Shelbyovi utrpí drtivou ztrátu. Čtyři roky na to skončí prohibice a Tommy se pustí do kšeftování s opiem, kvůli kterému ale musí vzít na milost svoje nejhorší protivníky. (Netflix)

verbal

Tak už i dříve sqělé Pykiny nakonec úspěšně spláchli do hajzlu! A to stále ucházející pátou řadu zakončili trestuhodným útesoviscem, načež nás nechali v napětí čekat skoro tři roky, abychom se pak dočkali čeho? Téměř bezdějové otravné žvanivky a telenovelového sousledu náhodně losovaných scén z běžného cigánského života, prokládaného unylým bezladoskladným politikařením mezi vrchním morgošským kriminálníkem, slizkým národním socialistou a neméně sympatickým vyslancem Spojených sráčů. Prostě nabubřelá pruda do scénáristické impotence totálně vyhořelého Štefana Rytíře, co si tak moc chtěla hrát na atmosférické umění, až z toho vznikla nudná pičočalamáda marnosti, do prdele vyšumělých kokotských intrik a lacině klišovytých mýdlooperních pomejí, kterou tentokrát nevytrhla ani démonicky děsivá držka charismatického Kyliána. ()

Slasher

Narazil jsem na klasický problém, kdy dá člověk binge celé série a teď po čase si pamatuje kulový. Ale co mi paměť (a komentáře) matně slouží, tady to bylo vůbec nejatmosferičtější a formálně nejlépe vyladěný, tj. nejlepší. Úvodní díl je skvělý, následuje malinký test trpělivosti, až pak krásný finále. Škoda prostoru pouze 6 epizod, dvě navíc by bodlo. Vnitřní rozpor hlavní postavy, ten sen o klidu na duši a brzy už být "běžný smrtelník" je... rezonující. Cillian Murphy - životní vystoupení. 85% ()

3DD!3

Po depresivním závěru minulé řady, který ještě pojistitla smrt Helen McCrory byla laťka hodně vysoko, ale Steven Knight vpletl do historických reálií úvodu druhé světové války velice silný příběh o hledání laskavosti v duši bezcitného cikánského gangstera. Chybí zemitost úvodních řad, mnohem více se politikaří, ale ten vývoj je logický a dává smysl. Cillian Murphy v možná životní roli dává rozlučce Tommyho Shellbyho neskutečný drajv i váhu. Finálová série jak má být. Řádně osudová, plná smrti a loučení. P.S: Potěší cameo frontmana Sleaford Mods Jasona Williamsona v závěrečné epizodě. ()

Kaka

Ukončení slavného seriálu, které je provedeno jako vždy obrazově velkolepě, stylově, avšak cool factor, díky kterému jsme Peaky Blinders měli rádi ustoupil do pozadí. Jakkoliv fantasticky napsaný Thomas Shelby, zahranými neméně fantastickým Cillianem Murphym, se bohužel topí v politických pseudo zápletkách, které jsou mnohdy jakoby mimo realitu a jediná silná linie tak zůstává ta rodinná. I ta však postrádá něco uprostřed mezi startem a cílem. Závěrečný twist OK, ale byl bych pro další sérii už nepřidávat. Z "veselé" gangsterky se stalo "smutné" drama o člověku, kterého pohltilo zlo. V šestce definitivně Peaky Blinders ztratili svojí tvář surových rváčů a dostali tvář rodiny zdecimované útrapami. ()

Spiker01

Za mě po minulé řadě, kterou hodnotím snad jako úplně nejlepší, velké zklamání a kvalitativní sešup. Trvalo mi téměř rok, než jsem celou řadu konečně doklepl a to je pro mě vždycky znak toho, že mě nic nenutilo pádit dál a bylo mi to vlastně úplně jedno, mnohdy jsem se i nudil. Na závěrečný film jsem zvědavý, ale 6.řada mě zkrátka moc neoslovila, i když závěrečný zvrat byl celkem povedený. PS : Řadu taky citelně zasáhla smrt Helen McCrory, škoda, že nestačila svůj příběh dovyprávět a mnohem víc.. ()

DJ_bart

"I'm guessing you people all decided, that the only person who could ever kill Tommy Shelby, is Tommy Shelby himself." ________ Je mi to fakt líto, ale vzhledem k tomu, co Peaky Blinders vždy symbolizovali – tedy nejlepší gangsterský seriál a celkově jeden z nejkvalitnějších počinů v dějinách televizní tvorby ať už hlediska vizuálu, estetiky či stylizace, který překonával jak britský tak evropský standardy – tahle rozlučka působí víc jalově, než by bylo zdrávo. Jo, řemeslně tomu nejde prakticky cokoliv vytknout – jenže scenáristicky to moc velkej smysl zcela upřímně nedává. Postavy se doslova motají v kruzích, záporák na kterého se lákalo v závěru 5. řady neexistuje, no a příběhově jde o vypravěčsky i tematicky nekonzistentní kaši. Řeší se zde cikánský kletby, infiltrace mezi fašisty, politický machinace, rodinný etudy (linka se ztraceným synem je totální wtf), Arthurova závislost, tubera, no a korunu tomu všemu nasadil Michael kterej celou dobu dřepěl ve vězení – jenže nic z toho nemá sebemenší opodstatnění, vývoj či katarzi, a dohromady z toho všeho vzniká velice chaotickej mišmaš, z kterýho není ani za mák poznat, že by šlo o důstojnou rozlučku, a kterej nelze popsat jinak než jako obyčejnej lazy-writting...... Já vím, že poslední dvě řady se výrazně odlišovaly od toho, co si všichni v prvních čtyřech zamilovali – jenže Peaky Blinders chtě nechtě ztratili svůj ksicht, osobnost, identitu a sigma male grindset, což jsou aspekty, díky nimž se právě odlišovali od jiných konvenčních prefabrikátů seriálový produkce. Steven Knight jako by neměl šajna jak svoje vrcholný životní dílo ukončit a jen tím dokazuje, že celý příběh neměl nijak dopředu promyšlený, což degraduje celý mýtus Peaky Blinders jakožto jednoho z nejkvalitnějších seriálů za posledních několik desetiletí, který si získal srdce milionů fanoušků. A protože si získal i mě, rve mi to srdce 💔 ..... s politováním a přivřeným očkem uděluji 7,7 baretů s žiletkama z 10. Abych však řekl pravdu, přes všechna negativa jsou Peaky Blinders tak či onak fookin' masterpiece. Cillian Murphy aka Thomas Shelby je král. Sbohem. ()

Cappuccino

Finálna séria je plná skvelých scén, ktoré som si užil (Arthurove debaty s Tommym, politické rozhovory, scéna v saune a s nepodplatiteľným rozhodcom...), ale ako celok pôsobí nekonzistentne. Vizuálne je to stále krásne, hudobný podmaz skvelo podkresluje každý moment a napätie, no zároveň tu máme množstvo omáčok. Dejová línia s Ruby a utrápenou Lizzie nudí, pričom zápletka s cigánskou kliatbou pôsobí ako navyše. Osobitným tragédiám sa venuje viac priestoru, ako by bolo vhodné. Michaelova línia je úplne jasná od celého počiatku a jeho vyhlásenia o pomste sú otrávne. Záver je remeselne natočený dobre, ale zároveň mu chýba šťava, plus vývoj jednotlivých línií je predvídateľný. Ako veľký fanúšik série sa po pozretí 6. série cítim pomerne sklamaný a prázdny. 6/10 ()

silentname

Myslím si, že 6. séria "Peaky Blinders" asi bude moja najmenej obľúbená zo všetkých čo som videl. Mám tak trošku pocit, že po tretej sérii sa koncept trošku zmenil. A najmä v tejto sérii už je menej prítomný ten "mafia feeling" a skôr sa to celé dostalo do viac politickej roviny. A tak tu máme obrovské množstvo scénok plné dlhých monológov a dialógov s politickými podtextami, ktoré ma veľmi rýchlo prestávali baviť. A Cillian Murphy ich tu má teda neúrekom. Neprítomnosť Helen McCrory v tejto sérii je veľmi citeľná. Sú tu síce nejaké scénky z minulej série, no tú jej neprítomnosť to nevie vynahradiť. A okrem toho niektoré postavy mi už počas minulých sérii liezli na nervy svojou prítomnosťou. Lebo boli otravné alebo nemali zaujímavé dialógy. Najmä Michael a Gina. Celá séria je pre mňa viac-menej už len priemerným uzatvorením seriálu, ktorý vyzerá dobre a všetci dali doňho svoje srdce, no jedinou výnimkou je pre mňa záverečná epizóda. Tá je podľa mňa skvelá. Konečne sa zdvihol môj záujem, konečne prináša pár momentov, ktoré ma zasiahli a dokonca dáva aj možnosti si nejaké veci vysvetliť. No prichádza to príliš neskoro na to, aby som ju ocenil nejako vyššie. Takže s tým všetkým dávam rating taký, aký dávam. Hodnotenie: B- ()

