Knižní klub zabijáků

• Španielsko El club de los lectores criminales (viac)

Osm kamarádů, kteří si ujíždí na hororech, se v jednom zničehonic ocitnou. Začne je totiž začne vraždit klaun, který nejspíš zná jejich temné tajemství. (Netflix)

Gorehound

Sympatický kúsok na jedno pozretie. Nenudí, maska killera ujde, príbeh si síce požičiava, kde sa dá, ale je zaujímavý. Horšie je na tom digitálna krv, absencia nejakých zapamätateľných kills a celkovo je to také..."budem si to za týždeň pamätať?" Digitálnej krvi je škoda, pretože keď sa objaví nejaký praktický efekt, je solídny, parádne sú lokacie starej školy a jej okolia, super je, že sa film často odohráva v knižnici, medzi knihami a podobne a hlavní hrdinovia hľadajú stopy tam, namiesto rozoberania filmov alá Scream, od ktorého sa film inšpiruje asi najviac. Aj rozuzlenie je veľmi podobné, o naháňačkách ani nehovoriac. Nevadí mi to, inšpirácia bola, je aj bude, len mohol film ponúknuť čosi, prečo by si ho človek zapamätal viac ako len na jedno spomínané prostredie. ()

Trevor

2 € tomu dávam, 2 €...ani starší tínedžer n tom nevel nič čo by stálo zato...smutné či Oravské Veselé...s prehľadom pod 40% ()

M.i.k.e

od slasheru nečekám žádnou raketovou vědu a ani nemusí s každým filmem přinášet nějaké revoluční změny žánru. Hlavně to musí být zábava a to bohužel KKZ není. Vraždy bez nápadu, napětí minimální, postavy nesympatické a atmosféra nulová. Tohle bohužel neobstojí ani před nejskalnějšími fanoušky žánru, kteří mu jsou schopni odpustit leccos...20% ()

cariada

Hodně průměrný horor. Nejvíce zaujme snad jen to že je to španělské a nejsou tam bukvice a lesby. Kdo byl vrah jsem nevěděl, ale verzí jsem měl několik, nakonec to bylo ještě trochu jinak. Stačí zapomenout což nebude problém. ()

bourec

Snad jediná nadprůměrná věc v tomhle filmu byla hudba. Jinak  x-tá variace na příběhy alá Vřískot a jemu podobné. A klaun. Jo, nasazená maska, toť vše. Čekal jsem peprnější zjev vraha. Tohle byla slabůtka. 40%. ()

Nivenx

Nevidím tento klon vřískotu po Španělsku nějak špatně. Je to pohodovka, která splňuje dokonale všechny vlastnosti dobrého slasheru, akorát že není ničím originální takže mi brzy vyšumí z hlavy. Na jedno skouknutí v pohodě. ()

Johnny.ARN

Ja som celý čas dúfal v porábku na diváka, to jediné mi tam chýbalo. Nesympatická parta, nikoho mi nebolo ľúto, fandil som klaunovi, rozumná minutáž a zopár jumpescarov. Pekná ukážka toho, ako sa z mála dá vykúzliť pomerne dosť, až na tú nedoručenú porábku. Dvojku nechceme, aj keď všetci vieme, že bude. 3 z 5 ()

oveckaoa

8 studentů se rozhodne,  že vystraší jednoho učitele sežene si klaunské masky a nahání ho po škole. Situace se vymkne kontrole a on zemře oni si slíbí, že to nikomu neřeknou a pak jich někdo nahání a zabíjí. Námět vykrádá Tajemství loňského léta a obal pro změnu Sorority Row ta scéna na tom podepisování knihy a motiv  vykrádá dokonce i Vřískot  . Jako slasher je to průměrné (jen dvě vraždy jsou zajímavé) a nemá to moc  čím zaujmout jediné co jde pochválit je maska a jeho zbraň (má takový cepín) naopak kazí to jeho neschopnost jelikož každý/každá z obětí ho dokáže porazit . Ten konec je co za píčovinu zase? 40 procent ()

