Stret človeka s medveďom na jeho území, končí zvyčajne fatálne. Ak však stretnete medveďa, ktorý navyše skonzumoval nemalé množstvo bieleho prášku, môže to dopadnúť všelijako. Medvedi, totižto netušia, že keď v nájdu v lese kokaín, ktorý vypadol z lietadla pašerákom drog, rozhodne by ho nemali zožrať. Na nešťastie všetkých ľudských hrdinov príbehu, sa drogy vysypali nad idylickou prírodnou rezerváciou a preto sa ich tu zišlo toľko – klasickí výletníci, deti za školou, matka jedného z nich, obetaví strážcovia parku, gangstri hľadajúci spadnutý kokaín, policajt, ktorý pre zmenu hľadá týchto gangstrov… Čo myslíte, že sa stane, keď na túre stretnú štvrť tonovú chlpatú príšeru? Zle a pravdepodobne v niekoľkých kusoch. Hoci sem všetci pôvodne prišli z rôznych dôvodov, teraz majú jeden spoločný ciel, vyviaznuť živý. A nebude to ľahké. Zatiaľ čo skutočný predchodca medvedieho antihrdinu sa v roku 1985 predávkoval a zbláznil, filmová verzia je oveľa odolnejšia, vynaliezavejšia a našťastie aj zábavnejšia. (CinemArt SK)

darkrobyk

Ptákovina, ze které by se dal sestřihat zábavný půlhodinový film. Krásná příroda, ale mohlo ji být více, veselé mordy, ale měly malý prostor. Některé scény nepostrádaly vtip i napětí - stromy, sanitka, altánek, vodopády. Tlachání postav bylo naopak ubíjející a z větší části o ničem. Pěkná kamera, dobrá hudba, potěšila kapela Depeche Mode v jedné z nejrozkošnějších scének s písní z doby, kdy pro ni skládal Vince Clarke. Ke dvěma hvězdám přidávám jednu za střeva ven, páč to se počítá! A digitální medvěd byl obstojný, pokud se tedy až příliš nerozzuřil. To pak z něj s koksem lítaly pixely na všechny strany... ()

filmfanouch

Kokainový medvídek v součtu víceméně splňuje očekávání, kdy na základě absurdního skutečného příběhu vznikl ještě o poznání absurdnější film, který pod režijním vedením Elizabeth Banks nějak funguje, snaha o vzdání pocty Samu Raimimu je ovšem zjevná maximálně v groteskním násilí. Drobnou satisfakci film ve výsledku zvládne dodat, v jistých kruzích pod vlivem jistých látek má jistě šanci se stát kultovní záležitostí, zbytek jen může smutnit, že výsledek možná není zase taková divočina, jakou by člověk čekal.... ()

pornogrind

No mohla z toho být slušná taškařice. To by se ale režie musel ujmout někdo zručnější než je Elizabeth Banks. Na thriller málo napínavý(spíš vůbec) a na regulérní komedii je to málo vtipný. Herci svým herectvím určitě neoslní. Navíc většina postaviček, který se ve filmu objeví je prostě divná a jejich dialogy doslova ubíjející. O tom, že sjetej chlupáč je otřesně digitální snad ani psát nemusím. Na druhou stranu nějaká ta akce se najde, dojde i na krev, utržený končetiny i střeva. TOPem je pak asi scéna se sanitkou. Když to shrnu tak možná tahle story o sjetým méďovi někoho pobaví ale mě osobně to až tak nevzalo. Každopádně nechápu jak takovej film může jít do kin. Kdybych na to do kina šel tak jsem vyloženě nasranej. Naštěstí mám dost rozumu na to abych od Elizabeth Banks očekával nějakej zázrak. A tak z pohodlí domova uděluju tomuhle kousku 2 hvězdy. ()

