Mrtví jako já

• USA Dead Like Me (viac)
USA / Kanada, (2003–2004), 21 h 35 min (Minutáž: 42–74 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Ellen Muth, Mandy Patinkin, Rebecca Gayheart, Callum Blue, Cynthia Stevenson, Laura Harris, Christine Willes, Britt McKillip, Peter Williams, Jasmine Guy (viac)

Georgina dokončila studium a rodiče na ní naléhají, ať si konečně najde perspektivní zaměstnání. Netuší však, že tím jí vlastně podepíší rozsudek smrti, neboť jejich dcera umírá při svačině poté, co jí zasáhne záchodové prkýnko z vesmírné stanice. Její smrt však není zcela obyčejná, stane se totiž "smrtkou", to znamená, že musí sledovat skony jiných a pak jim pomáhat najít jejich další cestu. Seznamuje se se skupinou podobně vyvolených a hlavěn se svým naprosto sucharským šéfem. Musí dál žít na zemi, ale ve změněné podobě. Vrací se do svého starého zaměstnání, sleduje svou smutně působící rodinu a hlavně se věnuje onomu "vedlejšáku", při němž se hlavně v počátcích nevyvaruje někdy i dosti fatálních chyb... (Sandiego)

KREI

Pro mě seriál na odpočinek který sem si pouštěl k večeři. Nijak složitý, humorný a slušně zahraný. Jediné co trochu drhlo byla logika a zákonitosti myšlenky smrtonošů a hrobaříků takže v tom člověk moc složitosti nenašel což mě mrzelo. Jinak jak říkám slušný seriál na odpočinek, kdyby se tohle u nás natáčelo místo ulice a spol jak já bych si tu televizi i zapnul... ()

Otan

Přece jen trochu zajimavé téma do seriálu.Není to tak špatné.Vidění "druhého břehu" je velice srozumitelné,čili po smrti to nemusí být tak hrozné,ať už věříte ,či ne. ()

migl

Nápad to nebol zlý ale...,krajne nesympatická hlavná predstaviteľka(E.Muth),nekonečné kecanie o "nesmrteľnosti chrobáka"(o ničom) a komédie by som sa asi viac dočkal na funuse ako v tomto seriáli.Nuda,nuda... ()

xardix

Aneb i po smrti na vás čeká mnoho práce. Pilotní díl seriálu dokázal vzbudit očekávání, že zde bude plno černého humoru a sarkastických hlášek. Bohužel brzy zřejmě došli autorům nápady a začali vykrádat sami sebe a nebáli se vykrádání povznést na novou úroveň. S přibývajícími epizodami se stále častěji objevují již odvysílané scény z předchozích dílů a nová stopáž klesá. Dokonce některé díly jsou jen souborem dříve použitých záběrů spojených novým komentářem. Postavy rovněž nejsou příliš sympatické, snad až na Ruba, a jen potvrzují skutečnost, že seriálu brzy dochází dech. 60% ()

Gyl

Naprosto suprová úvodní znělka (úvodní video/video pod titulky..nebo jak se to tento..) a chvilky smrťáckého humoru mě celkem bavily. Hlavní hrdinka je sice zajímavá, ale díky trvalé načuřenosti mě omrzela už v prvních dílech a našel jsem si zalíbení v dalších postavách. Od děje nečekejte nic velkomyslného, je to taková odpočinkovka. ()

Lady Marcy

Každopádně jsem si oblíbila všechny postavy (až na rodinu hlavní hrdinky). Zaujaly mě ukázky jak různě se dá zemřít - člověk nikdy neví co ho potká. Ale celkově - černý humor, zajímavé zápletky a neuvěřitelné způsoby úmrtí na žlutých kancelářských papírcích prostě mají něco do sebe. Úvodní znělka a zpracování hrobaříků se mi také moc líbilo. A seriál navíc řeší otázky smyslu života. ()

