Princezná

V stredovekej ríši vládne kráľ s kráľovnou, ktorí majú dve dcéry, princeznú a jej mladšiu sestru Violet. S tichým súhlasom kráľovnej sa princezná zdokonaľuje v bojovom umení, pri čom ju vedie Linh, neter jedného z kráľových poradcov Khaia. Keďže kráľovná neporodila žiadneho syna, kráľ zamýšľa vydať princeznú za lorda Julia, bezohľadného syna diplomata, ktorý opovrhuje kráľovou pokojnou vládou, pretože je presvedčený, že silný kráľ by mal vládnuť pevnou rukou, či skôr krutou železnou päsťou. Princezná sa za neho nedokáže vydať a opustí ho priamo pred oltárom. Rozhnevaný Julius so svojou sadistickou pobočníčkou Moirou a skupinou brutálnych žoldnierov sa násilím zmocnia hradu, zajmú kráľovskú rodinu aj všetkých dvoranov. Princeznú uväznia v najvyššej veži hradu, kde čaká na nútenú svadbu s Juliom. Keď do nej vstúpia dvaja žoldnieri a chystajú sa ju znásilniť, dievča ich zabije a vydá sa zachraňovať svojich najbližších. Po páde do jazera princezná unikne smrti a vkradne sa späť do hradu, kde sa vyzbrojí spolu s Linh a Violet, a všetky tri ženy sa vydajú poraziť Julia, jeho žoldnierov a oslobodiť kráľovstvo. (TV JOJ)

Kingjiri

Tak trochu jiná princezna od Disneyho :-) Sympatický akční béčko, který hodně těží ze středověkýho námětu, což neni v danym žánru uplně běžný. Akce je víc než dost a dá se říct, že jde o akční jízdu od začátku do konce. Uplně mě ale nenadchla místama příliš laciná filmařina (exteriéry mimo hrad byly fakt hodně špatnej CGI výtvor), akce nebyla zase kdoví jak nápaditá (ale bič tý středověký dominy byl cool nápad)a a postrádal jsem taky nějaký pořádný hlášky. Je škoda, že pravděpodobně skromnej rozpočet nedovolil kvalitnější filmařinu nebo schopnější scénáristy. Jinak by dost možná mohla mít Princezna našlápnuto na správně ujetej akční béčkovej biják tohohle roku. I tak ale hodně muziky za málo peněz, tři jistý hvězdy. ()

Eventyrer

Tak to bola zábava. Home invation film zo stredoveku. Film čo sa neberie moc vážne, možno občas, ale vo všeobecnosti je to nadupaná, akčná stredoveká parádička. Nedá sa nespomenúť skvelú choreografiu súbojov a využívanie prostredia. Sladká princezná je bojovníčka, šarmantná a vtipná. Tie jej výrazy čo hádže dokonale podfarbujú smiešnosť filmu. Neprekáža tu žiaden princ, ktorý by nejako zacláňal a musel sa snažiť princovat za každých okolností. Nikdy som nič podobné nevidela a preto také vysoké hodnotenie. ()

Sharpooter

Všechno špatně! Takhle provedený film je katastrofa. Akce byla totální průměr. Joey King se mi do akční role vůbec nehodí (tohle možná zapříčinil stánek s polibky, což je mimochodem další odpadní film ve kterém tato herečka hrála). Choreografie byla celkem dobrá, ale průběhem filmu se opakovala, což je určitě špatně. Kostýmy byly průměr, možná i podprůměr, zkrátka nic převratného. Hudba byla dobrá prvních dvacet minut. V momentě kdy jsem slyšel stejný soundtrack už po páté jsem ho začal nenávidět. Hlavní myšlenka, kdy hlavní postava postupně vyzabíjí celou nepřátelskou armádu je totálně odpadní. Jako třeba v Johnu Wickovi je to provedeno dobře, ale tam je zabíjí postupně a jde vidět že má taktiku, ale tady je všechno o náhodě a hlavní postava nemá problém jít na nádvoří 1v30. A Mulan filmu určitě nepomohla... Film se snaží nám hodit pod nos i pár vtipů, které jsou převážně k pláči. Postavy jsou napsané nesympaticky. Rozložení hradu ve kterém se film odehrává je nelogické... 2/10 ()

ER

To by chtělo charismatičtější hlavní postavu a klidně bych ubral těch soubojů, především ve vzpomínkových flaschbacích. ()

Trixinka

Co to sakriš bylo? Nemám nic proti princeznám, které se navzdory tradici a i pro dobro království, odmítnou provdat za předem určeného ženicha, ale tohle už bylo i na mě moc. Hlavní hrdinku (zpočátku neozbrojenou) nezastaví celá armáda vojáků a žoldáků, i přes zranění, kterých není zrovna málo, přemůže všechny a nakonec (jaké to překvapení) zvítězí. Dobře budiž, to by se dalo i zkousnout. Co mě ovšem iritovalo ze všeho nejvíc, byla ta nečinnost jejích rodičů, hlavně ten impotentní král, kterému před očima chtějí zabít starší dceru, mladší chtějí oženit s násilnickým mužem, a on se vzmůže pouze na ubohé ne prosím. Pořád jsem marně doufala na nějakou jeho vzpouru, zvrat či alespoň finální battle s hlavním padouchem. Bohužel. Nápad na příběh byl ovšem dobrý, jen to chtělo trochu více akčnějších postav, které by hlavní hrdince sekundovaly. ()

netWoor

Asi spíš počítačová hra. Začínáte na prvním levelu (tady na vrcholku věže) a postupně se bojem prokousáváte levelama (tady sestupujete) až k závěrečnému bossovi. Špatný to nebylo, ale časem nuda ze zírání na vpodstatě stále totéž. ()

gemi

Pohádka pro dospělé. Trošku naivní, trošku přestřelená, prostě pohádková... Ale velmi svižná, moderně stylizovaná a zábavná! ()

oldy

Chtěl jsem dát 3* jako,že je to dobrý průměr. Ale ty souboje se mi ne vždy libili a konec mohl mít lepši teda finale. Stačilo vidět jednou. 4/10 ()

Mrs.Vader

Jasnê, že se tomu dá hodnê vêcí vytknout, ale jinak je to hustá hustá režba ve stylu Kill Billa. Bitky sou perfeknê nasnímané a udŷchaná princezna pusobí dostatečnê realisticky. Prijemné je, že tvurci vynechali nejakou trapnou romantickou linku a soustredili se prakticky pouze na vŷvoj princezny. A Joey King is teda musela porádnê máknout pri natáčení. ()

papadoce

Ja som väčšiu šialenosť snáď ešte ani nevidel. Teda presnejšie videl som už všeličo, ale úplne zvrátenú k******u, tak kvalitne, s láskou k filmu a s riadnou nadsázkou natočenú, asi už dávno nie. Súboje boli ukážkové a divák do minúty pochopí, že ak sa nebude brať vážne, rovnako ako sa neberie vážne film, potom si môže vychutnať množstvo parádnej bojovej choreografie a zo dve tony ukážkových akcií. Pre vychutnanie si tohto bijáku je nevyhnutné povzniesť sa nad logiku čohokoľvek, ale hlavne musí divák zahodiť akúkoľvek princeznovskú šablónu zakliesnenú v hlave ešte od detských čias. Táto princezná je proste o inom. Úplne. Príbeh je jednoduchý a je prakticky celý vysvetlený v retrospektíve, no a samotný dej v reálnom čase sa vlastne celý odohráva vo veži, v ktorej sa princezná od prvej minúty kántri s vágusmi rôznych druhov a veľkostí, aby sa dostala zhora až na dvor. Niektoré poschodia a konkrétne miestnosti sú extrémna divočina. U mňa vyhráva kuchyňa a nádvorie. Lahôdky. Filmu nechýba vtip, ktorý ku nadsázke patrí od prirodzenia a hlavne je tu veľa ale veľa krvavého násilia. Toto nie je princezná ako ich poznáte a podľa hodnotenia to väčšina z vás proste neprijala. Škoda. Páčilo sa mi aj obsadenie. Dominic si to už klasicky užíval, tí hajzlíci mu proste sedia na výbornú, Olinka s bitchom bola chrumkavá a ešte ani tú princeznú škarednicu Joey King by som za inú nevymenil. Byť táto šialenosť v rukách majstra režiséra, tak človek by pri tom normálne stonal blahom, ale že som v takej pohode posledné dni, tak sa na štyroch nezastavím ani pri tomto výsledku. Aj keď to malo pár béčkovitých znakov a záberov, napríklad digitálny oheň. No a čo. Pre mňa štyri a pol hviezdičková princezná. Disney ide. ()

Shanen29

No tak tohle tady dlouho nebylo a jsem nadmíru překvapen. Nehledím místy na nepovedené a laciné triky,herecké výstupy či hlouposti, čistě zábava se povedla a průměr si zaslouží. ()

HERGImanCZ

Příjemný akčňák s ideálním tempem i stopáží. Při pohlédnutí na zdejší hodnocení mám upřímně trochu pocit, že film musel některým lidem tak trochu šlápnout do kuřího oka. Pojďme si tedy trochu bez předsudků rozebrat, čím Princezna vlastně je a zda je to bude podávaná právě pro vás. Princezna je v podstatě stejně prostým filmem, jako je jednoduchý její název. Hlavní hrdinka je unesena padouchem, jenž baží po království jejího otce. Už od malička však potají pro zábavu trénovala v boji a teď má konečně možnost ukázat, že může být stejně dobrým válečníkem, jakými jsou muži. Tento její cíl se nese na pozadí téměř celé stopáže, která je jinak vyplňována krvavou akcí. Ta je dost hezky natočená a je zábava ji sledovat. Nejedná se rozhodně o snahu o realističnost, a to vlastně platí i pro celé zasazení. Rozhodně nečekejte jakkoliv přesné zobrazení středověku. Kostýmy, interiéry i postavy jsou navrženy se stylistickým záměrem. Mně osobně se tu velmi líbila barevná paleta, jež často využívá modré látky kombinované s přírodními materiály. Hrdinčiny zrzavé vlasy a občasná krev tak na obrazu úžasně vyniknou. Co se týče jednotlivých postav, jsou dosti podle šablon, avšak je tu místy snaha o kritiku z úhlu myšlení v současnosti. V podobě hlavního záporáka je tak znázorněna, krom jeho tyranství, kritika shazování žen a v jedné chvíli také rasismu, zatímco zdejší království působí výrazně progresivněji. Princezna tak pomyslně bojuje i za vyšší hodnoty, než je její rodina. Přestože snímek rozhodně není ničím, o čem by se mělo mluvit jako o akčňáku roku, mně to dohromady vcelku sedlo. Pokud jste dočetli až sem a pomohlo vám toto krátká shrnutí rozhodnout se, zda je snímek pro vás, jsem jedině rád. Rozhodně chápu, že obzvláště v našich končinách se najdou mnozí, kteří se teď Princezně vyhnou obloukem. Zároveň však doufám, že jsem alespoň někoho nalákal. A pokud ano, přeji příjemnou podívanou. ()

LdaVinci

Ach joo, co to má být... chci být hodný, takže 3 hvězdy, protože to prostě neberu vážně a má to kolikrát super akci, i když zase neříkám špičkovou. Navíc Joey King je úžasná a krásná herečka a tahle role jí sedla. Akorát teda byla totálně nezastavitelný stroj. No a s nesmysly se tu můžeme potkávat často. Celý děj je plochý a zápletka neoriginální a bez jakékoliv hloubky. Prostě další akční zábava bez hlubších myšlenek. ()

ŠpetaMarek

V rámci girl empowerment variace na klasické pohádky o princezně ve věži a zlém nápadníkovi ok. Pokud by mi ale někdo tvrdil, že je to svěží závan mezi béčkovými akčňáky, tak bych se mu vysmál, na to tam bylo až moc laxně postávajících NPC. ()

johnsnow

Vôbec nie zlé. John Wick v sukni meet Kick-ass. akčné scény sú fajnové a dve ktoré sú na jeden záber sú lahoda(ale mohli byť dlhšie). Drsnosť je tiež slušná, Kurylenko aj Cooper ako záporáci tiež fajn výkon. Síce to chcelo väčšiu nadsázku ale inak viac než v pohode blbinka, kde by som uvítal pokračovanie. ()

JosefTomas

Nakonec to klaplo docela dobře. Princezna v upoutávkách už dávno naznačila, že hodlá být jen jednoduchou zábavnou blbinou, co spíše než pohádkovou parodií bude akční jednohubkou, jež si bere tu ze Zátahu, tu z The Night Comes for Us a prezentuje jednu drsnou bitku za druhou, i když je pravda, že v promyšlenosti choreografie má značné mezery. Joey King je přesto uvěřitelná princezna (v soubojích, kde má 3 krát menší hmotnost, než její protivníci už moc ne), ale snaží se, všichni tak činí, ale víc než na 60% to zkrátka nemá. PS: A Dominic to na konci extrémně přehrává. Sice jeho postava má být docela pošuk, ale tohle už zavání karikaturou. ()

Athree

Celý film jsem hleděl, zcela bez emocí. Při závěrečných titulcích jsem se začal smát, jakou blbost jsem právě viděl. Chvílemi jsem přemýšlel, jestli to nevzniklo podle nějaké počítačové hry, tak to na mě totiž působilo. Jelikož jsem se na to díval dopoledne, můj mozek si to nezapamatuje, což je možná dobře. Každopádně jako rekreačka asi fajn. ()