Mrtví jako já

• USA Dead Like Me (viac)
USA / Kanada, (2003–2004), 21 h 35 min (Minutáž: 42–74 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Ellen Muth, Mandy Patinkin, Rebecca Gayheart, Callum Blue, Cynthia Stevenson, Laura Harris, Christine Willes, Britt McKillip, Peter Williams, Jasmine Guy (viac)

Georgina dokončila studium a rodiče na ní naléhají, ať si konečně najde perspektivní zaměstnání. Netuší však, že tím jí vlastně podepíší rozsudek smrti, neboť jejich dcera umírá při svačině poté, co jí zasáhne záchodové prkýnko z vesmírné stanice. Její smrt však není zcela obyčejná, stane se totiž "smrtkou", to znamená, že musí sledovat skony jiných a pak jim pomáhat najít jejich další cestu. Seznamuje se se skupinou podobně vyvolených a hlavěn se svým naprosto sucharským šéfem. Musí dál žít na zemi, ale ve změněné podobě. Vrací se do svého starého zaměstnání, sleduje svou smutně působící rodinu a hlavně se věnuje onomu "vedlejšáku", při němž se hlavně v počátcích nevyvaruje někdy i dosti fatálních chyb... (Sandiego)

pikacu

Nadherny a poeticky cierny humor. Niekedy je krasne byt smrtkou, ale niekedy by som nemenil. Georgia je nadherne flegmaticka, Mason je lajdak s pochybnou minulostou, Roxy policajtka s dusou vo vnutri, blondava Daisy s minulostou milenky mnohych hereckych hviezd, no a nad tym troni ako hlava rodiny Rube v podani skveleho Mandy Patinkina. Mam pocit, v suvislosti s tymto serialom som prvy a vlastne aj poslednykrat pocul zanrove zaradenie dramedy. Odporucam vsetkymi desiatimi. "We lead our lives, and when they end, sometimes we leave a little of ourselves behind. Sometimes we leave money, a painting, sometimes we leave a kind word. And sometimes, we leave an empty space." ()

jojoping

Kto má rád čierny humor, ten si príde na svoje. Vynikajúci úvod seriálu, v strede nastáva mierny útlm, ale ku koncu sa scénaristi znova chytili. Škoda, že tento seriál bol predčasne ukončený a ešte väčšia škoda, že Ellen Muth si po skončení serálu nikde nezahrala. Tak nádherne unudenú teenegerku som ešte nevidel. ()

Arccos

Já vím, že v žádném případě se u podobného seriálu nesmím zamýšlet nad tím, jak to celé funguje, protože ono to skutečně smysl vůbec nedává. Ale protože o to opravdu nejde, nic nám to nezkazí. Za největší slabinu považuji přilišnou podobnost s Odpočívej v pokoji - atmosférou, stylem a tak mám dojem, že tu vše už někdy bylo. (ačkoliv někdo by to mohl považovat za největší přednost :) ()

Renie42

Smrt, která je všudypřítomná, je v tomto seriálu pojata tak trochu i s humorem. Zaujal mě Mandy Patinkin a i hlavní představitelka Ellen Muth. Nepatří mezi zářivé krásky, její až flegmatické chování a cynismus může někoho naštvat, ale je to neokoukaná tvář a líbila se mi tam. Někdo ji nemusí, mě nevadí. Zatím sleduji první sérii a nemůžu si stěžovat, že by mě to nějak nebavilo, či nudilo. ()

habertek

Úžasný seriál, u kterýho sem se vždycky skvělel pobavil! Hrozně mě naštvalo, že jsou jen dvě série a pak nějakej splácanej film, ve kterým ani nehrajou všichni herci ze seriálu a je už o ničem... ()

monika.S

Já taky nemůžu říct, že by byl seriál extra vtipný. Hlavní představitelka neokoukaná a musíte jí přijít na chuť. Přesto na mě seriál působí velmi věrohodným dojmem: prostě takhle to po smrti je a funguje a basta. Navíc za výborný soundtrack, hlavně Metisse Boom Boom Ba, 4* ()

Hulkee

Mě tenhle seriál opravdu sedí. Je pohodovej, dobře se na to kouká a svůj účel splnil na jedničku, humor je správně černej, ujetej a občas skvěle vypointovanej. ()

Zed70

Po dlouhé době seriál který mě opravdu baví. Někdo tu psal že komu se líbí "Six feet under" bude se mu líbit tohle. Zajímavé, opačně to asi nefunguje. Chápu proč skončil po druhé sérii. Zkrátka je málo akční. Ale to je přesně to co se mi na něm líbí. Děj pomalu pluje a přitom nenudí. Asi bych opakoval co psal Fuckme. Takže výborná zábava, ale problém je že se asi nedostane k "masám" když se kryje s Housem. ()

quasar

Nebudu se tu rozplývat nad něčím, co mi přišlo jako strašná nuda. Přiznávám, že mé hodnocení se váže jen k dílu, který vysílala ČT 18.2. Nevím ale, jestli budu mít sílu a chuť dívat se ještě příští pondělí. Možná mám jen smůlu, že jsem neviděl první díl, ale fakt mi přijde stupidní, že "smrtonoši" si musejí vydělávat, platit nájem, jíst, chodit do práce a nikomu nejsou nijak podezřelí, nikde nechybějí ani nepřebývají, ale filozofování je jim naprosto přirozené a téměř žádný rozhovor se bez něj neobejde... Jen tak mimochodem - všimli jste si, co se toho v seriálech nakecá? Představte si jakýkoli v rozhlasovém podání - šlo by to! Jako by scénáristům nedocházelo, že je tu kamera a půlka informací by mohla být jen obrazem. ()

DandaPiper

Podle mého to teda není žádná hitparáda, ale díky originální hlavní postavě a originálnímu pohledu na život po životě si to ty 3 zaslouží. Nutno dodat, že mám slabost pro Lauru Harris. ()

cunicekb

Myslím, že tento seriál se velmi povedl. Mrazivé vyobrazení vyrovnávání se se smrtí samotného (ne)mrtvého je perfektně propracované, až člověka napadá, neděje-li se třeba něco podobného doopravdy...Vše z pohledu mladé holky, která nenápadně nabádá dívejte se kolem sebe važte si života nebo umřete a je po....Seriál je zpracován tragikomicky, což je jeho velké plus - podobné téma totiž jiným stylem ani zpracovat nelze. A samozřejmě výborný šéf smrtonošů Mandy Patinkin... ()

hwnd

Odpočinkový seriál o smrti. Asi největší problém jsem měl s hlavní hrdinkou, ale postupem času jsem naznal, že se na to prostě hodí. Pochválil bych i dabing, minimálně scény s Dolores jsou super zážitek. ;) ()

Meow86

Tak tomu říkám pohodová prácička. Ráno na kávičku s kolegáčkama, rozdělit práci, cournout se po městě, sem tam někoho "zkosit". Příjemná duchařina s věčně napruzenou hlavní hrdinkou, to asi bude tím prkýnkem. Nejdřív jsem viděla s dabingem a říkám si, proč Džordže přisoudili tak hluboký hlas? Poté zhlédnuto v originále - aaaha! Tahle záležitost je pro mě fajnový, dokola koukatelný relax. Z některých glos jsem byla mrtvá jako ona. "Nejsem moc velký fanda svateb, ale práce je práce. Takže jsem tam seděl a pozoroval těch padesát veselých lidí oslavujících svatbu, oblečených v nejlepších šatech, kteří vyslechnou knězova květnatá slova o spojení dvou duší, bla bla bla... Dokud je smrt nerozdělí. Což se stane asi za 11 minut." ()

Pajislav

Seriál bez klišé. Normálně by těžil z toho, jak se dáva Georgina poznávat rodině, stál by na vtipu/efektu úmrtí a poúmrtí, opak je pravdou... Tenhle seriál vlastně není o smrti, ale o životě. Co a jak udělat líp, že se má žít... Líbilo se mi i obyčejné oblečení hereček. No, nechtělo se mi loučit s hrdiny v díle 15. Střed seriálu trochu šeď, ale pěkný začátek a ke konci taky zase dobré... Souhlas s Molotov, Segrestor ()

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (viac)