Narodil sa s darom, ktorý nechcel. Má schopnosť rozoznať anjelov a démonov skrytých pod ľudským výzorom, voľne sa pohybujúcich na zemi. V snahe utiecť pred svojimi víziami si bol Constantine (Reeves) nútený vziať život. Ale nepodarilo sa. Znovuzrodený, sa chytil druhej šance. Vrátil sa naspäť a rozhodol sa strážiť pozemskú hranicu medzi nebom a peklom a viesť vojnu voči pozemským prisluhovačom pekla. Márne dúfa, že si aspoň takto zaslúži spásu. Constantine však nie je svätý. Sklamaný zo sveta, ktorý je okolo neho a toho, čo je za tým, sa bez výčitiek obracia k alkoholu. Pokiaľ niekomu pomôže, nerobí to pre hrdinstvo a vďaku. Chce len jedno dostať sa odtiaľto preč. Jedného dňa sa na neho obráti skeptická detektívka Angela (Weisz) s prosbou o pomoc pri objasnení mysterióznej smrti jej sestry dvojičky. Pátranie ich privedie do sveta anjelov a démonov, ktorý existuje len na mieste súčasného Los Angeles. Prežívajúc neuveriteľné udalosti sa obaja snažia nestratiť seba samých, čokoľvek to stojí. (oficiálny text distribútora)

Davidaxik

Dávám čtyři, přendávám na pět. Myslím si čtyři a půl.  Tenhle film mě fakt bavil a uspokojil moje choutky. A to jakože fakt hodně.  Nemáme v záloze další křesťanské předělané báje a ničení démonů? JDU DO TOHO! ()

Eaton_Hunt

Klasický blockbuster, který ještě nemá druhý, co se stalo. Geniální hlášky, příběh jednoduchý, atmosféra sedí v každém záběru, kde je ale pokračování. Opravdu se těším, ale zase abych nebyl zklamaný. Mimochodem tento klenot ve vymítaní demonů má velkou hloubku, co se týče boje mezi dobrem a zlem. Hlavní hrdina, který nedbá na dobré skutky, ale stejně nepřestává bojovat se zlem je takový standard. K tomu ještě výborná vedlejší role v podání Shia LaBeouf. 9/10 Protože jsem Kramer, Chas Kramer ty hajzle. ()

SpicyNugget

Detektiv John Constantine si doslova prošel peklem a vrátil se zpět. Proto se dá dohromady s policistkou Angelou, aby jí pomohl vyřešit záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Jejich vyšetřování je dovede do světa démonů a padlých andělů… A to bylo přesně to, co mě nebavilo. Nemám ráda tahle témata, tohle ještě bylo vyloženě špatně zpracované. Koukám, že jsem zase v menšině, no nic, mě toto prostě nezaujalo. Jednu hvězdu dávám za pointu o sestře, to jsem čuměla. Jinak jsem trpěla. ()

Modular

Ano, skutečně se jedná o komiksový film. Že je moc málo heroický a zvláštní? To, že se standardem stal marvelosvký typ komiksových filmů mě dosti zklamává, ale ne vždycky tomu tak je. A tento film tomu jde příkladem. John Constantine je nemorální, znuděný a arogantní noirový rádoby okultista, kterého nikdo nepovažuje za bůhví jak důležitého společnosti. Tím se ale mílí. To právě on dokáže rozeznat anděla a démona, když ho vidí, zatímco jiní v ně nevěří. Ale dost k postavě. Snímek je velmi dobře natočen s rychle utíkajícím příběhem a na tu domu velmi povedenými vizuálními efekty. Keanu Reeves se do role perfektně hodí, jak svým charismatem, tak i svým perfektním hereckým výkonem. OST je dle mého názoru poněkud nevýrazné, takže se nedá nijak nadprůměrně hodnotit. Dříve zmiňovaný příběh je sice zajímavý, ale docela mě štve, že opět nezapadá do dalších komiksových výtvorů společnosti DC Vertigo, ale to také není věc, která by se dala úplně objektivně hodnotit, neboť se nejedná přímo o chybu filmu. Tak jako tak se jedná o velmi dobře zpracovanou komiksovou adaptaci a rád bych ji doporučil všem fanouškům Johna Constantina (nebo celkově Vertigo univerza)! ()

