V pasti: Barcelona

• Španielsko Bird Box: Barcelona (viac)
všetky plagáty

Tajemná síla ničí lidstvo a nová zlověstná hrozba sílí. Tenhle postapokalyptický příběh z Barcelony navazuje na trhák V pasti. (Netflix)

Bozvav

Zatímco jednička byla docela pecka s pečlivě budovanou atmosférou, tak tento počin byl vedle, jak ta jedle. Prakticky nic nedávalo smysl, napětí téměř nulové, nudné a zoufale zmatené. Herci toho moc nepředvedli a místy jejich chování popíralo vše, co se v prvním snímku jasně stanovilo jako pravidlo pro přežití. Navíc jsem se těšila alespoň na jenoho mimozemšťana a místo toho jsem dostala hromadu mimoňů. Odpad nedávám, ale není to tomu daleko. Upřímně, být to ještě o 10 minut delší vypíchnu si obě oči a prorazím ušní bubínky. ()

sadlokan

Až na mysticky religiózní naznačení typu:”Ty vole,to je tak krásnej anděl,že si to budu muset okamžitě hodit”,je to překvapivě logicky fungující apokalyptická záležitost.A vlastně to klidně moh bejt vůl jak anděl! ()

figliar

Ten, komu sa páčil film Bird Box so Sandrou Bullock bude určite nadšený. Myšlienka zostáva rovnaká, prostredie Barcelony je v horore lepšie, temnejšie ako americký kontinent. Dej sa sem tam vracia na počiatky invázie a vysvetľuje pôvod záhadných sebevrážd. Ale španielsky tvorcovia a herci filmu nedokázali dať dôstojnú kvalitu a nevyužili potenciál. Prvému dielu som dal slabé 3, no teraz to na viac než 2 hviezdy nevidím. ()

Daiker

Nuda ....post-apo je nejlepší, když je hned ze startu. Nestalo se a ani 5 minutová panika to nezachránila. Na Maria jsem už alergický, je všude a vypadá to, že ve Španělsku asi nemájí jiné herce.... Celý film se rěší náboženství a pošahaný Mario tomu kraluje. Čekal jsem pořádný boj o přežití, nějaké vysvětlení a místo toho jsme viděli náboženského fanatika a další bláboly ... Doufám, že druhý díl se Sandrou bude lepší a ukážou nám entity, které všechny tak děsí .... ()

Kingjiri

Tenhle sequel měl slušně nakročeno do chvíle než jsem zjistil, že monstra, který by bylo tentokrát možný bez problému vidět zase neuvidíme a kromě jedný teorie se o nich zase nic moc nedozvíme. Taky jsem se bavil mnohem víc než začala na danym postaposvětě pobíhat sekta “vidoucích” fanatiků. Ty bych nejradši z příběhu vynechal a soustředil bych se jenom na hlavního (anti)hrdinu. Pojetí, že hlavní postava je minimálně ze začátku záporák (byť asi s dobrym úmyslem) se mi naopak vcelku líbilo. Atmosféra zničený Barcelony byla taky docela zajímavá. Kdyby příběh byl nejdřív o seznámení s “vidoucí” postavou a následně se rozjela bitka mezi monstrama a zbytkem lidstva díky jistym DNA modifikacím (viz závěr), moh být výsledek o dost lepší. Tahle bitka byl asi námět na případnej třetí díl, ale obávám se, že toho se fakt vzhledem k bídnejm ohlasům a recenzím fakt nedočkáme. Žádnej průšvih se sice nekoná, ale oproti původnímu filmu jde o velkej sešup dolu, co se zábavnosti a napětí týče, dvě hodně silný hvězdy. ()

Likan7

Solidní úvod a velmi podprůměrná první půlka. Jenže pak se to zvrtne do nějaký šílený naháněčky, ktera postrádá sebemenší logický uvažování nebo alespoň zapamatovatelnou scénu. Jednička byla solidní béčko s dobrou atmosférou. Neviděné zlo vždycky funguje, zvlášť, když si kameraman dokáže vyhrát se stíny a utnout záběr o sekundu dřív, než bychom chtěli. Dvojka bohužel dává "zlu" nový přívlastek a tak nějak se přistoupilo, že se jedná jen o další mimozemskou invazi. Najednou je pryč takové to tajemno nadpřirozena. Máme tu jen další emzáky... A zbytek nestojí už vůbec za řeč. A přitom tenhle "nápad" lokálních prequelů, sequelů slavnějších originálů nám už párkrát ukázal, že tudy cesta často vede...teď ale ne. ()

Sharleen76

Volné pokračování, ve kterém se VŠECHNO objasní snad raději nemělo vzniknout. Odfláknutý scénář, nelogické dějové skoky a rozzuzlení jak z béčkového hororu. Jednu hvězdu dávám z nostalgie za lokace postapo Barcelony. ()

Case_f

Neočekával jsem od toho nic moc než mizerné tuctové "televizní" pokračování neočekávaného (a veskrze průměrného) celosvětového hitu. Výsledek v tomhle ohledu celkem příjemně překvapil, nebylo to IMO výslovně špatně napsané, natočené ani zahrané, a předchozí film to kopírovalo míň, než bych býval čekal. Není to samozřejmě ani kdovíjaký trhák, ale neurazilo mě to. Finále je takové svéráznější, ale tak nějak mi to prostě i tak přišlo o něco lepší a "logičtější" než za vlasy velmi přitažené finále prvního filmu. Kdyby tu byly poloviny hvězdiček, dal bych tomu 3.5, ale nejsou a na čtyři to taky úplně není, takže tři. ()

bearmeedek odpad!