DJ Obelix

Elizabeth Banks je výborná komediální herečka, která za ta léta v branži dost pochytila včetně vkusu pro skvělý dobový hudební doprovod - ostatně fanoušci Wet Hot American Summer budou hned v prvních vteřinách jásat radostí. Problém je v tom, že s režií se bohužel stále ještě dost pere. Zde jí dosti zachraňuje zadek zvolený námět a skvěle vybraní herci. Mitchell z Takové moderní rodinky, "charakterní herečka" Margo Martindale, synátor Ice Cubea, Tormund z Hry o trůny, detektiv, kterého známe díky jeho proslulému "Sheeeeeeeiiiiiiiiiiit" a samozřejmě i poslední filmová role Raye Liotty. A pak několik naprosto skvostných scén jako celá pasáž se sanitkou, úvodní scéna v letadle a několik dalších v druhé polovině. Bohužel pevné režijní vedení filmu citelně chybí a jednotlivé přiběhové linky i postavičky jsou hrozně zvláštně vedeny. Jako správně ujetá krvavá jednohubka to naštěstí pořád funguje, ale Elizabeth musí na sobě ještě hodně zapracovat, pokud to s režií myslí vážně. ()

Omnibus

"Skokem plavmo do sanitky... za sekvojí MrHlad břitký." To je tak, když pustíte do lesa odborného recenzenta (s alergií na med a Elizabeth Banks) bez průvodce. Samozřejmě zabloudí, pak potká míšu a strhá ho tak, že by si od něho zatoulaný pes ani kůrku nevzal. Jen trhej Hlade, trhej, já se i přesto bavil ;-). Nad medvědí technikou šňupání koksu "lajnu z nohy", při údivu zdravotníků nad kvalitním otřesem mozku i nad maníkem na stromě, poučujícím klučinu, že "medvědi na stromy lézt UMÍ!" Při jalově prokecaných, čili hluchých místech (a že jich tam bylo, na vycpání tří medvědů v muzeu by ta vata stačila) jsem si pro zahnání nudy pobrukoval "medvědi nevědí, že kritici maj velký oči", držel jsem palce samici s bílým čumákem a černým humorem a litoval dvě medvíďata, že jim medvědí táta Warden upřel právo na seberealizaci a nedopřál nějakou tu krvavou bejkovinu i jim. Chvílemi jsem trpěl jako zvíře, kvůli promrhanému potenciálu, na římse u vodopádu pak už jen vzdychal nad mršinou scenáristy, ale peněz za vstupenku (Cinema City Plzeň, 25.02.) do národního parku nelituju. Ke třem objektivním zabručením přihazuji čtvrtý medvědí chlup, na uctění památky statečné strážkyně parku, rangerky Liz. Btw, parádní trefa! ()

kingik

Není radno zavítat do lesoparku v Tennessee. Jako smyslů zbavená tam řádí medvědice, která se nechce hlásit k odkazu Míši Kuličky. Pozřela totiž kokain z poztrácené drogové zásilky. Na každého návštěvníka si od té chvíle agresivně dupne. Park samozřejmě není liduprázdný. Zoufalá matka (Keri Russell) hledá svoji zatoulanou dcerku (Brooklynn Prince) a jejího kamaráda (Christian Convery), každý park má svého strážce (Margo Martindale), zavítal zde i vyšetřující policista (Isiah Whitlock Jr.), ačkoliv se jedná o rajon mimo jeho jurisdikci, nechybí ani párek turistů v úvodu filmu a koneckonců se brzy objeví obchodník s drogami (Ray Liotta), který se svým synem (Alden Ehrenreich) a kumpánem (O´Shea Jackson Jr.) sem přišel hledat svoje ztracené zboží. Jedná se o originální námět, který má svůj reálný základ. V osmdesátých letech minulého století se něco podobného jednomu medvědovi přihodilo. Ten ale na následky pozření kokainu pošel. A dál už se spíše jedná o fantazírování scenáristy Jimmy Wardena. Hororu s prvky bláznivé komedie se režijně ujala žena, dokonce známá herečka Elizabeth Banks. Té se povětšinou daří udržet si nadhled. Ani jsem nepočítal s nějakým zvýšeným napětím. A taky ho tam dostala. Nejméně zajímavá je finální část. Najednou se to všechno předchozí dobré z filmu vytratilo a divák dostal naservírováno hodně navážno pojaté zúčtování se zabijáckou šelmou. To už bylo málo napínavé, celkem předvídatelné, dost soustředěné na Raye Liottu, byla to jeho rozlučka, a prostě se jedná o nejslabší úsek filmu. Ovšem většina filmu je lahůdková. Medvědice je v kvalitním CGI provedení. Gore je vyvedeno naprosto výživně. Utrhané končetiny, stříkající krev a v jedné dost vypjaté scéně s uhánějící sanitkou se dokonce zcela abnormálně rozezní Depeche Mode. Jen škoda toho finále bez extrému. Rozhodně vznikl rozverný horor, co si neklade nikterak velké nároky a ambice má v řiti. Přesně zná svoji cenu, je s ním možno zažít napětí, úleky z brutálních zabití a také porci legračních vsuvek. 8/10 ()

