Zasnežené aljašské mestečko Mystery je možno tým najväčším americkým zapadákovom, ale vyznačuje sa jednou zvláštnosťou – ako by sa mužskí obyvatelia rodili s korčuľami na nohách. Každý z nich je totiž posadnutý ľadovým hokejom. A taký je aj miestny šerif John Biebe (Russell Crowe). Spoľahlivý strážca zákona, milujúci manžel a otec troch skvelých synov, ale v okamihu, keď sa ocitne na ľade, ide všetko stranou. Tunajšie ženy majú pre vášeň svojich polovičiek pochopenia. Niektorá je tu a tam možno neverná, ale keď ide o hokej, fandí každá tom svojmu. Najväčšou a najdôležitejšou udalosťou v Mystery je totiž každotýždenný sobotňajší západ, v ktorom proti sebe hrajú iba tí najlepší. Jedného dňa však príde ponuka, aby si to rozdali s profesionálnym hokejovým tímom New York Rangers. Amatérski hokejisti teraz môžu dokázať, že na to majú a ich silácke reči nie sú iba výkrikmi v mrazivom vetre. Otázkou však je, či na to nájdu odvahu... (TV JOJ)

DruidKarel

685. hodnocený film: Ani jsem nedoufal, že tenhle film dopadne kupodivu tak dobře, jak ve skutečnosti dopadl. Zaplať pánbůh Russell Crowe povýšil tenhle film na nějakou vyšší úroveň, stejně je ale film velmi přitažený za vlasy. Možná, že i za něco jiného... Teenhle film rozhodně není pro fandy hokeje tím pravým, ale jako takové odreagování pro celou rodinu, poslouží docela dobře. Je to nářez sledovat tak naivní film, ve kterém banda indiánů v čele s přestárlým kapitánem a pár hokejovými nadějemi dokáže hrát s New Yourk Rangers. Je pravda, že "jezdci" hrajou teď tužku, ale ne zase takovou, aby nespráskali bandu vesničanů. Taky nezapomenu na to, jak měl proběhnou první sex jednoho z hráčů, ale posral to na celý čáře, když se doslova udělal do šprcky a nic z toho nebylo. 3* josu asi maximem za tenhle film. Ještě jse neviděl Hokejový zázrak (Miracle on Ice), to bude teprve něcojiného. 3* ()

Juto

Na tomto filme nie je nič zlé, hokejové zábery sú vzrušujúce, postavy svojrázne, vtipné scény sú fajn, ale tiež na tomto filme nie je nič zvláštne. 6/10 ()

WolfR

Filmeček o jednom zapadlém městečku, kde prostě mají rádi hokej. Asi tak bych to nazval. Fajn sportovní film, ty já můžu, navíc s Russellem Crowe a Burtem Reynolds v herecké sestavě. Příjemná jednohubka, která ničím nepřekvapí, ale ani nic nezkazí. 3 hvězdy. ()

otík

Hrozně moc příjemná komedie s morálním ponaučením, pěkně natočený film o hokeji na Aljašce, pěkně zachycené prostředí Aljašky a moooc pěkný zápas s New York Rangers. I Carter Burwell se vytáhl a napsal hudbu, která do filmu výborně zapadá. A Crowe je vynikající, i když vypadá jak přerostlý študent. ()

Radiq

ŠPOILER jako hrom: Aspoň, že ten zápas prohráli. Jinak by to byl klasickej trapnej sportovní film o hrdinském zápase... ()

WinnJets

Nemám příliš rád filmy se sportovní tématikou, jelikož jsou v drtivé většině na hony vzdáleny realitě a tenhle rozhodně nebyl vyjímkou. Z počátku to sice vypadalo celkem nadějně, Aljaška je sama o sobě naprosto kouzelné místo a i partička tamních hokejových nadšenců byla ještě celkem v normě. Ovšem všechny další věci již byly totálně přitažené za vlasy a každý kdo o hokeji něco ví, tak musí realisticky konstatovat, že měření sil obou mužstev (pokud by k něčemu podobnému vůbec kdy došlo) by pro domácí nemohlo skončit jinak než pořádným debaklem. Takže zase jen další neskutečně naivní pohádka, ale pro koho vlastně... ()

Sabrewulf

Hokej nemusím. Sice k němu nemám tak velký odpor jako k přihřátému fotbalu, ale nemusím ho. A přesto mám ten film rád a to už je co říct. Oplývá milou a přátelskou atmosférou malého městečka a je okořeněn příjemným humorem. Casting všech těch postaviček skvělý. Viděl jsem to minimálně 10x a většinu replik znám nazpaměť, vždycky si to v televizi pustím minimálně jako kulisu. Samozřejmě, že se tam najdou různá sportovní klišé (tleskání), ale dá se to s lehkostí přejít. Když zkombinuju moje pocity se slovy Mike Myerse: Nejsem fanda těhle parádiček na ledě, ale musím říct, že jde o hodně pohodový film. ()

