Seriál vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak povstalci britské armády vytvořili v severoafrické poušti během nejtemnějších dnů druhé světové války nejelitnější speciální jednotku na světě. (HBO Max)

yvona

Hned v úvodu se dozvíme, že "Kdyby padl Tobrúk, byl by Suez ztracen, kdyby padl Suez, padla by celá Afrika, kdyby byla ztracena Afrika, byla by prohraná celá válka."  Takže děkujeme našim britským "spojencům", že nám tu válku vyhráli.  (Počet britských vojenských obětí 2. SV 382 600) Naštěstí to tvůrci pojali jako komedii a jako komedii seriál i hodnotím.. Kdybych toto děravé a nelogické veledílo měla brát vážně, pak by to byl odpad jak vyšitý. Seriál cílí na adolescenty a vůbec není válečný. Jsem moc ráda, že vznikl i film v roce 2008 o našem nasazení československých vojenských jednotek v Tobruku, který je seriózní. Z několika oslavných komentářů tady se mi dělá nevolno. ()

verbal

Kurvením už tak zkomírajících Pykoušů vyhořelý Štefan Rytíř se zjevně nahodil šňupáním testosteronu s pískem, aspoň na chvíli znovu ztvrdnul a uplácal veskrze svižné, zábavné a citlivě modernizované trampoty účelově sympatické a v konfliktech rozhodně více než účinné partičky agloSASkých psychopatů, agresivních asociálů a lopat bez pudu sebezáchovy, která za řevu motorů i Motorů šlape Pouštní lišce na ocas masivní likvidací Luftwaffe. Pod sponzorstvím Bolshevist Behavioural Censorship to vše přeqapivě i zcela bez probuzených a dozajista tehdy všudypřítomných bukanýrů, pohlavních pomatenců, negrů a feministek. A kromě vkusu pro vyváženou zábavu tu Štefan prokázal i vkus hudební, když celou tu taškařici zvukově napěchoval vskutku vytříbeným klasickým výtěrem velikánů velkobritského společenství od Džudasů a Damňáků přes Saxony a Sabaty až po Lemmyho a australské elektrikáře. Pěkný a zvukomalebný seroš s koulema prostě … ()

Enšpígl

No tak tohle byla pane válečnej seriálek, který mě dokázal hodně překvapovat, ono se to sice tváří jako jedna velká rock 'n' roll party, ale když je potřeba, umí tvůrci dokanale zmrazit náladu a vrátit myšlenky zpátkyk základnímu faktu - "ve válce se umírá, to není žádná párty" na druhou stranu vznik SAS v tomhel seriálou je fakt stylovej a hodně sexy, hudbou, postavama, jejich sídlem a já osobně ocenil i vražení Sofie Boutelly do příběhu, protože příliš mnoho polonahých chlapů přece jen trošku škodí mým očím, ale na pokračování série se těším, to zase jo. ()

Malarkey

Nikdy bych neřekl, že zrod SAS může být zfilmován třeba i zábavnou formou. Ta doba, ve které tento útvar vznikl, zábavná totiž zdaleka nebyla a tak mě překvapilo s jakým sarkasmem se tady tvůrci tohoto seriálu vytasili. A klobouk dolů. Sedlo to jako prdel na hrnec. Solidní přestřelky střídají absurdní scény, které mnohdy tnou do živého. To každý pacifista s oblibou k příběhu Hlava 22 musí jednoznačně ocenit. Šest epizod na jednu sérii je adekvátní a nechá se v klidu shlédnout. Jen jsem zvědavý, jakým směrem chtějí tvůrci děj příběhu posunout dál druhou sérií. No, uvidíme. ()

Fr

„SHROMÁŽDÍM MUŽE VHODNÝCH VLASTNOSTÍ A VY PATŘÍTE K NIM. TI OSTATNÍ JSOU ŠÍLENCI, VE VĚZENÍ NEBO SI ZOUFAJÍ JAKO JÁ. A TAK TU VÁLKU VYHRAJEME…“   Na to, že se jedná o celkem vážný věci, se to fakt moc vážně nebere. Což je super (stejně jako byla Hlava 22). Navíc se tady skoro vůbec nezdržuje, hraje k tomu bytelná muzika a je to parádně natočený. Steven Knight je fakt frajer…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2016 napsal Ben Macintyre, neznám. 2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti.  3.) Hledám místo nevhodný pro realisty, pragmatiky a vyznavače zdravýho rozumu. /// Thx za titule „Vladimír Fuksa“.                   PŘÍBĚH  *****  HUMOR  **  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Další seriálový letošní hit! Letos se seriálům daří lépe než filmům, vychází jedna pecka za druhou a tady doporučuji zbystřit. Režisér Steven Knight má za sebou Peaky Blinders i See a do třetice se mu povedlo trefit jackpot. Tentokrát se zaměřil na povstalce z britské armády, kteří během 2. světové budou zabíjet nácky v Káhiře! Filmů z 2. světové války vzniklo nespočet, ale musím říct, že snad poprvé jsem se dozvídal vyloženě nové informace a to i díky netradičnímu prostředí ( Infiltrace do Benghazi za 2. světové je prostě nářez) + prostředí Káhiry má své kouzlo. Rozhodně zaujme cásting, objeví se tu spousta známých seriálových herců. Velmi potěšil Connor Swindells, kterého všichni známe jen ze Sex Education a zde si střihnul jednu z nejhlavnějších rolí a zahrál ji bravůrně. Jediná ženská postava Sofia Boutella ( Kingsman vibes, tu ženskou miluji), Alfie Allen z GOT potěší taktéž, ale úplně největší cástingová trefa je Jack ´O Connel ( záporák z Punishera), který si střihnul jednu z nejlepších rolí, kterou jsem v seriálu viděl za hodně dlouho. Ten chlap si rve každou scénu pro sebe a strhává na sebe plnou pozornost ( teď přemýšlím, zda je ojediněle výborný herec, anebo skvěle zahrál výborně napsanou postavu hmm ) . Hraje tu Irského Paddyho, největšího šílence široko daleko, který hláškuje jak svině, v akcí je nekompromisní hovado a je silný alfa samec, který vyfuckuje úplně každého, opravdu scény s ním patří k tomu nejlepšímu, co seriál nabízí. Seriál samozřejmě bezchybný není. První 2 díly mi přišly až moc ukecané a pomalé, že jsem nevěřil, že se vytáhnu vůbec nad průměr. První akční scéna příjde až ve 3. díle, ale od půlky seriálu je to už slušně návyková jízda, kde jsem se výtečně bavil. Vrcholem byl díl číslo 5- Výcvik francouzských parašutistů - umíral jsem smíchy a Infiltrace do Benghazi- tam jsem napětím nedýchal. Staré páprdy potěší i četná účast rockové muziky. Je to cool, zábavné, dobře zahrané, ujeté a testosteronem nabité. Skvělé a těším se na druhou sérii. 8/10. ()

dO_od

// 60 % rockovej soundtrack, 30 % hláškování mezi opravdovými chlapy a 10 % válečný akce spojené s hromadou fuckupů. Famózní novinka Stevena Knighta letos v televizi bavila jako máloco, zase jednou vousatej Jack O'Connell potvrdil, že je jedním z nejlepších herců své generace, a jestli nebude do dvou let druhá série, tak si někdo koleduje o seriózní vyhození z letadla s nefunkčním padákem na zádech. 8/10 ()

3DD!3

Velká paráda, Knight se po Peaky Blinderech překonává. Začátky SAS by teoreticky mohli být jejich pokračováním, časově to sedí. Sympatické charaktery, úvodní průsery i velká blamáž, která za vznikem SAS stála, to všechno je tu podáno se stylovým nadhledem. Všechno je jedna velká zábava a když se začne dařit utáhne se šroub a přichází deprese, cynismus a skvělé hlášky. Chemie Paddy vs Sterling je dokonalá. Hudební stránka střídající dobové skladby s klasickým rockem a jemnou tepající hudbou je dokonalá. Konec začátku je hodně silný a navnadí na pokračování. Ozbrojený, neozbrojený, pořád je to nepřítel. ()

Aky

Moc nepátrám po historické aiutentičnosti, nepochybně je s ní seriál na štíru. Ale kouká se na to nádherně. ()

HAL

Tucet Špinavců potkává Jamese Bonda se špetkou Lawrence z Arábie. A s klasickým britským punkem a metalem jako sountrackem, který k tomuhle neurvale zábavnému válečnému běsnění sedne jak prdel na hrnec. Instantně jedna z nejlepších věcí z 2WW ever. 9/10 ()

DwayneJohnson

Nakonec příjemný překvápko. S trochu otevřeným koncem, což mi vůbec nevadilo. Nevím, jestli tvůrci plánují dvojku, nebo čekají na (ne)úspěch téhle první, ale i já prostě nevím všechno. Co ale vím na beton že se to nakonec celé povedlo. Veskrze pánská záležitost, která střílí nejen břitkým humorem, ale když je potřeba, tak i ostrými. A tady  jich padlo pěkných pár beden. ()

Chrustyn

Občas jak od Tarantina, jindy relativně vážné, jako celek slušné, ale méně strhující než bych si přál. Takový projekt tu dlouho chyběl, proto škoda, že z odvázané jízdy je jen lepší průměr. ()

Jirka_Šč

"Události zde zobrazené se, přestože vypadají neuvěřitelně ... většinou doopravdy staly." Velký respekt! Během jednoho víkendu jsem viděl dvakrát, přičemž napodruhé jsem to ukázal zbytku rodiny. Výborné charaktery (také aby ne, když je většina z nich skutečná). Výborná minisérie! Skutečná, reálně krutá a smutná, zábavná, válečná, rocková! ■ P.S. ČSFD aktuálně avízuje druhou sérii na rok 2023, zřejmě ale vyjde až začátkem roku 2024. ()

rikitiki

Výborná kamera  a atmosféra, včetně hereckých výkonů. Výsadek nad bouřící pouští zobrazuje pravé peklo. Série však nenabízí víc než mnohé další válečné snímky nebo seriály. A tady mám navíc pocit, že větší roli hrála fantazie scénáře než realita. Což mi u snímků s reálným základem vadí. Milostná linka s překrásnou špionkou byla nevynalézavá banalita, která by se spíš hodila do romantického filmu – a to spíš ještě starého romantického filmu. To už Paddyho vztah k příteli byl aspoň neotřelý – tedy aspoň ve válečném filmu. A když se ještě vrátím k výsadku v bouři – neměli by se spíš potomci vojáků naštvat? Protože mnohem víc než hrdinství to bylo ukázáno jako tupé a zbytečné riskování, za které by si velitel zasloužil stát před vojenským soudem. SHRNUTÍ: Válka je drsná, ale my už tam tu romantiku nějak dostaneme. I když možná poněkud lacinou. (1. série) ()

Flego

Toto je chlapácka párty okorenená skvelou hudbou, cynizmom, sarkazmom a drsným humorom. Avšak keď treba pritvrdiť, ide o parádnu vojnovú drámu, za ktorú by sa nehanbil žiaden film. 4+ ()

veru_needy

SAS: Rogue Heroes jsou začátky Special Air Service, speciálních jednotkek britské armády. David Stirling je výstřední mladý důstojník britské armády, který je hospitalizován v Káhiře roku 1941 po nehodě při výcviku. Nudí se a je přesvědčen o tom, že současné speciální jednotky komanda nefungují. Proto vytváří radikální plán, který je proti všem pravidlům moderního válčení. Pro malou tajnou jednotku chce totiž naverbovat ty nejtvrdší, nejodvážnější a nejbystřejší vojáky, kteří by za nepřátelskými liniemi vytvořili chaos. Stirlingův nový tým je na jednu stranu komplikovaný a bezohledný, na druhou stranu však velmi statečný a hrdinský. - "Now the blood will flow." ()

Morholt

Tak trochu jsem čekal Bratrstvo neohrožených, ale dostal jsem Tucet špinavců. A je to dobře. Seriál má tempo, vtip a postavy, které nejde nemít rád. Akce by snad mohlo být trošku víc, ale ta, co tu byla, stála za to. Baví i zákulisí, výcvik a řada dalších propriet, které jsou s válečnými projekty neodmyslitelně spjaty. Nejmenší výhrady nemám ani k hercům, kterým z mého pohledu vévodí Jack O´Connell a nádherná Boutellka. Potěší i Alfie Allen v kladné roli. No a pak je tu naprosto boží muzika. Nevzpomenu si na seriál či film, kde bych si mohl poslechnout AC/DC, Motorhead, The Clash nebo třeba Cockney Rejects a Sham 69. Dívat se na vybuchující letiště za doprovodu New Rose od The Damned je prostě zážitek. Nějaké mouchy tu jsou, ale tak počítám s tím, že do příští série je tvůrci vychytají. A když ne, tak to zase tolik vadit nebude. 85% ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb