Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

fimler

Tak a máme tu další “Fresh”, minimálně atmosférou. Sice více hororovou, ale velmi podobnou. Za ty filmařské nápady a hororové invence dávám rozhodně plný počet. Také bylo super vidět po dlouhé době Justina Longa v nějakém potencionálním projektu. Super film! ()

PTomA

Taková ta efektivní rozjařená picovinka na první dobrou, která neřekne nic důležitého, ale dokáže pobavit na tu chvilku. Občas je to taky až moc nevyrovnaný v celém celku a ke konci to připomíná výtvor pejska a kočičky. ()

xxmurphyxx

Ako...ok, nebolo to zlé, ale ten hype je až moc over the top. Vzhľadom na ohlasy som teda čakal o dosť viac, ako len ďalšiu storku o čiernej babe vo svete white privilege alfamale kultúry, kde je zas každá biela postava za kokota, násilníka alebo slúži len ako potrava pred dva a pol metrovú transku niekde v piči pivnici v Bohom zabudnutej štvrti. Začiatok ťahá dobre, človek nevie, čo má čakať, ale akonáhle zistí vo co go, film prehupne do šedej rutiny. Človek už len čaká na prípadný infarktový jumpscare alebo kvalitný gore, ale nič z toho sa prakticky nedostaví. Ale atmosféru si to drží v celku fajn až do konca, akurát to už nemá nič moc čo ponúknuť. Žiaľ pri tých sračkách aké sa točia posledné roky to naozaj môže pôsobiť ako niečo výnimočné, ale ono to nie je. ()

Marcas

Velmi podařený kousek Zacha Creggera na to, že to je jeho snad první pořádný film. Jsem hodně mile překvapen, protože tohle bych od Disney úplně neočekával. Měl jsem občas mrazení v zádech, zejména na konci první části, která byla opravdu poněkud výživná. Atmosféra se dařila udržovat po celou stopáž a vždy mě dostala přesně do takového rozpoložení, jaké si daná scéna zrovna žádala. Jediné, co mi maličko zkazilo zážitek, byl konec, který se mi zdál už zbytečně moc překombinovaný. A nedostatek odpovědí, ačkoliv tu sice byla pár minut dlouhá sekvence z minulosti, ale já bych o daném místě chtěl přece jen vědět trochu víc. ()

AndrewNewman

Ako áno, na jednej strane je Barbar možno najlepšia konkurencia (ak sa to vôbec dá) pre dokonalý Get Out, pretože režisér taktiež dokáže vyťažiť čo najviac z atmosféry, hereckých prejavov a creepy momentov. A oba horory spája takpovediac úchylná pointa, ale kým Get Out stojí za zamyslenie, Barbar je len klasickou žánrovkou. Ale zábavnou a hutnou. To navrstvenie o príbeh z minulosti predstavuje úžasné oživenie, v tomto prípade by som prosil o druhý diel, kde by sa tomu viac povenovali. Vo finále to ale sklzne do totálneho fantasy, so scénami, ktoré by nenapadli ani na šrot zhulených Jaya a Mlčenlivého Boba z Clerks. A nebolo to príliš cool, skôr trápne, zbytočne nahajpované. Ale okrem toho, tak 70% Barbara funguje výborne. ()

HanzoBureshi

Co jsem to viděl? Tenhle film je rozhodně takové menší překvápko. Horor většinou epický příběh nemá a to platí i pro tento snímek, ale tady to je právě dost cool, protože k velkému strachu stačí temné chodby s vynikající kamerou a dobrým zvukem a Zach Cregger vytvořil tak velkou klaustrofobii, že jste ani strachem nedýchali. První třetina byla jen povídání a i tak díky postavám a dialogům tu byl cítit nepříjemný pocit.  A od toho ten horor je. Taky cením, že jsou tu málo předvídatelné věci, takže se jedná o celkem napínavý zážitek. Tento snímek jako horor rozhodně uspěl. Sakra, to byla strašidelná jízda...  Mé hodnocení: 8/10 ()

