Supertajná organizácia MIB (Muži v čiernom), ktorá sleduje činnosť mimozemšťanov na planéte Zem už dobrých 40 rokov, vypátra prítomnosť intergalaktického teroristu Edgara (Vincent D'Onofrio), ktorý prišiel na Zem zavraždiť dvoch špeciálnych veľvyslancov z inej galaxie. Do akcie sa pustia dvaja super špecialisti - agent Kay (Tommy Lee Jones) a agent Jay (Will Smith), dvaja muži v čiernych oblekoch so superzbraňami. New York sa stane bojiskom medzi votrelcami a agentmi. Kým agent Kay je chladný, vždy ovládajúci sa drsňák, agent Jay je nováčik, popudlivý a naivný. Vo svojom odbore však patrí k najlepším. Treba zneškodniť zákerného Edgara a zachrániť Zem pred deštrukciou. (TV Markíza)

C0r0ner

Sci-fi veselá kravina, kde se dva agenti Smithové snaží zastavit obřího švába nasoukaného do těla (zákon zachování hmoty asi nic) jednoho burana, který nápadně připomíná našeho pana prezidenta. Není to žádný geniální humor, ale přesto je film fajn oddychem s napětím, zábavou i emocemi. 80% ()

Cheeter

Ačkoliv jsem viděl již poněkolikáté, tentokrát jenom konec, tak mě nepřestává bavit a stále se bavím u chytlavých hlášek a místy nečekaných zvratů. Prostě velmi povedená nadčasová komedie. ()

gabin(a)

Otázka existence mimozemských civilizací zpracovaná asi s největším nadhledem, tohle snad musí bavit každého. My s holkama máme nejradši Edgara respektive Švába v Edgarově kůži. Občas mi některý mátožný číšník připomene Edgarovo působení v restauraci:-) Elvis nezemřel, jen odletěl domů! ()

Pajky3

Je to sranda, a krásně to dokáže zabavit. Ústřední dvojice mrzutého K. a pohodáře J. funguje skvěle. Takhle jednou za čas se na to pěkně dívá. Některý ty mimozemšťani jsou povedený a některý míň a nejspíš úplně nejhorší je z nich Edgar, což je nejpíš úmyslný. ()

zette

"Elvis neni mrtvej, odjel domu". Jsem snad posledni clovek v produktivnim veku, ktery az ted videl tento velmi znamy film. Zklamany jsem urcite nebyl, jedna se o film, ktery snad nikoho nemuze urazit. Nenatahovana stopaz, nevtiravy humor, sympaticka ustredni dvojice, mozna akce mohlo byt vice, ale dobry, ja se bavil:-). ()

Juto

Nečakajte tu nijakú psychologickú hĺbku, ale vtipy a zábavu ... sú šikovne udržiavané a režisér Sonnenfeld poskytuje bohatú zásobu fantazijných zaujatostí i dômyselného vizuálu. 7/10 ()

emo

Zábavná sci fi komédia o hyper mega super hi fi stereo de luxe tajnej organizácii MIB. Jones a Smith sú skvelí! ()

DominikV

Vůbec ne špatná komedie plná směšných gagů a situací. Skvěle se doplňující ústřední duo, mimozemský šváb a uslintaný mluvící pes (který dostal větší roli ve dvojce) se postarali o skvělou zábavu. ()

dr.fish

Tenhle film je klasikou na Blu rayi v mé videotéce. Když si už tenhle svět opravdu nedokážu vysvětlit, pustím si Man in black. Vše je náhle jasné. 80% ()

BoXBe

Krom toho, že si nemusíme v roce, kdy tohle píšu (2021), povídat jaká legenda to před více než dvaceti lety byla, nemusíme si ani dokola připomínat, že nebylo nutné přepalovat filmy tunami digitálních triků na a natahovat přes celé plátno řvoucí potvory v každé druhé scéně. Ne, že by na filmu hledání úspor v každé scéně nebylo vidět. Stačilo ale dát do jedné místnosti dva perfektní herce, kteří nepotřebují víc, než jen minimální soubor gest bez pitvoření a scénář s úspornými dialogy (bez zbytečného mletí), aby z toho byl luxusní film. Platí to dodnes. ()

otík

První díl Mužů v černém je velmi příjemnou sci-fi podívanou plnou vtipných hlášek a hlavně super shazovačného herectví Lee Jonese. ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (viac)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (viac)

Jump Street vs. Muži v černém

Jump Street vs. Muži v černém

06.03.2016

Když se na konci roku 2014 začalo mluvit o crossoveru Jump Streetu a Mužů v černém, všichni to brali jako podivný vtip. Záhy se ale ukázalo, že je tenhle koncept reálně ve hře, protože by jím studio… (viac)

V Sony chystají nové Muže v černém

V Sony chystají nové Muže v černém

25.09.2015

První Muži v černém byli blesk z čistého nebe, dvojka ale takový úspěch nezaznamenala. Na trojku se tudíž čekalo 10 let, a když v roce 2012 konečně dorazila, byl to docela zázračný hit. Studio Sony… (viac)