Thalin

Rozhodně jeden z nejlepších seriálů točících se kolem posmrtného života. Práce některých zkrátka neskončí ani po smrti, i když dostanou fleka jako smrtky a ještě si vlastně musí obstarat krytí v podobě nového života. Už to samo o sobě vytváří dost situací, které jdou krásně převést do humoru a sarkastické roviny. A to Georga zvládá skvěle. Ona sama o sobě zrovna moc sympatická není. Je to znuděná, cynická a na americké poměry dost upřímná osoba, což tam samozřejmě málo kdo dokáže vstřebat. To že její život ukončí záchodové prkénko z vesmírné stanice z ní zákonitě musí udělat ještě většího bručouna a cynika. A tady to funguje skvěle, bavil mě každý díl. ()

Drzy_orel

Je tam neotřelej nápad, je tam zajímavá ustřední hrdinka, ale vyloženě mě to neuchvátilo. Nedokoukal jsem druhou sezónu a i když občas přemejšlim že bych to dojel, najdu si většinou něco jinýho. Ale kdo ví, třeba se k tomu časem vrátim a změnim názor. ()

Tares

Obrovská škoda nevyužitého potenciálu tohoto seriálu. 2 serie jsou málo na vytvoření rozvinutějšího děje. Mě přišla hlavní hrdinka celkem sympatická, ale upřímě jsem nesnášel celou její rodinu. Scénář mi přišel celkem vtipný, ikdyž ho ke konci druhé sérii ničily nelogičnosti. Nicméně jako oddychovka to bylo super a znovu opakuju, že je škoda toho konce. ()

kuře17

Na tenhle seriál jsem narazil vlastně náhodou, jednou jsem přepnul a zrovna běžel. Od té doby jsem se na něj pravidelně až do konce díval. Sice občas tam byly nudnější momenty, ale z velké části jsem se dobře bavil. Navíc má povedenou znělku a neotřelý nápad. ()

CrazyWolf

Nádherně oddychový seriál. Ten černý humor je dost návykový. Hlavní hrdinka by sice mohla mít trochu méně znechucený postoj k životu, ale jinak tomu není co vytknout. ()

Turtle

Po každém shlédnutí mám tenhle seriál rád ještě o něco více. Krásná kombinace vtipu, sentimentu a obyčejnosti. Něčím je tento seriál úplně jiný naž cokoli, co jsem kdy viděl a je velká škoda, že byly jen 2 série. ()

vena199204

Tomuto dílku jsem se poměrně dlouho vyhýbal. Nakonec se z toho však vyklubala srdcovka! Sympatické postavy, sarkasmem nasáklé dialogy a celkově morbidní humor dělají z tohoto seriálu navykovou záležitost. 90% ()

NickSloterSG

Neočekával jsem, že to bude takhle dobré. Od takového tématu jsem moc neočekával, ale právě naopak mě to docela mile překvapilo a hodně se při tomto seriálu člověk zasměje. ()

Morrigen

Seriály, které jiskří sarkasmem, ironií, lehkostí a nadhledem v tak závažných situacích, jako je třeba smrt, jsou mými favority. Ono to asi jinak nejde, když vás v osmnácti zabije záchodové prkénko přilétnuvší z vesmíru, že? Musím říct, že seriál mě zaujal hlavně nápadem, jak to vlastně na tom světe s tou smrtkou funguje, i když dějová linka se v podstatě nikam nerozvíjí a v rámci série je jedno, jestli díly vidíte po sobě nebo jedete napřeskáčku, jak se to namane. Možná by nebylo na škodu alespoň trošičku tam něco zamotat a trochu děj připepřit nějakým velkým průšvihem (chytnou nás, když se hrabeme věcmi u Ruba doma), stresem (nestíhám vzít duši!) nebo nějakým tím zádrhelem z běžného života (zatkli mě za krádež auta). Druhá věc, co mi moc nesedí, je český dabing hlavní hrdinky. V jejím hlase neslyším ani sarkasmus, ani ironii, ani nadhled, ale jen povýšenost. I když seriál skončil druhou sérií a filmem, je tomu tak nejspíš dobře, protože další díly o tom samém v bledě modrém by zdejším hodnocením asi zamíchaly. ()

DarkSikorski

Myslíte si, že smrtí to končí? No skončilo by, kdyby smrtka co si vzala zrovna neodcházela do "důchodu". Tento seriál posouvá myšlenku černého humoru na celkem jinou úroveň. Nevěřili byste jak blbě kolikrát můžete natáhnout brka! ()

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (viac)