Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

HonzysKISS

Co jsem to sakra právě viděl? Docela dobrý horůrek, ale nejsem z toho zase tak unešenej, jak ostatní diváci. První část byla stopro výborná, že si dva lidé úplnou náhodou najmou stejný dům ve stejný okamžik, to bylo excelentní. Začíná to nápaditým potenciálem jak nikdy. Pokračování v temném domě je také víc než dobré a strašidelně atmosférické. Jenomže najednou je střih a začne to být akorát tak otrava. Protože ihned se stane z filmu komediální horor, což já opravdu nemám rád, když se v hororech objevuje humor. Podle mě to sem nepatří. Ale moc rád bych viděl nějaký prequel. Historie toho domu musí být vskutku zajímavá. A scéna s metrem byla naprosto geniální. 70/100 ()

mclenin

Prvá tretina fantastická, kým divák netuší o čo ide, atmosféra by sa dala krájať. Druhá tretina úsmevná, pridáva prvok humoru. Tretia tretina, keď sú vyložené karty, baví, ale stráca čaro a napätie. Ak by film pracoval s koncepciou prvej tretiny, mohol z toho byť kľudne majsterstuck, takto je to zábavná jednohubka. ()

janesX

Najprv sa zdalo, že to môže byť dobré, no nakoniec ostalo iba pri tom, že sa to iba zdalo. Scenárista do široka otvára jednotlivé príbehy, ktorými film len stratí čas a nikám vás neprivedú. Aj niektoré postavy sa preto ukážu ako úplne zbytočné. Čo sa týka logiky, najprv sa mi páčilo, že scenárista na ňu dohliada, no vydržal len dve tretiny, čomu sa celkom čudujem, lebo na tomto príbehu vôbec nič zložitého nie je. Má to síce výbornú herečku, ale keď pozriem na percentá (73), tak pre mňa bol film nakoniec sklamaním. A dávam triezvych 45%. ()

Disease

Někde mezi 4-5*. Je tu sice dost horrorových klišé, ale atmosféra je výborná, včetně prostřední mírně komediální části a je tu pár totálních antiklišé. ()

b.dragonfly

Jo!!! Bože, děkuju, konečně. Po dlouhé době horor tak, jak si představuju. Nemusí stříkat potoky krve, stačí domeček s kvalitní pivnicí uvnitř a creepy postava. Hodně příjemným překvapením je Bill Skarsgård, ale i Georgina Campbell je sympatická a zahrála na výbornou. Atmosféra ve sklepě luxusně děsivá, k tomu dobrá hudba a já vrním spokojeností. Během filmu se nabízí několik možností, o co tam vlastně přesně jde, takže si divák musí na celé rozuzlení počkat téměř do konce. Jasně, posledních dvacet minut bylo malilinko víc utažených za vlasy, ale tohle jsem schopná odpustit, protože vážně bavilo. 5* ()

Oralfabet

Těžce nevyrovnaná záležitost, která pro nepředvídatelnost leckdy obětuje uvěřitelnost, v konečném důsledku je ale natolik unikátní a tematicky bohatá, že nemůžu jít pod 8/10 ()

tlamiczka

Zajímavý horor, který tvoří víceméně tři části - napínavý thriller, psychodrama na hraně komedie a nakonec klasický a vcelku přepálený horor. Ta první a druhá část byly vynikající, i když každá z jiných důvodů. Krásné napětí. V poslední třetině to přeskočí do klasického hororu, kde se moc nehraje na fyziku ani biologii, což mě po velmi zdařilých prvních dvou částech dost zklamalo. Klasická převychovávací "message" tu samozřejmě jako u většiny moderních filmů je, ale je trochu šikovněji ukrytá, tak aspoň neotravuje tak okatě. ()

E´Tonno

Prvá tretina perfektne zneistí diváka a ten až do jej "konca" nevie čo má čakať. Tú treba osobitne vyzdvihnúť. Zvyšok filmu sa viac-menej snaží udržať (pomerne vysoko) nastavenej latky a súčasne dovysvetliť príbeh. Vo výsledku sa mu to aj darí, ale celé je to také.. no.. na jedno pozretie neurazí, ale do zbierky obľúbených filmov tiež patriť nebude. Váham medzi 3 a 4, ale keďže som už dlhšie nevidel nič podobné, tak prižmúrim oko. ()

Marius_ss

Jeden z najlepších hororov (aj keď v tomto prípade je to tak napol horor, napol triler) roku 2022. Kvalitne natočené, originálne, s minimom klišé. No čo viac si od hororu priať ? Škoda len, toho finále, kde sa autor rozhodol byť skôr uletený, ako desivý. Odporúčam si o tomto filme absolútne nič nezisťovať, tak si ho človek užije o to viac (aj keď to platí asi o každom filme). ()

