Slávni mušketieri sa rozhodnú, že ochránia česť koruny a aj tento raz bude ich voľba správna. To ešte netušia, že ten cynický, krutý a ľahkovážny Ľudovít XIV. (Leonardo DiCaprio) vôbec nemusí byť pravým kráľom, ale jeho dvojčaťom, a skutočného panovníka nechal s maskou na tvári zatvoriť do väzenia, aby sám využíval a zneužíval jeho výsady. Tento záhadný muž so železnou maskou, ktorý sa volá Philippe a je údajne dvojčaťom istého vysokopostaveného urodzeného pána, prináša mladému kráľovi desivé nočné mory. Mladý kráľ Ľudovít XIV., vedomý si svojej absolútnej moci, nestará sa o ľud ani krajinu, iba o to, aby nevychladlo lôžko v jeho spálni, v ktorom sa pravidelne striedajú tie najpôvabnejšie dvorné dámy. Ale jedného dňa spadne kosa na kameň – keď kráľ pošle kvôli priazni krásnej Kristíny do vojny jej snúbenca. Ten vzápätí padne a jeho otec – ktorým nie je nikto iný ako jeden z mušketierskej trojice Athos (John Malkovich) – sa rozhodne ukončiť kráľovu krutovládu. Spojí sa opäť s Aramisom (Jeremy Irons), ktorý sa stal kňazom, s búrliváckym Porthosom (Gérard Depardieu), z ktorého sa stal bolestínsky hypochonder a s kapitánom D´Artagnanom (Gabriel Byrne), aby opäť obnovili v krajine poriadok a nastolili vládu pravého kráľa Philippa (Leonardo DiCaprio), ktorý bude naozaj hodný svojho titulu... (TV JOJ)

teresinha

Myslím, že z teorie, že otcem Ludvíka XIV. je jeden z tří mušketýrů, rotuje Dumas v hrobě... :-) Jen kvůli téhle legraci dvě hvězdy ()

BellaRagazza

Hvězdička za pana Depardieu, Malkoviche a Ironse dohromady - ve filmu je vše, co by ve správném historickém bijáku mělo být, ale totálně to pohřbila americká slaboduchost. ()

sedmdevet

Na to se dalo koukat jen kvůli hereckému obsazení, příběh samotný byl jako nepovedený obraz, ale v žádném případě abstrakce. Prostě moc barev, zbytečné přehrávání. Odzbrojil mě hudbní doprovod a Gabriel Byrne,takže jeho charisma to u mě vytáhlo možná výš . Nejde o historická fakta, film natočen na motivy knihy od Alexandra Dumase staršího, a on si to taky rád mnohdy idealizoval, ale mě to přišlo přeplácaný, koukatelný, ale přeplácaný něčím příliš voňavým a zbytečným. ()

QuietRioT

Nesúhlasím s komentármi elitárov. Prekvapuje ma, že film nie je ani v červených číslach, pričom by si to jednoznačne zaslúžil. Film verne interpretuje situáciu vo Francúzku, pričom najvernejšie prostredia na kráľovskom dvore. DiCaprio by si za túto dvojrolu zaslúžil nejaké ocenenie, pretože zahral aj svetlú aj tmavú stránku veľmi presvedčivo. Vážne sa mi nestáva, aby ma film dojal, naposledy to asi bolo keď som mal 13 rokov a zomrel King Kong, ale tento film to dokázal. Možno to, že som nečítal knižnú predlohu ma odľahčilo od posudzovania scenára, takže s ním môžem byť spokojný, kedže všetko je premyslené a ťažko nájdete nejakú logickú chybu. Som nadmieru spokojný, všetkým odporúčam. ()

mzop

Na to, jak americký filmy tohoto typu fakt nemusím, se mi tenhle moc líbil. Herecké výkony jedinečné, líbil se mi i scénář (občas přitažný za vlasy, proto "jen" 3 hvězdičky). ()

Terax

Nijak zvlast me to nenadchlo ale ani neodratilo to dokoukat dokonce, film bohuzel nevyuzil svuj potencional ktery mel a to predlohu a skvele obsazeni. Depardieu a Dicaprio nejsou tak vyrazni jak by se v jejich postavach melo. Jinak prostredi a hlavne hudba jsou na vysoke urovni. Bohuzel mohlo to byt lepsi, 3/5. ()

Free_Rainer

Mám dojem, že většina negativních hodnocení zde vyplývá z odporu vůči mladému DiCapriovi. Ano, po věcné stránce je to blbost, ano scénář je hrozný, ale pokud máte rádi tři mušketýry a nepřemýšlíte nad tím filmem, tak se na to prostě kouká dobře. Je to zkrátka ve stylu romantismu - nelogický, naivní, hrdinský, patos. Žádná perla ale ne horší než průměr. ()

Ghedina

Kdybych byl profesionální herec,mým snem by bylo si zahrát právě v některém zpracování Třech mušketýrů.Ovšem pokud bych se potom díval na výsledek,asi bych byl sám za sebe hodně zklamaný.Nuda a navíc sakra dlouhá.Mě osobně přišel asi jako pětihodinový.A nic na tom nezmění,že se to tam hemží jedním mým oblíbencem za druhým.Irons a Malkovich mi v kladných rolích moc nesedí,Byrne je až příliš moc hrdý a tak jsem se jen zasmál otylému Porthosovi.Ostatně,proč by mušketýr nemohl být tlustý? ()

milunech

Nádherná hudba, která mne okouzlila a střih se také povedl. Herci zahráli co mohli a už jsem viděla daleko větší kraviny. Takže bych to tak úplně nezatracovala. ()

K8MK

Muž se železnou maskou je film , který si zakládá na hereckém skvělém hereckém obsazení , kde svůj velký herecký talent projevil Leonardo DiCaprio ve dvojroli , kdy až neuvěřitelně zahrál dva bratry rozdílné povahy . ()

danatr

Přes výtky, možná i oprávněné, ostatních přispěvatelů, tenhle film prostě miluju. Samozřejmě, že historie neodpovídá, a Dumasem je film jen ovlivněn, ale stejně na něj musím koukat vždycky znova a znova. DiCaprio mě tady přesvědčil, že umí opravdu hrát, o zbytku jsem to už věděla. Jediný, kdo mi neseděl, byla bezkrevná Cristinne. ()

vampvegetar

Pruměr klasické předlohy s jednou dychberoucí ( anglicky "breathtaking" ) zlomovou věcí pro svět Hollywoodu. A to, že v každé další roli si musíte pečlivě zvážit , zda-li jde o něj nebo jeho "virtuální dvojče". A někdy je to těžká úloha/úkol, protože když ďábel/chytrák svádí normálního hříšníka za pomoci dostatečne impresivních metód,provokací a zajímavých koček, tak to občas funguje. Jen lituji ty kočky, budou také umírat. Tak Leo jen tak dál ,máš před sebou hvězdní kariéru, ale musíš ukázat, jak jseš skvělej, protože dobrej stačí jen napul a to bys mohl v některých filmech ošklivě umřít ( a ty musíš makat herecky za oba ). ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (viac)