Elementy

• Česko Mezi živly (viac)

Film štúdií Disney a Pixar Elementy je úplne nový, originálny celovečerný film, ktorý sa odohráva v meste živlov, kde spolu žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu. Príbeh predstavuje Ember drsnú, pohotovú a ohnivú mladú ženu, ktorej priateľstvo so zábavným, roztopašným a prúdivým chlapcom menom Wade spochybňuje jej presvedčenie o svete, v ktorom žijú, a o osobe, ktorou chce byť. (Cinemart SK)

ESNYR

Pixar má pořád zajímavé nápady. Ano už to určitě někde bylo (na YT jsou short filmečky s podobnou tématikou) ale ta animace je prostě neuvěřitelná. Neříkám že to je takový překvápko jako V hlavě, nebo Ratatouile, popřípadě konkurenční Klaus, ale určitě si to krásně hraje z rozdílným prostředím kde cítíte že to všechno do sebe krásně zapadá. Zootropolis je v tomhle vykreslení různých biomů  sice o 3 parníky lepší ale i tak je Elemental vizuálně opět trefa do černého. Příběh jsem ani moc nevnímal, dal se předvídat hodně dopředu (i když pár překvapení tam je, takže nečekejte čistě jen klišé) I když Pixar sežral Disney jde vidět že vedení má ještě trochu rozumu a daly Pixaru volnou ruku. Dětem se to bude líbit určitě, je to v mnoha místech fakt takové roztomilé (podobně jako Zootropolis). Dal bych 3, protože míň by byla asi nespravedlnost (nápad,  animace, svět) a víc by bylo zase až moc velké naddržování (nemá to tu originalitu jako mnoho pixarovek) V mnoha scénách doslova cítíte že ten svět funguje. ()

Fin_429

Živly jsou podivné. Na jednu to působí jako normální romantika a na druhou to je svěží, originální pixar. Na konci mi skoro ukápla slza 8/10 ()

Juraxin

A mame tu ďalšiu pixarovku! ! !štúdio pixar a Disney nám znovu dokazuje že anime sa dá robiť na vysokej úrovni. Ponúkajú nám omnoho dospelejší a náročnejší príbeh, ktorý si obľúbia všetky vekove kategórie. Príbeh úžasnou animáciou, kreatívnymi nápadmi, skvelým dabingom a úžasnou romantickou atmosférou ,ktorá dotvára finálny dojem a po pozretí budú vaše emócie horieť spokojnosťou. Ale napriek  tomu film zaživa veľkú ignoranciu fanúšikov, z hladom k tomu že pixar vytvoril stovky filmov, a preto sa vám ťažko vyryje do pamäte. Ale napriek tomu by ste na príbeh elementov mali ísť do kina 9/10.   +Príbeh +Animacia +Atmosfera +Kreativita +Dabing -odozva ()

Derseus

Po Kocourovi v botách (2022), druhá nejlepší pohádka za poslední rok. Vizuálně super zpracované, chvílemi mi to dávalo vibe Amélie z Monatmartru, nebo ,,netragické" Romeo a Julie. Na 5/5 jako Duše (2020) to není, ale fajn odpočinková podívaná. ()

blondboss

Elementals je ďalším z tých lepších pixarovských animákov, ktorý doslova uchváti nádhernými animáciami, ale zároveň prinesie pútavý a originálny scenár a nápad. Stret dvoch navonok nezmieriteľných svetov podaný cez prizmu lásky a na pozadí vykreslenia ťažkostí imigrantov. Snímok má viacero zmysluplných odkazov a na pozadí nádherne spracovanej hudby od Thomasa Newmana s perfektnou titulnou skladbou "Steal The Show". Ja som bol spokojný a určite odporúčam, deti to budú hltať. 75 % ()

White-Man

Pixar již není to co býval, alespoň tak na mě působí jeho poslední animáky. Prostředí živlů nabízí velký potenciál, bohužel animák ho využívá jen a pouze jako kulisu. Kdyby se jednalo o jiné zasazení, vyšlo by to nastejno. Zaměření jen na oheň a vodu, místo elementů jako celek, je zahazování potenciálu. Hlavní lovestory je celkem dost nudná, nezajímavá a velmi předvídatelná. Nejsem si ani jistý, zda-li je animák určen pro děti, protože humoru v něm moc není. Škoda, moho se jednat o zajímavý animák, ale takhle jde jen o další animák, na který se rychle zapomene. ()