Klajnik

Zpočátku docela nuda. Dvě nezajímavé postavy k sobě nachází důvěru v jednom domě a divák čeká, kdy se týpek projeví jako magor. Na konci první třetiny se to ale rozjede a objeví se sklepní obluda. Pak se to střihne a objeví se nová postava (Justin Long), u níž netřeba čekat, kdy se projeví jako kokot - stane se tak prakticky hned. Dále postava dělá divákovi zábavu tím, jak na věci reaguje a na konci se to celé přepne až do parodie, kde se obluda nechá srazit autem, trhá končetiny a skáče po hlavě z vodní nádrže, aby zachránila "své děťátko" :D Byla to kokotina, ale nakonec docela zabavila. ()

Renfield

První dvě části výborně pracují s očekáváním, třetí, u které bych to čekal nejvíc, však dělá pravý opak a míchá více hororových žánrů, včetně jejich častých klišé. Po druhé části bych se ani nedivil, kdyby to bylo záměrem Zacha Creggera, mně to ale k předešlému dění vůbec nesedlo. Začínáme s Tess, která nemá příliš jiných možností, než nedobrovolně strávit noc s Keithem. Od toho se něco čeká a čím delší je jejich společný pobyt, tím více. Bill Skarsgård ho hraje výborně, není do něj vidět, za jeho "dobráckým výrazem" se možná něco skrývá. Tento komorní úvod dokonale buduje napětí a silně nejistou atmosféru, kterou ještě podtrhuje všudypřítomný strach z neznámého. Výborná kamera, zvuk a hudba platí pro celý film, ovšem právě v této části dvojnásob, široké záběry domu neuvěřitelně sednou a jsou dobrým kontrastem ke stísněnému podzemí. Jeho první návštěva je tou nejlepší možnou tečkou, to doslova, jsme úplně jinde. Lehký šok a odlehčení, ve druhé části se toho řeší mnoho, to nejlepší jak z pohledu komediálního (měření), tak hororového však přichází zase v domě. Už to není taková síla, ale stále nadprůměr. Závěr mohl alespoň přitvrdit, například v té sbírce filmů, když už k nim odkazuje hned první návštěva podzemí. 65% ()

Sancoo

*SPOILER ALERT* O filmu jsem si dopředu nic extra nečetl a lákadlem bylo spíše obsazení (Justin Long a Bill Skarsgård). První půlka měla solidně našlápnuto a říkal jsem si, že po filmu Fresh (2022) sleduju další zajímavý thriller. Jak jsem nevěděl, jestli se jedná o duchařinu/slasher..., tak jsem furt napjatě čekal kam to bude všechno směřovat. Musím pochválit hudbu, která tomu napětí dodávala grády. Bohužel pak dorazila dějová linka s Justinem a z filmu se začala pomalu stávat komedie (nevím, jestli to byl záměr). Konec už byla čistě parodie na horor a přišlo mi, že sleduju další Scary Movie, které paroduje Hory mají oči. Nemůžu říct, že jsem vyloženě zklamaný, ale mrzí mě promrhaný potenciál, který nabídla první polovina filmu. Plusové hodnocení za gore momenty a hlavní herečka (Georgina Campbell) hrála výborně. Film jako celek podprůměr a za pár měsíců si na něj již nevzpomenu, stejně jako na Sisu (2022). ()

Warhorr

Začínám mít pocit, že horory jdoucí rovnou na streamovací platformu jsou v poslední době kvalitativně lepší než ty, co jdou do kin a Barbarian je toho jasným důkazem. V prvopočátku se film jeví jako záhadný thriller s cizincem v domě,  ale posléze se to rázem otočí a je z toho poctivá hororová bomba s nádechem Crawlspace ( 2016 ). Nebudeme ochuzeni ani o nějaký ten jumpscare ( převážně ten ve sklepení, kde jsem si ihned vzpomněl na The Visit a málem jsem se posral, ten byl asi nejvíc za tento rok, kdy jsem opravdu z gauče vystřelil způsobem, že jsem prolétl skoro oknem na chodník ). Jen mě asi trochu zamrzelo nevyužitého camea na 80.léta. Čekal jsem ukázku nějakého únosu, vraždy či věznění a představenou tak lépe celkovou pointu příběhu. Být tohle lepší, dám tomu plnou palbu. I tak se jedná ale o jeden z nejlepších hororových počinů v tomto roce a já jsem nadšen. ()

zdenur

Je to strašidelné, nápadité, ale žádný hororový milník bych v tom neviděl. Vadily mi ty nadpřirozené síly hlavní záporné postavy, hlavně v závěru. Průměr, ne-li pod. Bavilo mě to, ale nic co by mě vystřelilo z gauče. ()

TheSpearCZ

Jsem fakt rád, že jsem se zase po letech dostal k filmu, ze kterého jsem cítil tu hororovost, to co tady předvedl debutant Cregger v první ze tří částí je hororová masterclass, to co se dělo "dole" mi připomínalo kombo mých nejoblíbenějších hororů - Pádu do tmy a REC. Nejintenzivnější masakr za hodně dlouhou dobu. A až na tu spoustu nelogického vracení se "na místo činu", které je až moc do očí bijící spolu s přehnaným koncem, kdy lehce dochází dech tomu musím vyseknout poklonu, jméno Zach Cregger by si hororový fanoušci měli do dalších let zapamatovat, neboť o něm ještě jistě uslyšíme. Čistě 4* ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana