Air, v hlavnej úlohe s Mattom Damonom v réžii Bena Afflecka, odhaľuje neuveriteľné spojenie, ktoré zmení budúcnosť jednej značky. A to všetko vďaka partnerstvu medzi vtedajším nováčikom a budúcou legendou Michaelom Jordanom a začínajúcou basketbalovou divíziou tenisiek Nike, ktoré so značkou Air Jordan spôsobilo revolúciu vo svete športu a súčasnej kultúry. Dojímavý príbeh nekonvenčného tímu o stávke na jednu kartu, ktorá môže buď všetko zničiť, alebo zmeniť športové dejiny, o nekompromisnej vízii matky, ktorá vie, aká je hodnota obrovského talentu jej syna, a o najväčšom basketbalovom fenoméne všetkých čias. (Continental film)

Puxina

Je fajn, že tihle dva zase tvoří spolu, myslím Afflecka a Damona, je to skvělá dvojka a budu se těšit na jejich další tvorbu. Je dobře, že Amazon pustil tenhle film do kin a tak jsme si ho mohli užít na velkém plátně. Tohle je typický americký příběh, kdy odpadlíci v daném zaměření vsadí na jednu kartu a ta karta se ukáže býti skvělým esem. V tomhle případě je to Eso Jordan, který zde ale prakticky být nemusel, parádní výkony podali ostatní a Jordan ten svůj dokonal až na hřišti. ()

Mufinek_16

Úžasný film, se kterým rozhodně neuděláte krok vedle. Dvojice Damon - Affleck opět zazářila a dle mého názorů je toto jejich nejpovedenější scénář. Střídají se zde humorné scénky s hlubšími přesně tak, že vše působí naprosto přirozeně. Velice mě zaujalo, že se nejedná o velký příběh sportovní legendy, ale o vedlejší linku ze sportovního pozadí, která potěší jak sportovní, tak ale i nesportovní fanoušky. Affleck dokonale vystihl atmosféru osmdesátek a svým smyslem pro detail vytvořil velmi milý snímek. Po dlouhé době konečně vyšel film, na který stojí za to jít do kina. ()

Jaroslaw

7,5/10 Jako mnozí i já si říkal,sakra proč bych měl vidět snímek o vzniku tenisek,avšak po závěrečných  titulkách ,vám dojde,že jde o mnohem víc,než se na první dobrou může zdát.  Jinak Matt Damon byl fakt boží a zachycení osmdesátek jak by smet. ()

DIATOR05

Upřímně, nemám rád filmy podle skutečné události, ne že bych neměl rád historii, nebo nějak těmito filmy opovrhoval, ale dle mého skutečná událost film svazuje a musí se řídit něčím daným. Tím chci říct, že se vytrácí ta tvorba a zkrátka mám rád smyšlené příběhy.  Filmy vypráví příběh vzniku bot Air Jordan a dává poctu samotnému Michaelu Jordanovi. Od tohoto filmu jsem toho moc nečekal a velmi překvapil.  Já ani nevím, co dalšího říct, byl to skvěle zahraný, skvěle natočený, skvěle napsaný film. Kdo chce vědět, jak vznikly boty Air Jordan, je to film pro něj, kdo chce vidět film podle skutečné události s nějakým přesahem, je to film pro něj, já nejsem z ani jedné kategorie a šel jsem na ten film jen ze zvědavosti a režii Bena Afflecka a jsem spokojen.  Upřímně, nemám tomu filmu, co vytknout, bylo tam všechno, a ještě něco navíc, ale to si zase protiřečí moje můj názor na filmy podle skutečné události. Jelikož jsem ještě nehodnotil film podle skutečné události, tak se kdyžtak omlouvám za hodnocení.  Objektivně bych tomu dal i těch 9-10/10, jelikož to bylo něco víc něž film podle skutečné události, ale můj osobní názor je 8/10. ()

Raziel811

Oba filmy, tedy Air i Tetris spojuje stejná doba premiéry a silný příběh podle opravdových událostí. Zde je navíc jednoznačně mnohem více šikovných herců, ale to práve Teris, kdo u mě vítězí jako životopis roku. Tím neříkám, že se na Air nemáte podívat. Určitě se podívejte, pokud Vás zajímá historie značky Air Jordan a máte rádi Damona a Afflecka. Jen nečekejte tak "hravou" podívanou jako byl právě Tetris. Zde je vše striktně sterilní, natočené dle klasické šablony. ()

motyka52

Film, ve kterém není jediná nesympatická postava. Svižně zrežírované, nenudící ani jednu minutu, s dokonalými retro proprietami a muzikou. Přístup k postavě MJ mi sice přišel trochu na sílu, jako kdyby Affleck chtěl dělat z diváků idioty, ale nakonec jsem se s tím smířil. Je to velmi zábavný příběh. Sice nic víc, ale to je někdy vše, co potřebujete. ()

Knifeos

Ačkoliv jsem si neuvědomoval, že mi schází, tenhle film je střípkem, který vyplnil mojí jednu velkou basketbalovou mezeru. Skvělé drama podle skutečných událostí, ve kterém se Ben chopil nelehké úlohy odvyprávět takto přelomovou událost způsobem, aby nepůsobila jako neatraktivní korporátní konverzačka. Dokázal to na jedničku a společně s Mattem Damonem opět doručili hrozně příjemný, svižný i napínavý kousek, který ve výsledku má i solidní informační hodnotu, pokud divák jako já nezná okolnosti vzniku této legendární značky, popřípadě i zákulisí Jordanovo vstupu do ligy. Zkrátka tedy prostý, přímočarý tah na bránu (nebo spíš koš?), při kterém moje oblíbené Hollywoodské duo po letech jednoznačně bodovalo. 7,5/10 ()

nitrak

Na tohle jsem se tak těšil! Jordan a jeho legendární botky Jordan air 1. Čekal jsem asi něco trochu jiného. O Michaela se tam téměř ani nezavadí, skoro jak kdyby vše vyjednala jen matka a jeho to vůbec nezajímalo. Boty tam jsou vidět jen krátkou chvilku a jejich design se zrodil během víkendu? Tak takhle to rozhodně nebylo. Na vývoji bot se posílel i MJ a to ve filmu zobrazeno nebylo. Vlastně je celý film jen o tom, jak tlustý Matt Damon bojuje o svou pozici ve firmě, dostává čočku a toporný suchý Affleck s divnym účesem má nepředvídatelné chování, kdy nejdřív nic nepovolí a pak najednou jde do všeho po hlavě. Rádoby emotivní projev ke konci filmu, kterým si "získají" Jordanovi mě nechal úplně chladným. No zkrátka jedno zklamání za druhým se špatným obsazením, příběhem, scénářem.. Raději si jdu zas pustit The Last Dance, abych si zlepšil náladu. ()

Polux

6/10 | S podobnými "produktovými" biografiemi se v poslední době roztrhl pytel a Jordan je díky nedávnému "účinkování" v Last Dance zase v kurzu, takže asi dávalo smysl, že se nerozlučné duo Affleck a Damon rozhodlo odstartovat produkci svého labelu Artists Equity něčím jako je zrovna tohle, zvlášť když se kromě podílu na produkci oba pánové zhostili i hlavní a nejdůležitější vedlejší role a na plac si s sebou přivedli ještě pár dalších šikovných hereckých posil k tomu. Trailer mě ovšem svým tempem a celkovým podáním příliš neoslnil a film nakonec taky ne. | Film disponuje slušnou atmosférou 80s i díky zvolenému OST, plného dobových hitů a většina herecké družiny zvládá odehrát své party bez sebemenšího zaváhání (kromě očekávaně silného Damona s Affleckem stojí za zmínku také Bateman s Tuckerem a zejména Davis, kteří všichni bez výjimky dokážou upoutat divákovu pozornost i na relativně nevelkém prostoru), nicméně samotná historka o tom, jak už tehdy obří konglomerát Nike spolu s Jordanovic rodinkou jedním párem tenisek spustili lavinu na poli marketingu, nasmlouvaných podílů ze zisku a účetních uzávěrek v oděvním průmyslu a tím k ještě násobně větším prachům přišli, bohužel moc zajímavá není. | Ani by tak nevadilo, že výsledek popisované honby za podepsáním Jordana je všeobecně znám (to je ostatně překážka, se kterou si musí poradit všechny biografie), problémem ale je, že k němu nevede nijak zvlášť zábavná, napínavá, nebo alespoň dramatická cesta a to i proto, že tady nic zásadního není v sázce. Nike vydělával obří prachy i bez Jordana, Jordan by se stal sportovní superhvězdou i bez tenisek a postava Damona by po uzavření basketbalové divize v Nike prostě "přestoupila" ke konkurenci (což se ve skutečnosti o něco později stejně stalo:-)). Tvůrčí rozhodnutí zredukovat ve filmu postavu samotného Jordana na v podstatě cameo, přestože se celý příběh točí okolo jeho osoby a názoru na spolupráci, je pak vyloženě podivné. O kolik zajímavější by bylo, kdyby se celý příběh odvyprávěl z jeho úhlu pohledu, tj. sportovní talent vs vypočítavé korporace, kterým přes usměvavé tváře a líbivé řeči jde jen o prachy. | PeZet ()

