Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Le_Chuck

To čo sa deje na plátne považujem za neskutočne plýtvanie schopnosťami dvoch asi najlepších francúzkych hercov súčastnosti. A to je škoda. Je to taká stračička, ktorá je čo do intenzity gagov a humoru asi v polovici Návštevníkov. Resurrection francouzské komedie? Určite ne. ()

hellstruck

Včera jsem seděla v autobuse,který mě vezl z Chorvatska zpět do mé "drahé"domoviny.Pro zpříjemnění cesty nám pustili film.Protože to prvně bylo "Jak vytrhnout velrybě stoličku",pochopitelně jsem čekala,že nám ted dopřejí pokračování,tedy "Jak dostat tatínka do polepšovny"a těšila se.Jaké však přišlo zklamání,když se objevily zprvu francouzské titulky (ale ne,francouzské filmy,brr)poté jméno "Jean Reno"(ježiš né,šíleně nesympatickej chlap)a do třetice všeho dobrého jméno "Gerard Depardieu (panebože,ten blb tam hraje taky).No samozřejmě obrovské zklamání.Vlastně by mě nikdy nikdo nepřinutil,abych se na to sama od sebe mrkla,ale protože byla v autobuse šílená nuda.. a ono to nakonec nebylo zase tak strašné.Můj šálek kávy to úplně nebyl a podruhé to tedy rozhodně vidět nemusím,ale občas jsem se i zasmála.Tak ty dvě hvězdičky si to asi zaslouží,no.Vcelku příjemné překvápko. ()

Spiker01

Tyhle komedie nikdy neztratí ani špetku svého kouzla. Naprostá francouzská legenda, škoda, že jejich forma v posledních letech celkem klesá. Na prahu milénia vzniklo hodně klasik..90% ()

Tyler

Řeknu to na rovinu - bez Jeana Reana a Gérarda Depardieu by "Drž hubu!" bylo sotva zpoloviny tak dobré. Po prvních dvou třetinách, které se nesou ve znamení prakticky neustávající řádky gagů a fórků, je závěr přece jen trochu dýchavičný. Kouzlo ústředního tandemu však i v tuhle chvíli táhne komedii Francise Vebera silou tanku...Velmi, velmi zábavná a příjemná podívaná. ()

Falko

Tento film som dlhodobo sledoval iba ako obal DVD vo videopozicovniach, ale vzdy som si myslel, ze to bude iba nejaka priemerna alebo podpriemerna francuzska komedia a tak som si ju nikdy nepozical. Az vdaka uzivatelky Madison som si tuto komediu pri prvej prilezitosti pozrel a mala pravdu, ze sa jednalo o jednu z najlepsich komedii, pretoze uz dlho som sa tak nenasmial. Jean Reno a Gérard Depardieu svoje ulohy zahrali perfektne a i napriek kratkej minutazi sa do filmu zmestilo obrovske mnozstvo humornych situacii zalozenych na roznych nedorozumeniach. Skoda, ze taketo komedie nedavaju na silvestrovske vecery, ked na ziadnych programoch nic poriadne nedavaju... 10.04.2010 _______ Gérard Depardieu - (Quentin) +++ Jean Reno - (Ruby) +++ Richard Berry - (Vernet) +++ André Dussollier - (Väzenský psychiater) +++ Jean-Pierre Malo - (Vogel) +++ Jean-Michel Noirey - (Lambert) +++ Leonor Varela - (Katia / Sandra) +++ Hudba: Marco Prince +++ ()

psy.cho

Francúzsky humor mám veľmi rád a dôkazom je film Drž hubu! Žán a Žerár tu zahrali fantasticky a bavil som sa teda poriadne. Určite by som túto komédiu neradil medzi priemerné oddychovky. ()

castor

„Takže hledáme ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka. No, máme, co dělat!“ Další francouzská taškařice? Jeden je ukecaný mentálně zaostalý zlodějíček, který sní o malém bistru. Druhý je zamlklý elegantní gangster, který se zakoukal do šéfovy krásné ženy, a ještě mu čmajznul prachy. Tyhle dva svede dohromady vězeňská cela, ovšem nebudou v ní věčně. A jakmile se z ní dostanou, bude se Jean Reno (samozřejmě neúspěšně) snažit svého nového „kámoše“ Gérarda Depardieua setřást. Zápletka je předvídatelná, ale poměrně milá a obsahuje jen to, co má. Žádné zbytečné odbočky, žádná hluchá místa, ostatně právě úspornou délku jsem přivítal. Dvě francouzské herecké legendy zvládají situační komiku levou zadní, vychutnávají si možnost být na plátně spolu a pod vedením legendárního režiséra Francise Vebera. Navíc v příjemně starosvětském stylu. ()