Lenny_cz

Úplnou náhodou jsme si zašli s partou  do kina na nový pixar snímek Elemental neboli Mezi živly a taky mě zajímalo jak je na tom pixar aktuálně se svojí tvorbou, jelikož na posledním snímku co jsem byl v kině byl film Ratatouille, který za mě ukončuje zlatou generaci pixar animáku, kde jsou Příšerky, s.r.o., Hledá se nemo, Úžasňákovi, Auta a ještě bych tam přidal i VALL-I a Toy Story 3, které za mě bylo skvělé ukončení trilogie a příběhu hraček, než přišla za mě zbytečná 4 a taky už je oznámena dokonce 5, ale vrátím se zpátky k animáku Mezi živly o čem by měla být tato recenze. Jako první věc, co musím pochválit, je zase úžasná animace, Pixar prostě dokazuje, že tohle řemeslo furt ovládá. To horší je podle mě děj a zpracování světa. Jako 111 minut o love story, která nic nepřináší jiného, a je to úplně to samé co jsme viděli tak 100x v jiných filmech, to by nebyl taký problém, ale ty scény jsou tak furt repetitivní a zbytečně natahují minutáž snímku, mohlo to být o 30 minut kratší, a tenhle čas mohl být využit na prozkoumání toho zajímavého světa, což je za mě druhý problém tohoto snímku, a to je právě promarněný potenciál tak zajímavého světa jednotlivých živlů, místo toho je tu právě zmiňovaná love story. Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, nakonec dávám 3 od tohoto studia, očekávám, lepší provedení. ()

Aideon

Opravdu povedená pohádka, ačkoliv musím podotknout, že je to pohádka jen do určité míry. Přirovnal bych to k malému princovi. Dětem se to líbit bude, ale starší z toho budou mít mnohem více. Pohádka je opravdu povedená i po grafické stránce. Co se týče děje, tak ten je předvídatelný, ale tak už to je u většiny pohádek. 5/5 ()

Proso

Až u tohoto filmu jsem pochopil, jak je důležité, s jakou společností jdete do kina. Jednoduchý, přímočarý, leč krásný animák, který mě pohltil jak svou vizuální tak emoční stránkou. ()

serdehelan

V poradí tretí animák ( Red, Super Mario Bros), kde hlavná postava je inokultúrny imigrant do "Ameriky New Yorku" kde druhá, tam narodená generácia rieši svoje problémy. U Pixaru v oboch prípadoch teenage dievča, ktoré musí vyriešiť svoj postoj k tradíciam a rodičom vs svoje vlastné ambície. ()

DannyHey

Ono to síce má jednoduchý dej, ale vôbec mi to tu nevadilo. Bol som totiž zamestnaný užívaním si tej kreativity okolo - hranie sa s reakciami elementov, šikovný humor a krásne animované postavičky, ktoré bolo určite pain animovať. Jediná vec, ktorá mi na filme vadila, boli príliš explicitné, klišé, dialógy. Rozumom 8,5/10 a srdcom 9/10. ()

imaginer21

Pixar umí. Tahle pohádka je ale ve svém živlu jen částečně. Prvně totiž musím říct, že ač sledujíc film v publiku plném 7-10 letých dětí, byl jsem jediný, kdo jej vydržel nepřetržitě sledovat. Děcka to po půlhodině-hodině přestalo bavit. Mezi živly totiž nenabízí onu komplexní hravost, která rozesměje nejmenší a dojme jejich větší dozor. Je to spíš dojemná záležitost pro citlivky milující pixarovskou nápaditost. A mezi ně se - naštěstí pro film - řadím. Vše podtrhuje decentní a opravdu za srdce chytající soundrack Thomase Newmana, kvůli kterému jsem před plátnem zůstal do posledních titulků, zatímco znudení "caparti" už dávno opustili jejich popkornem zasypané a limonádou olepené sedačky. ()

charles3

Nečekaně působivá love story od Pixaru, který se po delší době zase vzepjal k nadprůměrnému počinu. Lepší než to zde popisovat bude jít se na to (znovu) podívat. Zmíním ještě tradičně povedený český dabing a okouzlující kraťas (předfilm), kde staříkova psa excelentně dabuje Pavel Liška. ()

