Bankový lupič Gino Strabliggi strávil desať rokov vo väzení, mal teda dostatok času na rozmýšľanie. Rozhodol sa žiť čestne. Vychovávateľ Cazaneuve mu veril, prihovoril sa teda, aby Gina podmienečne prepustili. Na toho však vonku čaká nielen jeho manželka, ale aj bývalí kumpáni. Gino je však pevne rozhodnutý neskĺznuť do starých koľají a kontakt s podsvetím odmieta. Pracuje v tlačiarni a stále sa stretáva s múdrym Cazaneuvem. Jedného dňa však zasiahne krutý osud - Gino stráca milovanú ženu. Najviac sa o neho zaujíma policajný inšpektor, ktorý ho kedysi dostal za mreže - je totiž presvedčený, že ľudia sa nemôžu od základu zmeniť a preto špehuje Gina na každom kroku. (STV)

gidzitka

Ach, bože. To se Frantíci nezmůžou na něco rafinovanějšího? A José Giovanni hodlá násilně stimulovat naše slzné váčky. A víte co? Mě tím nedojal... A kdyby jeho milovaná byla co k čemu, tak ho praští pánvičkou, aby se nedostal do takového maléru. ()

Ernie_13

Nejde o ziadnu krimi. Ide o uzasne zivu dramu, ktora poukazuje a kritizuje do hlbky zkazeny system spravodlivosti vo Francuzsku (vo svete). Jean Gabin a Alain Delon exceluju a doplnaju zivost pribehu az Vam z toho zimomriavky. Este dodam, ze obsadenie role zaporneho komisara Michelom Bouquetom bol skvely tah. ()

MaxForValue

Sacco a Vanzetti na francúzsky spôsob. Nie úplne spravodlivo odsúdený človek na základe predsudkov, nezmyselnosť celého nedokonalého justičného systému a perfektná dvojica Gabin - Delon. Film, ktorý sa vám vryje do pamäti a zanechá stopy. Podobne ako to, čo zostane na konci filmu. Len stopy. ()

gicous

2 herecké esa v jednom filmu. 2 lidé lišící se věkem, povahou i zázemím. 2 muži v jednom příběhu, směřujícím přibližně od poloviny k nevyhnutelnému konci, který zanechává nepříjemnou pachuť bezmocnosti obyčejného člověka vůči mocenské státní mašinerii. 7/10 ()

subic

Vedle sebe 3 významní muži francouzské kinematografie, v podstatě 3 různé herecké generace, Jean Gabin (69 let), Alain Delon (38 let) a v malé roli Gérard Depardieu (25 let). Ve filmu na začátku a na konci padnou tyto 2 věty. Ve Francii existuje spousta věznic a 2 gilotiny, jedna která je stále na tomtéž místě a jedna která cestuje ... A tak jsem vlastně poprvé viděl onu věc - smrtící stroj. A o tom mezi tím vypráví vychovatel vězňů Cazaneuve (Jean Gabin). 70% ()

helrohir

Tematicky ide o kvalitné filmové dielo, ktoré vypovedá o vážnej sociálnej téme a svojho času muselo na všetkých veľkou mierou zapôsobiť. Avšak z môjho pohľadu bola väčšina deja, najmä v prvej polovici, dosť sterilná a výraznejšie film dostáva na obrátkach až v záverečnej polhodinke. Naviac sa mi niektoré scény zdali dosť prepatetizované. Herecky ale film valcuje v oboch hlavných rolách. Plusom je aj fajn hudba. 60%. ()

SAINTS

Co všetko môže spôsobit jeden až priliš horlivy policajt.Je až neuveritelne čo Gabin a Delon dokazali v tomto filme zahrat očami.Gilotina je barbarsky nastroj. ()

cinema_cz

Sugestivně vylíčený psychologický souboj hlavních hrdinů podkreslený velmi tísnivou atmosférou a především excelentními výkony dvojice Gabin-Delon činí z filmu silný zážitek, který nelze než doporučit. (Kristýna Pleskotová, Ci 07/2008) ()

ostravak30

Dvě legendy francouzského filmu vedle sebe, ne poprvé, ale pořád je to stejně úžasné. Film navíc docela jasně odhaluje problémy francouzského systému, kdy policista jdoucí po Ginovi Strabliggim asi nemá moc co na práci. Chvílemi tato buze.ace připomíná chování StB v Československu. S kvalitními herci a hudbou je to ale velmi kvalitní psychologická sonda do duše člověka, který se změnit chce, ale systém mu to jednak nedovolí a ještě ho dokonce donutí ke zločinu. Na druhé straně je správně uvedeno v Zajímavostech mezi chybami, že Ginova nehoda není vůbec vyšetřována, přitom jel jako blázen a navíc byl v podmínce. To mi moc rozumu nedává. I tak je to ale herecký koncert, jaké se dnes už netočí. ()

DJ Kritik

Dva muži ve městě - je tak smutný film o tom, ako nenávisť a zloba človeka dokáže zničiť ľudskú bytosť. a takisto, ako sa slušný človek musí len pozerať, keď je bezmocný. Tento film je koncert Gabina a Belmonda. ()

Tominni

Výborný film, z francouzských kriminálek jedna z nejlepších. Od začátku výborně vyprávěný příběh až do samotného konce, kdy se divákovi chce řvát, proč to tak musí skončit. Jak málo někdy stačí, aby vše bylo jinak - přes veškerou snahu......Emočně velmi zdařile vygradované, důstojně provázené Jean Gabinem. ()

PlysovyMacko

Zlodej Gino chce po návrate z basy sekať dobrotu, ale policajný inšpektor je posadnutý myšlienkou, že Gino sa chystá na ďalšiu lúpež. Situácia vyvrcholí zabitím. Film sa zo začiatku vleče, aby v poslednej tretine odhalil všetky karty a dospel do tragického záveru. Alain Delon ma charizmu a podáva presvedčivý výkon. ()

mac000

Skvěle natočené kriminální drama, Michel Bouquet v jedné ze svých opravdu nesympatických (!) rolí. Viděl jsem (v letním kině) skoro před padesáti lety, ale některé scény si živě pamatuji dodnes... ()

RafaKrakal

Od začátku do konce skvost. Přes herecké obsazení, scénář, mistrné dialogy a závěr, který celý tento 90 minutový herecký koncert skvěle podtrhl. A navíc Jean Gabin a Alain Deloin v roli ústředních postav, co víc si lze přát. ()

dejv01

Bylo mi těžko na duši, když jsem to dokoukal. Jak praví jedno přísloví, že ze všech srážek je nejhorší srážka s blbcem. V tomto případě, je to srážka s příliš horlivým policajtem. Alan Delon ve své životní roli. Asi nejlepší francouzská psychokrimi. ()