Mrtví jako já

• USA Dead Like Me (viac)
USA / Kanada, (2003–2004), 21 h 35 min (Minutáž: 42–74 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Ellen Muth, Mandy Patinkin, Rebecca Gayheart, Callum Blue, Cynthia Stevenson, Laura Harris, Christine Willes, Britt McKillip, Peter Williams, Jasmine Guy (viac)

Georgina dokončila studium a rodiče na ní naléhají, ať si konečně najde perspektivní zaměstnání. Netuší však, že tím jí vlastně podepíší rozsudek smrti, neboť jejich dcera umírá při svačině poté, co jí zasáhne záchodové prkýnko z vesmírné stanice. Její smrt však není zcela obyčejná, stane se totiž "smrtkou", to znamená, že musí sledovat skony jiných a pak jim pomáhat najít jejich další cestu. Seznamuje se se skupinou podobně vyvolených a hlavěn se svým naprosto sucharským šéfem. Musí dál žít na zemi, ale ve změněné podobě. Vrací se do svého starého zaměstnání, sleduje svou smutně působící rodinu a hlavně se věnuje onomu "vedlejšáku", při němž se hlavně v počátcích nevyvaruje někdy i dosti fatálních chyb... (Sandiego)

deepspace101

"Life sucks, and then you die. And then it still sucks." Dumání nad životem z pozice člověka, který o něj již přišel. Nebo také příběh o dívce, která začala doopravdy žít až poté, co zemřela. George je cynická, tvrdohlavá a na první pohled příšerně protivná. Zdálo se, že naše přátelství nemá velkou šanci na úspěch. Ale čím dále se seriál v pohodovém a zdánlivě nevzrušivém tempu ubíral, tím více na mě doléhal pocit, jak moc je mi blízká. S konečnou platností jsem si to uvědomila v okamžiku, kdy se George na výletě s kolegy z Happy Time odmítne zúčastnit společenské hry. A zamilovat jsem si musela i ostatní postavy. Otcovský Rube s nekonečnou zásobou barevných lístečků, marnivá Daisy, s oblibou líčící své milostné eskapády, ztroskotanec a hudební fanda Mason (zatleskejte mu, je to Angličan) a drsňačka Roxy tvoří nehorázně sympatický kolektiv. Tradiční křesťanská klišé se tu zaplaťpánbůh nevnucují, ani samotní smrtonoši nevědí o mnoho více než obyčejní smrtelníci. Mrtví jako já mě naučili, že naděje umírá poslední a že žádný humor není tak černý, aby nemohl být ještě černější. Always look on the bright side of death! ()

ex.it

Odpočinkový a příjemný seriál, který občas donutí zamyslet se nad našim životem. Opravdu žijeme tak, jak chceme žít? Jako kdyby byl dnešek náš poslední den? Donutí nás i myslet na naše blízké, které máme rádi a už tu nejsou. Je to možná jen můj osobní pocit, ale takhle to cítím a možná proto mám tento seriál tak ráda. ()

Haide

Tak tento seriál mě doopravdy baví. Skvělá hlavní postava a fine prostředí i nápad. Samozřejmě musím souhlasit s tím, že časem je to pořád jedno a to samé, ale mě to stále baví. Slabší 4*, ale v dnešní záplavě seriálů, rozhodně jeden z těch, na které jen tak nezapomenu. ()

chrispe

Opravdu výborný seriál, který by si zasloužil trochu lepší ukončení (a ten podivný -a stejně tak otevřený- film nepočítám). Herecké obsazení je výborné. Georgina v podání Ellen Muth je pro mě hodně provokativní, Rube má tu správnou dávku autority, Mason je feťák k sežrání, Daisy neskutečně protivná a Roxy vás pozvolna dostane na svou stranu. Tak.. na koho si sáhnem dneska? ()