hematop92

Netflix je ten zlý a Disney + je ta úžasná streamovací služba, která ejakuluje jednu pecku za druhou. Dokonce dle mnohých pulců se jedná o horor roku. První polovina filmu je opravdu velice slušná, kdy nejistota z neznáma Vás zcela pohltí a hlavně si budete furt říkat, co Vás tam kurva čeká. Bohužel druhá polovina s číčusem Longem (nechápu, proč ho jeepers nedodělal) je totální balast rajčatového džusu, grilované slaniny a vanilkového pudingu. Na pohled nám to možná někdo hezky naservíruje, ale po konzumaci se pořádně doserete. Jednu hvězdu dávám za nahou, lítající píču po sklepě. Amen. ()

Fin_429

Příchod Tess a následná romantická čtvrťhoďka nám přivodila krásnou hororovou atmosféru, poté se přešlo do sklepa a stal se z toho průměrnější slasher. Nechápejte mě zle, velmi dobře jsem si to užíval, ale všichni se tam chovali, tak jak to ve slasherech bývá, nelogicky, pitomně, arogantně a hloupě. Lidé vychvalují scénář, ale ten je dobrý jen do (ten to asi není, ale spoiler) smrti Keitha.  Poté to bylo v kopru. AJ byl napsaný a zahraný dobře. Jeho pasáž se dala bez problému přežít a byla fajn. No Na konci se to ale úplně rozjelo. Já osobně bych to ukončil tarantinovsky - konečný výstřel a následně titulky. To co se dělo potom bylo už k ničemu. 6/10 ()

J.Mayen

Zacatek opravu navnadil, myslim do konce cela prvni tretina, ale pote se z filmu stala neskutecne trapna sracka. Chvili jsem uvazoval dat az 3 hvezdy,ale ne, po tomhle konci bych nejradsi dal odpad. Filmu zachranuje par svetlych scen a celkem dustojna zacatecni atmosfera. Co to melo byt s tim kojenim, proc sakra? Korunu vsemu nandaly radoby vtipne sceny ( shozeni holky ze strechy apod., nehodily se tam). Tak budu chci stavej na atmosfere hororoveho filmu nebo na trapnych vtipech. Oboji u tohohle zanru proste nejde. ()

Nikolas__

Až mě překvapuje, kolik lidí píše zde napsalo že je Barbarian přehajpovaný, protože nechápu a upřímně hlavně lituju lidi, kterým to nesedlo. Tohle je imo jeden z absolutně nejlepších hororů posledních let. Režisér zde perfektně vyvolává napětí, které je vteřinou a vteřinou silnější. A že to místy působí jako tři filmy v jednom? no co, to je na tom ta bomba. Bez spoilerů to v podstatě vypadá strašně nevinně, opravdu bude lepší když si o filmu přečtete minimum, ideální je anotace tady na ČSFD a jste více než připraveni. První polovina je geniálně děsivá, pracující se strachem z neznáma, druhá je scénáristicky trefná a výtečná"odbočka", no v třetím aktu si vzpomínám že mě asi nejčastěji něco zamrzelo, ale bylo to spíše očekáváním, které už tou dobou sahalo extrémně vysoko, mimochodem i tak je ale poslední třetina naprosto úžasná a spoustu dnešním hororových režisérů by se měli kouknout, jak se to dělá, Postavy sakramentsky sympatické, herci naprosto výborní, jde vidět že na place musela být sranda. Ale nejvíc si to užívá divák, protože je mu dopřána ta nejděsivější a nejlepší audiovizuální stránka, poté dávka toho nejsilnějšího napětí co jde vytvořit, bravurní záporná postava a hlavně ta skutečnost, že budete od začátku opravdu upřímně vyděšeni... a bude to horší - no a pak ještě dvakrát tolik! 9,5/10 ()

hony23

Docela originální horor, který se v první části velmi nadějně rozjede. Postupem času ale tvůrci začnou zbytečně tlačit na pilu ve snaze děsit diváka, postavy se proto začnou chovat nelogicky a přežijí i to, co přežít nejde. Takže ve výsledku jde film sice s vizuálně nádhernou příšerou , ale také s pičoidním dějem. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana