Narodil sa s darom, ktorý nechcel. Má schopnosť rozoznať anjelov a démonov skrytých pod ľudským výzorom, voľne sa pohybujúcich na zemi. V snahe utiecť pred svojimi víziami si bol Constantine (Reeves) nútený vziať život. Ale nepodarilo sa. Znovuzrodený, sa chytil druhej šance. Vrátil sa naspäť a rozhodol sa strážiť pozemskú hranicu medzi nebom a peklom a viesť vojnu voči pozemským prisluhovačom pekla. Márne dúfa, že si aspoň takto zaslúži spásu. Constantine však nie je svätý. Sklamaný zo sveta, ktorý je okolo neho a toho, čo je za tým, sa bez výčitiek obracia k alkoholu. Pokiaľ niekomu pomôže, nerobí to pre hrdinstvo a vďaku. Chce len jedno dostať sa odtiaľto preč. Jedného dňa sa na neho obráti skeptická detektívka Angela (Weisz) s prosbou o pomoc pri objasnení mysterióznej smrti jej sestry dvojičky. Pátranie ich privedie do sveta anjelov a démonov, ktorý existuje len na mieste súčasného Los Angeles. Prežívajúc neuveriteľné udalosti sa obaja snažia nestratiť seba samých, čokoľvek to stojí. (oficiálny text distribútora)

Vejrrr

Nemá snad Keanu nějakou úchylku v Satanistických filmech? :) Lawrence nám podal jeden z milionu soubojů dobra a zla a tenhle akční, burácející a krvavý způsob si určitě své obdivovatele najde. ()

Ollie235

Tohle se vstřebávalo dost těžce. Po vizuální stránce dokonalé, příběhová linie místy zbytečně komplikovaná a ke konci zbytečně dlouhé. Místy jsem se bavil, místy nudil, celkově pak solidní 3*. Jestli mě v tomhle filmu ale něco opravdu zaujalo, byl to Keanu Reeves - neměl jsem ho rád v Matrixu a nevěřil jsem, že se najde role, ve které ho budu velebit, ale vida - tady je. ()

smetyl

Constantine je poměrně profláknutů kousek z hororového umění, přesto jsem ho viděl až teď. Nebyl jsem zklamán ani nadšen. Film si hraje s originální myšlenkou, která tady ještě nebyla (I když pár scénami odkazuje na Vymítače). Hrozně se mi líbilo vyobrazení pekla. To bylo udělaný fakt dobře. Hrozim se zbytečného pokračování ! ()

Zombi

Tenhle film je prostě boží. Vychytané obsazení hlavních i vedlejších rolí, nejstylovější vymítač na kterého můžete narazit, skvěle vygradované a vizuálně nezapomenutelné scény, zajímavý příběh a nejlepší Satan v dějinách filmu. Vynikající atmosféra. 4,5 hvězdy. ()

Mikino00

Jen průměrná podívaná, která i přes svůj temný a lákavý námět nedokázala zúročit svůj potenciál, protože celý film se připravujete na nevyhnutelné finále, které se odbude pár větami, při kterých se nic nestane. Reeves se role zhostil na výbornou, i příběh se stupňoval docela zajímavě, jenže poslední půlhodinka je prostě příšerně zdlouhavá a neuspokojivá. ()

Yardie

Podařený filmík. Zajímavé téma, výborné zpracování, troška nadhledu a ironie, pár fajnových nápadů a skvělá atmosféra. V neposlední řadě i Keanu předvedl velmi solidní výkon. Některé scény byly opravdu úchvatně udělány. Celkově od začátku do konce skvělá podívaná a jde na to koukat i několikrát. Spokojenost! Howgh! ()

ADIO45

John Constantine chlastá, kouří, vymýtá démony a chce si tím koupit jízdenku do nebe, protože kdo se pokusí o sebevraždu (a zemře, třeba jen na 2 minuty), patří do pekla. John Constantine je jediný člověk, pro jehož duši by si ďábel došel sám osobně. A John půjde do pekla pekelně rychle, protože z kouření 30 cigaret denně má slušnou rakovinu plic, takže je v hajzlu, což mu milostivě připomene archanděl Gabriel. Hlášky Johna: ,,Aspoň, že venku je hezky. Vždycky měl příšernej smysl pro humor. A jeho pointy jsou přímo vražedný." ()

Movie Gourmet

Keanu Reeves se opět oblékl do černého, aby mohl bojovat tentokráte ne proti strojům, ale namísto toho proti démonům. Film sice není zas až tak něco extra, ale koukat se na to dá víc než jedenkrát a líbí se to. Verdikt: 4* a 75 - 80 %. ()

H4ku11

Neuveriteľne podarená vec so skvelým Keanu Reevesom. Presne takto by mal vyzerať antihrdina odsúdený na muky pekelné, ktorý však v sebe nahrabe, čo to dobra, aby ešte bojoval na svetlej strane sveta. Efekty a poňatie démonov, pekla, neba nie sú na škodu a pri pozeraní mi to pripadá ako náš skutočný svet. Peter Stormare ako diabol rovnako veľmi poteší. ()

Milky.

Atmosféra a zpracování na jedničku, Reevesovi role padla jak ušitá na míru. Škoda, že se nepokračovalo dalším dílem. Jinak chválím asi nejlepšího filmového Satana. Z mého pohledu byl lepší než Al Pacino v Advokátovi. ()

cesky_hrac

Celý film byl super. Ale, že bych zatoužil po druhém zhlédnutí. To ne. Jednou mi to bohatě stačilo. Tento snímek mohu doporučit. Dávám 8,5/10. ()

bobstock

Po znovu shlédnutí musím nerad přiznat, že stahuji hodnocení o stupínek dolů, nějak tomu dosti v poslední třetině dochází dech. Jako kdyby tam měli scény určené na vystříhání, ale nakonec se rozhodli, že je tam nechají kvůli stopáži, nahečmané digi triky, ale pojivé kouzlo s postavami a vývojem příběhu jaksi mizí v páře. Rozjezd je opravdu příjemný a temný na komiks, ale konec bych opepřil nějakým grandiózním finále, když už tu máme kalibr Reeves, Weisz, Stormare. 65% ()

Emo-haunter

Asi jsem od tohoto kultu čekal víc. Kvalitní efekty a celkově triková stránka (peklo skvěle ukázané), Reeves jako verze Neo 2 či dobrá kamera, nezakryjí ostatní záležitosti, které mi ve filmu zcela neseděly - málo akce, slabší atmosféra filmu, kdy vlastně nevíte, jestli to má být temný film nebo naopak horor říznutý komedií - zůstal jsem tak v rozporuplných pocitech i díky nevyváženosti scén, kdy některé části filmu byly celkem zbytečné a nudné. Celkový dojem 6/10. ()

Jacek

Constantine zvládl, co většina komiksových adaptací ne – funguje sám o sobě, nezávisle na své předloze. Je založený na dobře napsaném, funkčním příběhu a dobrém (tedy kreativním, technologicky vyspělém, ale nenabubřelém) zpracování. Největším kladem filmu je zcela jistě fantastický Peter Stormare coby sladce dekadentní a nekroticky elegantní Satan (ano, tak vypadá zlo...), největší slabinou nakonec vážně lehce neovýrazný Reeves. Vše ostatní (od scenáristické práce po vizuální hrátky) se pohybuje na suchou švandou lemované škále od „fajn“ po „sakra fajn!“. ()

Strike

Vymítač ďábla pro 3 tisíciletí. Bohužel film srážejí místy béčkové triky a efekty. Jinak Reeves a Stormare jsou super. ()

kecinzer

Nejdříve si myslíte, že koukáte na naprostou božárnu. Po tom se ovšem úvodní nadšení pomaloučku vytrácí a vracíte se do reality. Nakonec zjistíte, že to nebylo vynikající, ale stejně velmi dobré. ()

thunnus

Jednoduchý příběh, který vylepšuje jen závěrečná chvilka Petera Stormarea jako Lu..cifera. Šílený anděl Gabriel v podání Tildy Swinton je efektní, ale nelogický. Jde to, ale čekal bych víc... Celkově průměr. ()

Kroupa

Zdaleka to není taková pecka, jak jsem očekával. Reeves nepředvádí nic, co by už neukázal, jen to trochu temně zabarvil, a ani Weisz neukázala svoje maximum. Příběh byl dost jednoduchý na to, jak je film dlouhý. Čekal bych možná trochu víc propracovanou teologickou linii, ale to je možná na komerční trhák (navíc z USA) v dnešní době příliš náročný požadavek ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (viac)