Dvaja pátrači 3-D: Game Over

• Slovensko Spy Kids 3: Game Over (viac)

Tretia misia. Tretia dimenzia...
Tentoraz je v ohrození Carmen, ktorá uviazla vo virtuálnej realite hry, skonštruovanej zákerným zločincom Toymakerom. Je na Junim, aby zachránil svoju sestru a pri tom, samozrejme, aj celý svet.
Neplnoletí agenti Juni a Carmen Cortezovci sa vydajú na svoju najťažšiu misiu. Keď sa Carmen stratí v novej videohre, Juni musí vyraziť do akcie. Prechádza virtuálnym svetom trojrozmernej počítačovej hry, v ktorej je mnoho prekážok sprevádzaných špičkovou grafikou. Za pomoci svojho zmyslu pre humor, statočnosti, rodinnej súdržnosti, prvotriednych technických vymožeností a bleskových reflexov, sa mu podarí nájsť Carmen. Spolu potom prechádzajú stále náročnejšími úrovňami hry, aby mohli na záver poraziť najväčšieho nepriateľa a pôvodcu všetkého zla na Zemi, rozpínavého zloducha Toymakera... (TV JOJ)

Paldiny

Nečakane hravá blbina, ktorá sa počas pohybu v počítačovej hre dištancuje od trápností a samotným zasadením do nej eliminuje trikovú impotenciu. Rodriguez využíva chudší vizuál herného sveta vo svoj prospech, aj preto si farebná grafika môže dovoliť pixelovské barličky. Levely sú fajn, nepostrádajú nápad, ani šmrnc. Máme tu wrestling, závody, bublajúcu žeravinu, dokonca raz hráči využijú strategický ťah. Na mieste bolo zapojenie deda na vozíku, ktorý postavením sa na nohy rázom ožije novým životom a mimo misu nebolo tiež porovnanie reálnych suchárov s ich imidžovými borcami. Vtipná pointa s otočením rolí, kedy obyčajní chlapci od počítačov za maskou drsňákov zistia identitu nijak výrazného hráča, čo to v reáli kope za špióna. Ibaže film s "Game Over“ nekončí, virtuálny svet sa dostáva do skutočného a s ním putujú tretí Spy Kids do hája. Rodriguez mal potrebu a chcel sa odvďačiť každému, kto si dovtedy v sérii, čo i len prdol a rázom tu máme so záplavou cameo rolí, sentimentu na kilá, až sa pri tej prietrži zabudlo na akciu. A tu sa dostávam k bodu, prečo som sa touto sériou vôbec zapodieval. Sly. Ten si tu strihol schizofrenickú štvorrolu, a aj napriek tromfu v "Malinove" nepôsobil trápne, raz dokonca rozosmial. Bolo tiež zaujímavé sledovať, ako sa opäť po rokoch vysporiada so zápornou postavou. Naposledy tomu tak bolo ešte v sedemdesiatych rokoch. Nič to ale nemení na fakte, že viac pozretí si tento kúsok nezaslúži. ()

Sygauras

Horší než předchozí filmy. Stallone - v zajímavé čtyřroli (docela překvapení) - tady ukázal že je vhodný i do nějaké té komédie. Jinak je to teda hodně velká bída. ()

Oralfabet

Docela ideální film, pokud chcete něco naprosto debilního k zasmání. Otřesné efekty (na tu dobu možná ne, ale ani před šestnácti lety tohle snad nikdo nemohl považovat za pastvu pro oči), nesmyslný děj a příšerné herecké výkony (tradičně bych obzvlášť doporučil český dabing). Taky potěší nějaká ta camea a tak. Nejlepší byl určitě Elijah Wood, jakožto Superhráč. Škoda, že tam byl tak dvě sekundy a pak zemřel. Oh shit, spoiler! Omlouvám se každému, komu jsem vyspoileroval Spy Kids 3: Konec Hry! Mimochodem... Proč se vůbec ta hra jmenuje Konec Hry? Kdo by pojmenoval hru podle toho, co se stane, když v ní člověk prohraje? Vlastně podle toho, co se stane v každé hře, když v ní člověk prohraje.... To je fakt nešťastně zvolenej název, no ne? Asi tomu věnuji moc pozornosti, podobných kravin je tam určitě strašná spousta, tohle je jen jedna z těch, co jsem si náhodou zapamatoval. Jako popravdě, myslím, že jako film pro děti to funguje skvěle, a já se u toho skvěle bavím i teď (i když jinak než se u toho baví děti), stejně tomu ale asi vyšší hodnocení z nějakého důvodu dát nemohu. ()

Marius_ss

Jednu hviezdu prihadzujem za neskutočný zážitok, ktorý som si z kina odniesol, nakoľko sa jednalo o prvý film, ktorý bol uvedený v 3D technológií a v tej dobe to bolo niečo neskutočne. ()

Strike

Totální WTF? nejdřím jsme měl připraveno hodnocení odpadem, ale po příchodu Elijaha Wooda jsem se začal totálně bavit a posledních cca 20 minut, kdy se objevují super camea je prostě nářez (Clooney rulez):-). ()

Oxymoron

Jestli jsem o jedničce řekl, že nechápu, proč se jí propůjčilo tolik celebrit, tak to jsem asi ještě netušil, že ve trojce jich bude 3x víc. A zase to nechápu. Možná, že je film s 3D brýlemi mnohem víc zábavnější, než jak jsem ho viděl já (v televizi), ale pochybuju, že se ty "skvělé" dialogy, kterých je film plný až po okraj, dají někdy vůbec přeslechnout. ()

dezert

Do hajzlu s tím. Jen Stallone byl vtipnej, ale ostatní bylo totálně trapný. Všechno a všichni (až na Stallonea) je tam tam na prd. ()

chalp

Celú túto triológiu považujem za najvačší omyl v Rodriguezovej kariére a tento diel bol už ozaj vrchol nevkusu a vydierania. ()

Mortemiss

Tak tohle už byla sračka, nechápu proč do toho Antonio vůbec šel....copak mu došly peníze na bagetu? Nebo maminka potřebovala peníze na důchod? Vážně nevím, je to obyčejná trapákovina rádoby ve 3D, to už jsem se víc bavila u Teletubies, kde se od rána do večera ládovali pudinkem. ()

Chevees

Tak tenhle film jsem si opravdu neužil, protože z těch brýlý mě bolely oči a když jsem je sundal, tak byl obraz "rozmazaný". Navíc po dějové stránce taky nic moc... ()

Bozvav

Super rodinná komedie pro větší děti a náctileté. Taková moderní pohádka s tématem, které je dnes dětem bližší než Sněhurka a její trpaslíci. Dospělí si ovšem přijdou také na své. Výborná vizualizace, super obsazení. Děj je dětem blízký, neb jde o počítačovou hru a zdolávání lavelů. Konec malinko americky kýčovitý, ale dalo se to. Snad jen postavy už by se mohly více posunout, no třeba příště. uvidíme. ()

KuZd

Me poprve s 3D brylema:) Samozrejme film byla obrovska kravina vsech kravin. Myslim, ze ani normalni deti tento film nemohl uspokojit. Ja se na tento film musela divat zhulena! ()

Heroine

I když tady je Stallone, myslím že je ze tří dílů nejslabší. Pořád je to ale vtipná podívaná, a neznám dítě které by to nebavilo. ()

drankeryth

Tretie pokracovanie Spy Kids uz nemalo tu spravnu davku energie, aby vas to dobre bavilo sledovat. Tentokrat sa to odohravalo priamo v pocitacovej hre Game Over, ktora obsahovala rozne nastrahy nebezpecenstva. Pocitacova grafika vo filme uz na tuto dobu posobi dost zastaralo a uz ani samotny dej filmu neni taky dobry, ako v predoslych dvoch dieloch. Hlavneho zloducha si tu zahrala niekdajsia akcna hviezda Sylvester Stallone, ktory uz fakt asi nevie kde ma skocit na stare kolena, ked sa chopil tejto ulohy v tomto filme. Taka znama plejada hercov sa tu zisla vo filme viacej,ale vsetci do jedneho len v takych minirolickach, ako bol napriklad Elijah Wood, ktory nemal dlhu zivotnost zitia v tomto filme. Pri konci filmu sa dali dokopy vsetci do jedneho z predoslych dielov a hlavne zuctovanie zloducha bolo absolutne jednoduche a nie moc dobre premyslene. ()

Tretieho Conana natočí Rodriguez

Tretieho Conana natočí Rodriguez

01.05.2005

Scenárista a režisér John Milius, ktorý so Schwarzeneggerom nakrútil Barbara Conana, bol štúdiom Warner Bros nečakane vykopnutý z postu režiséra jeho tretieho pokračovania. Nahradiť ho má Robert… (viac)

Star Wars budou 3-D!

Star Wars budou 3-D!

19.03.2005

George Lucas je tak velký fanda do 3-D technologií, že do nich plánuje remástrovat všechny díly svých Hvězdných válek. Jako první přijde na řadu Nová naděje, kterou by chtěl v nové podobě uvést při… (viac)