BrooksW.Here

"The only person who could ever kill Tommy Shelby is Tommy Shelby himself." _____________ Nenapadlo by ma, že finálna séria Peaky Blinders bude pre mňa tou najslabšou, ale jednoducho sa nedokážem ubrániť dojmu, že to tak skutočne je... Z technického hľadiska síce nemôžem nič vytknúť (kamera a soundtrack sú stále bezchybné!), ale to určite neplatí o príbehu – ten mi prišiel neskutočne pomalý a naťahovaný, miestami som sa vyslovene nudil, a v konečnom dôsledku ani neviem, o čom táto séria vlastne bola... A to ani nehovorím o tom, že zápletka z piatej série zostala takmer úplne nevyužitá a jej pokračovania sme sa skoro vôbec nedočkali (bol som naozaj zvedavý, akých následkov sa ešte Peaky Blinders po nezdarenom atentáte dočkajú...) a hlavný záporák z predošlej série (Oswald Mosley) sa nanešťastie dostal na vedľajšiu koľaj... Okrem toho som čakal aspoň trochu emotívnu rozlúčku s týmto seriálom, ale namiesto toho som dostal iba nekonzistentný mišmaš, pri ktorom mám pocit, že nebol ani trochu dopredu premyslený a príde mi trochu čudné, že najsilnejšiu emóciu vo mne vyvolala horiaca maringotka v úplne poslednej scéne... A to je obrovská škoda, pretože táto séria mala potenciál stať sa jednou z najlepších... Je mi to ľúto, ale viac ako 7 kusov dynamitu z 10 finálnej kapitole Peaky Blinders dať nemôžem... Dúfam, že pripravovaný film bude o poznanie lepší... ()

ledzepfan

Peaky Blinders byli vždycky víc o póze a o tom jaká cool hudba hraje na pozadí zpomaleného záběru ve kterém hlavně samopalů vykukují z mlhy a cigaretového kouře.. Vždy si to ale udrželo jakous takous koukatelnost. V šesté sérii padla kosa na kámen, nebo, přesněji řečeno, tubera na mozky scénáristů a rozlučka to teda není bůhvíjak důstojná. Škoda. ()

agentmiky

Tak rozloučení s tímto britským skvostem se naštěstí povedlo. V porovnání s těmi nejlepšími sériemi to malinko ztrácí, stále se ale jedná o tvorbu, která většinu konkurence nechává míle za sebou. Potěší fakt, že šestka navazuje přímo na pátou sérii, takže kdo pozapomněl, tak si tu sérii zopakujte. Líbilo se mi, že autoři se zaměřili na více příběhových linek současně. Jasně, v ústředí se nachází opět Tommy Shelby v podání excelentního Cilliana Murphyho, ale svou roli zde dostanou i ostatní. Ať už se jedná o slizkého Moseleyho ztvárněného bezchybným Claflinem, tak i nová postava bostonského Jacka Nelsona. Šestá série přináší neskutečnou dávku akce, emocí a nádherných audiovizuálních obrazů (ta práce s kamerou je na seriálové poměry fakticky neskutečná). K perfektnímu výsledku chybí fakticky málo, sem tam to prostě zadrhne (budiž příkladem třetí a pátý díl, které osobně považuji za příběhovou vatu). Aspoň ten závěrečný díl vzdal ten nejlepší hold této sáze. Tak dokonalý epilog by si přály všechny série. Uvidíme, co přinese ten slibovaný film, jenž má v budoucnu přistát na našich obrazovkách. Očekávání jsou jedním slovem vysoká. Za mě dávám 8,5/10 ()

M.i.k.e

k Peaky Bllinders jsem si hledal cestu celkem dlouho a jakkoliv to pro mě není kultovka, u které bych vyhlížel netrpělivě každou další epizodu, mám je nakonec celkem rád. Šestá řada pak jako uzavření celého seriálu budí lehčí rozpaky. Na jednu stranu tu nechybí slušná atmosféra, několik ikonických scén, boží vizuál a skvělá hudba. Na stranu druhou ale působí celá řada divně rozháraně a tím jak chce všechno stihnout uzavřít různě skáče z místa na místo, zaměřuje se na nepodstatné věci a ty podstatné - rozjeté v řadě předtím - řeší rychle, minimálně a nebo vůbec (US záporák, nacisti, Michael).Hodně tu navíc chybí Helen McCrory, u které jsem čekal že se objeví když měla svoje scény natočeny a dojde k důstojnějšímu rozloučen a platí to třeba i pro Artura, kterého sem si postupně oblíbil, nicméně v téhle řadě je většinu času jen nevýrazná troska a pořádně se ukáže až v závěru. Vzhledem ke vztahu který k PB mám pro mě není šestá řada úplné zklamání a rozhodně nejde o průserové zakončení ve stylu Dextera nebo GoT, nicméně mohlo to být lepší, emocionálnější, drsnější. Třeba si to Knight schoval do filmu, který by měl celou tuhle kapitolu uzavřít definitivně (závěr tomu slušně nahrál), ale spoléhat se na to nejspíš úplně nedá...70% ()

Streeper

Jsem strašně smutná z toho, jak mě finální série nebavila. První tři díly byly za mě naprosto o ničem. Nedojala mě ani smrt dcery a to jsem hodně velká cíťa. Přišlo mi to strašně odměřené, utahané, vlečené a úplně zbytečně. Druhá polovina už byla daleko lepší. Byla tam nějaká akce, zrady, hezky to gradovalo a teď si budeme muset ještě tak dva roky počkat na film, kde se všechno úplně uzavře. ()

BarryLyndon

Absolutní opus magnum a nejlepší mafiánský seriál všech dob, který si v některých scénách nezadá s Kmotrem. Každou novou řadu vždy trochu odkládáme, protože mi přijde těžkopádná a pokaždé mi absolutně urve koule. Tam byly skutečně záběry, kde jsem si vzpomněl na Leoneho a Coppolu.  Herecky je to koncert snad od každého a já kroutil hlavou, co tu předvedl i takový pičounek jako Sam Claffin. Mám jenom jednu výtku, která mne docela iracionálně štve, že jednu nejmenovanou postavu jasně inspirovanou reálnou osobností nepojmenovali skutečným jménem. Trochu mi přijde, jako by se Knight podělal a bál shitstormu.   Jsem rád, že jsem byl 6 řad při tom a těším se začátkem 2024 na film s Peaky fokin Blinders!   Další zastávka SAS. ()

FrankSusta

V únoru jsem na Netflixu strašně rychle zhlížel všechny série tohoto seriálu, abych hned 27.2. navázal... a oni si to vydají na BBC. No... BBC nesleduju. A když to tedy konečně přidali na Netflix, zajásal jsem a shládnul to za tři dny (dal bych to za dva, ale to by bylo moc Peaky Blindersů i na mě). A ta párměsíční pauza je na mě asi znát... ale vy mě asi neznáte, takže vám to tak nepřijde. No, rozhodně jsem spokojen, i když se v porovnání s ostatními sériemi zcela jistě jedná o jednu z těch slabších, tak návrat britské elegance propojené s trochou toho hrubého (dženlementského) násilí mě opět na ty tři dny chytil a téměř nepustil. Jo, všichni tu sice mluví mnohem víc v podivných metaforách (co mě štvou, pakliže jsou až moc vážný či nesmyslný) a mé oblíbené postavy nedostávají příliš prostoru - příklady; Arthur, Finn a chudák Kudrna, který nedostal prostor žádný (tu minutu, co by z jeho výstupů dokázali sestříhat nepočítám) - ale prostě se s tím dalšími a dalšími sériemi musí počítat. A vlastně ani toho gangsterskýho ducha jsem si zde moc neužil, jelikož se to celý pokoušelo jet až moc na city okolo rodiny. A podivný překrucování minulosti. A fašistický homoknírek z páté série mě štve neustále!!! Ale jinak jsem opět spokojen.  7,5-8/10 ()

Motinski

Málokedy hodnotím série samostatne no teraz spravím výnimku. Stratilo to šťavu a väčšina deja sa ťahá ako sopel. Chýba dravosť, obľúbené postavy sa chovajú inak, záporné nie sú tak výrazné a minimálne v celej strednej časti som si hovoril, načo sa to do pekla pozerám. Toto je tá srdcovka na ktorú som tak dlho čakal?. 6.séria je iná, no stále s množstvom pozitív. Temná, ponurá a so scénami ktoré sú fakt že geniálne nastajlované. Od kulís cez kameru až k nasvieteniu. Chvíľu som si začínal myslieť že sa opakuje GoT prešľap s 8. sériou ( ešte po štvrtej časti som myslel že hodnotenie nebude lepšie ako 3*) no potom sa blížil koniec a môžem s kľudným svedomím povedať že sa to nestalo. Záver je bezchybný a opäť navodil tie pocity pre ktoré seriál milujem. Zvraty, dialógy, nečakané situácie a hlavne tempo. Peaky Blinders vďaka rýchlemu a trochu nečakanému comebacku do starých vôd na konci ostávajú jednou z obľúbených ság a minimálne ku prvým 4 seriám sa budem opakovane vracať. Ajkeď je to už ako celok slabšie, nedám na seriál dopustiť. 7/10 ()

octopuska

Tak a je konec a možná je to dobře, neb by se už asi vařilo z vody. A bylo by škoda tento gangsterskej klenot prasit. Šestá série možná vázne, akce tam je pomálu, ale zas ta psychologická stránka je perfektní. Hlavně rozklad Tommyho, touha se z prvotřídního parchanta změnit na dobráka. Je to hlavně díky solidním sračkám, které pohlcují Shelbyovic vypráskanou, pozérskou rodinku, která stále schytává jednu ránu za druhou. Tommym tyto události fest otřásají, navíc denně vidí Arthura semletýho a zbídačenýho divokým životem plným násilí, drog a chlastu. Jeho proměna je neuvěřitelná, tu hroutící se trosku hraje Anderson božsky. Ovšem to by nebyli Peaky, aby z toho sofistikovaně, geniálně nevybruslili a všechny totálně přechcali. Poslední díl je opravdu neskutečnej a patří k tomu nej v této sáze. Opět skvělá hudba. Dokonalí herci v čele s Cillianem. A nesmí chybět nostalgická vzpomínka na moudrou Polly, jejíž odkaz je velmi silný. Budou mi ti vypráskaní parchanti z karavanů, kteří se vypracovali, až na samý vrchol hodně chybět. ()

UhLee

Šestá série - (7/10). Tak jsem dokončil tento irský fenomén a zůstávají ve mně spíše hořkosladké pocity, protože propad kvality je hodně cítit. Nalijme si čistého vína, že koncept seriálu se postupem sérií dosti měnil. Ze začátku to byla fakt pravá a nefalšovaná gangsterská jízda, ale postupem času do toho víc a víc začala zasahovat politika. Tím pádem byla šestá série spíše ve znamení dlouhých dialogů a na to staré dobré vyřizování účtů "By order of the Peaky FOKIN Blinders" nezbyl moc čas. Celkově si myslím, že tvůrce Steven Knight už potom moc nevěděl, jak celý kolos uzavřít a jde to z toho trochu cítit.  Absolutně nechápu, proč tvůrci zakončili pátou sérii tak brutálním cliffhangerem a v šesté potom dělali jakoby nic. Začali rozehrávat nové dějové linky, přitom by měli začít pomalu všechno uzavírat. Absence božské Helen McCrory je nesmírně citelná a celá série stojí prakticky na Tommym. Cillian Murphy je geniální herec, ale tak mohutný projekt nemá šanci utáhnout samotný. Vedlejší postavu mu tady moc nepomáhají. Takový Arthur je celou sérii v totálním deliriu a jeho příběhový oblouk bylo opravdu úmorné sledovat. Absolutně nechápu, proč dostal tak titěrný kousek prostoru Michael jako jedna z hlavních postav a v této sérii navíc hlavní záporná postava. K tomu se tady snaží australský herec James Frecheville hrát drsného amerického bosse, ale místo toho působí jako bezzubý klokánek. Na druhou stranu i šestá série přinesla velice příjemné herecké posily. Pro mě osobně bylo největším potěšením vidět Stephena Grahama mezi touto gangsterskou smetánkou. Navíc jsem si mohl opět plnými doušky vychutnat jeho výrazný accent, který jsem si zamiloval v Bodu varu. Jsem velmi zvědavý, co přinese slibovaný film. Pro mě osobně to bylo docela důstojné zakončení a dokázal bych se obejít i bez filmu. I přes nezpochybnitelný propad jsou Peaky FOKIN Blinders pořád jedním z nejlepších seriálů, který jsem měl možnost spatřit. 🔝Nejlepší epizoda: Lock and Key (S06E06)🔝 ()