Narodil sa s darom, ktorý nechcel. Má schopnosť rozoznať anjelov a démonov skrytých pod ľudským výzorom, voľne sa pohybujúcich na zemi. V snahe utiecť pred svojimi víziami si bol Constantine (Reeves) nútený vziať život. Ale nepodarilo sa. Znovuzrodený, sa chytil druhej šance. Vrátil sa naspäť a rozhodol sa strážiť pozemskú hranicu medzi nebom a peklom a viesť vojnu voči pozemským prisluhovačom pekla. Márne dúfa, že si aspoň takto zaslúži spásu. Constantine však nie je svätý. Sklamaný zo sveta, ktorý je okolo neho a toho, čo je za tým, sa bez výčitiek obracia k alkoholu. Pokiaľ niekomu pomôže, nerobí to pre hrdinstvo a vďaku. Chce len jedno dostať sa odtiaľto preč. Jedného dňa sa na neho obráti skeptická detektívka Angela (Weisz) s prosbou o pomoc pri objasnení mysterióznej smrti jej sestry dvojičky. Pátranie ich privedie do sveta anjelov a démonov, ktorý existuje len na mieste súčasného Los Angeles. Prežívajúc neuveriteľné udalosti sa obaja snažia nestratiť seba samých, čokoľvek to stojí. (oficiálny text distribútora)

TrebleClef

Skvělé triky, dynamičnost děje, fajn hudba. Dobře natočenej film, kterej slovo nuda nezná. Svěcená voda v požárnim systému je dobrej nápad, nebo to, že při plánované návštěvě pekla si musíte dát nohy do škopku s vodou i s botama:) ()

pend

Po opakovaném shlédnutí přidávám čtvrtou hvězdu -ten film má smysluplný scénář (v rámci žánru), dobře vybrané herce (Tilda Swinton byla úžasná volba), odpovídající triky. A navíc se na něj dá koukat opakovaně. ()

Vilg

Je na pytel, že namísto toho, aby se film inspiroval zápletkou některého komiksu, snaží se vytvořit vlastní. A že Constantine filmový je někdo úplně jiný, než ten komiksový, a nejde jenom o blonďaté háro. Jinak ale fajn. Cameo Petera Stormarea legendární. ()

KOZEL84

Není nad posvěceného boxera.Keanuovi(tfuj) nevyhaslo a Lawrence který se objevil z čistého pekla,to vpálil rovnou mezi elitu.Třešničkou je šmakózní Stormare.Ale nejlepší Lucifer vždy je,byl a bude Kája Heřmánek.Kryju ti záda! ()

sirien

Film z dob, kdy komiksové adaptace nemusely být nutně šílené, přehnané a až absurdní (bez ohledu na to, jak cool při tom umí být). Afmosféra, příběh, zajímavé a dobře zahrané postavy... a komiksový svět démonů, andělů a kouzel - svět Johna Constantina - skutečného čaroděje, který jako první přizná, že je magie k ničemu, protože zásadně nefunguje, když ji nutně potřebujete (a proto zná i mnoho jiných prostředků, jak se vyrovnat s tím, co na něj všude číhá). Je to klasika a je to tak trochu kult, má to styl a má to odměřenost, kterou u jiných podobných filmů často postrádám. (Btw., Lucifer je awesome). Komiksem to je samozřejmě inspirované volně a Reevesův Constantin je jiný, ale to vůbec ničemu nevadí ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- PS - vlastně je hrozně těžké říct, CO PŘESNĚ je na tom filmu tak awesome. Asi právě protože je tam všechno tak pečlivě odměřené - ničeho tam není příliš, ničeho tam není málo, všeho tam je tak přesně akorát a všechno co tam je je udělané velice dobře - ta výtečnost je právě v té synergii všech těch prvků, v tom, že ten film přesně ví, co chce být a právě tím je - v každém jednom ohledu. ()

Bozvav

Naprosto úžasný herecký výkon Keana Reevese a Tildy Swinton mne zcela uchvátily. Ostatní také výborní, dialogy skvělé, děj strhující, zpracování velmi dobré, akce luxusní. Prostě zážitek na jaký se nezapomíná. Komiks neznám, ale k tomuto filmu se vracím. Viděn alespoň 4krát. Za mne 1000% ()

allebra

K filmu mě zlákalo dobré obsazení a jeho oblíbenost. Neznám předlohu a tento žánr sleduji jen zřídka. Přesto nebo možná právě proto mě film opravdu bavil, sedl mi a líbil se mi po všech stránkách. ()

avitakova

Pro mě obrovské překvapení. Už před hodně dlouhou dobou mi tenhle film doporučila kamarádka a já jsem se k němu pořád nějak nemohla dokopat. Náboženské téma nebo něco toho stylu, nene. No ale sakra teď bych si za to nejradši dala facku. Byl to fakt nářez a strašně se mi to líbilo. Výběr herců, to jak byly ztvárnění postavy a celkově vymyšlení koncept filmu mě vážně dostal. ()

TostTom

Hlavní důvod proč jsem se na tenhle film kouknul byl Keanu Reeves a musím říct že to bylo dobré rozhodnutí. Určitě musím pochválit herecké výkony, které byly za mě naprosto skvělé a ty efekty, tak na to, že to je vcelku starý film, tak ty efekty jsou teda mnohem lepší než v některých dnešních filmech a scéna kdy Satan kráčí mezi střípky skla a jde si pro Gabriela mě naprosto uchvátila. Jinak příběh a celý koncept pekla, nebe, andělů a démonů mě velmi zaujal a občas i přinutil k tomu se nad tím trochu zamyslet. ()

warrenur

Kedze som sa docital, ze v 2024 sa mozeme tesit na druhe pokracovanie tohoto filmu naviac stale s vybornym Reevsom, pocitil som nostalgiu a znovu si pozrel tento kinematograficky skvost. :) Stale vynikajuca temna mystery atmosfera mladucka Weisz, Reaves, Swinton, LaBeouf a snad najlepsie stvarneny prototyp Lucifera v dejinach, Peter Sormare. Ano, sucasny divak (2023) si rozhodne vsimne slabsiu uroven CGI. O to umnejsie a chytlavejsie su obrazy a sceny premyslene. Jeden z mojich najoblubenejsich mystery vobec, rozhodne odporucam a nezabudnite na potitulkovu scenu. Btw. v originalnych komixoch bol sice Constantine blondak a trochu vacsi zmrd, ale i tak sa tesim na Keanovu pritomnost v 2024tom, snad sa to realease date neposunie. :) 85% ()

Edhelharn

Neočakával som od tohto filmu veľa a bol som viac ako príjemne prekvapený.Super atmosféra, spád,výkony, hlavne Stormare. A po prečítaní komiksov som bol nútený stiahnuť hodnotenie na 3 a pol * lebo kvalít komiksového spracovania nedosahuje. ()

Dement

Vcelku efektně a zábavně natočená protikuřácká kampaň. Hodně se mi líbil cynický humor ve filmu použitý a trikové efekty taky nebyly k zahození. Prostě dobře zvládnutá adaptace komiksové předlohy. ()

Lindushka

Ani dosť strašidelné na horror a zase príliš "náboženské" na akčný film. Radím to do kategórie filmov ťažiacich z katolíckych reálií ako nebo, peklo, koniec sveta, spasenie, boj medzi Bohom a Satanom, anjeli, exorcizmus a táto kategória už je dosť nudná a je to stále to isté, len raz natreté na fialovo a raz na ružovo. ()

gaggu

Když jsem si poprvé Constantina pustila, nebyla jsem schopná se dodívat ani na třetinu, nějak se mi to vůbec nelíbilo, ale asi po půl roce, kdy mi tento parádní film ležel doma, jsem se na něj zase podívala(teď už na celý :) ) a můžu říct, že jsem byla nadšená.Velice se mi líbilo zpracování a herecké obsazení nemohlo být lepší.(Ani pro mně ne..jsou to mí oblíbení herci).A Satan na konci prostě nemá chybu :) ()

lsd

Constantine mě tedy HOOOODNĚ zklamal. Nečekal jsem samozřejmě nějaké zázraky, ale viděl jsem již opravdu kvalitní komiksové filmy(Batman nebo SinCity). A když takový typ filmu nemá žádnou pořádnou myšlenku(což výše zmíněné mají), tak se chci aspoň dobře bavit, ale tohle mě prostě po celou dobu šíleně nudilo.Toto je děs, na kterém se mi nelíbilo ale vůbec nic. Příběh mi přijde z prominutím uplně stupidní, a tím, že do příběhu dali nějaká biblická či satanistická témata z toho udělali uplnou blbinu. Reeves byl, ačkoli i tak to není můj favorit, v mých očích naprosto příšerný, bez známky charismatu, stejně jako všechny ostatní role(až na satana, ten jediný byl docela dobrý, ale oproti Al Pacinovi z Ďáblova Advokáta hodně velká slabota). Film už začíná klasickým schématem, že v nějaké díře najdou nějakou záludnou věc, která se potom dostane jinam atd. Jednu dávám za slušné efekty(které jinak nehodnotím jako plus, ale zde tu vyjímku udělat musím, aby bylo aspoň CO hodnotit). Chápu že se to mnohým líbí, ale já jsem kvality Constantina prostě nepochopil. ()

tragos

Kdyby se Constantine tak zoufale nesnažil těžit z Bible a z křesťanství, nebo snad kdyby Lucifer a Gabriel nebyli tak obyčejně "blbí", nebo snad kdyby vymítání nebylo omezeno na modlitby, nebo snad kdyby celý film nebyl tak příšerně schématický, nebo snad kdyby režisér ubral z potřeby vše explicitně znázorňovat (včetně pekla)... možná pak bych ho přijal. Ovšem takhle to je film chvílemi sice hodně dobrý na pohled, ale jen na pohled, nic víc. Docela zklamání. ()

Pradlík

Příběh o vymítači Johnu Constantinovi (Keanu Reeves, který se konečně odtrhl od své role v Matrixu), který má schopnosti odhalit, jestli se pod lidstvou slupkou skrývá anděl, nebo démon. Další postavou je detektivka Angela, která chce pomoci při řešení smrti jejího dvojčete, Constantine se jí nakonec pro spásu vlastní duše rozhodne pomoci a rozjíždí se příběh plný děsivých nadpřirozených bytostí. Skvěle zpracované peklo a ta akční část v nemocničním prostředí na konci filmu mi přilepila oči k obrazovce. Film navíc po snímku Já, robot (výše) nastartoval kariéru Shii LaBeoufa, který se nyní proslavil snímky Transformers, Disturbia (oba 2007) a nyní i novým příběhem Indiana Jonese (2008) a snad nás dále překvapí i chystanými filmy Oko dravce a Transformers 2. Angela Dodsonová: Bůh s námi má jistě určité záměry. John Constantine: Je to jen kluk pozorující mraveniště. Žádný záměry nemá. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (viac)