V pasti: Barcelona

• Španielsko Bird Box: Barcelona (viac)
všetky plagáty

Tajemná síla ničí lidstvo a nová zlověstná hrozba sílí. Tenhle postapokalyptický příběh z Barcelony navazuje na trhák V pasti. (Netflix)

steinbauer81

Jde o filmovou jednohubku s opravdu zajímavě posazeným hlavním hrdinou. Záporáky z principu nelze ukázat a o to víc se pracuje s představivostí. V půlce děje navíc krásně vysvětli jak záporáci "fungují". Za mě 65% ()

xxmurphyxx

Čakal som väčší prúser, no aj tak to bola celkom bieda. Z jednotky si už trt pamätám, viem len, že tam behala baba s deckom s šatkou cez oči a toť vsio, takže na porovnávanie hádžem kulo. Jediná zaujímavá vec, je vykreslenie hlavnej postavy, kto čakal klasického klaďasa, nepohoní. O to viac zamrzí trápny, klišovitý a odhadnuteľný koniec. Čistá stávka na istotu a scenáristická impotencia. K tomu totálne nevyužitý antagonista, ten skutočný, priemerná akcia s priemerným napätím a je tu do hodiny zabudnuteľný počin, ktorý sa snaží čerpať z mena svojho predchodcu a nikam načrtnutý lore neposúva. Pozrieť sa to dá, ale to sa dá aj večerná obloha z okna. ()

Feferonka1

To była fakt nuda a nuda, který zbytečně natažený dlouhý plky sebraly chybějící napětí,ktery by to aspoň trochu popostrčilo, ale ne moc. Skoda. Jednička už byla na hraně a toto bylo zbytečný točit. ()

DJMaroko

Na Bird Box to nemá chybí tomu výraznější postavy, ale jako Sci-Fi fanatik jsem byl spokojen a čekám na další pokračování z jiné části světa. Nic jsem od toho nečekal a nesrovnával a to stačilo. ()

Dexter666

Po toľkom pičovaní zo strany osadenstva som čakal väčšiu katastrofu. Film má tendenciu nasrať diváka lebo má fakt hnusného antagonistu a trošinka nasprostastý príbeh, ale pomerne skromná stopáž a mnohé vysvetlivky k pochopeniu 'sveta' to dvíhajú celé nahor. Asi to malo väčšie ambície, ale kto by cítil zmar v podobe nejasnosti po predchádzajúcom filme, tomu by to mohlo zaceliť niektoré rany. ()

Draconian

Bird box má pokračování. Knižní se jmenuje Malorie, ale to z nějakého důvodu tvůrci neadaptovali, nýbrž si vytvořili vlastní pokračování, které se odehrává v Barceloně. Týpek s dcerou se mátoří apokaliptickým světem, kde musíte mít pásku přes oči, abyste neviděli ty bytosti. Bo jak je zahlédnete, budete se chtít zabít. Týpek se přifaří k partě lidí, co žijí někde v hale s autobusy. Už ted je divné, že dceru nechá mimo a vůbec o ní nemluví. Pak se ukáže, že náš hlavní hrdina není hrdina, ale vlastně docela parchant. On se na bytosti může podívat...a chce aby se podívali i ostatní. Aby byl zase se svou dcerou a ženou. Začátek není úplně špatný (i když mi byl týpek hrozně nesympatický a po jeho extempore s autobusem, jsem mu vlastně už nefandil), rovněž flashbacky do období, kdy apocalypsa začala nejsou marné. Jenže dost brzy se film začne kazit. Ona je to totiž docela nuda. Snímek je i docela dlouhý, a tak mrzí, že se to nevyvíjí nijak dramaticky a týpek opakuje neustále svůj záměr...aby se všichni podívali. Dialogy nevěrohodné, stejně jako vlastně veškeré chování lidí. A především poslední čtvrtina nemá už energii a přistihl jsem se, že mě to vlastně ani nezajímá. A konec? Měl jsem pocit, že jsem koukal zbytečně. Na druhou stranu filmu nechybí atmosféra a má i světlé momenty. Jen je to oproti prvnímu filmu velký sešup. A fakt by bývalo lepší, kdyby se tvůrci zaměřili na existující knižní pokračování. Tyhle sequely, které stojí jen na tom, že jde o to samé, jen na jiném místě, jsou na prd. 50% ()

Kushina

Horor stylu: všichni jsou blbí a jeden člověk téměř dokáže díky mimozemšťanům, kteří jsou na bázi kvantových částic (haha) vyhubit celé lidstvo. Napětí žádné, zápletka žádná, horor v tom taky nehledejte. Spíš je to takový survivor game bez očí. 50% ()

v.indruchova

jejda to je slabé. O čem to vlastně je. Kde máte nějako u pointu nebo poučení. Na fanatiky a zmatlanci na to mám alergii. Nejlepší tam byla německá holčička jinak nic co bychom už neviděli v podobném žánru. ()

TesterX

Vetsinou je to preci naopak - ze Americani roz*urvi evropskou tvorbu a helemese jde to i obráceně. Španelska variace neni chudym pribuznym originál snimku se Sandrou Bullock, ale az houmelasckym pribuznym. Bez atmosfery, bez (dobreho) napadu, bez zajímavých postav. Uplna zbytecnost, ktera by mela byt zavrzena do zapomneni. ()

Ondra.Simmer

Dobře, asi vůbec nerozumím zdejším recenzím. První díl mě vtáhl a uchvátil a druhý? Bylo fajn vidět to z druhého pohledu. Oba díly chválím a oba jsem si náramně užil. 8/10 ()

Tadas

Veliké zklamání... těšil jsem se na nářez, tajemno a silný příběh jako u prvního Bird boxu.. bohužel tomu tak nebylo. Nudné postavy, žádné větší napětí, celkově hrozně nedotažené, prostě pokus o to na základě "hajpu" z jedničky vydělat další prachy... 40% ()

Miroslav.Zac

Na první díl se Sandrou Bullock jsem rychle zapomněl. Ne že by nebyl dobrý, ale přece jenom, kdo viděl Stalo se, ten zase tak z děje překvapený nebyl. Šlo o takový klasický survival horor, což je případ i tohoto dílu, který mě zaujal o něco víc jen proto, že nabídl zajímavě postaveného hlavního "hrdinu", což se v podobných filmech moc nestává. Jestli mi něco vyloženě vadilo, tak CGI efekty některých masových scén z flashbacků, které byly s ohledem na příběh zbytečné. Tento díl byl pro druhé zklamáním možná právě proto, že neměl po jedničce moc co nabídnout nového. Přitom Španělé jsou podle mě mistry v hororovém žánru a kdyby to pojali víc po svém (a ne stylem USA), mohl by film získat lepší hodnocení. ()

babuška odpad!

to byla ale slátanina, herecky na hovno, scénář napsal asi někdo sjetej LSD, a nádech katolicismu tomu dodal ten hřebík, odpad ()