VerenaLord

Děj celého seriálu je pro mě trošku záhadou, ale jako komediální seriál to beru všemi deseti! Mám ráda tento typ černého humoru, baví mě hlavní hrdinka i její depresivní stavy a nálady. Oceňuji originálnost námětu i jeho zpracování. ()

mirror

Hlavná hrdinka je na začiatku úplné pasívna a unudená, o nič nemá záujem, všetko vôkol nej je falošné a ona to v duchu cynicky a trefne kruto komentuje. Má 18 a práve dokončila strednú, na výšku sa jej dobrovoľne nechce, a tak ju matka vyženie z domu, aby si našla nejaké zamestnanie a osamostatnila sa. Hneď prvý deň v zamestnaní, cez obedňajšiu prestávku, keď si vybehne von na obed, ju sejme hajzlová doska zo stanice MIR, ktorá sa kriticky vychýlila z kurzu pri sťahovaní stanice z obežnej dráhy. Je na mieste mŕtva, ale nejde nikam ďalej do záhrobia, a ako čerstvá nemŕtva má tú česť zostať na zemi, a stať sa členom party prevádzačov na onen svet - odnímateľkou duší, smrkou. Prichádza zácvik, hľadanie nového bytu, najlepšie po nejakom mŕtvom, opäť hľadanie zamestnania (odnímanie duší je neplatená služba verejnosti :-), zoznamovanie sa s kolegami z týmu, pozorovanie a neskôr nadväzovanie kontaktu s rodinou, ktorá sa ťažko zmieruje s jej smrťou. Zrazu sa pred ňou otvárajú netušené perspektívy. Dead Like Me je stelesnením suchého čierneho humoru, hlavná hrdinka je sympatický cynik aj po smrti a pri svojich komentároch si neberie žiadne servítky. Kolegovia z týmu sú uletené osobnosti a neustále sa škoďácky podpichujú. Svižné dialógy sú popretkávané vkusne použitými nadávkami. Seriál je to originálny a nápaditý, hlavne čo sa úmrtí týka, a má peknú znelku :-) ()

dessa

Příjemnej sarkastickej seriál, svýho času takovej úterní večerníček :) ///editace: Nedávno jsem shlédl znovu - tentokrát v originále. Přidávám hvězdičku... :) ()

haWranka

Zatím jsem moc dílů neviděla, ale vypadá to velice nadějně. Hlavní hrdinka je skvělá pesimistka a pevně doufám, že se mi nikdy "nepoštěstí" vidět tohle s dabingem. Možná je dobrej, ale tenhle seriál obsahuje opravdu hodně slovních hříček a Ellen Muth má úžasně osobitej hlubokej hlas. ()

Anayka

Dead Like Me má skvělý námět - a i když možná nezvládl využít všechen svůj potenciál, přesto mě neskutečně baví. ()

vodnicka

Mám ráda černý humor, takže jsem si přišla na své. Super zábava díky skvělému scénáři, výborným hereckým výkonům, režii. Vynikající hudba k tomu. 5* Mrzí mě, že seriál skončil, tak jak skončil a byl následně natočen film, který mě sice docela pobavil, ale jednoduše... byl o ničem. Zajímavý komentář: Peytl ()

Dubron

Černý humor parádní, postavy jsou nevšední, bohužel mi to přišlo moc "jednoduché", takové povrchní... Ale určitě stojí za pozornost... Navíc má Ellen Muth krásný hlásek, jako konipásek, když mu někdo nacpe do krku rašpli :) ()

awokado

poměrně originální a vtipný seriál, dobře jsem si u něj vždy odpočnul..ale...s přibývajícími díly, začal být vpodstatě opakující se a stereotypní...přesto znám o dost horší seriály.....proto při hodnocení jsem přimhouřil oko....už kvůli skvělé hlavní představitelce:)...70% ()

Miksa

Tak tolik chyb už jsem dlouho neviděl. Seriál má nápad celkem dobrý začátek, ale pak se utápí v nonsencech a snaží se je občas plytce vysvětlit. Neodpustím si pár z nich vypsat: 1.Jak mohou vzít duši někomu, kdo je prostě nedostupný (ostrov, ponorka...co já vím) 2.Proč lítají brát duše někdy i daleko z rajónu, když jsou tam jiné smrtky? 3.Podle seriálu vypadají pro smrtelníky jinak! Tady by to bylo na hodně poznámek 4.V jednom díle malej kluk vzal duši králíkovi!!! To jako smrtky berou duši i !všem! zvířatům?No tak? 5.Jak si scénaristi představují, že jim smrtky nezestárnou když budou dělat další série? 6.Pokud se duše nemohou ničeho dotýkat, jak si mohou sedat na lavičku? 7.Potom co vyjde duše z těla, tak si s ní povídají a odvádějí jí. Jaktože se jich nikdy nikdo nevšímá když jsou pro smrtelníky viditelní.... 8.V jednom díle matka(Joy) říká jakou měla brutální a perfekcionistickou matku, pak přijede na návštěvu a je rozverná, duchařská a volnomyšlenkářská koukám, že jsem se trochu moc rozepsal, ale určitě bych mohl pokračovat... Škoda. Ovšem komu nevadí nelogičnost, tak ho to bude nejspíš bavit. ()

Allegro.g.

