Air, v hlavnej úlohe s Mattom Damonom v réžii Bena Afflecka, odhaľuje neuveriteľné spojenie, ktoré zmení budúcnosť jednej značky. A to všetko vďaka partnerstvu medzi vtedajším nováčikom a budúcou legendou Michaelom Jordanom a začínajúcou basketbalovou divíziou tenisiek Nike, ktoré so značkou Air Jordan spôsobilo revolúciu vo svete športu a súčasnej kultúry. Dojímavý príbeh nekonvenčného tímu o stávke na jednu kartu, ktorá môže buď všetko zničiť, alebo zmeniť športové dejiny, o nekompromisnej vízii matky, ktorá vie, aká je hodnota obrovského talentu jej syna, a o najväčšom basketbalovom fenoméne všetkých čias. (Continental film)

karelondatra

Ve mně film zanechal ten dojem, že Matta Damona můžete nechat hrát cokoli, a bude se na to příjemně koukat. Jelikož byl tento film celý o něm, utekly ty dvě hodiny jak voda, a aniž by tam vlastně o něco šlo, odcházel člověk příjemně naladěný. Hrát ale jeho roli někdo „ne tak charismatický“, neštěkne po tom pes. ()

jara12

Skromný snímek o vzniku Nike edice Air Jordan, který si vzal na paškál Ben Affleck a v hlavní roli Matt Damon. Přestože víte, jak celý film dopadne, tak do vás dává nejistotu a nutí vás fandit underdogům. Matt svoji roli prodává neskutečně a vy mu věříte každý pohled. ()

Argocz

Nike ani basket mě nijak moc nezajímají ale film jsem si užil protože rychle uběhne a je dobře napsaný což je důležité vzhledem k tomu že se v něm jenom mluví. A režie skvělá jak se dalo od Afflecka očekávat. ()

Lukango

Díky Afflecku! Tak tu máme moc povedený filmík. Sice nejsem fanouškem basketbalu či společnosti Nike, ale to zde vůbec nepotřebuju, protože film je pro každého. Scénář je moc dobrý a Damon s Affleckem udělali zase dobrou práci. Sice se příběh drží toho, že ukáže firmu, která je originální a díky tomu na trhu vyhraje, což je příběh většiny životopisných filmů, ale já to zatím miluju. Najdou se zde sice momenty, které se dají předvídat, konec konců je to film o historické události, tudíž výsledek je předem jasný, ale i tak je scénář skvělí. Úžasné dialogy, které jsou neskutečně zábavné. Postavy u tohoto filmu nejsou potřeba vykreslovat, místo toho je film soustředěn na charismatické herce, kteří odvádí skvělí výkon. Celý příběh není brán smrtelně vážně, což je moc dobrá volba, je naopak vyprávěn s humorem a klidem, přece to není válečné drama. Co trošičku filmu ubírá je nepříliš dobrý zvuk a kvalitnější kamera se střihem by neuškodili. I když, jak už jsem na začátku říkal, nejsem fanouškem basketbalu, ale nepřítomnost Jordana mi trochu chyběla a myslím si, že se tam mohl alespoň jednou živě ukázat, vemte to takhle Jordanovi je 60 a kolik filmů (nepočítám dokumenty) se ještě o něm natočí filmů, podle mě jich moc nebude, a toto byla příležitost ho ukázat v kvalitním filmu, kde se to vybízí, aby se ukázal. Jinak, co se týče hudby, ta je správňácky retro osmdesátková a skvěle ladí do filmu. Celkově se jedná o film, který ani v jedné minutě nenudí. Díky filmu mám radši Nike a Jordana. Myslím si, že se možná jedná o prvního nominanta na příští Oscary a rozhodně se na něj párkrát podívám. Známka: 7,5-8/10 ()

Elanornegra

Matt Damon, Ben Affleck ešte aj ako režiséra, 80tky, Nike a Air Jordán… dokonalý kokteil. Keďže Last Dance je pre mna najlepsi športový seriál a možno top3 seriál vôbec…. Neskutočne som sa tešil. A dostal som skvele napätie, skvele nápady, skvelý vizuál a neuveriteľný nádych 80tych rokov taktiež s nekonečne skvelou hudbou. Výborne obsadenie, potešil Aj Bateman, ktorý po Ozarku u mna vystrelil… topka….100% videne v kine ()

