Elementy

• Česko Mezi živly (viac)

Film štúdií Disney a Pixar Elementy je úplne nový, originálny celovečerný film, ktorý sa odohráva v meste živlov, kde spolu žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu. Príbeh predstavuje Ember drsnú, pohotovú a ohnivú mladú ženu, ktorej priateľstvo so zábavným, roztopašným a prúdivým chlapcom menom Wade spochybňuje jej presvedčenie o svete, v ktorom žijú, a o osobe, ktorou chce byť. (Cinemart SK)

ricmont

Na Mezi živly jsem se vážně těšil již od oznámení. Pixar mám rád ale nikdy jsem se nějak extra nehrnul abych viděl další jejich film. Vždy jsem se k nim časem dostal. Ovšem u tohoto filmu to bylo jiné. Už jen animace která vypadá úžasně aspoň za mě bylo jedno z prvních lákadel proč tento film jsem chtěl vidět co nejdříve. Jasně zápletka je zde jednoduchá. Dvě postavy které podle společenských měřítek nemůžou být spolu si najdou k sobě cestu. Ovšem i ten nejjednodušší příběh dokáže chytit za srdce když se dobře odvypráví. A to se za mě filmu povedlo. Jen je škoda, že od doby co se Jiskra a Vlhoš potkají poprvé tak film nasadí rychle tempo a uhájí. Upřímně bych si dal delší stopáž a víc klady i protiklady tohoto vztahu prozkoumal. ()

swenyx

Wow, konečně taky pořádný animák se vším všudy. Má to všechno, humor, nádherný vizuál, příběh, emoce a dokonalý postavy. Jiskra a Vlhoš naprosto dojali a svým příběhem ukázali že i výjimky jsou možné a vítané :) Skvělý doják který tu minimálně od Duše nebyl. Film se inspiroval Shakespearem, určitě dost podobný motiv, dva odlišné světy, co se přes všechnu nenávist a nepochopení okolo dají dohromady. Humorné části například s mexickou vlnou či sklizní byly super, moc dobře se tvůrcům povedly popichovačky a gagy mezi všemi živly.  Rozhodně animák roku a taky pro mě moc velký překvapení, nechápu že to nemá více pozornosti. ()

bonovox

Elementy sú opäť dôkazom že Pixar dokáže stále držať kvalitu svojej tvorby. Je to hravé, zábavne a ústredná dvojka je skvelá aj po romantickej linke. O top animácii netreba ani hovoriť. Jediným mínusom je slabšie využitie zvyšných elementov. 80% ()

Lendak

Pixar po dlhej dobe (pravdepodobne vôbec po prvýkrát) vybočil zo stanoveného animačného štýlu a rozhodli sa pre adaptáciu Vody a Ohňa zvoliť jednoduchšiu, ale za to grotesknejšiu animáciu, ktorá na tón filmu sadne jak prdel na hrniec. V základe to je klasická pixarovka, nerozoberá nejaké vážne témy ako v Duši, nejde o žiadnu emočný ako v Coco. Je to v podstate klasický animák pre deti, ale Pixar je Pixar, ktorý do svojich filmov dáva svoje skúsenosti a emócie, takže síce nejde o nezabudnuteľný zážitok, tak stále ide o zážitok, ktorý dokážu dať iba oni. ()

obedovapauza

“Těmhle dvěma by to nemělo vyjít. O to víc jim to ale přejete.” Jiskra žije se svými rodiči ve Městě živlů, kde její otec provozuje krámek s potravinami a její lehce “potrhlá” matka v něm věští budoucnost mladým párům. Celý život se připravuje na den, kdy obchod převezme... ale její temperament a výbušnost zatím rodiče před odchodem na odpočinek odrazují. Jiskra se však nevzdává a když se jí naskytne příležitost dokázat, že na vedení obchodu má, chytá se jí za pačesy. Nešťastnou náhodou se jí ale podaří “zaplavit” část sklepa a právě tak potká Vlhoše. Ano, ten nešťastný chlapec se skutečně jmenuje Vlhoš a já opět proklínám Čechy a jejich touhu za každou cenu překládat jména hlavních postav. Každopádně Vlhošovi se Jiskra líbí a on se zase zcela očividně zamlouvá jí. A tak odstartuje příběh o dvou zdánlivě neslučitelných živlech, které se do sebe zamilují navzdory předsudkům a obavám. Filmu bychom toho mohli patrně hodně vytknout. Ale proč? Jedná se o hezkou animovanou “pohádku” a dostanete od ní přesně to, co slibuje trailer...zábavu. Nejen pro děti ale i pro dospělé a já v jednu chvíli lovila i kapesník. Jiskra je “obyčejná” holka a Vlhoš je hodně “citlivý” chlapec, který by v běžném světě pravděpodobně skončil ve friendzone, ale i tak jim ten happy end přeju. (by Nikola) ()

