Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

TheSpearCZ

Jsem fakt rád, že jsem se zase po letech dostal k filmu, ze kterého jsem cítil tu hororovost, to co tady předvedl debutant Cregger v první ze tří částí je hororová masterclass, to co se dělo "dole" mi připomínalo kombo mých nejoblíbenějších hororů - Pádu do tmy a REC. Nejintenzivnější masakr za hodně dlouhou dobu. A až na tu spoustu nelogického vracení se "na místo činu", které je až moc do očí bijící spolu s přehnaným koncem, kdy lehce dochází dech tomu musím vyseknout poklonu, jméno Zach Cregger by si hororový fanoušci měli do dalších let zapamatovat, neboť o něm ještě jistě uslyšíme. Čistě 4* ()

bozka10

Na to že Cregger nemal s týmto žánrom doteraz nič spoločné,dal latku teda dosť vysoko a natočil skvelý horor.Dynamický,v nadupanom tempe,v skvelej atmosfére, dostatočne creepy a len dúfam že pri tomto žánri vydrží, pretože v tom prípade sa ešte máme načo tešiť.Prekvapčo.4-5* ()

Muel

| 20th Century Studios | Excelentne dobre setupnutá hororová jednohubka ma v prvej polovici ohromne bavila. Nevedel som, čo čakať a ak sa atmosféra buduje takto schopne a atraktívne, tak ma to bude baviť vždy. Problém ale mám, že síce áno, prehúpne sa to do dvoch úplne iných príbehov a to je určite super nápad, ale už to nie je tak silné ako to, čo sme videli predtým. Natočené je to pekne a uzavrelo sa to všetko uspokojivo, ale kiežby film pokračoval v tom náramne super tóne prvej polovice, hodnotenie by šlo možno vyššie. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Flopik

Ako tu píšu kolegovia, rozhodne nepozerajte o čom tom bude a nechajte sa prekvapiť. Ja som čakal úplne niečo iné a nakoniec som veľmi milo prekvapený. Skvelý príbeh rozdelený na tri časti, kde najviac ma bavila asi prvá, vynikajúca kamera a hororové sekvencie, ktoré rozhodne stoja zato. Vzhľad potvory je pekne hnusný a keby sa ešte pritlačilo k drsnosti bol by som spokojnejší. Jasných 5* a rozhodne doporučujem. ()

Heero

1/3 ok, zbytek odpad. Jako kde se vzalo to hodnocení? Všem klesl rate? Nebo klesla laťka z těch všech netflixích sraček? Bože vždyť to nedává od poloviny filmu vůbec žádný smysl, není to ani průměrný béčko, kterému dam klidně rád 3, 4 hvězdy, tohle bylo prostě jenom hloupý. ()

Harpy

Páčilo sa mi to, bolo to poriadne napínavé a od začiatku mal tento horor moju pozornosť. Čakala som kam sa to až postupne vyvinie. Áno, postavy sa chovali aj nelogicky a miestami som sa musela smiať, ale prišlo mi to tak nejak uveriteľne, že asi by som na ich mieste robila rovnaké chujoviny. Poctivé 4* si to určite zaslúži, konečne niečo fajn na čo sa dalo pozerať :) ()

warrenur

Popravde, nechapem nadsene cervene ciselko (aktualne 75%). Pripisujem to len pritomnosti slusneho Skarsgard-a. Tento typ hororu sme tu totiz za posledne roky mali uz 10tky-krat. Naviac, chovanie ustrednej dvojice od okamihu objavenia "prechodu", dovtedy ako-tak uveritelna konverzacka, uz z hladiska zasadenia a kontextu, vobec neodpoveda prirodzenym ludskym reakciam a to ma rusilo. Co ocenujem, je obcas uchadzajuca atmosfera, co nakoniec zarucene fungovalo uz vo vynikajucom Descente z 2005teho, totiz "uzke priestory" a hra so svetlom. Kvitujem i nechutnost s "krmenim dietatka" a obcerstvujuci pribehovy strih asi v polovici filmu. Ale to je vsetko. Nehovoriac o hlupuckom zavere, naskriptovanemu chovaniu hliadky a absencii logiky, ci fyzikalnych zakonov. Sklamanie. Max. 45% Na vlastne riziko. Mozno sa predsa len bude pacit, za mna vsak cajik. ()

