Bankový lupič Gino Strabliggi strávil desať rokov vo väzení, mal teda dostatok času na rozmýšľanie. Rozhodol sa žiť čestne. Vychovávateľ Cazaneuve mu veril, prihovoril sa teda, aby Gina podmienečne prepustili. Na toho však vonku čaká nielen jeho manželka, ale aj bývalí kumpáni. Gino je však pevne rozhodnutý neskĺznuť do starých koľají a kontakt s podsvetím odmieta. Pracuje v tlačiarni a stále sa stretáva s múdrym Cazaneuvem. Jedného dňa však zasiahne krutý osud - Gino stráca milovanú ženu. Najviac sa o neho zaujíma policajný inšpektor, ktorý ho kedysi dostal za mreže - je totiž presvedčený, že ľudia sa nemôžu od základu zmeniť a preto špehuje Gina na každom kroku. (STV)

smrtubohem

Herecký koncert Gabina a Delona. Výborný scénář, žádné řemeslné chyby, výborně udělaná atmosféra. Trochu jsem se bál, že se Delon nechá od toho hnusnýho fízla šikanovat až do konce-což Alain naštěstí nedopustil. Krimi jako řemen. Pro mne ozdoba francouzského filmu a jeden z top 10 Delonových snímků. ()

Stanmi

Výtečný film o tom, že i když jste býválým zločincem, který si splatil svůj dluh společnosti a žije spořádaně, tak pro některé pořád zůstanete kriminálníkem. To je případ bývalého lupiče Gina (Alain Delon), který se vrací z vězení, také díky přímluvě vychovatele Cazaneuva (Jean Gabin) a začíná pracovat v tiskárně, jednoho dne potká inspektora, kteý ho dostal za mříže a ten si umíní, že Gino bude chtít zase loupit a tak jej vyslýchá, sleduje a vyptátáva se až Gino jednou udělá chybu.... Film kromě zajímavého příběhu, který nabízí hned několik témat k zamyšlení staví také na vynikajících hereckých výkonecj obou hlavních představitelů tedy pánů Gabina a Delona, stejně tak i inspektora v podání Michela Bouqueta, vše doplńuje výtečná hudba, která zaznívá v těch správných pasážích. Jeden z nejlepších kousků franchouzské kinematografie a to už je co říct. ()

Lurtz37

Zase jedno magické spojení dvojice Gabin - Delon. A zřejmě to nejlepší (alespoň dle mého). Krásné ztvárnění tragédie osudu člověka, který jednou zabředl do kriminálního prosředí, z nehož se, jak později sám zjistí, jen velmi těžko dostává. Pokud se člověk seriózně zamyslí nad tím, že i v reálném životě je nemálokdy prospěšné na svět nazírat podobně jako klidná síla v podání Jeana Gabina, má snímek vlastně i velikou přidanou hodnotu. ()

lobo87

Už pri úvodnom (skvele nadabovanom) Gabinovom monológu o spravodlivosti som cítil, že toto bude niečo extra. Fantastický film, ktorý si nezaslúži nič iné, ako plné hodnotenie. Príbeh o priateľstve, vine a treste, ktorý mrazí tým, že môže byť reálny. Gabin a Delon si strihli veľké úlohy, ktorými sa mi navždy vryli do pamäti. Potešil aj mladý Depardieu či krásne Delonove partnerky. Poctivá krimi-dráma s fantastickou atmosférou. Taký film dnes nedokáže už natočiť nikto. Úžasné umelecké dielo... 85% ()

route60

Policejní vyšetřovatel v podáni Michaela Bouqeta je tak odporná zrůda že až mráz běhá po zádech a to je jen jedna z mnoha důvodu proč se na Dva muže ve městě znovu podívat, bezradnost člověka který chce od základu změnit život ale právě ruka (spravedlnosti) mu v tom bráni, výborný film který nemá slabé místo jak v tématu, ději, tak hlavně výborným hereckým obsazením. 100% ()

martins

Vynikající francouzské krimi, je hlavní hvězdou Gabin nebo Delon?oba naprosto skvělí, Michel Bouquet v roli otravného policisty také dokonalý. Vynikající brněnský dabing, nejlepší film Delona. ()