Tomas_PO

Milá a inovatívna rozprávka, nominovaná na Oscarov 2024. Nápad so živlami, a podarené animované spracovanie, vrátane úvodnej zápletky sa veľmi podarili, no cca od polovice začala filmu dochádzať 'para' a to v podobe príliš silenej love story. Neexistujúci nepriateľ zároveň ubral deju na dynamike. 3 hviezdy za animácie a krásne grafické nápady. ()

JesterKruger

Byl to sice výborný film, ale oproti filmu " Proměna " je tohle neskutečně nadhodnocené. Animace se mi líbí, i ten nápad, tempo je sice rychlé, ale prostě už jde vidět, že americká kinematografie postupně upadá, a netýká se to jen Marvelu. Tenhle film je prostě výborný, ale není mistrovský, jako např. Coco, Luca, Toy Story 2, a mnoho dalších.... ()

Leftysk

„Elementy“ je 27. film od štúdia Pixar. Vskutku nádherný film o dvoch elementoch, ktorý sa nemajú miešať dokopy (oheň a voda). Film som si nesmierne užil a zároveň mi pripomínal starý Pixar konkrétne film Vzhůru do oblak (2009). Neviem posúdiť či nejaké dieťa si tento film užilo, keď tento film je celkom taký lovestory. Postavy som si trochu obľúbil, príbeh nie je až taký zaujímavý ako ostatné pixarovky proste taká klasická Pixarovka. Celkovo mi tento film pripadá ako klasická Pixarovka a ničím odlišná od iných Pixaroviek. Moje hodnotenie: 4/5 ()

13Maty13

"A já miluju, když takhle hoříš láskou."     /// Jeden z nejkrásnějších a nejnápaditějších filmů od Pixaru. Vizuál živlů je fantastickej. Občas se mi nelíbílo kudy příběh směřoval a jak předvídatelný byl. Stejně tak postava Jiskry, která mi občas přišla až moc nerozhodná. Zato Vlhoš (geniální překlad) je úžasnej a vtipnej. A jejich společná chemie byla pecková. Skvělá romantická komedie. Protiklady se asi fakt přitahují. Pixar stále boduje a dává nám další skvělý animák.   / Hodnocení: 8/10. ()

sammikk_

Věřím tomu že to nesedne mnoha lidem/dětem. Ale mně to sedlo na první dobrou, je to kouzelný, komplexní a pousměvný. Animace je špičková jako vždy, ale především ten příběh o lásce je komorní a točí se o protikladech nebo-li protiklady se přitahují. Elementarní svět je nápaditý a každý živel nese zajímavou a nápaditou vlastnost, Vlhoš a Jiskra jsou neskutečnými a komplexními charaktery, a do jejich vývoje se nikam nespěchá tedy děj se hýbe pomalu. Z osobního hlediska tohle nyní patří mezi mé nejoblíbenější díla od Pixaru, děkuju za to ! 9/10 ()

TondaCer

Je to sice jednoduchá romanťárna, leč funkční a tažená neskutečnou animací a kreativitou. Jasně, svět je vykrádačka Zootropolis a příběh naprosto ohrané klišé, ale forma je tak skvělá že jim to člověk i z části odpustí. Kromě animace je moc fajn i hudba a pochvalu zaslouží i český dabing.  Konec konců, je to film pro děti a moje ségra si to hrozně užila, takže film svůj účel splnil. 75% ()

Marcecek

Pixar vyrobil priamočiarejší animák, ľahko predvídateľný, bez väčšieho presahu, ale beriem to tak, že je viac cielený na deti, a tie budú určite spokojné. Hravou animáciou a roztomilou formou podaný príbeh o láske, a o tom, že aj protiklady sa priťahujú. Nečakajte bláznivý humor, šialenú akciu, hlbokú myšlienku, ani charizmatického záporáka, ale romantický príbeh, vtípky založené na charaktere jednotlivých živlov. Na špičku v podaní Pixaru to nemá, ale za mňa to na 4* stačí. ()

