Pavlovi (Jakub Prachař) síce ťahá na štyridsať, ale stále ešte úplne nedospel. Býva s mamou a chýba mu odvaha robiť v živote to, čo by ho skutočne napĺňalo. Tú získa až vo chvíli, keď stretne svoju detskú lásku Terezu (Tereza Ramba) a prežije s ňou dobrodružnú noc. Tereza však nie je pripravená opustiť svoj doterajší život pre niekoho, kto podľa nej nie je skutočný chlap. Pavol sa teda rozhodne presne takým chlapom stať. Prihlási sa na výcvikový tábor v Tatrách vedený Weisnerom (Ondřej Sokol), ktorý vyučuje všetko od rúbania dreva po zvádzanie žien. Podarí sa Pavlovi prekonať samého seba a stať sa chlapom, po ktorom Tereza túži? (Magic Box)

Prubner

Tradiční bolest novodobých českých komedií. Tvůrci zvolí hvězdné herecké obsazení a lákavý námět, ze kterého ale nedokáží vymáčknout vůbec nic vtipného. Scénář i film jsou jen přehlídkou marnosti. Takže další nudná komedie bez jediného vtipu. Přitom například postava horského vůdce, kterého hrál Sokol, nabízela úžasné komické možnosti, ale tvůrci je využili tak maximálně z 5%. ()

ElisR

Tohle bylo velké zklamání. Po ukázkách jsem se na tenhle film těšila, že to bude opět vydařená česká komedie s dobrými českými herci. Ale bohužel...veškeré vtipy byly vyplácané již v ukázkách, film nijak dějově zábavný...Ten typ filmu, který už si prostě znovu nepustíte. Škoda. ()

swenyx

Rozhodně se nepovažuju za "odborníka" českých filmů, takže asi můj názor nebude zas tak moc relevantní, přece jen naposled jsem viděl asi jen Vyšehrad: Fylm (2022), ale já se docela bavil. Sokol jako crazy zálesák byl nejvíc, ty jeho kecy byly dokonalý a vlastně i Prachař jako mamánek byl dobrej. Líbilo se mi, že to není taková ta klasická komedie, kde se sází jeden trapnej joke za druhým, bylo to tu v přiměřené míře. ()

whale

Dvě hvězdy jsou cena útěchy za obsazení. Jinak film mě vůbec nezaujal. Nemá děj, napětí, ani se vlastně nesnaží divákovi něco předat. ()

rigby

Pohodový film na odpočinkový večer se skleničkou vína. Není třeba řešit složitý děj, protože všechno skončí už předem dobře. Plusem je sympatické herecké obsazení a hvězdičku navíc přidává i příroda Tater. Příjemné pokoukání, které neurazí a třeba se někdy zase podívám znovu. Rozhodně se u nás točí mnohem horší romantické komedie, než je tato. ()

DvoRSTA

Film o ničem. Hodina a půl ztraceného času, kde jsem se ani nezasmál. Nechápu, jak tento sranec mohl dostat grand. Herci: peklo | Děj: sračka | Celkově: tragédie ()

pds

Hodne zlý/deravý scenár, alebo zlý strih. Z Rambovky sa v poslednej dobe stává "uvrešťaná večne-nasraná kráva". Jednu ⭐za krásne Ta3. Pre mňa slabých 25%. ()

Maraboy

Námět by to byl dobrej, taky pěkná příroda, jen tomu chybí dobrý příběh a herectví. Nakonec se z toho stane v průběhu filmu otravná věc, hlavně scény s dětmi. 10% ()

fafejt001

ŠKODA .  Promarněná  příležitost . Prvních  asi  20  minut  ušly .  Pak  se  to  nějak  zvrtlo  v  podivnou  trapnou  podívanou . Vlastně  nepodívanou . ALE    Bareš ,  Chýlková ,  Ramba  a  rodina  Pavlíka  dobře  zvolené .  Bohužel   ubohý  scénář ,  nic  nenabídl  těmto  hercům . Trik  s  medvědem  fajn  a  Ramba  v  bahně  -  drsnéé .  Dobrá  tedy  ,  dám  dvě * * .  Jo  a  Sokol  téměř  nevěrohodný  . Působil  spíše  srandovně . ()

zigy

Jen Sokol, ač taky na pěst, byl vtipnej, jinak zajímavý námět, ale zpracování čirý amatérismus...a pěkné tatry. ()

Pan.Antonin

U filmu jsem se dost dobře zabavil a to je to, proč se na komedie kouká. Já jsem spokojený, hezká příroda, kvalitní obsazení, odlehčený humor a i celkem příjemný příběh. Ocením i scénku s méďou, který to taky zahrál obstojně. Velká spokojenost a velmi pravděpodobně se k filmu ještě vrátím. ()

Veeria

Jsem okouzlena. Za mě nádherný film po všech stránkách. :-) Má v sobě to ,,něco". Cítím, že jsem našla svůj další oblíbený srdcový film. :-) Příjemné herecké obsazení, příběh, nádherná příroda, práce se zvířaty. Místy vtipné, místy dojemné. Filmový zážitek. Děkuji a vřele doporučuji ke shlédnutí. :-) ()

charles3

Velmi slabý a zmatený scénář, nevěrohodná zápletka, zbytečné vedlejší postavy stejně jako "dětský" prolog. Špatně napsané (nebo jenom zahrané?) role Sokola, Remundové a Bareše. V podstatě žádný humor. Z námětu šlo vytěžit o dost víc. Tři hvězdy dávám ze soucitu jenom za Rambu (která je v tomto filmu k sežrání - ne medvědem!!! - skoro jak ve Vánoční hvězdě), kameru, slovenské exteriéry a za onoho medvěda. Jinak jde o promarněný námět a nevyužité herce. ()

Slepejsek

Celkem slibný námět (jak z chcípáků udělat chlapáky) je utopen v klasických klišé. Nekonečně dlouho trvá než se k němu přes retrospektivu z dětství a zamilovávací úvod prokoušete a když se to konečně stane, než napočítáte do deseti je zase pryč a místo něho sledujete nájezd mamin s kytarou a všemi nemožnými potomky do panenské přírody. "Zabékat si k ohňu". Po předvýchově Troškou a všech těch "diváckých" love-story posledního desetiletí jsem si myslel, že už není kam klesat. Mýlil jsem se. Teď vidím, že scénáře může psát každý. Netřeba se žinýrovat. Stupidnosti se meze nekladou... PS: Klasický přešlap, že někdo spadne do vody a vyleze suchý, je tady osvěžujícím ostrůvkem logiky. Těch pár procent je za Sokola. PS2: Jediné, co by mne ještě mohlo zajímat, je otázka Kam se poděl zbytek chlapáckého tábora? Ale bojím se to vyslovit nahlas, aby to neslyšel autor a nevzal to jako námět pro pokračování... ()