V seriáli Star Wars: Dobrodružstvá malých Jediov, zasadenom do prostredia Starej Republiky, sledujeme mladých Jediov Kaia, Lys a Nubsa, ktorých majster Yoda posiela trénovať s majsterkou Ziou do chrámu Jediov na krásnej planéte Tenoo. Spolu so šikovnou pilotkou Nash a jej droidom RJ-83 vyrážajú v lodi menom Ohnivý jastrab na dobrodružstvá po celej planéte a galaxii. Pomôžu ľuďom v núdzi, pobijú sa so zlými pirátmi, objavia exotické tvory, no najmä sa naučia, čo znamená byť dobrým kamarátom. (Disney+)

blondboss

Infantilná vsuvka do Star Wars univerza určená primárne pre tie najmenšie deti, ktoré z toho budú mať ohromnú radosť. Je to totiž hravé, farebné a oku lahodiace, obsah ale úplne mimo. Účel to možno plní, ale ja už som asi trošku náročnejší. 40 % ()

MisterSister

Tématem tohoto dramatu je brutální výcvik tzv. younglings, které během order 66 vidíme povražděny. Yoda se v tomto seriálu bojí sám obojovat s piráty, a tak využije svoje studenty a ukazují se i některé světlé stránky tohoto jinak mrzutého válečníka. Klíčové je si uvědomit, že dítě byste měli věnovat jediům co nejmladší (ideálně do 15ti let), protože jinak vám z něj Yoda nevychová žadného rytíře. ()

Bakli

Jasně, Star Wars není původně pro děti, ale já sám na tom tak od pěti let ujíždím, takže beru tuto show jako takové začlenění dětí, které nemohou z filmů některé věci plně chápat, do fanbase. Seriál dětem zanechá určitou message o spolupráci, to že násilí není vždy cesta atd. Vecpaly se sem i nějaké ty problémy s recyklací a taky hodně řešené téma LGBT v podobě dvou matek jedné z postav. Nicméně v tak malém množství, že se to dá i odpustit s ohledem na dnešní dobu. Tím to myslím tak, že když bude mít nějaké dítě rodiče stejného pohlaví, bude to brát tak že to není moc normální, ale je to vpořádku. Celkově je show jedním z nejlepších výtvorů v rámci dětských pořadů co jsem kdy viděl. ()

Jean_Calid

Jako otec dvou malých holčiček beru seriál jako nenásilný způsob, jak je přivést ke Star Wars. I když, já už v osmi letech viděl Epizodu IV a v dabingu se ještě mluvilo o rytířích Jedi (četli to, jak se to píše, žádný džedi) a první střílel Han Solo :). Zápletky jsou hravě dětské a jen dospělý poučen scénou z baru z Epizody IV ví, že světelné meče dětem do ruky fakt jako nepatří :) ()

M.i.k.e

děti tak do deseti let max budou velmi pravděpodobně nadšené. Zbytek už asi moc ne, ale jako "úvod" do světa Star Wars (pro někoho kdo fakt začíná a nezná nic jiného) to celkem může fungovat...50% (děti si můžou tak 20% přidat) ()

• V epizodě Pirátský droid pronese hlášku: „This will make fine addition to my collection.“ To je odkaz na ikonickou hlášku generála Grievouse ze Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005), kterou Grievous řekne před soubojem s Obi-Wanem Kenobim (Ewan McGregor). (Knowho)