KukulienkaHO

No, ako by som len začal... Pixar mám vskutku rád. Jeho tvorbu vyložene milujem. Nevidel som síce úplne všetky celovečerné počiny, ale značnú prevahu majú tie, ktoré boli mnou zhliadnuté. No a doposiaľ sa mi mimo jednej výnimky páčili všetky (k výnimke sa ešte vrátim). A nielenže páčili, z tých filmov ide neuveriteľná čistota, emócie, príjemný humor, sympatický hrdinovia, dokonalý scenár (väčšinou), atď. Takže áno, k niektorým cítim aj niečo viac (samozrejme, ako fanda filmového priemyslu). Preto každú pixarovku beriem trochu viac osobnejšie, než ktorýkoľvek iný animák. Tou jedinou výnimkou, s ktorou mám problém, doposiaľ bolo len štvrté Toy Story. Nechcem sa tu moc pitvať v tom, prečo mám voči poslednému Príbehu hračiek určité výhrady, lebo teraz je reč o inom filme, ale predsa len uvediem niečo, čo má spoločné aj s Elementami. S Toy Story 4 som mal 2 hlavné problémy. Po prvé to bolo nedodržiavanie predtým stanoveného lóru. To však s Elementami súvis, samozrejme, nemá. Avšak po druhé sa jednalo o vyložene hlúpy scenár, pramálo humoru, nudnosť, šedosť a dokopy veľkú nijakosť. A týmto by som už premostil k Elementom, ktoré okrem vyššie uvedených bodov disponujú aj vyslovene nesympatickými postavami (to som ešte pri Pixare nezažil), nefunkčným love-story (bohužiaľ, asi sa prejavilo, že pixarovky s týmto typom príbehu nemajú moc skúseností), ale aj drobnosťami ako dvojzmysly za čiarou (takisto pre Pixar doteraz nevídané) či sekvencia na zápase, pri ktorej síce cením využitie goal hornu Bostonu Bruins alebo doslovnú mexickú vlnu, ale "se vším všudy" sa jedná o najtrápnejšiu vec, akú som doposiaľ pri Pixare videl (BTW, dokopy tých trápností pri pixarovkách by som možno vedel zrátať na prstoch jednej ruky, ale toto bol iný level). No a aby som sa ešte vyjadril aj trošku podrobnejšie k príbehu najnovšej pixarovky, tak ten bol debilný a bodka. Nie hlúpy, vyložene debilný (prasknutá nádrž, ľúbostný vzťah jak z telenovely, klišoidný happyend, ...). Potom by som ešte mohol rýpať aj pokojne ďalej (napríklad, že lór a ten svet mohli byť viacej vysvetlení alebo, že téma elementov mohla byť viacej využitá a pod.), ale to nechcem. Myslím, že som už film zhejtil dostatočne. Možno aj viac, než si zaslúžil. Ale ako som písal na začiatku, pixarovky beriem osobnejšie. Každopádne, myslím si, že je aj zopár vecí, ktoré treba pochváliť. Animácia je pekná (klasika), možno nie tak detailná (kvôli téme), ale celkom isto precízna. Rovnako si myslím, že tá nevraživosť medzi ohňom a vodou bola vykreslená v rámci možností solídne, avšak ten príbeh zakázanej lásky na tom už bol výrazne horšie. P.S.: Možno by skutočne nebolo od veci nachvíľu upustiť od rodinných konfliktov a hľadania seba samého a zamerať sa skôr na klasiku filmového priemyslu - protagonista vs. antagonista, keďže Elementy možno sú znakom toho, že už pomaly dochádzajú nápady v typických pixarovských témach... Alebo len jednoducho do budúcna najímať skúsenejších tvorcov. ()

mavix

,,Navzájom sme si zmenili chémiu" Neviem ani opísať ako veľmi milujem Pixar a tento film. Úžasná animácia, výborný príbeh, vtipný scenár a všetko doplnené skvelým soundtrackom. Ako je to už pri Pixar animákoch zvykom, moje oči neostali suché ani pri tomto snímku. Doslova som sa roztápala pri niektorých scénach. Protiklady sa priťahujú a je to potvrdené. ()

Sharlis

Priemerny animak pre deti, ktory nema ziadnu iskru. Absentuje humor. Dospelaka to nijak nenadchne. Pripomenulo mi to Inside out, ktore bolo ale o dost zabavnejsie a hlavne vyspelejsie. Najlepsim animakom od Pixaru to nesiaha ani po malicek na nohe. Za jedno pozretie mozno stoji, ak mate vyslovene chut na detsky animak. ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

26.07.2023

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (viac)