Zoltar78

Francouzské drama v jeho nejryzejší podobě. Delon a Gabin jsou naprosto excelentní. Dva závěrečné momenty, které mi v hlavě ještě hodně dlouho doznívaly. A to když se Delon nakloní ke Gabinovi a zašeptá mu "Mám strach" a zlomený Gabin se sklopenýma očima jen mírně pokýve hlavou a ví, že všechna slova už jsou zbytečná. A druhý je vyděšený pohled od gilotiny. Velmi emotivní závěr. ()

Juuroo

Ďalší z filmov, pri ktorom sa mi nechce veriť, že to má len 90 minút. Zahrané to bolo perfektne, zopár vynikajúcich scén, ale mne ten film jednoducho pripadal nekonečný. Veľmi slabé 4*. ()

senecek

Skvělý film s vynikajícími výkony Gabina a Delona. Pro mě navíc milá vzpomínka na duben roku 1980,kdy jsem tenhle výborný film,viděl poprvé jako patnáctiletý v neděli v čs televizi. Nostalgie spojená s velkou kvalitou snímku a parádním brněnským dabingem z roku 1975. ()

Nerajohn

Nádherný film. Film o přátelství dvou mužů, staršího a mladého s monologovým komentářem J. Gabina mi připomíná Vykoupení z věznice Shawshank. Samotný výkon Gabina je naprosto skvostný, vynikající je i Delon střídající euforii se zoufalstvím, na postavu inspektora v podání M. Bouqueta také nelze zapomenout. Závěrečných 5 minut bez hudby s pohledem do očí obou hrdinů a se závěrečným rychlým pohybem jednoho stroje považuji za jeden z nejsilnějších momentů kinematografie vůbec. ()

Mínós

Asi tady vyzradím něco z děje, tak bacha, i když jak se tak dívám a jak se dá i logicky podle počtu repríz u nás usoudit, je to varování celkem zbytečný. Takže jen tolik, že jsem zastáncem toho, oč tu běží, ale filmy jako tenhle a Mrtvý muž přichází mě vždycky přimějí zabrzdit a říct si: "Opatrně s tím, kámo, opatrně." A o to jde. Jinak bych ke všem místním pochvalám chtěl ještě vyznamenat Giovanniho za to znamenitý střídání lyričtějších pasáží s drsnějšíma a vyjádřit Ginovi obdiv za sebeovládání. Já bych tu fízlovskou svini umlátil mnohem dřív. 10/10 ()

brodži

Zákon a nepořádek. Tak by se to celé dalo nazvat. Napravený delikvent, který chce mít už konečně aspoň ve zbytku života pokoj je šikanovám komisařem až na takovou míru, že to jeho nervy nevydrží. Pak se jen zmítá v mašinerii policejního aparátu. Až nakonec dopadne tak jak dopadne. Zajímavá a velice dobrá kriminálka s výborným obsazením. ()

peaceNwar

Dvaja muži v meste je ako Francúzsko. Z diaľky vyzerá nenápadne, až nudne, no čím ďalej sa začínate oňho zaujímať, tým si Vás viac získava, až zistíte, že Vás pohltil úplne a vtedy... vtedy akurát prídu záverečné titulky. Prvá polovica filmu je úprimne asi najhorší úvod do príbehu, ktorý som videl, no potom sa náhle začne rozvíjať zápletka s takou dávkou emócií a osudovosti a tak rýchlo skončí, že potom neveríte, že naozaj tá gilotína dopadla. Síce témou veľmi vážny film s vynikajúcimi hereckými výkonmi, no takýto zlý scenár si naozaj nezaslúžil. Štvrtú hviezdičku dávam čisto len z milosti dátumu vzniku. ()

Desmi

Jednou zločinec, vždycky zločinec.. Motto francouzské policie je v tomto případě jasné. Ať se Gino snaží odprostit se od minulosti sebevíc, stejně mu není dopřáno klidu a tak příběh končí podle očekávání. Kromě výkonů dvou hlavních herců jsem ale nepřišel na nic, co by film řadilo k nadprůměrným snímkům. ()

hony23

Skvělá francouzská klasika s Gabinem a Delonem, kterou zpočátku trošku kazí pomalejší děj, ale která má velmi silný závěr. ()