Velice zvláštní počin, v dnešní době tak trochu archaický, říkáte si možná, ale ... je tady něco víc. První epizoda naláká zajímavým tématem, ale to později tak nějak vyzní do ztracena. Čím to je? Proč si neužijeme spousty legrace se smrtkami? Protože seriál je o něčem jiném - o George - bez ohledu na to, že George umřela a stala se smrtkou, pokračuje tam, kde ve svých osmnácti před smrtí skončila - dospíváním. Její vydělení coby nemrtvé na okraj společnosti, do stínu, je vlastně odrazem jejího předchozího stavu. S trochou nadsázky lze říct, že George po smrti vidí, čím byla, čím se měla stát, čím by se mohla stát ... a je to krystalicky jednoduché poznání. Celý seriál je vlastně o charakterech, o tom, jak se různé ztracené existence chovají tváří v tvář faktu, že ve chvíli, kdy už si mysleli, že mají vše za sebou, musí jít dál. Velice sympatická je v tomto ohledu Patinkinova postava Rubea, který není a nechce být zodpovědný šéf, ale v dané situaci mu nic jiného nezbývá. Je to takový malý seriál o tom, jak lidé, kteří už žádný život nemají, hledají své místo v životě. A je sakra dobrý. ()

Sollozzo

Velmi dobrý seriál s charismatickou hlavní představitelkou, která se mi zprvu vůbec nezamlouvala, ale časem jsem jí přišel na chuť a její cynické smýšlení mě prostě rozesmávalo. Do toho se přidal přitroublý angličan Mason a, z kterého ale v některých dílech dělali až příliš velkýho blba. Každopádně, co se příběhové stránky týče, tak ta nebyla zdaleka využita. Doufám že se to zlepší v závěrečném filmu. ()

fantomas19

* Georgia * smrtonoši * posledné okamihy pred smrťou a tesne po nej * čierny humor * Americký komediálny seriál o živote po živote. Mladá 18 ročná Georgia Lass (Ellen Muth) sa po bizarnej smrti (na Georgiu padla záchodová doska uvoľnená z vesmírnej stanice) stáva smrtonošom, ktorý odoberá ľuďom tesne pred smrťou dušu a potom ju odprevádza na miesto určenia. Vodca Rube (Mandy Patinkin) rozdáva úlohy, snaží sa o kľudné plnenie povinností a udržanie vzťahov medzi ostatnými členmi jeho skupiny: Mason (Callum Blue) - nesmelý mladík, Daisy (Laura Harris) - "slávna" veselá, mladá a krásna herečka, Roxy (Jasmine Guy) - poriadkumilovná až drsná policajtka a benjamín týmu - Georgia. Seriálu dominuje zvláštny štýl humoru, ktorý našťastie neskĺzava do čierneho odtieňa, ale je dopĺňaný láskavou úctou k veciam nadprirodzeným a posmrtným. ()

Lavinia

Oprsklá, věčně znechucená, znuděná a nedovtipná holka, které všechno musí každý říkat třikrát, než jí to pak vlastní zkušeností docvakne provází mrtvé na jejich cestě kam? Zásadně na nebesa dle jejich ideálu. Jediným světlým bodem je Mandy Patinkin, který ovšem zde tak nezáří jako v Criminal Minds. Seriál mě tak znechutil, že ani nehodlám dokoukat poslední díl první řady. ()

Margerie

Seriál, který vás ze začátku opravdu chytne, jenže po zhlédnutí poloviny první série zjistíte, že vlastně nepřináší už nic nového. Zkrátka jedna šablona pro všech 29 dílů. Ellen Muth vám nakonec začne připadat strašně nesympatická... a ve výsledku zjistíte, že jste vděčni tvůrcům, že nenatočili víc než dvě série. Aspoň v tom tedy měli dostatek soudnosti. Jediné, na co se v novém dílu těšíte, jsou ty úžasně úchylné smrti, a i těch pak začne ubývat, protože jsou nahrazovány osobními problémy hlavních hrdinů. Na druhou stranu - existuje řada mnohem horších seriálů. Tohle je aspoň originální. :-) ()

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (viac)