PTuranyi

Vynikajúci mysteriózny thriller. John Constanine nie je hrdina bez bázne a hany. Má za sebou nepekné veci a jeho cieľom je zachrániť svoju dušu od zatratenia, do ktorého sa uvrhol. Naviac má ten dar, že veci nebeské a pekelné mu nie sú skryté. Lenže jemná rovnováha medzi silami neba a pekla je narušená, takže tu pôjde o väčšiu prácičku ako doterajšiu likvidáciu zopár nespratníkov. To všetko v perfektnej hollwoodskej produkcii, takže atmosféra je pekne hustá. Hoci aj na nejaké to klišé naďabíme, pekelná temnota dýcha z každého záberu zatratených duší. Keanu Reeves so zárezom z Diablovho advokáta a Rachel Weisz s páriku Múmií už mali dosť skúseností, aby túto atmosféru naplnili výbornými hereckými výkonmi, Za zmienku stojí aj Tilda Swinton ako archanjel Gariel, či Shia LaBeouf ešte pred Transformermi ako večný učeň. ()

F2003F

Lepšie cgi, po tejto stránke fajn. Herci po väčšine tiež ok, napríklad Keanu do úlohy výrazne zapasoval a Rachel mu vhodne sekunduje bez zaváhania, zato zamrzí len okrajovo využitý rodený záporák Stormare a takmer vôbec nevyužitý talentovaný Shia. Keďže ide o adaptáciu komiks film spĺňa kritéria nadštandardne. Nesie sa temne ponurou atmosférou, vtiahne do deja od začiatku po koniec a mierne navodí realistický dojem pomocou narábania so skutočnosťami (kopija osudu, Biblia) či činnosťami (exorcizmus). Neškodný snímok s jemne artovými vlohami (kamera, kostýmy atď). ()

shock369

No musím říct , že se mi tento film docela líbil , i když zrovna teto žánr není můj šálek čaje.Keanu Reeves fakující Satana to mě teda dostalo. ()

Werewolf2

No, cekal sem neco jineho. Preci jenom Constantine v komiksu ma "trochu" jinou povahu a i jinak vypada. Konec se ale poved. Lu byl perfektni. ()

Warapeidza

Docela pohodovej filmík, natočenej podle komixový předlohy. Nejlepším "hercem" je tady podle mýho zcela jednoznačně Peter Stormare, jehož Satan neboli Pán pekel je naprosto bezkonkurenční. Hlavní hrdina taky ujde- jeho styl mluvy, při který vypouští z pusy slova společně s cigaretovým kouřem, asi bude šíleně štvát rychlosti chtivé diváky, ale právě v tom, jak Constantine chodí, mluví a hlavně pracuje, spočívá jeho hlavní kouzlo, díky kterému si jej beznadějně zamilujete už od první scény, kdy pomocí zrcadla vymítá ducha z mladé holky. Bohužel mi jeho postava pořád trochu připomínala Nea z Matrixu(Keanu Reeves se toho pořád nějak nemůže zbavit), ale když se od toho odpoutáte, budete se skvěle bavit.... ()

Disha

Pro mě velice vydařený kousek.Výborná herecká práce Keana Reevese,vytecne vizualní efekty doplnene dobrou hudbou.Přestože tento žánr moc nemusím,jsem rád že jsem h videl-myslím si že opravdu stojí za to! ()

Kundil

Tento film jsem viděl jednou a pak hned druhý den podruhé. Něco na něm mě chytlo ale nevím co... Sice není úplně nej ale v mém žebříčku oblíbených filmů je hodně vysoko. Dokonale vytvořené peklo - tak pěkně, že vím, že tam po smrti skončit nechci. Co se týče hereckého obsazení, tak si nemůžu stěžovat, jen bych možná místo Rachel Weisz obsadil někoho jiného. Neříkám, že to zahrála špatně, zkrátka by se mi na jejím místě líbila spíš herečka, která nepůsobí až tak sladce, i když jako "bl ()

Mr.C

Už když jsem byl na premiéře v kině, byl to nezapomenutelný zážitek, druhé a třetí shlédnutí mě však naprosto odrovnalo a minimálně kamerou a střihem je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec! ()

shinlove

Jj, Vymítač ďábla nelze v tomhle filmu zapřít, ale každopádně si myslím, že jde svoji cestou a to moc dobrou cestou. Jako vždy charismatický Reeves dodává hororové zápletce koření, kterým je výsledná příjemná podívaná. 4* ()

Metou

Parádne obsadený Reeves. Hrdina ako sa patrí. Triky sú fajn a hlášky dokonalé a nebudem prvý kto povie, že z LeBeoufa niečo bude. Tak 4.5* u mňa. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (viac)