Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

griso

Nasratý černoch sa presunul s kauflndu di talianska aby si zrejme oddýchol od hypermarketov a to nešťastného neonového svetla a furt do kola hrajúcich pesničiek. Prestal čítať svetovú literatúru a veselo sa pustil do debaty s neuveriteľne sebavedomou FBI CIA mladou šuškou vyšetrovateľkou, ktorá veľmi dobre vie o čo ide, vie ako všetko funguje, vie že on vie, on vie že ona nevie čo vie on. Obaja vedia že treba veci vyriešiť aby mohli dedinčania slušne variť špagety, ona vie že zasiahne ale nevie že zasiahnu ju, on vie že ide do tuhého. Jeho vlastným sebadeštrukčným odvážnym činom na námestí povie že heeej vy kundy som tu a mienim umrieť. Heeej ty kunda umrieš. Nie ja som už vymlátil iných mafiánov vy kundy. Na to by sme sa pozreli ty kunda. No a tak sa vášnivý čitateľ literatúry vrátil a pod rúškom noci kus po kuse poriešil tú chamtivú zberbu, neskutečne vďačná CIA FBI agetka zvlhla a bol koniec. ()

MaxBodycount

Robertove dôchodkové plány načrtnuté počas vynútenej rekonvalescencie v talianskom zátiší vezmú za svoje keď idylu zoznamovania sa s kúzlom kaviarničiek a čerstvých rýb naruší realita lokálneho koloritu v podaní makarónskych dealerov, ktorí rýchlo pocítia, že s týmto BBC nevyjebú. Tretia časť dobrodružstiev zabijáckeho Santu síce postráda prekvapenie jednotky, silnú koncovku dvojky a požmurkávanie smerom k inému umeniu oboch častí, stále však zostáva slušným akčákom stále doplňujúcim informácie z McCallovho sveta a tak ako predtým, pokračovanie nezaškodí. Moment filmového blaha: Grázlici v kaviarni. ()

onevoice

Tá nádherná talianska dedina s nekonečnými schodmi, kde Denzel sa dáva po zranení naspäť do formy, aby zúčtoval s camorou mi vyčaril úsmev na tvári. Vôbec by som sa nepohneval, keby Denzel súhlasil s pokračovaním. Apropo veľmi rád by som si v tom mestečku dal kávu. Taliansko ma fascinuje. ()

patient333

Oproti ostatným equalizerom, toto bolo o čosi nudnejšie. Človek si tu, ale krásne užije nereálnu taliansku idýlku, čo oku lahodí (až na to divne penové cappuccino, ktoré mu tá barbaro isto naliala po 10.00). Zápletka mohla byť troška sofistikovanejšia, akcia nabitejšia a hlavne záver bol asi taký zaujímavý ako leporelo na rovnej ploche. Inač je to klasický equalizer čiže kto má rád 1. a 2., tak 3. filmom nepohrdne. Takže vcelku fajn, ale nič špeci nečakajte. ()

Ladas70

Rozhodně lepší jak druhý díl, ale ne lepší než ten první. Jelikož mám tuto celou sérii rád, jak celkovým zpracováním, tak i tím pohledem někam za .... . Tento film má zasloužené 3,5 *** ()

Lucianus

To místo kde se zotavuje je Tropea. Je fajn že si postřelený vzal auto, projel trajektem až do jižní Itálie do ze Sicílie. Chápu, že je to fotogenické město, ale tvl na Sicílii jsou taky hezké místa. ()

CampaHD

85% to čo ma najviac bavilo,bola časť bez akcie a vykreslenie koloritu mestečka do ktorého by som sa okamžite odsťahoval. Človek si rýchlo zamiluje každú postavu i každú uličku. Keď sa ten mrak akcie vznáša nad Robertom je to super, neskôr to skĺzne do klišé hrdinov a ublíženych postáv čo nie úplne skazilo záver ale malo to slušný nábeh. Celkovo ale sa jedná o krásnu bodku série. Poteší aj fakt, že Dakotka a Denzel si to takmer po 20tich rokoch znova dali v jednom filme. ()

darius1706

Ok, pojďme si říci, že to byla celkem slušná jízda. Škoda, že Denzel má už svoje léta, když bude dobrý scénář, může to točit ještě hodně dlouho. Takových vyvražďovaček není dobrých mnoho. Co na tom, že to s reálem moc společného nemá, je to prostě poctivý fajn akčňák. Co trochu sráželo film, byla ta úžasně pospolná společnost v tom městečku, bylo to příliš přeslazené, Mirek Dušín má být jen jeden, když jsou tam všichni, tak je to takové na prd. Za to 0,51 hvězdy dolů, jinak by byl plný počet. ()

samsozz

equi došiel a všetko zlo zabil thats all. Nemá to taký deep príbeh ako 1 ale zas je to stále dobrá zabíjačka zla. Akcia tip top zvyšok nič. Polka filmu debilný senior výraz opadavajúceho denzela. 2a 3 diel su zbytpčné, mali natočiť iba 1. Túto sériu som mal rád. rip, niekedy pozriem celé odznova. ()

Frankie86

Za mě nejlepší díl. Ponuré, staré, ale také krásné italské městečko, jenž je zmítané místní mafií. Hudba je zde jednoznačně nejlepší z celé trilogie. Ať už se jedná o doprovod plný násilí nebo hezké a něžné chvilky. Je zde nádherný důraz na pospolitu komunity. Vše dokreslují náboženské prvky, artefakty a starověká sousoší, která dodávají ději temnější, až skoro lehce dotknutelnou, atmosféru. ()

PORTER44

Průměrná akční podívaná,začátek se rozjel dobře ale pak to začalo být pomalé téměř bez akce až na konci ukázal Denzel co v tom vlastně hraje,jinak tam toho moc nebylo, pár strkanic mezi místníma  a mafiánským gangem a Denzel to pozoruje jen z povzdálí. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023