Blue.Poison

Chtěla jsem slasher, dostala jsem slasher. Myslím, že místní odborníci jsou v tomhle případě úplně zbytečně kritičtí. Zápletka je docela nápaditá, postavy archetypální - a doslova se těšíte, jakým způsobem si je zabiják podá. Samozřejmostí je také tipování identity vraha, ke kterému se rádi přidáte spolu s hlavními hrdiny (těmi, co zbydou). ()

666Carnage

Pěkně natočený slasher, který nepřekvapí a rozhodně ani neurazí. Všechny klišé zde jsou a ve 20 minutě odhadnete, kdo je vrah a zda má komplice. Je to takový mix vřískotu a tajemství loňského léta. 55% ()

iXtr3m3

Síce len slabšie tri hviezdy, ale na druhú stranu rovnocenné ba dokonca aj lepšie ako posledné dva Vreskoty. A neviem akú verziu pozeral EvilPhoenix, ale ak toto nebolo krvavé, tak čo potom sú Vreskoty? ()

ADIO45

Vizuální efekty a atmosféra jsou solidní, ale ne vždy dosahují úrovně, kterou by si hororoví fanoušci mohli přát. Celkově lze říci, který může nabídnout chvíli napětí a zábavy, ale nedosahuje výšin, které by některé hororové klasiky dosahovaly. Je vhodný pro ty, kteří mají rádi lehčí hororové filmy, ale nepatří mezi nejzásadnější díla žánru. ()

Flopik

Španielsko sklamalo na plnej čiare. Ukážkový príklad ako vyzerá tuctový, nudný, nezaujímavý slasher s extrémne hlúpymi a nesympatickými postavami. Nejaké to zabitie sa podarilo, ale tej krvi je strašne málinko. Na tú dĺžku sa to ťahá strašne pomaly a začne vás to štvať. Finále a pointa ? No mne je zle, toto nemohli myslieť v Netflixe vážne. Fuj, ruky preč. PS: Prečo má hlavná hrdinka účes ako Luke Skywalker a každý ju aj tak chce, tiež nepochopím. ()

BOURQUE

Tuctový film v rámci známeho sub-žánru hororu (miestami pripomínajúci veľkú inšpiráciu ságou Scream) na Španielsky spôsob. Daný záver by sa dal aj lepšie vypracovať. P.S.: Len druhý film Carlosa Alonsa-Ojea za posledných desať rokov.  Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Olík

Dokola se opakující studentský slasher s naprosto nesnesitelnými postavami aneb Vřískot ala Bienvenido a España. Tady už není moc dál o čem. Zdejších 39% (za mne vyšší číslo, než si Knižní klub zabijáků zaslouží) mluví jasně. Když někdy v budoucnu zatoužím po krvi, sáhnu určitě jinam. ()

figliar

Ten kto videl filmy Tajomstvo minulého leta a Vreskot, musel Knižný klub zabijakov prekuknúť po piatich minútach. Prakticky sa jedná o zlú kópiu s rovnakou zápletkou a vyvrcholením (ak sa to vôbec dá v tomto prípade tak nazvať). Jediné čo sa zmenilo sú maska a vražedná zbraň. Navyše do filmu obsadili veľmi slabých amatérskych hercov, ktorým som neveril ani nos medzi očami. Fakt zlé. ()

kondor77

Nudná (a asi zpackaná) adaptace románové předlohy (nečetl jsem, ale na Amazonu má solidní hodnocení). Hlavní hrdinka a její kamarádi mi byli po celou dobu stopáže u zadele, takže mi nezbývalo nic jiného než fandit klaunovi, po jehož "odhalení" mi zbyla jen pachuť v ústech. ()

helraiser

Hodně slabá podoba slasheru ve všech ohledech. Dost slabota co se týče gore i postav, ale na druhou stranu bylo tu už i mnoho horších a zabijáka se mi podařilo uhádnout jen na půl. V každém případě čekání na pořádný slasher trvá dál. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna