Nehty

• USA Fingernails (viac)

Můžete si být skutečně jistí, že jste našli svoji životní lásku? Představte si test, který by vám to srovnáním nehtů rukou obou osob s určitostí potvrdil. Chtěli byste znát výsledek? A přijali byste ho? (Apple TV+)

POMO

Vyznat se ve vlastním srdci je někdy složité. A v tomto filmu to bolí obzvláště :-) Další mile originální romance nejenom nápadem s měřením intenzity lásky mezi lidmi (aby věděli na čem jsou), ale i dějovým vyústěním, které se vyhne nabízenému zjednodušenému klišé. Ne tak abstraktní a výtvarná romance jako Věčný svit neposkvrněné mysli, ani tak harmonická a poetická jako Ztraceno v překladu, občas navíc trochu zdlouhavá (prospělo by zkrátit o 10 minut), ale ve výsledku stejně vyspělá, chytrá a se stejně velkým srdíčkem. Opět fantastická Jessie Buckley, za ní dávám čtvrtou hvězdu. P.S.: Trhání nehtů spousta diváků protrpí, některé (jako já) ale dobře pobaví. [San Sebastian IFF] ()

Malarkey

Už u námětu si všímavý divák může povšimnout skutečnosti, že zde to bude tak trošku divné. Stačí se podívat na režisérskou stolici, zamyslet se nad řeckým jménem a je to evidentní. Řecká weird scéna došla i do Ameriky a pozvala si do svého námětu americké herce. Jenže z toho vzešlo naprosto průměrné sociální sci-fi, kde průměrní lidé řeší průměrné věci a do toho se tak jako mezi řeč vměstnala neobvyklá technologie. No a její podstata je tak divná, že to vlastně má táhnout. Jenže jediné, co to tady opravdu táhne, tak to minimum záběrů na utrhané nehty a hudební doprovod, který je zde hodně dobrý. ()

Arsenal83

Typická festivalovka bez novátorského výstupu, že láska sa nachádza niekde vo vzduchu, v nejakých chemických reakciách možno, ale určite nie v DNA, nič v tomto ohľade predurčené nie je, čiže aj naďalej sa budeme spoliehať na náhodu a rozvodovosť 50% naznačuje, že furt je to hop alebo trop. A potom tu je ešte iné malé varovanie, že ak vám milá povie, že jej už žily netrháte, možno jej bude trhať niečo iné a manikúra bude potom drahá. ()

mcb

Vykastrovaná řecká divná vlna přetavená do generické americké indie pocitovky - co by asi se stejným námětem udělal Yorgos Lanthimos? ()

claudel

Filmový festival v San Sebastianu, film číslo 4. Rozhodně zajímavý a originální námět, nechtěně jsem díky španělskému názvu odtušil pointu s nehty. Herecky mě nejvíc oslnila Jessie Buckley. Jeremy Allen White je nyní dost v kurzu, ale pro mě navždy zůstane Lipem ze Shameless. V této roli se trochu trápil, protože jeho postava byla šedivá, nudná, nemastná neslaná a doplňková. Možná by bylo zajímavější, kdyby si s Rizem Ahmedem vyměnili postavy. Hlavní zápletka by byla autentičtější a uvěřitelnější. Převládají ve mně přesto pozitivní dojmy, takových filmů zase nemáme plná kina a televize. ()

jhrasko

Malo to obrovský potenciál, lenže: lenže námet je silnejší ako scenár. Čochvíľa som si myslel, že sa to uberie iným smerom, nápaditejším, rafinovanejším, originálnejším. Ale prišla silná scéna a po nej opäť nič, len také nijaké, akoby matné zábery bez invencie a fantázie. Pritom práve o fantázii a láske a fantázii v láske snáď nám chceli autori niečo viac povedať alebo nie? A i o tom, že láska je alchýmia. Tak ostáva "len" konštatovanie, že Jessie Buckley je láska a Riz Ahmed s očami plachej srnky k sebe síce pasujú, ale podľa autorov je to presne naopak. Čistých 50 percent. ()

maddy

V prvej štvrtine pútavé svojim námetom, v záverečnej štvrtine dostatočne citlivé a vyhýbajúce sa akýmkoľvek žánrovým klišé, akurát v tej strednej hodine pomerne zdĺhavé, motajúce sa neustále v kruhu a nerozhodné, či to chce byť skutočne podivnou drámou alebo štandardnou indie romancou. Nejakú zaujímavú myšlienku o vzťahoch by to v závere aj malo, ale vo výsledku je to celé ubité v pomerne rutinnej réžií, ktorá podobný námet nevie urobiť správne thought-provoking. CELKOVO: 5/10 ()

