Zemřít po zásahu záchodového prkénka z kosmické stanice není nic, čím by se po smrti člověk chlubil, ale osmnáctiletá Georgia Lassová se už dávno smířila s tím, že osud se nedá změnit ani obelhat. Ostatně od své smrti pracuje jako smrtonoš, tj. ten, kdo zemřelým odjímá duši a vyprovází je na onen svět. Restaurace Der Waffle Haus, kde Georgia a další tři smrtonoši dostávali úkoly pro každý den, jednoho dne nečekaně vyhoří a čtveřice záhrobních kolegů dostane místo zodpovědného šéfa Rubea nového nadřízeného jménem Cameron Kane. Ten na rozdíl od Rubea nerozdává jména budoucích zemřelých na žlutých kancelářských přílepkách, nýbrž přidělí podřízeným zbrusu nové mobilní telefony a posílá jim úkoly v podobě esemesek. Na duších mrtvých lidí mu ani trochu nezáleži. Myslí si, že když smrtonoš svůj úkol zpacká, tak se vlastně nic nestane. Smrtonoši Daisy, Mason a Roxy začnou svou nečekanou volnost rychle využívat, ponejvíce k vlastnímu prospěchu. Ale jen dokud nezjistí, že porušení řádu života a smrti má velmi neblahé následky. Georgia je jediná, kdo se snaží dělat svou práci zodpovědně. Ovšem je to pro ni obzvlášť těžké, neboť mezi prvními dušemi, které má odvést do záhrobí, je milovaný kluk její mladší sestry... (oficiálny text distribútora)

tempus

Wau, todle jsem nečekal, jelikož jsem se dost bál zde uváděného mínusu, přeobsazování hrdinů a odchod Ruba. Ale nakonec to šlo mimo mě a já jsem si film užíval a osvěžil to, co na seriálu mám rád, a proč mám seriál na prvním místě v oblíbených. Prostředek a trošičku konec bych dokonce nazval až Whedonovsky dokonalými. Na začátku jsem byl překvapen opakováním informací ze seriálu (už vím, co zažili lidi u Serenity, co předtím viděly Firefly), i když je většina stopáže určena fandům seriálu (a proto bych odepřel hodnotit nehodnotící seriálu, ale co pak s uživateli, kterým se zalíbil film a seriál neviděly, jako mě Serenity a tady Pimiiix). Nanejvýš musím pochválit dějovou linii s matkou a mladší sestrou, který mi jako jediný v seriálu vadily (v seriálu bych je vystřihl). Naopak, co bych tady vylepšil je vložení scénym, kdy i Mason doplatí na porušení pravidel. Vlastně je to krásný závěr nejoblíbenějšího seriálu. Rozloučím se s Mrtví jako já (film i seriál) větou od Masona; „Auf wiedersehen Der Waffle Haus!“ Dodatek: po druhé je to o dost horší, raději bych to po druhé neviděl. ()

BugHer0

Film se povedl. Nevadil mi ani úvod, který uvedl do děje neznalé. Aspoň se pak mohl celý film rozvíjet děj, aniž by se objevily vysvětlující odbočky. Daisy mi neuvěřitelně vadila. Ta herečka se do její role opravdu nehodí, a navíc se mi vůbec vzhledově nelíbila, což se o seriálové Daisy rozhodně říct nedá. :-) Reggie to naopak hodně seklo. Málem jsem ji nepoznal kvůli tomu, jaká krásná mladá dáma z ní vyrostla. Potěšilo, že Daisy byla jediná postava, kterou hrál ve filmu někdo jiný než v seriálu, když nepočítám Ruba, který se ve filmu neobjevil vůbec. Film jsem si užil a beru ho jako další kvalitní a o něco delší díl mého oblíbeného seriálu. Když dnes vidím, jak těžko se převádí seriál do filmové podoby, aniž by se to projevilo poklesem kvality, jsem rád, že můžu prohlásit, že tento snímek svému seriálovému předchůdci ostudu rozhodně neudělal. Víc takhle povedených seriálo-filmových předělávek! ()

Gereth

Působilo to na mě jako prodloužená epizodka seriálu, která si přilepšila o aspoň nějaké to hejbnutí s dějem(Ale teda i tady to mohlo být o mnoho lepší) a hodně, hodně pohoršila v obsazení. Reggie vyrostla do krásy, George, Mason a Roxy jsou pořád stejně skvělí, ale to co provedli s Daisy Adair, to by si zasloužilo reaping. Celá její elegantnost, nenucenost a lehkost, s kterou se vypořádávala se svým okolím, šla totálně do háje. Sarah Wynter zde působí jako slon v porcelánu. To už by mi bylo milejší, kdyby jí radši uplně vyškrtli, jako to udělali s Rubem. Jediné, co v castingu potěšilo byl H.I. Cusick, ten se opravdu snažil, vytřískal ze svého po scénáristické stránce dost odfláknutého padoucha, co se dalo. Akorát se na můj vkus nechal dost snadno odpravit. Ale to už samozřejmě není jeho chyba. // 60% ()

iHyik

Mělo to George, ale, to co tam udělali s Cameronem (myslím tím, že nahradil Rubea)... Byl jsem zvyklý na jistý standard, teď si s ním bohužel můžu vyčistit odpad umyvadla. Pro neznalce seriálu velice dobrý film, pro znalého buď průměr anebo katastrofa. Neshazoval bych to z útesu, ale malíček by mě svrběl. ()

rundmg

Seriál patří mezi mé oblíbené, ale film mě zklamal. Film mi přišel hodně mířen na diváka, který seriál nesledoval, takže se snaží bejt vtipnej za každou cenu a nacpat tam "best of" všeho, co už v seriálu bylo. Hrozně mě nebavila "nová" Daisy. Nejen, že neměla nic z toho, co původní kočka, tak její herecký výkon byl katastrofický. No a celá část s kolem nového šéfa mně přišla ubohá. ()

• Laura Harris si nezopakovala roli Daisy, protože by jí kolidovalo natáčení jejího nového seriálu Women's Murder Club, a proto si ji ve filmu zahrála Sarah Wynter. Zajímavé je, že Laura a Sarah si spolu kdysi zahrály sestry v seriálu 24 hodin. (Tom Riddle)
  • Natáčelo se v Montreal (Quebec, Kanada). (BMW12)