Kikyo

Jistě tady máme i lepší Pixarovky, ale Elemental mě dostal svým barvitým a originálním světem a samozřejmě u Pixaru již tak obvyklým smyslem pro detaily. Roztomilý animák, tentokrát s trochu klišoidním dějem, ale já jsem neměla velká očekávání a dostala jsem zhruba to, co jsem si představovala. ()

DIATOR05

Elemental je velice odlišná a zajímavá Pixarovka, která se zabývá sociálními problémy, možná až dokonce trochu i rasismem, což jsou témata vcelku nezvyklá pro Pixar, jelikož i přes velmi silná témata jiných Pixarovek jako je Duše či například Wall-E, je toto téma odlišné kvůli jeho zasazení do dnešní doby a uvědomění si těchto problémů v tomto zobrazení, narozdíl od zamyšlení se lidí jakožto celého lidstva nebo jednotlivce, toto se týká lidí s lidmi.  Takže když už určitě chápete o čem to je, tak se podíváme na zoubek technickým věcem. Vizuál je nádherný, jakože opravdu nádherný, je to jako kdybyste se dívali na pohybující se kresbu. Země a vzduch byly vcelku obyčejné, s vodou si krásně vyhráli, ale oheň, ten byl opravdu nádherný. Dále musím vyzdvihnout hudbu, protože to byl masterpiece, ten soundtrack podtrhával pocity různých scén a pak se to v tituklách hezky uzavřelo a znovu podtrhlo to zakončení, například Hot Air Balloon nebo Bubble Date jsou úžasné.  Postavy to sice moc netáhli, ale byli dobré, akorát jsem moc nevěřil Vlhošovi (Wade) jak se chová. Každopádně příběh byl takový, jaký jsme už viděli stokrát někde jinde, jenže to tady skvěle fungovalo díky těm různým živlům, rozdílům mezi nimi a jejich interakcí. Hrozně se mi také líbily velmi kreativní různé slovní hříčky a dvojsmysly, které fungují v tom světě živlů, to i v českém dabingu. Konec filmu mě extrémně moc zklamal, protože to bylo předvídatelné očividné klišeé, které prostě tak dobře nefungovalo a srazilo to celkem ten funkční příběh dolů. Protože kdyby tam v tom závěru neudělali tu jistou věc, tak by ten příběh měl úplně jiný dopad jakožto na diváka a možná by si to i díky tomu zasloužilo tu desítku. Ano, až takhle mě to zklamalo.  Taky se mi hodně líbil kraťas Up, který hrál před samotným filmem, sice to nebylo tak dobré jako samotné Up, ale rozhodně to dobře fungovalo a závěr byl opravdu skvělý, ale to už odbočuji od samotného filmu. Shrnuto a podtrženo, audiovizuálně nádherný snímek, který je nápaditý, který se zabývá jistými tématy, jehož postavy jsou vcelku dobré, jehož příběh je ohraný, ale přesto tu funguje, jehož konec je pro mě zklamáním, ale hlavně který má svůj styl. 8/10 ()

mokki5

V první řadě bych rád začal tím, že Mezi živly byla první zkušenost mého synka s kinem, a když mi po skončení filmu řekl, že by chtěl jít ještě jednou, tak mě to potěšilo. Já jako dospělý jsem byl velmi mile překvapen, protože mě animáky musí opravdu zaujmout, abych se na ně fakt mrknul. A mým hodně oblíeným je Zootropolis. Tento film se tomu v mnoha směrech docela podobá (na první pohled nesourodá sympatická dvojice musí spolupracovat, aby zachránili město) a ne, nebylo to otravné, ani mi nevadilo, že už jsem něco podobného někdy někde viděl. Taky mám ten pocit, že bych na to klidně šel ještě jednou. ()

charles3

Nečekaně působivá love story od Pixaru, který se po delší době zase vzepjal k nadprůměrnému počinu. Lepší než to zde popisovat bude jít se na to (znovu) podívat. Zmíním ještě tradičně povedený český dabing a okouzlující kraťas (předfilm), kde staříkova psa excelentně dabuje Pavel Liška. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

26.07.2023

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (viac)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023