Enon

Miluju tenisky. Miluju Nike. Miluju Michaela Jordana. Když jsem se prvně dozvěděl, že vzniká film, který bude o počátcích této legendární kolaborace, byl jsem štěstím bez sebe. K tomuto natěšení zároveň dopomohl i téměř dokonalý trailer, který měl výborné momenty a ukázal mi, že tento film očividně nebude jen jakási sonda do minulosti, ale bude se jednat o plnohodnotný dramaticko-komediální film. Jakmile jsem dokoukal samotný film, usmíval jsem se od ucha k uchu, ne jenom proto že se povedl, ale i proto,. že to dopadlo přesně tak, jak jsem si představoval. Pro lidi, co vědí o čem je řeč, potažmo znají příběh vzniku Jordan brandu (tudíž i mě), je tenhle film modla, nechybí tu legendární momenty, které mají svou předehru, svou gradaci a své vyvrcholení (např. odhalení Jordan 1 tenisky, telefonáty s Michaelem a jeho matkou nebo odhalení legendárního Jumpman loga), u těchto momentů, kterých je ve filmu milion budou fanoušci slintat. Ale co mě na tomto filmu zaujmulo asi nejvíce je to, jak si poradil s tím, aby si ho užili i ti, co o teniskách vědí kulový. Pro fanoušky modla, pro ostatní neskutečně fajn povedená svižná komedie s napínavými momenty. Konečné titulky byly už jen třešnička. 84% ()

maxjekul

Air vypráví zajímavý skutečný příběh a to vcelku obstojně. Ben Affleck si jakožto režisér vede přinejmenším chvalitebně a a ani jako herec nezaostává za takřka hvězdným obsazením v čele s Mattem Damonem, Jasonem Batemanem a Violou Davis. Kamera není nic převratného, zkrátka něco, co byste čekali od tátovského filmu o byznysu. Jediné co občas mírně kazí můj dojem z filmu je scénář. Ne, že by byl špatný, ale občas zkrátka působí trochu zvláštně. Tento snímek se tak relativně povedl a úspěšně převyprávěl pro mnohé neznámé události ze zákulisí sportovní a módní branže. Bohužel ale nemá tak docela ambice na to stát se kultovním dílem ze světa podnikání jako třeba Social Network nebo The Wolf of Wall Street. 8/10 ()

gramofonix

Skvelý film o firme Nike vs. Michael Jordan, krásna dynamika filmu, skvelý výber hudby, pekné herecké výkony. Ani neviem ako mi ubehli skoro 2 hodiny. Matt Damon skvelý výkon. ()

JenTR

Chci vědět jedinou věc. Produkoval to zase MJ? :D Další oslavný snímek na M. Jordana, už by mu slušela jen zlatá socha. Film nabírá grády až ve druhé polovině. První část je upovídaná, o ničem jsou dialogy agentů po telefonu, kde jeden furt chrlí nadávky, což není vtipné. Divák ví, kam to směřuje. Klišé, kdy jeden má vizi, nikdo mu nevěří, ale on ví.... scénář je jednoduchý - domluvit kontrakt s Jordanem.                 Ovšem nějak mi ty události nesedí. Celé je to r. 1984, kdy Jordan teprve nastupoval do NBA, ještě  nehrál, takže jaká legenda? Teprve končil nějakou college a pomalu začínal být známým. Kromě toho po nástupu do NBA sedm let ligu nevyhrál! Čili je trochu ujeté jak z něj dělají Boha a manažer vidí do budoucnosti, ví přesně co se stane. Byl to talent, ale pořád jen nováček. Ovšem na druhou stranu: film je dobře natočený a líbí se mi ten marketing a způsoby přesvědčování lidí. Jsou tam i vtipné pasáže viz závěrečné běhání Matta Damona, kde se rozhodně nenechali strhnout "hollywoodským" koncem. Možná přidám jednu hvězdičku. P.S. Zajímavé je, jak byli Jordanovi nenažraní a vyčuraní, ale nepřekvapuje. MJ byl velmi ambiciózní, zároveň mstivý člověk (viz Last Dance). Sám bohužel přiznával, že ty slavné botičky měl na každé utkání vždy nový pár! Jaké snobské plýtvání. Na konci filhu ho vykreslují skoro jako největšího sportovce všech dob, čímž poněkud urážejí jiné sportovní legendy. ()