Lachtaan

Komukoli letos chybělo mistrovství světa v hokeji, měl by si pustit tenhle film, hlavně pokud ho do teď ještě neviděl stejně jako já. Nemyslím tím, že by se mistráku film jakkoli vyrovnal, ale těch koukatelných snímků o tomto sportu moc není a Mystery, Aljaška je vyjmo vážného Miracle z roku 2004 v tomto směru nepřekonaným kultem. ()

drederik

To sou mi věci, chlápek od protinožců a jak válí v hokeji. Škoda toho neduhu předvídatelnosti u filmů ze sportovního prostředí, no aspoň že výsledek neskončil senzací. Velice pobaví brankáři obou týmů, kteří to nejspíš berou opravdu jako exhibici a předvádějí zákroky jako Dušan Salfický v dobách své největší slávy při Utkání hvězd. Zdá se mi to nebo mladý talent z Aljašky vypadá jako Sydney Crosby (škoda jen že Sydney byl v téhle době ještě někde v žáčcích). ()

Triny

Upřesním hodnocení je tak na 3,5 hvězdičkách.. Je to mírný nadprůměr, který tam drží Russell, ale taky v tomto filmesu opět hodně prezentovaná americká patetická soudržnost, která mi tu kupodivu nevadí.. Chlapíci z aljašského zapadákova, kteří se na provizorním ledním hřišťátku dokážou postavit "velkým" NY Rangers.. Určitě se na to podívám znovu..;) ()

Aven

Kupodivu mi nevadila celková připitomělost a naprostá nereálnost scénáře. Filmy ze sportovního prostředí jsou prostě takové. Za příjemnou hudbu, kvalitní herce a nádhernou přírodu dávám 3 hvězdičky. ()

Beatle

Konečně film o sportu, kterému rozumím, fandím a podporuji ho. Sympatická oddechovka, která trochu vypadá, že se skvělí herci rozhodli udělat si zábavnou dovolenou a tak odjeli do Kanady natočit si film o hokeji, který se odehrává na Aljašce. Mě se to líbilo. Bylo to napínavé, vtipné a hokejové. Co víc si přát. Kéž bychom se svým skvělým hokejem mohli taky někdy natočit takovýhle film. Jsem spokojená. Moje hodnocení - 60% za děj. Zvyšuji skóre na 65% za vtípky. V první půlce poslední třetiny 70% za to, že je to o hokeji, který miluji. Poslední vteřiny do konce a mé hodnocení končí na 75% za Russe Crowe, Colma Meaneyho, Hanka Azariu a Kevina Duranda....a taky za to, že dodnes cítím obdiv ke všem lidem, co umí bruslit. Já se to po dvaceti letech stále ještě nenaučila :) ()

cross

Sněhem zapadlé městečko na Aljašce žijící pravidelnými sobotními hokejovými zápasy místních domorodců - kluků, pro které je hokej vším a jejihž hrdost a odhodlanost je postaví až tváří v tvář NY Rangers... Jay Roach natočil opravdu povedenou, parádně pohodovou sportovní komedii, která pobaví, rozesměje a zároveň zahřeje a potěší... Je totiž plná skutečných lidí - lidí kteří mají milostné problémy a pro něž je občanská hrdost vším...a to se týká všech míst na Světě... Odpočinkový film pro odpočinkový večer.... ()

Warsheek

Forma, kterou jsou ve sportovních filmech natáčeny zápasy je příšerná. Záběry na objímající se publikum, desetivteřinové detaily na soustředěné tváře atd. Každý kdo někdy viděl alespoň jeden hokejový zapas ví, že to co nám předhodil Jay Roach není hokej, ale účelné plazení za dojemným koncem. Nicméňe vše kolem bylo vcelku příjemné a já jsem to těm holomkům alijašskejm přál. ()

ssfan

Na tento film jsem se díval hlavně kvůli hokeji. Z tohoto pohledu to nebylo vůbec špatné, ale jinak byl film velmi nudný, a tak dávám jen 2 hvězdy. ()

giovanni3

Film o hokejistech z Aljašky, kteří na své poměry hrají skvěle a mají se utkat s NY Rangers? Čekal jsme blbost což se i z části potvrdilo (hlavně finální podávání rukou od arogantních hráčů NHL), ale příběhy jednotlivých hráčů a vůbec život v městečku byl zábavný tudíž přesně toto zachránilo film od propadu níže. 3z5 ()