M.i.k.e

bizarní romance ve které se trhají nehty aby se zjistilo jestli k sobě lidi patří. Námět je jistě zajímavý a hodil by se do filmografie někoho jako Lanthimos (což by určitě bylo ještě bizarnější), ale pod taktovkou Christose Nikoua je to většinu času spíš nuda než cokoliv jiného a od podprůměru to zachraňují jen dobří herci v čele s Jessie Buckley....60% ()

Aljak

Podľa popisu to znelo pomerne bizarne, ale takéto filmy napokon zvyknú milo prekvapiť, tak som dal tomu šancu. Základ príbehu ako takého bol podľa mňa super, ale to spracovanie a celkovo dejový vývoj zostal za očakávaniami. Na môj vkus to bolo celé príliš triviálne a jednoduché. Postavy boli mdlé, akoby bez energie, dialógy len také "aby nejaké boli". Takže za mňa skôr sklamanie... 2* ()

Lenka.Vilka

Já to chápu, tohle tady bylo už stokrát v bledě růžovém. Jenže mě moc bavilo, do jakých kulis byl celý příběh zasazený a jak to všechno společně dohromady fungovalo. Nebudu se stydět za to, že mě konec dostal. Přeci jen, ta skrývaná romantička ve mě si tohle moc užila. Hodnotím jako celek, ne jako střipek v historii všech filmů. A jo, Jessie Buckley mám stále raději. Víc jí v podobných rolích  :) Jo, a málem bych zapomněla. Skvělávýstavba během prvního setkání na schodech s obrazem a poslední scény. Občas je jedno, co říká svět, co říkají testy, toho druhého vidíme i pod tím, co je skrytý. The Lovers. ()

Avathar

Pripomenulo mi to Lanthimosovho Lobstera, akurát je to menej weird. Ťahajú to hlavne herci. Jessie Buckley a Riz Ahmed sú skvelí (a v menšej úlohe potešil aj Luke Wilson). Svedčala by tomu však inovatívnejšia réžia aj záver, ktorý dosť rýchlo vyprchá. Škoda aj celkovej predvídateľnosti. Námet veľmi fajn, zamrzí teda, že nebol spracovaný dôslednejšie. ()

Mackoun

Na čistou čtyřku to úplně necítím, ale ani ne 60%? Ale no tak… přece A24! Tam by se už z principu mělo zakázat hodnocení pod tři hvězdy. Takhle tu kinematografickou osvětu a záchranu civilizace před úmorem blockbusterů nikdy nezmákneme. Mělo to svoje hluchý místa, mohlo to být mnohem hutnější, ale pořád to má v sobě alespoň snahu o jakousi originalitu. Což se o těch sériově vyráběných blockbusterech obvykle říct nedá a i přes to se tu pyšní v červených barvách. ()

Rockerman

Ještě tak před deseti, patnácti lety bych napsal, že se jedná o dobrý nápad a jasnou fikci. Ale v době, kdy máme stopadesát (nebo kolik?) pohlaví, kdy o tlustém člověku nesmíte říct, že je doopravdy tlustý, kdy student si může ve třídě zamňoukat, protože se cítí jako kočka a nikdo mu nesmí nic říct a kdy po třiceti pěti sezónách Homer nesmí škrtit Barta (!), věřím, že v té potrhlé Americe už podobná instituce na posílení lásky existuje a jestli ne, tak brzy bude. Šílené!!! ()

Dalajlada

Tento film mi nápadně připomínal díl ze série Black Mirror s názvem Hang the DJ. A ta je naprosto dokonalá. Skvěle vybranou herečku i herce, a jejich vynikající výkony, trochu kazí jen přetažená délka. Konec byl poměrně očekávaný, po té co jsem viděl Black Mirror, ale i tak velmi působivý. Žena se mi teď směje, že romantické filmy od teď vybírám já. ()