Venom

Režisérsky debut Bena Afflecka o vzniknutí asi najlepšej spolupráce ever dopadol najlepšie ako mohol. 80. roky tu boli cítiť každú sekundu a hudba k tomu krásne pomáhala plus ešte aj originálne staré zábery to vylepšili na maximum. Herecké výkony boli perfektné a primárne Matt Damon tu bol fakt vynikajúci. Emócie vedeli všetci herci predať také aké bolo treba v danej scéne. Páčilo sa mi že film vedel veľmi dobre striedať medzi ()

SirAduard

Je to fine. Bohužel však nejsem cílovka. Sice vše vysvětlí i pro neznalce, ale i tak to nepodává příliš záživně a já osobně jsem se párkrát začal ztrácet v mnoha předložených informacích. Též mi scházely větší sázky a urgentnost, která by vše vyzdvihla a diváka více ponořila. Vše pozvedají herecké výkony a jak svěže dokáže film navodit atmosféru 80. let. ()

Destoroyah

Milujem atmosféru osemdesiatych rokov a tomuto filmu to funguje naozaj dobre. Páči sa mi ako Ben Affleck dokázal urobiť aj z podnikateľskej drámy celkom vtipný a vôbec nie nudný film. Matt Damon tu úžasne hrá a má výborné dialógy ktoré ma nikdy nenudili. Ostatné postavy sú sympatické a vtipné, herci sú tiež dobrý a urobiť taký zaujímavý film o vývoji značky Air Jordan je zázrak. Neviem či sa tento snímok zaradí aspoň do TOP 10 filmov tohto roka ale zatiaľ sa mu to podarilo. HODNOTENIE: 8/10 ()

pavelpetr

Nevím jak moc to bylo blízké realitě, ale nebylo tam nic u čeho bych měl pocit že se nemohlo stát. Takové filmy mám rád. Muž v hlavní roli patří mezi mé oblíbené herce. Co víc si přát. ()

Bogrant

Nenápadný, skromný, ale zároveň dostatočne naplňujúci, informačný a pohodovo svižný pohľad do zaujímavej, hoci u nás možno nie tak známej "historickej" udalosti. Čo opätovne rozhýril nedávny fenomén Last Dance, to v pozvoľnom tempe dotiahla ostrieľaná dvojka Damon/Affleck. Ich Air sa na nič nehrá, nič neprikrášluje, ani zbytočne nehrotí, iba vzdáva hold, teší a sem-tam i zábava. Inšpiratívna oddychovka ako sa patrí. ()

Bragi66

Komedii bych v tom moc nehledal, ale je to pohledný výlet do osmdesátých let. Asi do půli je to svižná konverzačka z markrtingového lanaření basketbalistů k propagaci značky Nike. Opravdu zajímavé a nosné dialogy i herecké výkony. Pak se to ale bohužel přikloní k poloze ulhané marketingové nalejvárny. Přesto že je to založeno na skutečném příběhu, tak je slabinou tohoto filmu poněkud plytký a předvídatelný děj. Navíc se tam o skutečném Michaelu Jordanovi dozvíme pouze to, že byl nejlepší basketbalista všech dob a že byl černoch. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (viac)