Nemůžu tomu dát ani jednu hvězdu, protože to je prostě špatně udělané. Navíc se to snaží těžit ze staršího filmu V pasti, který byl dobrý. Musel jsem posouvat a stejně jsem litoval špatné volby na večer. ()

E lan

Nehezká rádoby katastrofická a postapokalyptická sci-fins velmi rozporuplným příběhem. Ten je opravdu největší slabinou. Je hloupý, nesmyslný a vlastně i nechutný. A rozuzlení jen člověka nutí podivem kroutit hlavou nad tou nesmyslností. ()

RAFT

No čekal jsem víc , ale že, z filmu bude až takový digibordel s mizernými triky .Barcelona pěkná. Jinak film nudnej. Raději by sem uvítal pokračování s Bullock snad někdy bude. Jinak tento španělký film. 50% ()

stephano

Jako na sobotní odpoledne / podvečer, tak je to super film. Rozhodně to nenudí a obsahuje celkem zajímavé scény. Hodnocení tady je ovlivněno originálem, jelikož to každý jen srovnává. ()

Mamlas

Našla by se v tom dohromady tak půlhodinka, která by byla zajímavá. Musely by se ale vypustit všechny děti, mnoho zbytečností, přehršel vaty a tlachání a taky by bylo třeba to nějak smysluplně uzavřít. Takto je neustále třeba přeskakovat, není to moc zajímavé, táhne se to, nudí... (25%) ()

koty2201

Spin-off Bird Box: Barcelona by bol dobrý, keby to tiahli tie postavy a ich osobný príbeh a boli by tie postavy aj dobre napísané. Takto si nedokážete vybudovať žiadny vzťah k žiadnej postave. Rýchlo vás hodia do deja, ale mnoho vecí o hlavnom hrdinovi vám film prezradí takým štýlom, že vás to nezaujíma. A síce toto nepriame pokračovanie naznačilo na konci, kam by sa to mohlo uberať, ale pochybujem, že ešte nejaký Bird Box vznikne. Takže ak si to nechcete mierne vyspoilerovať, tak nasledujúce riadky nečítajte (teda nič prekvapivé neprezradím a zvyšok už len bude hodnotením tohto filmu, ale varoval som vás). Proste sa snažia v tej Barcelone prísť na to, ako sa nenechať nalákať na samovraždu. Viac neprezradím.  Príbeh je pomerne jednoduchý a prakticky kopíruje prvý diel. Len sú to iné postavy s trochu odlišnými motiváciami, ale tiež sa chcú dostať do bezpečia a nie všetci sa tam dostanú. Hlavný hrdina Sebastán (Mario Casas) prišiel po vypuknutí mimozemskej invázie o ženu a dcéru Annu (Alejandra Howard). O dcéru prišiel vďaka fanatickému kňazovi Estebanovi (Leonardo Sbaraglia), ktorý chce aby všetci uvideli mimozemšťanov. A takto prakticky vraždí ľudí, lebo podľa neho to je vôľa božia. Sebastian takto z donútenia kňaza a jeho vnútorných démonov, vraždí tiež, ale počas filmu s tým začína bojovať, až nakoniec jednu ženu aj s malým dievčatkom, zachráni. To je všetko pekné, ale je to scenáristicky dosť slabé a väčšinu času nudné. Skôr ako keby to je 2 hodinová epizóda televízneho seriálu a nie film. Postavy si vôbec neobľúbite a sú tam preto, aby tam boli. Nepoznáte ich charaktery, motivácie, jednoducho nič. Všetko je sterilné a netrápi vás ako to skončí. Námet je skvelý, len jeho prevedenie je slabé ako čaj. Technicky je to s filmom už celkom okej. Čiže napísané amatérsky, ale aspoň sa na to dobre pozerá. Nehovorím, že sú tu nejaké prelomové kamerové zábery, ale celkový vizuál a estetika postapo sveta je obstojná. Len zo samotnej Barcelony toho veľa zaujímavého neuvidíte. Vizuálne efekty príjemné, ale už ničím nové, keďže ich nastolil prvý diel. Momenty napätia sa tvorcom podarilo vybudovať tiež. Hudobne je to podchytené dobre, aj keď nie zapamätateľne. Toľko k tomu, ak som na nič nezabudol. Takže je to slabé pokračovanie skvelého Bird Box so Sandrou Bullock a nikam to celý lore neposúva a o tejto apokalypse sa nedozviete nič nové. Vo výsledku sa nič nestane, keď tento spin-off vynecháte. Rozhodnutie už je na vás. ()

Plaque

Áno, platí, že originál je originál, ale mňa to vcelku bavilo. Chýbalo to fajnové napätie zo slepoty a asi po 10 minútach si to samé odkrylo aj všetky karty, ale vcelku som sa bavil a malo to spád. Takže srať na porovnávanie, v ktorom, samozrejme, Espanol neobstojí, ja som sa bavil. ()

Isag1

Strašne mediocre film, ani neviem čo sa dialo celých 90% filmu. Je to natočené strašne amatérsky, ale dávam hviezdu za dramatickejšie zábery a zvukový dizajn. Za mňa ale rozhodne 2/5 film. Nič moc... ()