MAKUON

Ben Affleck se po dlouhých 7 letech rozhodl opět chopit režie a opět nezklamal. Přinesl nám velice známý příběh z 80sátých let o podpisu Michaela Jordana k Nike. Nečekejte nic převratného, nebo něco, co vás zvedne ze sedačky. Film plyne pomalejším tempem a nechává vyniknout Matta Damona v nejlepším světle. Do toho mnoho easter eggů pro skalní fanoušky Michaela Jordana, nebo Nike taktéž potěší. Trošku mi to připomínalo “kancelářní“ snímek  Sázka na nejistotu, ale v lepším provedení a soundtrackem, který exceloval průběhem celého snímku. Podtrženo sečteno “Air“ je vlastně reklama pro Nike, ale velice stylová a zábavná. ()

Langos

Že bych byl nadšenej, to asi jako ne. Před několika měsíci jsem koukal na trailer a zaujal mě. Do kina jsem na to nešel, protože jsem měl v plánu jiný filmy, tak jsem si to našel na internetu a pustil. Za mě to mělo úplně jinej vibe než trailer. Film se mi zdál takovej až moc umělej a pořád jenom kancl. Oukej je to o film, který popisuje vznik, takže bez kanclu se to neobejde, ale když to porovnám s filmem: The Wolf of Wall Street, tak je tam ten kancl fakt užitej, ale v tomhle filmu se nic moc nedělo. Scénář byl dost dobrej, to uznávám. Uznávám i hudbu do toho, jak je sladěná s tím rokem, a co si budem, atmosféra filmu je jedinečná. Ale chtělo to víc šťávy a energie. Takový film před spaním 7/10. :) ()

lysiak

Myslím, že pre fanúšikov športu resp. jeho histórie to je ok. Nemyslím si však že to zaujme každého. Herecké výkony v rámci normy, ale nič oslnive. ()

SalvorHardin

Cas dobre straveny. FIlm bol skvely, ale musim ho porovnat s filmom Tetris, ktory bol podla mna lepsi a dal som mu 5/5 cize pre Air davam 3,5/5, nie je to tak uplne 4/5 ale ani 3/5,, take medzitym. Vyssie hodnotenie davam aj preto, ze konecne mame aj film s hviezdnym obsadenim, ktory nema 2,5 hodiny, co zacina byt zbytocnym hollywoodskym trendom. Film nielen pre sportovych fanusikov, ale pre kazdeho, kto ma rad dramatizacie skutocnych udalosti. Ale je to viac taka feel good konverzacka, ako bolo spomenute a j inych recenziach. Ale definitivne odporucam pozriet si to ako relaxacny film a definitivne odporucam pozriet si aj film Tetris! ()

jirikzaboj

Bota je jen bota, dokud si ji někdo neobuje. A nebo ještě lépe, bota je jen bota, dokud si ji neobuje Michael Jordan a vzniknou legendární AJ, které se drží na vrcholu až dodnes. A nejen v basketbalové kultuře, ale i v té vrcholové módní, hypebeast apod. Film ze zákulisí této legendární spolupráce už byl určitě na místě. Proto jsem rád, že se ji  nechvalně ikonická dvojice Damon-Affleck chopili, scénář vytáhli z development hellu, zrežírovali si to, nacastovali a je z toho opravdu skvělá dialogová věc, která je vyšperkovaná, je v tom srdíčko, feel good retro atmo a všichni na place ví, jakou látku zpracovávají. Letos se tyhle origin příběhy zpracovávají ve velkém a je dobře, že jim to streamovací služby umožňují, protože pro takové snímky je na těchto platformách přesně místo. I když v tomhle případě se ve střižně dohodli na tom, že film půjde do kina a chápu to. Vizuálně to dává na některých místech smysl a kdyby film vyšel o 10 let dozadu, tak by to byl zcela jistě kinohit. Ale mám pocit, že to načasování bylo správné a já se v některých věcech z pozadí Nike zase přiučil. I když je vše vyprávěno přímočaře, bez větších komplexních ambicí, tak jsem vlastně rád. Styl vyprávění je naprosto pro každého a jsem téměř přesvědčený o tom, že se na film může klidně podívat celá rodina a pak jít nakupovat do Sportisima, nebo Footshopu. Jít si zaběhat, či flexit před Paládko. Nike je už dnes pojem sám o sobě a jeho dceřinka Jordan je obdivuhodně mnohem dál, než některé prime brandingy. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (viac)