dr.horrible

Akurát pred dvoma dňami som kukal po rokoch znovu  Slimáka, asi aj preto mi Elizabethina snaha prišla natoľko úmorná. Zhruba na pol ceste medzi zábavnou párty blbosťou a násilným pokusom o camp. Zasmial som sa málo, ale i tak mám rád, keď toto áčkoví režiséri robia. Ps: Rip Tommy Vercetti. ()

Kudly4

Nakonec to nebylo až tak úplně špatný, díky vtipným Gore scénám, neočekával jsem totiž, že to bude tak slušně krvavý, takže po téhle stránce jsem celkem spokojený - top scéna - sanitka. Medvěd nevypadal nejhůř, ale jinak všechny postavy mdlý, nudný, občas se ty jejich dialogy nedaly vůbec poslouchat. Každopádně, z pohodlí domova, slušná blbost, na zabití nudy. ()

silentname

"Cocaine Bear" sa snažilo ísť tou zlatou strednou cestou, kde sa čiastočne dočkáme thrilleru a čiastočne komédie. To bola podľa mňa tragická chyba, na ktorú tento film doplatil. Na jednu stranu to nemôžeme brať dostatočne seriózne, pretože veľa postáv sa správa ako vo filmovej komédii, plus mnohé reakcie nášho medveďa sú celkom komické, no takisto nemôžeme pri tom vypnúť mozog a brať to ako absolútnu zábavku, pretože je tu niekoľko situácií, kedy sa nás film snaží presvedčiť, že by sme ho mali brať vážne a priniesť do toho niečo skutočné. Ja si myslím, že film si mal zvoliť jednu cestou a ísť ňou naplno. V prípade komédie možno nie úplne naplno (nepotrebovali by sme komédiu typu "Disaster Movie" alebo niečo podobné), ale potom by film fungoval podľa mňa lepšie. Takto je to totiž ani kočka ani pes a film nemá na ponúknutie niečo, čo by asi reálne stálo za to. Možno sme sa mohli viac zamerať na príbeh matky, ktorá chce zachrániť svoju dcéru pred sfetovaným medveďom. Možno sme mohli mať viac scénok ako pri tom altánku... ja neviem. Film očividne netrafil správnu strunu a vo výsledku je tak len niekde mixnutý film, ktorý nejde ani tak ani tak. Je to pozerateľné a nemá to moment, ktorý by ma vyslovene iritoval, no nemá ani nejaký moment, ktorý by nejakým spôsobom vynikol. Hodnotenie: C ()

Arsenal83

Ten film nevie, či chce byť hororom či komédiou., chce byť obe a nie je nič. Škoda, že práve toto bol posledný film Raya Liottu, nedôstojné herca jeho formátu. Elizabeth Banks je taká priemerná herečka, ale ako režisérka neviem, neviem. Filmu chýba kvalita a niektoré efekty boli ako spred 40 rokov. Ak si chcete obľúbiť tento film, musíte ukradnúť tomu medveďovi kokaín. ()

korbitch22

Tohle mě akorát nepříčetně nasralo. Námět za všechny prachy, neskutečný potenciál, dobře sestříhaný trailer který kurevsky navnadil a plakát jako dělaný pro motiv na tričko. Bohužel, svěřte to posraný ženský a vznikne z toho naprosto stupidní sračka. Příšerný herecký výkony, hrozný postavy, dementní dialogy, příšerný střih. Nemá to žádný švih, žádný tempo, nemá to (a to nesnáším ten výraz) žádný tah na branku. Místo toho, aby dej sledoval v efektivním tempu medvěda který trhá komparzisty na kusy, snaží se "režisérka" o nějaký rádoby rodinný příběh, jenže svým příšerným antitalentem plýtvá materiálem a nabízí jen křeč, trapnost a vše umocňuje hudbičkou jak z teleshopingu devadesátých let na reklamu pro Total Gym. Existují tři věci na světě, ve kterých ženský nemají co dělat a to je fotbal, hokej a režijní stolička. Klidně ať si je Elizabeth Banks prezidentka zeměkoule, ale tady za to bych ji fakt dal pěstí do tlamy. Protože sem se neskutečně těšil. Jedinou * dám za scénu se sanitkou, to je svižný, rychlý, brutální a vtipný. V takovým tempu kdyby se nesl celý film, bylo by zaděláno na béčko desetiletí. Ty stupidní krávo 🖕 30%. ()

Chrustyn

Čekal jsem pitomou, krvavou zábavu. Zbyla pouze pitomá, krvavá nuda s nezajímavými postavami a jen občas povedeným vtípkem a slušně zpracovaným gore. ()

Marze

Pro lide medveda nezastrelili, kdyz meli zbran? A proc medved zabil vsechny ktere potkal az na jednoho cloveka, ktereho unesl? Protoze to tak film, ktery srazi par hloupych okamziku, chtel.  Za vlady Raegana opravdu padaly drogy z oblohy a byly vsude. Nadsencum pro beckove filmy se to muze libit. Nebo tem, kteri jsou ve spravne nalade pro hloupou hororovou komedii, ktera se snazi byt filmem, i kdyz je to spis je sled scen, ktere maji pobavit. Takoveto veci by spis mely byt jen na TickTocku. Neni to film pro deti ci pro osoby, ktere nemaji radi moc krve. ()

Stanislaus

"Medvěd Kokeš" mohl vzhledem k námětu a režisérce dopadnout jakkoli a jsem celkem rád, že se nakonec z filmu vyklubal průměrný černohumorný slasher s baribalím zabijákem v hlavní roli, který má místo mozku z kokainu kostku. Film obsahuje spoustu humoru, který je ale místy hodně nevyvážený, nicméně ve výsledku jsem se v kině obstojně bavil - zejména ve scénách s Margo Martindale a během sekvence u altánku. Tvůrci určitě mohli více tlačit na černohumornou pilu a nemuseli dávat do scénáře tolik rodinného balastu - ale co už, z kina jsem odcházel veskrze spokojený. ()

rollman1

Čekal snad někdo něco jiného, než šílenou jízdu plnou mrtvých lidí a koksu v medvědím nose? Pokud ano, tak je u mě blázen. Od snímku, kde už samotný název značí, že tady se na Oscary mířit nebude, nelze čekat velké ambice. Příběh o jednom lesním zvířeti, které díky menší chybě jednoho dobře obutého člověka, najde v jednom místním parku haldu koksu. Do toho se objeví plno lidí, které si může chlupatý závislák roztrhat na kusy a to je vše. A vlastně to úplně stačí. Celý snímek se nese na vlně až sebeparodie, kde všichni jasně věděli, co natáčí a proč to natáčí. Celou stopáž provází absurdní dialogy mezi postavami, které se dostávají do ještě absurdnějších situací. Do toho po lese lítá najetý méďa a trhá končetiny všemu, co se mu dostane pod tlapy. Humor zde funguje na výbornou a kadence vtipných hlášek nebo scén je hodně vysoká. Na postavách Vám vůbec záležet nebude, přesto si však myslím, že si každý najde k nějaké cestu, protože jsou zde různé charaktery a některé jsou opravdu povedené. Největší chvála ale po právu patří zvířeti, které za prvé, vypadá opravdu dobře a leckteré filmy za 200 mega by se mohli ledacos přiučit ohledně efektů. Za druhé, je hlavním hrdinou filmu a stará se jak o zábavu, tak i o krvavé scény, kterých by mohlo být klidně více, ale i tak je tu násilí dost. Hlavním Highlightem filmu, je pak scéna se sanitkou a lékaři, která je sice už dost nakousnuta v traileru, přesto však patří mezi to nejlepší z celého snímku. Proč? Je neskutečně dobře natočená, svižně podána a božsky krvavá. Ve výsledku se jedná o dobrý kousek, který svou existenci obhajuje skvělou nadsázkou i humorem a nemusí se schovávat za nějaké pokračování nebo remake. Originální schéma namotané na ne moc kvalitní filmařinu, ale za to povedený obsah. Takový typ filmu, který si dáte s kamarády v kině nebo doma. ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023