hvězdičky je to ale pětková záležitost. ()