Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

veverysiak

Ak je to najlepší horor roka, tak nám tento žáner upadá, aj keď bez debaty ide o nadpriemerný kúsok, chlapi stavili na viacvrstevný príbeh a treba povedať, že tým film zachránili, inak by to bola miliónta verzia niečoho originálnejšieho, napriek tomu bolo treba popracovať na pointe a finálnych scénach, lebo akokoľvek pútavo a prekvapivo príbehy tiekli, bolo ich treba premyslieť na šokantnejšie vyvrcholenie, takže 65%. ()

Germanicvs

Nadějná první třetina komorně až intimně laděného strašení se v další části zvrtla v přihlouplý hon po zhodnocení majetku nenadálého médii lynčovaného násilníka a varování před domácím porodnictvím. Tohle nenadálé scénáristické škobrtnutí katapultovalo dílo do pouhé průměrnosti, kterou nezachrání ani odkazy k zániku kdysi mocné říše/průmyslového velkoměsta. ()

Velislav

Dobré, na Disney dokonca výborné, ale zas priveľa očakávaní v tomto prípade škodí. Neskúsený režisér má čo-to nasledované, hoci je to plagiát, ale ctí si postupy úspešných hororov, či už je to klišé, alebo nie je. Znepokojivý začiatok pozvoľna prejde do efektnej a drsnej roviny, k čomu dopomohol aj Pennywise Bill a jeho v konečnom dôsledku sekundárna a prakticky nepodstatná úloha. Aj napriek určitej nedomyslenosti príbehu fanúšika žánru v záplave súčasnej priemernosti zabaví, neznalca dokonca nadchne. Navyše, kulisy opusteného mesta - top! 7/10 (Disney+) ()

Grázl83

Natočené je to dobře, ale dějově žádná sláva. Postavy se chovají divně, místy to nedává smysl a nudí to. No a ten závěr vyloženě dementní takže jsem jednu * ubrat musel. Celkově zklamání, vzhledem k vysokému hodnocení 72% jsem čekal nějakou pecku. ()

Sebule

My baby... Tohle se opravdu povedlo. Začátek trochu pomalejší, ale pak se stane ten důležitý okamžik a jede se naplno až do konce a nervy jsou na pochodu. Výborná hra s hudbou, kamerou, prostředím atd. Prostor pod domem byl brilantní nápad, ty stísněné prostory, tma, ideální na nějaké pěkné jumpscary. Líbily se mi ty přechody mezi hororem, komedií občas až parodií, tohle je podle mě záměr a režisér si je toho plně vědom a skvěle se mu to povedlo. Ale nějaká chybka se najde, postavy se občas chovaly podivně, samozřejmě některé věci byly až moc náhodné, jak je zvykem v takových filmech, ale dneska to odpustím. Já jsem se celou dobu bavil a to je hlavní. Hodnocení: 8,5/10 ()

jouzy odpad!

To byla nuda, nedalo se to dodívat!!! A kuwa!!!!!! Sam negr!!! proč??? Všude tahají ty negry???? Prví záběr a negrovka!!! Kdo se na to má pořád dívat!!! Jdu se dívat na bílou stěnu udělám lépe! Jo a HOROR to nevidělo ani pod lupou!!! Prostě černošský film o jejich čtvrti!!! Kuwa jsem frustrovaný!!!! ()

uhlerado

Vychutnal som si to a je málo thrillerov/horrorov, kde sa nenudím. Kamera, hra so svetlom stará dobrá klasika. Klepec/hádanka až do polky filmu neodhalená. Pripomínalo mi to trochu v niektorých veciach REC, REC2 ba aj wrong turn. Trochu som sa zľakol, keď skončila prvá kapitola, že ide o koniec poviedky a príde úplne iný príbeh, našťastie je to prepojené a súvisiace. Výborné. ()

Rurdaa

(8/10) Jsem fanoušek hororů, ale aby mě horor znepokojil, tak musí mít opravdu grády... A přesně to Barbarian měl! Vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Na začátku jsem si procvičila hlasivky, tak moc, až to zabolelo. (Jop, probudila jsme půl baráku) Velmi se mi líbil herecký výkon Matthew Patrick Davisjakožto matky. Při prvním spatření jsem se málem podělala. Neustálý pocit nevědomosti a temnoty mě držel celý film na okraji židle. Čím víc se odhalovalo, tím víc to bylo znepokojující. Líbilo se mi jak se příběhy více lidí propojovaly. Nečekala jsem, že film bude tak deep. Čekala jsem nějakého 'madafaka' ducha, ale to co tam bylo fakt ne. Některé scény mi trochu pocuchaly žaludek a přemýšlela jsem jestli stihnu doběhnout do koupelny, nebo ne. Film ve mě zanechal spoustu pocitů a otázek. Nevědět na konci, kdo byl ve skutečnosti main villain, byla novinka a upřímně, příjemná změna. Líbil se mi 'vztah' mezi Tess a matkou, hlavně tedy na konci. Pocit štěstí jsem zažívala a řekla jsem si: 'Yes, baby!' (i když přes velké nutkání utéct v tu chvíli a schovat se u maminky), když postava AJ našla svůj zasloužený konec (:D) Bylo tam pár klišé, ale jsou naprosto odpustitelné. Poslední interakce hlavní hrdinky se zápornou postavou byla dokonalá. Takže... Stojí tento film za shlédnutí? Že se vůbec ptám... Ano, rozhodně! ()

