klukluka

První sérka za mě slabší 4 hvězdy, a protože nedokáže bufet vytáhnout ze sraček ani domnělej nejlepší kuchař světa, ale je k tomu ještě navíc potřeba regulérní zázrak, snižuju celkový hodnocení na poctivý 3. ()

Devadesát Dva

Hrdinou TV show 'The Bear' je Carmen (Jeremy Allen White, matně si ho vybavuju z Shameless, ale perfektní casting, vypadá unaveně už od pohledu), kterému se do rukou dostane donquijotský úkol, řídit restauraci po smrti jeho bratra. Carmen není žádný troškař, je zvyklý z lepších podniků na profesionální přístup a tak se snaží povznést chaotický podnik uprostřed Chicaga k lepšímu. 'The Bear' je hodně o traumatu ztráty a způsobu se vypořádávání s něčím, co nás tak nějak nechá otevřené, bez zakončení... zatímco u toho musíte jet ve zběsilém tempu přípravy jídla, ale taky je to hodně o sbližování a utváření malé komunity kuchařů a lidí, co připravují zdánlivě jednoduchý pokrm a snaží se v tom každý den být lepší. A tuhle dynamiku mezi jídlem, přípravou jídla a vypjatými momenty, které nechají vybublat na povrch skutečné emoce postav umí tahle show dost dobře uvařit.Jestli vás to tématicky zajímá, na poli relativně krátkého formátu to dává dohromady slušivý příběh, stejně jako slušivá jídla i přístupy a disciplínu k jejich přípravě, stejně jako přístupy a disciplínu k tomu, jak kráčet životem a jak se chovat, jako člověk. Je to vcelku fascinující, na jak malém poli to dokáže zamíchat tolik ingrediencí dohromady. Skvělý závěr první série, který nechává hodně očekávání ve vzduchu. ()

mclenin

Zmes pocitov, obrazov, zvukov, vôní, zážitkov, chutí a príbehov mixovaných v prostredí jednej malej reštaurácie so smutným a dramatickým pozadím no vo výsledku zanecháva veskrze pozitívny dojem, je to jeden z kategórie "feel-good dramedy", také mi chutia. Za osobitnú zmienku však stojí, dámy a páni, epizóda č. 07, ktorá koncepčne pripomenie výborný Boiling Point natočený na jeden záber, pričom vypointovanie tejto epizódy je vrcholom prvej série a jej podanie je absolútne fenomenálne, a hoci jej stopáž nie je veľmi dlhá, hravo schová do vrecka aj kadejaké megalomanské bezduché projekty. Napokon hodnotenie Hodnotenia 98 % hovorí samo za seba. ()

Oralfabet

Ze začátku jsem úplně nevěděl, co si myslet, je to takový dost dezorientující, a celkem trvalo, než jsem začal mít pocit, že ty postavy aspoň trochu znám. Ale po té předposlední epizodě, která stihne, to co film Boiling Point, efektivněji za dvacet minut, nemůžu jít s hodnocením níž. Jeremy Allen White je perfektní protagonista. Jen ten název je takovej nijakej. ()

winetach

Americká (ne)odpoveď na britský Boiling Point s veľmi sugestívnou kamerou a uveriteľnými, realistickými postavami, ktorým to proste všetko veríte. Prekvapenie roka na ktoré som vôbec nečakal, zo sféry, ktorá ma absolútne nezaujíma. 10/10 ()

Mackoun

V první moment jsem měl dojem přehrávání a těžko uvěřitelné snahy navodit situační chaos, což jsem například ve filmu Bod Varu vnímal mnohem víc přirozeně. Ale od druhého dílu už jsem se spokojeně vezl a stal se jedním z “šefů”. Dlouho jsem se nenechal tak snadno a bez přemlouvání strhnout k binge watchingu. Hlavního protagonistu jsem znal jen z grafiky kolem seriálu a herecky se s ním poprvé setkal nedávno ve filmu Fingernails, ale teprve tady ho poznávám trochu víc a přirozeně zasloužil své místo v mém duševním hereckém klubu přátel. ()

Urukhaj98

Nervydrásající, ale stejně tak i dojemná dramedy plná barvitých charakterů, která vám mimo jiné i ukáže, jaké může být gastro totální peklo. V tomto ohledu exceluje především sedmá epizoda. Hype nelhal. Je to pecka. 9/10 ()

Shizle

Pomalé, špinavé a drsné kuchařské drama, které za osm skvělých epizod dokáže probrat dlouhou škálu nepříjemných témat, a to od sebevraždy, přes alkoholismus až po špatné rodinné vztahy, a představí divákovi celý tým kuchařů, které si do jednoho naprosto zamiluje. První epizody jsou dost matoucí, ze začátku moc nechápete vztahy mezi různými protagonisty a celkově je to schválně, docela dost zmatené, ale každou epizodou nám tvůrci vysvětlí nějakou skutečnost, díky kterým v posledních momentech poslední epizody chápete celý příběh a jste skvěle připraveni na další sezónu, na kterou se mimochodem těším jako malej. Hlavní postavu Carmyho hraje skvělý Jeremy Allen White, který by mohl sklidit klidně všechny ceny za herectví a neřekl bych ani slovo, protože to jak se dokázal vcítit do špičkového avšak vyhořelého kuchaře, pro mě předčilo i Ralpha Fiennese v letošním Menu. Doporučuju všem, a chci víc z tohohle hnusnýho, Chicagskýho prostředí. ()

Lenart

Mám rád filmy (a seriály), ktoré preklopia do fascinujúcej formy pre mňa absolútne nezaujímavej témy. Napríklad varenie. Výborný seriál, po ktorom si budete vážiť prácu kuchárov ešte viac. A pritom je to celé o vzťahu dvoch bratov.    85 % ()

celticek

Nic lepšího jsem dlouho neviděl. Totální nářez. Skvělé obsazení lidí, které jsem spatřil poprvé v životě. Každá epizoda letí rychlostí blesku. Stopáž je absolutně ideální. Gastro je evergreenové téma. První série sfouknuta za 2 dny. Can't wait for more! ()

Vanchovi

Toto nie je žiadna komédia, takže popis je dosť zavádzajúci. Okrem chuti na jedlo tento seriál prináša skôr stres - postavy nestíhajú, kričia po sebe a vkuse sa tam niečo poserie. Zvyšok času sú tam dialógy o ničom. Polovicu zamestnancov by som vyhodil a našiel náhradu. Takmer som to nedopozeral, ale posledné 2 časti to zachrnánili a skúsim aj 2.sériu. ()

VojtechAllen

Kulinářská specialita, která chutná hlavně díky postavám, které jsou až dokonale zahrané, a snad ještě lépe napsané. Tento až skoro dokonalý pokrm jenom pozvedá tuna nápadů, protkaná všemi epizodami. Jakožto koření na závěr je ale technická stránka, která je až nesmyslně dobrá, což jenom podtrhuje sedmá epizoda, která je natočena takzvaně one-shot. 9,5/10 ()

Derseus

Super gastro seriál s přesahem do mnoha vážných témat a složitosti vztahů. Výborně natočeno, za scény na jeden záběr by se nestyděl ani Bod varu (2022). Ideálně zvolená minutáž. Jeremy White i Ayo Edebiri by si po tomhle seriálu zasloužili šanci ve známějších filmech. ()

bonovox

Po Bode varu ďalší priam až fyzický pohľad do zákulisia jedného malého bistra s mnohými pracovnými ale aj rodinnými problémami. Plusom sú krátke epizódy a skvelá gradacia hlavne v siedmej časti, tá je jednoznačne top. Dajte tomu šancu a dostanete jeden z top seriálov poslednej doby. 90% ()

Pepenger

Seriál o kterém se do nedávna nevěděl a od kterého sem moc neočekával, a ze kterého se nakonec vyklubal totálně strhující, detailní a realistický pohled do provozu jedné Chicagské restaurace a který se najednou řadí mezi mé nejoblíbenější seriály vůbec. Ať už díky skvělé kameře nebo bravurně napsaným a zahraným postavám. Tvůrci už od první záběru šlapou na plný plyn že má člověk někdy problém vnímat co vše se děje. Když se v půlce tempo konečně trochu zvolní, ukáže  výborná scenáristická práce s postavami, a začínají vyplouvat na povrch rodinná traumata a různé konflikty. Všechny postavy jsou bravurně zahrané ať už je to Jeremy Allen White kterého sem si už předtím zamiloval jako Lipa v seriálu Shameless nebo skvostně sekundující Ayo Edibri a Ebon Moss-Bachrach. Po zvolnění v půlce navíc autoři ke konci opět šlápnou na plyn a postavy si opět šáhnout na svoje dno. To vše potrhuje kratší stopáž dílů která se většinou pohybuje někde okolo 35 minut a která je zde za mě perfektní.  Jediná výtka možná to že autoři zde někdy až moc a zbytečně tlačí na pilu a některé situace jsou až moc za hranou uvěřitelnosti. ()