Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (Cinemart SK)

Ace.A.T.L.

Já se dost těšil a to upřímně. ALE. Ne, že by to bylo špatný. Hudební podtext luxus, některý scény jsou parádně hutný a atmosféra by se dala krájet. Ale dojede to na to, na co hodně dalších filmů. Navnadí to a konec to zabije. Ukázat všechno najednou, ikdyž je to od začátku parádě nastartovaný je škoda. Člověk pak už ani nechce vidět finále, protože je mu jasný, co přijde, ať už v jakýkoliv variantě a spíš si chce v sobě nechat ten pocit z první poloviny filmu. Ale i tak je to film, na kterej se asi podívám někdy ještě jednou. Za mě silnější 3* a DOPORUČUJU ()

brasek

Jednoduchý príbeh, bez väčšej zápletky. Emócia strachu funguje, pracuje sa s atmosférou, ale chcelo by to viac napätia. Žiadny balast, žiadne nezmyselné vedľajšie deje. Priamou čiarou s hrdinkou príbehu do pekla. ()

SpicyNugget

Psychiatrička Rose dostane na starost novou pacientku. Ta trpí halucinacemi a vizemi. Rose tomu nevěří. Po jednom záchvatu se šíleně usměje a střepem si rozřízne krk. Rose je otřesená, protože začne mít stejné vize. To, co zabilo její pacientku, si ji našlo… Někdo se bojí klaunů, někdo temného lesa a někdo má strach z hororu ve výtahu. Když byl v roce 2018 představen horor Truth or dare, přišla jsem na to, co děsí mě. Nechutné, zlé a roztáhlé úsměvy. Z toho hororu jsem si dlouho srala do gatí a napadlo mě, co kdyby někdo natočil horor přímo o úsměvech? No a vida, po čtyřech letech je to tu! Já se královsky bála. Prvních pár minut a já nemohla setřást zimu ze zad (a ne, fakt to není tím, že dnes nasněžilo). Zpracování skvělé, herci zajímaví, děj se rychle sypal, žádné prázdné a zbytečné scény. Jen konec byl předvídatelný, ale jinak opravdu povedený film. ()

hony23

Tak konečně už vím, co to znamená, když se o někom řekne, že má nakažlivý smích. Průser ovšem nastane, pokud vás ten úsměv donutí proříznout si krkavici a předat štafetu tomu, komu jste svůj poslední úsměv v životě věnovali. Konečně po dlouhém čase povedený horor s fakt hutnou atmosférou a povedenými lekačkami. Hodnotím za 4 a slibuji, že pokud mě ve spaní budou pronásledovat lidé s debilním úsměvem, tak ráno přidám i tu pátou hvězdičku do hodnocení. ()

Feferonka1

No a ja vstřícný k tomuto filmu proste nebudu.Trochu jsem se na něj těšil,ikdyž to dělám nerad a opět se mi to vymstilo. Buďto stárnu nebo se mi mění kritéria. V poměru s množstvím podprumernych hororu samozřejmě Smile vyčníváva,ale ne díky své kvalitě,ale bohužel díky nižší kvalitě těch ostatních. Prvoplánovka,která si zakládá na lekání zvukovými efekty v předpokládaných situací a ten konec me dorazil úplně,škoda. ()

veverysiak

Normálne sa mi to dlho páčilo, aj keď námet bol jasný a poixtýkrát použitý, nosný detail prenosu zla - úsmev - bol navrhnutý pútavo a originálne, tiež hlavná aktérka predviedla super výkon, len v poslednej fáze sa to rozbilo na úpornom pridržiavaní sa klišé z kruhov, mobilov a podobných predlôh, takže 35%. ()

KolarikKing

Příběhově nic moc originálního. Vlastně to je klasický horor o kletbě, která někoho zabije a přeskočí na dalšího. Ovšem Smile má, narozdíl od ostatních hororů s podobným tematem, dobrou hororovou atmosféru a několik infarktových lekaček, které opravdu fungují. Plus to mělo zajímavou reklamní kampaň. 7,5/10 ()

Tomko87

Koncepčne mi ti pripomína Kruh. Ten s Watts. Kde film nie je čistokrvný horor s jump scary momentami, ako som si myslel, ale psycho detektívka a pomalé rozuzlovanie kliadby. ()

Kubiii

První půlka filmu super, napnutej jak kšandy kde na mě co vybafne a v druhé půlce zklamání, kvůli tomu, co na mě vybaflo. ()

Kushina

Může být úsměv děsivý? Většina lidí řekne, že ano. Může být úsměv tak děsivý, že se z něj skoro poserete strachy? Většina lidí řekne, že to zase ne. Píčovina! Úsměv dokáže být naprostý úděs a ten nejhorší pohled, jaký vlastně můžete vidět a proč? Protože víte, že každým úsměvem se vám přibližuje smrt.... Tenhle horor má u mě v letošním žebříčku hororů 100% úmístění v top 3, protože fakt jsem se bál a ten příběh nebyl kokotina, kde lidi dělají kokotiny, které plodí další kokotiny až se z filmu stane kokotina. Ne, tohle je horor přesně takový, jaký má být. No escape, žádné bullshiety, které nejsou potřeba, reálně chování lidí v rámci jejich vyděšenosti... Prostě lahoda. Takže smysl to mělo, scary to bylo, konec se dal očekávat, lepší by prostě pro jednou bylo, kdyby někdo měl koule na to, se zabít, ale tady to dávalo i smysl. Za mě super horor. 85% ()

TesterX

Uz z uvodniho nametu cisila obava, o cem tohle bude. Nicmene prvni tretina mne vtahla peclive budovanou creepy atmosferou, mrazivymi hudebnimi motivy a byt neoriginalnimi, tak funkcnimi lekackami. Navysujici se uzkost a beznadej hlavni hrdinky jsem prozival s ni, ale pak prisel zlom. Detektivni linka vsechno zahodila a zacala se objevovat nuda ze sterility a bohuzel v poslední tretine se dostavil nechteny smich z hlavni entity, ktera jakoby vypadla z oka nahe babe z IT 2. Skoro jakoby se jednalo o tridilnou serii, kde kazdy dil uchopil reziser po svem. Kdyby si to uchovalo najezd prvni tretiny a pridalo zajimavejsi pribehovou linku, ne stokrat videnou, mohlo se jednat o slusne mystery prekvapko roku, takhle je to jen dalsi hororovy zarez podobajici se mnoha jinym a nevybocujici z prumeru. ()

Kosi..

Taková dospělá verze "It Follows". Opět velmi dobře nastavený pravidla hry, některý vyloženě povedený scény (narozeninová oslava), ucházející zakončení a nadupanej svěží soundtrack by Cristobal Tapia de Veer. Nechybělo moc a bylo by to za plnej počet. ()

Grázl83

Je to zbytečné dlouhé a místy nudné, tím pádem to nedrží napětí a tempo. Další výtku mám za čitelný děj, kdy každá lekačka byla očekávaná a stejně tak i zvraty byly průhledné a očekávané dopředu. ()

Maraboy

Místama to má celkem dobrou atmosféru a působí to až vyšinutě. Bohužel sám příběh není úplně zajímavý a nepřináší nic nového, zápletka je tuctová. 45% ()

bonovox

Smile je zaujímavým hororom ktorý má výbornú atmosféru, skvele pracuje zo zvukom a hudbou a má sympatickú hlavnú hrdinku. Jeden z top príspevkov v danom žánri za posledné obdobie. 80% ()

ricmont

Úsměv má je klasický horor o nadpřirozené síle která přeskakuje z jedné objetí na druhou. Což není zrovna nic moc originálního ale i tady to na mě funguje. Protože mě zajímá co je ta síla zač a kde se vzala. Ovšem pokud jde o hlavní postavu filmu takže zde jsem měl problém. Nějak jsem nedokázal najít sympatie k hlavní postavě celého filmu. Vlastně mi přišla svým výkonem velice nesympatická a občas trochu přehrávající v některých scénách. Opravdu jsem se snažil postavu mít rád nebo o ní projevit zájem. Ovšem mi bylo ve výsledku jedno co s ní bude. Jinak se samozřejmě jedná o sluší film který si dokáže držet parádně atmosféru tajemná až téměř dokonce. ()