Počas vojny vo Vietname založila americká tajná služba CIA svoju vlastnú leteckú spoločnosť, ktorú pomenovala Air America. Jej úlohou bolo prepravovať z miesta na miesto všetko, čo si len viete predstaviť – dokonca aj heroín! Keď v roku 1969 prišiel mladý a temperamentný Billy Covington (Robert Downey Jr.) o svoju leteckú licenciu, vyzeralo to, že s lietaní navždy skončil – no potom dostal miesto práve v Air America a spolu so svojím novým kopilotom Geneom Ryackom (Mel Gibson) začal z krízových oblastí transportovať úzkoprofilový tovar, vrátane už spomínaných drog! Hoci predtým Covingtona všetci považovali za riadne streleného a nevypočítateľného, vo svojej novej práci, vedľa svojho nového partnera a vo svetle šialených misií uprostred najtvrdších bojov, pôsobí ako absolútny „slušák“ vystrihnutý zo žurnálu! (TV Markíza)

Deratizer

Nečekal jsem že to bude na méně než tři hvězdy, ale bohužel film je šíleně nudnej, slabej na akční scény, které jsem čekal v áčkovským stylu, nerozesmál mě, přestože tam byla snaha o humor a už od začátku filmu tuna keců bez toho, aby divák nezýval nudou. Prostě slabota sotva na jedno zkouknutí, kdejaký nízkorozpočtový béčko je 100 krát zábavnější a poutavější než tento film. Čekal jsem na konec, víckrát už to vidět nechci. Ty dvě hvězdy s odřenýma ušima, protože se vším všudy tento film vnímám jako ztracenej čas utahanou nudou. ()

char_t

Film z doby, kdy Downey Jr. vypadal jako mladší a ošklivější brácha Mela Gibsona. Není to špatné... Ale rozhodně to není komedie - sem tam sice zazní nějaká ta hláška (reklama na UZI), ale jinak je humoru jak šafránu. ()

Marykus

Docela dost sem se nudil abych pravdu řekl. Celý film se nic moc nestalo, nic moc akce a ani nijak vtipné. Nebýt Roberta Downeyho Jr. nekoulnul bych se na to. :( nic víc k tomu asi není k dodání... ()

helloween93

Mix komedie a akce co nefunguje...není to ani vtipné, ani akční, je to nudné. A především to nemá hlavu ani patu. Gibson nevýrazný a zcela ve stínu Downeyho. Za zmíňku snad stojí jedině zamaskování letadla, jinak nuda....** ()

yamk5

Akosi ten film nefunguje ani ako komédia a ani ako seriózny akčný trhák. Nakoniec by ma len zaujímalo, čo z toho chceli tvorcovia mať, snáď nie oboje naraz. Nakoniec, chvalabohu, že tento snímok tak pekne zapadol prachom. ()

Torgal

Veľkoryso natočená akčná komédia z Melom Gibsonom v najlepších rokoch a mladým Iron Manom o ktorej som doteraz nepočul? Sem s tým! Bohužiaľ sa ukázalo, že bol dobrý dôvod prečo tento film zapadol. Vôbec totiž nefunguje. Mieša vážne témy vietnamskej vojny, korumpovania moci a pašovania drog s vyložene bláznivými ústrednými postavami, ktorí sú extrémne ľahkovážni namachrovaní frajeri. Dej v podstate žiadny - len sa poletuje nad lesmi a občas núdzovo pristane alebo havaruje. Zbytočný a právom zabudnutý film. 5-/10 ()

druhaveta

Lehkovážná bezstarostnost, s jakou film idealizuje veselé pilotské kumpány, rozpustilou CIA, nezbedné pašování opia a vůbec celou pohodovou laoskou válku, je chvílemi až nakažlivá. ()

Acrobat

Keď tak pozerám na obsah commentov nie sú príliš obsiahle. Ale je to zákonitosť, že niektoré typy filmov nedokážu podnietiť spravenie uzavretého názoru. Po dopozeraní môžete skonštatovať iba zle alebo dobre, no v nie viac ako rozvitej vete. Air America je pre mňa podobného charakteru, kde príjemné to bolo, no vyžmýkať myseľ a jazyk k vyrovnanému odporúčaniu a názoru, znamená ich znásilniť. ()

Martensson35

V zásadě taková prvoplánová tuctovka, kterou výrazně pozvedá komediální střih v podání dua Gibson/Downey a letecké scény. Stylový hudební doprovod tomu všemu dává svižné tempo, takže tak nějak zaokrouhleno nahoru na 4*. ()

Edit13

Film mi přišel poměrně těžkopádný a upovídaný, na jednu stranu se tváří jako komedie, na stranu druhou se snaží narážet na válečné téma, ale ani jedno zde nefunguje. Že zde hraje Mel Gibson, beru spíše jako omyl. ()

zipacna

Prostředí, kde se film odehrával bylo zajímavé. Dokonce i scény s letadly se mi líbily. Ale jinak to byl strašně utahaný film, kde jsem celou dobu čekal, že se to nějak rozjede. Nerozjelo. Sympatická hlavní dvojice bylo asi to jediné, co mě u filmu udrželo do konce. (50%) ()