ClintEastwood

To je kůň, kterej má žízeň. Mám udělat koně, kterej se chce projet? Už jen pohled na Gérarda Depardieu vyvolává úsměv, jelikož má místo nosu pyj. Ovšem zde baví i skvělým herectvím a s pomocí geniálního dabingu pana Štěpničky, se jeho Quentin šplhá mezi moje nejoblíbenější komediální postavy z filmů Made in France. No a Jean Reno je jako nahrávač taky fajn. Měly by se postavit útulky pro blbce, ale představte si, jak by ty budovy musely být velké! ()

MM_Ramone

Čistokrvná francúzska komédia s dvoma vynikajúcimi hercami v hlavných úlohách. Prostoduchý, ale priateľský obor v podaní Gérarda Depardieu a drsňácky týpek, ktoré ho si zahral Jean Reno, mi pripravili kráľovskú zábavu. Vďaka ich hereckému prejavu má "Tais-toi!" tú pravú šťavu. Tiež dobre napísaný scenár je patrične svižný, a preto film nemá žiadne hluché miesta. Francúzska filmová komédia stále žije a má čo ponúknuť. Pre toho, kto so mnou nesúhlasí, mám silný argument - "Drž hubu!". **** ()

D.Moore

Velká bomba! Typicky francouzská komedie, která se drží stylu, jaký známe a máme rádi. Veber nezaváhal, pánové Reno a Depardieu mě bavili (i dojímali) od začátku do konce. K dokonalosti chybí jen hudba Vladimira Cosmy. ()

Spooner

Výborná francouzská komedie ze staré školy a la De Funes.Výborné vtipy na které jen tak nezapomenete a výborný Reno s ještě lepším Depardieum.Rozhodně nejlepší francouzská komedie poslední doby ()

Wacoslav1

Divím se tomu, že mi tenhle film dlouho unikal. Přitom situační a nahláškovaný Francouzský komedie mám rád. Souhra dvojice Depardieu, Reno je naprosto dokonalá. Jeden blázen a naprostej blbec. Druhej drsňák a profík. Těžce nesourodý duo mezi kterým se, ale časem opravdu vyvine jakési pouto. To vše je pak samozřejmě proloženo spoustou bizardních scének. Konec sice není úplný happyend, ale nebyli by to Frantíci, aby do aspoň celý neutnuli finálním vtípkem. Tyhle kousky prostě na pobavení vždy zaručeně zafungují.80% ()

Davies182

Kupodivu velmi zábavná komedie, která se ale několika slabším a trapným okamžikům nevyhne. Upřímně jsem čekal něco mnohem horšího, takže OK. ()

Happykubas

Tímto snímkem jsem si Gérarda opravdu moc oblíbil! Je neuvěřitelné do jaké míry umí zahrát blbce, ale přitom mazaného a také dobrosrdečného blbce. S Jeanem Reno jsou opravdu dvojka k pohledání :-D Perfektní francouzská komedie, kterou doporučím každému. ()

pepo

Doplnena dalsia moderna klasika a uz je uplne jasne, ze Francuzska komercna kinematografia je minrovnako vzialena ako uzbekiztanske artove dramy. Akoze fajn, ale vysumi to a druhykrat by som to uz nedal. Ale Depardieu v Obelix mode a Reno v Reno mode to dost zachranuju. 6/10 ()

liborek_

Slušná oddechovka, vtipná, svižná, zábavná. Jean Reno ve své typické roli a naopak vynikající Gerard Depardieu v naprosto nezvyklé poloze roztomilého idiota. Pravda, příběh je trošku jednodušší, ale to vůbec nevadí, vždyť jde komedii, která je založena na slovním humoru skvělého Gerarda. ()

Phobia

Komedie kdovíjak nemusím, ale tahle se prostě povedla. Jednoduchý děj je vyvážen skvělými výkony obou hlavních protagonistů a spoustou vtipu situačního i verbálního. Příjemná, odpočinková jízda - 75%. ()

lesumir

Příjemný a hlavně nenáročný film. Byl jsem dost spokojen s dvojící Reno-Depardieu, která se dobře sehrála, ale Depardiue, protože ho bětšinu času nemám rád, mi v téhle úloze dost pasoval, hrál idiota, jak má být. Pamatují dobu, kdy on hrál toho drsňáka a sekundoval mu Pierre Richard. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)