Kushina

Čekal jsem od toho trochu víc, ale ve výsledku to nezklamalo, ani nijak extra nepřekvapilo. Bylo tam hodně vedlejších dějových linií, co ale neměly žádný hlubší smysl, byly tam prostě jen proto, aby se příběh dostal tam, kam se dostal. Smysl vraždícího monstra zplozeného díky incestům už po x generací to smysl dává. Monstrózní síla byla spíš blbost, tihle lidi jsou naopak dost často slabí. Každopádně horor story z baráku, kde se snaží tohle monstrum vychovávat "své" děti podle příručky z televize není tak špatné. Konec je však useklý, policisti extrémně tupí (nechtěli občanku, ID údaje, prostě nic), jen čuměli a dělali z ženský kreténa. Každopádně smrt "monstra" ve výsledku nebyla až takový smrt monstra, protože to prostě byla jen žena, která nic jiného neznala, navíc byla dosti poznamenána genetikou (viz. pár řádků zpět). Z toho filmu se dalo vymáčknout víc a dalo se toho dost nepodstatného vynechat. Každopádně to aspoň není klasické přeplácané Bčko. 65% ()

Dr.Abe

Připomínalo to španělácké horory kdy se gradace a napětí mísí s komickými scénami. Barbar je zajímavě rozfázovaný snímek  bez zbytečného fiží. Několik velmi originálních úhlů kamery. Děj si pohrává s vážnými tématy s mírnou příměsí satiry. ()

BrusVejn

Veľmi podarený a nápaditý horor plný režisérskych nápadov. Síce je príbeh minimalistický a veľa udalostí necháva na predstavivosti diváka, nachádza sa vo filme aj docela zaujímava "mytológia" domu a postáv v ňom bývajúcich. Námet by sa dal natočiť aj totálne rutinérsky a bol by z toho ďalší z radu nezaujímavých hororov, takže režiséra treba za spracovanie pochváliť. Herci sú presný, atmosféra je precízna a film má aj kopu komediálnych momentov, aj keď je možné, že sú komediálne nechtiac. Barbarian sa však nevyhne lobotomistkickým konaniam niektorých postáv a lacných zvukových lakačiek, takže za 5 hviezd to byť nemôže. V rámci žánru ale ide snáď o film roku. ()

TesterX

Původně jsem chtěl dát **, ale po tom, co bych se zařadil dle verbala mezi totální píčuse, tak jsem to přehodnotil. .p Mne právě zaujala ta první třetina, ať už atmosférou, nebo lehkým pošimráváním z toho, co přijde. A v momentě, kdy to přišlo, šlo to celý do kopru. Z mistrně budované atmosféry se najednou stane něco podobného prvním filmům Petera jacksona. A mně to prostě nebavilo. I když jsem se snažil, tak už jenom to, že vlastně všechny postavy se tu chovali jako totální idioti ničemu nepřidalo. Nebo když už nevím, proč se někdo chová jako tupá NPC, tak by nám to mohlo být nějakou formou sděleno. Na jednu stranu to chce vypadat brutálně a na druhou se kamera odvrací, kdybyste to zrovna chtěli vidět. Tady si za mě vzal režisér silný sousto, který několikrát zvrátil a snažil se ho opakovaně polknout, ale nepovedlo se. Tak a teď jak obhájit ty ***... Určitě se jedná o originální příspěvek do žánru horror, nebo možná parodie. Režisér si umí pohrát s divákem, byť je otázka, zda to není spíš známka neumětelství. Faktem je, že to uteče jako voda a nad tím vším děním začnete přemýšlet až na konci, takže nuda se nestihne dostavit. Hele nic, m*dam na to, budu pičus - za **. ()

Tomas_PO

Po dlhšom čase nadpriemerný horor, s dobrým napätím, gradáciou deja, a nejasným koncom. Téma aj lokácie boli samozrejme už x-krát spracované, no nevadí to. Za slabší koniec, kde už trochu došiel dych jedna hviezda dole. ()

topvideo

Niekto sa pohral pri preklade názvu filmu. Správne by bolo Dom na barbarskej...ale nech. Inak trochu nedotiahnutá scénka s nákupom v hypermarkete naruší ako-tak plynúci dej. ()

Spevo

Veľmi slušný horor, dobre režiijne zvládnuté, napínavé, mne ale záver privodil skor pachuť a koli nej nedávam 5 hviezd. ()

HanzoBureshi

Co jsem to viděl? Tenhle film je rozhodně takové menší překvápko. Horor většinou epický příběh nemá a to platí i pro tento snímek, ale tady to je právě dost cool, protože k velkému strachu stačí temné chodby s vynikající kamerou a dobrým zvukem a Zach Cregger vytvořil tak velkou klaustrofobii, že jste ani strachem nedýchali. První třetina byla jen povídání a i tak díky postavám a dialogům tu byl cítit nepříjemný pocit.  A od toho ten horor je. Taky cením, že jsou tu málo předvídatelné věci, takže se jedná o celkem napínavý zážitek. Tento snímek jako horor rozhodně uspěl. Sakra, to byla strašidelná jízda...  Mé hodnocení: 8/10 ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana