Asterix a Obelix: Misia Kleopatra

• Česko Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (viac)

Kleopatrin Egypt je pod nadvládou Rimanov a Kleopatra a Cézar sú milencami. Kleopatra, podráždená Cézarovymi sarkastickými poznámkami na adresu Egypťanov navrhne stávku - ak sa jej podarí vybudovať prepychový palác do troch mesiacov, bude musieť Cézar verejne vyhlásiť, že Egypťania sú najväčším národom na svete. Je to takmer nesplniteľná úloha, no architekt Numerobis nemá na výber - ak sa mu ju nepodarí splniť, stane sa z neho večera pre krokodílov. Pomôcť mu môže jedine zázrak - Asterix, Obelix a druid Panoramix, ktorý ovláda tajomstvo zázračného nápoja. (STV)

ondrech

Kamera: Laurent Dailland .... opět další špatný FRANCOUZSKÝ film. Jednička se mi celkem líbila, ale tohle bylo tak pitomý, přestože mi bylo třináct, když jsem to viděl poprvé. ()

ZkuKol

Jsem upřímně překvapen. Dost jsem se obával, že to bude jen zhovadilá nuda a ona to byla zovadilá zábava! Velmi podobné komiksu, rezignuje na děj (a to jak již díky jedničce víme, je dobrá zpráva), v humoru to prostě nezná hranice, skvělá muzikálová čísla. Škoda, že neumím francouzsky, věřím, že pak bych si některé gagy vychutnal ještě lépe. Supr zábava, spíš než film to připomíná estrádu na motivy slavného komiksu. Ne každý vtip, scéna a nápad bodují, ale úspěšnost je vysoká... 75% ()

Cejny

Druhý díl příběhů Asterixe a Obelixe si drží v podstatě stejnou laťku, jako ten první. Prostředí starověkého Egypta a místní kultury, propojené s vtipnými hláškami je geniální. ()

kenkaku

Francouzské, trhlé, nenáročné, francouzské... Francouzské je tam 2x protože v hodnocení to má zásadní význam. Kdyby to samé natočili Američani, tak to má o dvě hvězdičky méně. Je to rodinná komedie z Francie, co je potřeba říct víc? ()

Metal Lord

Oproti lehce nadprůměrnému prvnímu filmu, který nebyl vysloveně špatný, přišli tvůrci s pokračováním, které mílovými kroky předběhlo jedničku. Film obsahuje to nejlepší z Asterixovského humoru, ať už veleslavné piráty, tak i hlášky, které k tomuto univerzu patří. Má to sice občasné mušky v podobě ne zrovna vhodných scének (silueta Darth Vadera, WTF?)..., určitě ale tento díl překonal předchůdce. Následující pokračování nemá vůbec cenu komentovat. ()

klúčik

Niekedy to tak býva, že pokračovanie je lepšie ako prvý film. Avšak toto nieje tento prípad. Aj keď niektoré scény sú zábavné. Ja som sa pobavil na pirátoch. Dávam 50%. ()

rozbris

A jsou tu znovu, Galtská spojka tentokrát pomáhá výstavbě Kleopatřiny pýchy v Egyptě a to postavení celého kolosea za tři měsíce. Trošku se pohoršili, ale taky se na to klidně podíváte znovu a znovu. ()

Ragdoll odpad!

Trapárna nejvyššího kalibru a bohužel i film, který se (z nevysvětlitelného důvodu) velmi často promítá při dlouhých jízdách v autobusech, takže mýma očima viděno mnohokrát. A nikdy mě to nebavilo, nezaujalo a i když jsem byl ochotný dát tomu ještě jednu šanci, skončilo to opět zklamáním. Jen příšerné herecké výkony a vizuální provedení (souboje sice mají vyznít nereálně a tímpádem i vtipně, ale působí tak možná na desetileté dítě) stačí k ospravedlnění mého hodnocení. Převedení skvělých, animovaných snímků Asterixe a Obelixe nemohlo dopadnout jinak než katastrofou. ()

CSSML odpad!

Humoru sice přibylo, ale jeho úroveň klesla oproti prvnímu dílu skoro až na samé dno. Přibyla nemravnost. Hnus! Takhle zničit Asterixe a Obelixe. ()

HiddenDragon

"Posledne jsme narazili na dva Galy a jejich hafana! Proti jejich dvoumuzne prevaze jsme nezmohli nic!" :-D O neco lepsi nez prvni hrany "Asterix a Obelix" (1999) a zatimco ten byl jen kreslenou serii inspirovan, "Kleopatra" se drzi stejnojmenneho komiksu z r. 1965 velmi presne. A neni to na skodu, naopak mi to prijde jako zdarila volba. Pisecne duny jsou vdecnou kulisou mnoha filmu a neni na nich co zkazit. Clavier aka Asterix zustal, coz je fajn - do tehle role mi sedi (Depardieu je nastesti ve vsech hranych dilech). Kleopatru hraje sexy Bellucciova a Caesara si vkusne strihnul reziser. Nektere forky sice pusobi nedotazene (nebo naopak pretazene) a trochu trapne, ale vyvazuje je tu spousta detailu a skvelych napadu, at uz slovnich nebo vizualnich. Opet legracni hratky se jmeny, jak je zname z predloh - osel Cannabis, sefka odboraru Itineris, vojak Antivirus a dalsi:-) Jsou zde hezky vmezereny kreslene minisceny, sikovne narazky na Monu Lisu, Star Wars nebo kung-fu filmy. Obecne tyhlety parodicke komedie (jako napr. "Zhave vystrely") nejsou tak banalni, jak se muze na prvni pohled zdat a naopak k zasmani pozaduji trochu rozhled - filmovy, dejepisny apod. A prave takove fory povazuji za inteligentni, protoze kdyz je clovek "zachyti a pochopi", vic ho to tesi. Woody Allen to sice neni a na dokonale lehkou satiru papiroveho Asterixe to nema zdaleka, ale u me to s odrenyma usima na ty ctyri hvezdy dosahlo :-) Dokonce se mi to asi libilo vic nez anim. verze z r. 1968. A ted bych si dal na zapiti jednoho Imhotepa :-D ()