zahadum

Pridávam sa k názoru, že prvá polovica bola výborne nakročená tajuplná hororovka v neznámom dome kde...sa dejú veci. Ste zvedavý, má to dobré napätie, chytľavé prostredie, celkom logické uvedenie do deja. A potom klasika ktorou trpí teraz asi naprieč filmom a seriálom skoro každá produkcia. Niekde po prvej tretine a prvej polovici sa masovo strieľajú scenáristi alebo ich posielajú niekam do ..preč. Zvyšné scény nechajú urobiť niekomu kto je na hubičkách. Neviem si predstaviť koho a prečo napadlo zase zmrviť sľubne sa rozvíjajúci film úplne dementnou komediálnou, nelogickou až trápnou zlátaninou. Scéna s metrom ? to fakt ? a naozaj by hrdinka šla do miest odkiaľ každý mentálne zdravý jedinec dokonca aj zviera by prchalo rýchlejšie ako nástup inflácie ? naozaj nejaká dermatologicky, duševne a stomatologicky zanedbaná osoba trhá ruky ako handry a rozpolí lebku ??? tieto sračky si radšej točte pre seba keď beriete toulén pod mostom. 25 % ()

Bozvav

Překvapivě velmi neotřelý a zárověň ne nablblý snímek, jenž si s divákem docela pohrává. Na rozdíl od zdejší většiny se mi úvodní třetina moc nelíbila, ale následný vývoj až po závěrečnou scénu zdařilý. Dokonce jsem se párkrát lekla, což se mi u těchto filmů moc často nestává. Skvělá hudba. ()

Platom

Silný průměr... První třetina filmu vypadá nadějně, je napínavá, buduje skvělou atmosféru, tam bych hodnotil 4*, jenže pak přijde střih a jako kdyby dostal scénář a režiji do rukou úplně jiný člověk, který by si jen v rychlosti prolistoval, co se do té doby stalo a začal tam přidávat a vymýšlet naprosto zbytečné a pro diváka rušivé momenty. Škoda... ()

fixaman

Tuctový nápad, mraky nelogičností a jedno žánrové klišé za druhým. A přitom to mělo parádní obsazení a tak dobře to začínalo. Škoda. ()

chelsea17

První polovina snímku zajímavá a velmi dobrá. Pak to sklouzává do takové té klasiky .. bohužel za mě nevyužit potenciál i té skryté místnosti s kamerou. Závěr příšerný. Abych nekončil negativně, tak atmosféra právě v té první půlce skvělá a budování strachu a tajemna perfektní. ()

Mackoun

Vidím to spíš na 3+, než čistou 4, ale po dlouhé době jsem si dal horor a vlastně jsem se u něj nenudil. Nejedná se o snímek, který by vás orosené děsem zatlačil do gauče a nutil následující tři dny usínat při světlech, ale i přesto několik málo nepříjemných momentů nabídne. Chválím, že trailer nepropálí vše a vývoj děje má stále čím překvapit. Řemeslné zpracování na úrovni, ačkoliv jsem se chvílemi bál přilišného exponování “některých” klíčových postav a rizika jejich okoukání, ale ve finálne je ten coming-out a divákovo postupné přivykání asi součástí děje, který k tomu po celou dobu směřoval. ()

Gastovski

Tak s novinkovými horory si dávám pauzu na neurčito. Asi jsem divný, ale když ani jednou nemám pocit strachu a za hodinu čtyřicet dostanu kromě nudného balastu jen dvě trochu zajímavé scény, nedokážu jednoduše hýkat blahem, co že jsem to viděl za nejlepší hororové zjevení posledních let. Fakt ne! ()

KosiR_ksr

Zpočátku jsem nabyl dojmu, že sleduji tuctový a velmi podprůměrný horor, kde lidské chování nedává za mák smysl. Naštěstí se pomalu film začne posouvat jiným směrem, který mě potěšil. Začne být více hravý, napínavý a blížit se spíš hororům vystavěným na nemrtvých či jiných (ne)lidských monstrech. Celek hodnotím 65%. ()

TheHofi

Barbar by byl fakt super horor, kdyby si celou dobu své stopáže dokázal udržet svoje hodně dobrý tempo a napětí až do posledních 20 až 30 minut, kde jsou pak už jen naháněčky. Ale i tak je to dobrý horor s velmi dobrou atmosférou, prostředím a hereckými výkony za solidních 75%. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana