V pasti: Barcelona

• Španielsko Bird Box: Barcelona (viac)
všetky plagáty

Tajemná síla ničí lidstvo a nová zlověstná hrozba sílí. Tenhle postapokalyptický příběh z Barcelony navazuje na trhák V pasti. (Netflix)

Polux

5/10 | Po vcelku fajn jedničce s Bullock vskutku neobvyklý úkrok stranou jak stran geografického zasazení, tak určité obměny původního konceptu, ale bohužel také z kvalitativního hlediska. Vyprávět děj z pohledu přeživších, kteří jsou ovšem takříkajíc na opačné strany barikády, je docela šikovný nápad jak zažitý syžet jedničky oživit a lore zdejšího fikčního světa je ze strany tvůrců relativně zajímavým způsobem rozšířen, ale to je tak vše. Samotné provedení už není žádná sláva. | Akce nestojí za nic, napětí se nekoná, neznámý casting nepředvádí nic světoborného, postavy jsou divákovi ukradené, titulní lokace je (až na pár minut v závěru) absolutně nevyužita, průběžné vysvětlující flashbacky jen zdržují od hlavní příběhové linky a k tomu jsou úplně zbytečné, protože je hned zkraje filmu jasné, co se v minulosti daným postavám stalo a obecně je stopáž filmu zhruba tak o půl hodinu delší, než by bylo záhodno. Celkově další spálená šance Netflixu na úspěšnou a hodnotnou sérii v řadě. Gratulace a jen tak dál:-). | PeZet ()

guasimodo odpad!

Jak někdo může tak tokto zkurvit vcelku pěkný první díl. Docela pochybuji že si někdo přečetl scénář než daly povolení film natočit.. Pokud se budete rýpat v nose a dvě hodiny se dívat do zdi. Tak pořád čas lépe využijete než se dívat na tento film. Hrozná kokotina ()

Hexx

Šel jsem do toho s tím, že dle zdejšího hodnocení to pouze zkusím. Ale jak jsem se již pomnohkráte přesvědčil, nikdy nebrat zdejší hodnocení, dokud si na to neudělám vlastní názor. Nechápu co tady tak sepsujete, vždyť to bylo napínavé, zajímavé, s dobrými nápady. Není přeci základem, aby byla vidět monstra, vznikaly lekačky apod. Náhodou by se to sem ani nehodilo a můžu v klidu říct, že jsem si film poměrně užil! ()

Pierre95

Nikdy nedávám jednu hvězdičku, vždy dokoukám film, jenom párkrát v životě se mi stalo, že jsem film nedokoukal a tento patří mezi ně, obrovské zklamání, nuda, nesympatický hlavní herec, tudíž i postava, ztráta času a ještě jednou obrovské zklamání. 1 * za Barcelonu, což je krásné město. ()

Ocicak odpad!

Víc než film je to reklama na turistické destinace v Barceloně. Scénář ani děj nemá hlavu ani patu. Plné nelogičností. Duch co chodí po schodech. Divím se že nepropadl tou dírou... ()

Artogon odpad!

Prvý Bird Box bol povedzme okay. O triedu horší ako Tiché miesto (prvé!), ale ako jednohubka to bolo stráviteľné. Ale Netflix mal problém, že to celé bol proste nápad na jeden film a bez nejakého prequelu to proste nepôjde. A tak vzniklo pod licenciou... toto... Fakt netuším čo je na tom filme dementnejšie... Či je to schýza hlavnej postavy, motivácia hlavnej postavy, alebo nejaký bezvýhradne dementný námet oslobodzovania nejakých dušičiek. WTF? A to ani nehovorím o tom, že herci stoja totálne za hovno a na nejakom free markete stiahnete lepšie spracované CGI assety Barcelony, než sú v tomto filme. Proste vyhýbajte sa tomu oblúkom inak jediný príbeh o vynútenej samovražde bude práve ten Váš počas sledovania tohto. ()

Marrakech86

Snaha navázat na jedničku se v tomto případě opravdu moc nepovedla, zkouška postavit děj na lehce jiné zápletce taktéž ne. Co se mi líbilo, byly záběry z Barcelony, ale jinak teda nic moc. ()

Mylan_ek

No jak to může navazovat když je to o 4 roky dříve než konec a průběh 1. dílu?  Celkově film byl koukatelný, ale mám spoustu otázek. Když ten pes si sundal pásku z očí a kousl toho chlapa proč se ten pes nezabil nebo proč pak furt štěkal a prostě nechápu to.  Celkově je film slabší a o hodně než předešlý díl. ()

Asgard

Dohnat svého staršího bráchu se tomuhle snímku rozhodně nepovedlo. Není to špatný, ale dvakrát to vidět nemusím. Není tam nikdo, kdo by nějak zásadně zaujal, celé se to táhne jako opilecká slina, a vlastně jediný dobrý je na tom ten koncept. Scenérie pěkné, i když bych čekal, že bude Barcelona "víc vidět". Přeci jen dostala i své místo v názvu. ()

MarekTulen

Temná horrorovka se zajímavým nápadem a nápaditými scény, které ale chybí jedna z hlavních věcí, a to příběh, film si totiž jen hraje na to že u něho je příběh, ale jak u klasické netflixovky skáče od tématu k tématu. Z nějakého důvodu mě film ani nějak nezajímal a nebavil, když jsem si myslel že mě to už chytá a ponořil se do děje, rychle jsem se vynořil s pocitem, jde to takhle podělat ? ()

Šíma2

Překvapivě zajímavější, než tuctový survival z jedničky. Vlastně to vybočuje z žánru, protože většinu času sledujeme hrdinu, o kterém víme, že je součástí toho hororového zla. Takže je to vlastně spíš psychologický film. To vysvětluje zklamání většiny hodnotitelů. ()

Dalajlada

Bird box už jsme tu jednou měli a byl super! Postapo Barcelonu už jsme tu jednou měli a byla super! Tak proč někdo dělal tenhle film? No, aby se přiživil na skvělém originále. Z tohoto mixu tak vypadne film s vynikajícím nápadem, vysvětlením kde čeho, ale děsivou touhou podupat cokoli, co dělalo originál tak skvělý. Když se lidé i zvířata začnou chovat naprosto proti pravidlům, jen aby byla nějaká akce, tak to si to tvůrce může vopchat Vy víte kam. A tam si s tím zakroutit. ()

stret

Vše co lze očekávat od evropské produkce. Hrozné. To len človek krúti hlavou nad sledom nelogičností. Keby bola sranda, nelogičnosť nevadí. Ale sranda od európskej produkcie? Nemožné. Takto to bolo len minutie peňazí na film, ktorého scenár bol tvorený pri natáčaní. ()