Slavná éra kliniky "Cunningham Hall", kdysi proslulého ústavu pro duševně choré, je u konce. Nadbytek pacientů a nedostatek financí proměnily váženou instituci v zanedbaný páchnoucí blázinec. Prach v zatuchlých nemocničních chodbách rozvíří příchod nesmělého studenta medicíny Clarka (Joshua Leonard). Krátce po jeho nástupu jsou brutálně zavražděni lékař a vrchní sestra. Mezi pacienty se množí záchvaty zuřivého šílenství. Clarka pronásledují příšerné vidiny. Zdá se, že jediným člověkem, který má klíč k tajemství kliniky, je Ben, zaživa pohřbený v podzemí ústavu, v "díře" mezi beznadějnými případy... (Magic Box)

heyda

Madhouse je další kus ze série hororů, které se vrací svým stylem minimálně o 20 let zpět. Madhouse má však mnohem vyšší potenciál než tehdejší laciné vyvražďovačky. Atmosféra by se tu dala krájet, herecké výkony jsou taky solidní, dokonce i pointa byla zajímavá. Bohužel ale tvůrci Madhouse chtěli za každou cenu diváka zmást, čímž asi zmátli i sami sebe a naservírovali nám hodně chaotický příběh plný zbytečných odboček a vlastně zbytečné duchařiny. Je to škoda, takhle už se ze škatulky průměrnosti nevyhrabe. 50% ()

tron

Odpudzujúca hororová záležitosť s príšerným predstaviteľom hlavnej úlohy (Joshua Leonard alias Josh zo ZÁHADY BLAIR WITCH) a smiešna kombinácia PRELETU NAD KUKUČÍM HNIEZDOM, TRINÁSTICH DUCHOV a tupej psychiatrickej publikácie pre hollywoodskych scenáristov. Nie som si istý, koľkí z vás si dokážu počkať na záverečné šokujúce rozuzlenie, ktoré, ako inak, nemá hlavu ani pätu. A Lance Henriksen má menšiu rolu, ako som čakal/sa tešil. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/540/ ()

movie

Laciné, ale naštěstí alespoň celkem zábavné béčko, kde se stačí malinko "poupravit" a zážitek na večer máte zaručený. Je to takový ten odvar z Gotiky a všeho dalšího, co má co dočinění s blázincem a vraždami, hehe ... Samozřejmě očekávejte předvídatelné zvraty, tupou, ale celkem fajn pointu (nebo spíš závěr), rádoby erotickou scénu a všechno tohle. Teď měl ale vlastně napadá, že slušně se "poupravit" a bavit se můžu i u lepších filmů, takže MADHOUSE nechám na 2* :) ()

*CARNIFEX*

Krvi a duchov prebleskujúcich v pozadí búrky je viac ako rómskych občanov stojacich v rade na podporu. Mne sa hodí jeden neskutočný vtip na tento "horor". STOJÍ PANI S KOČIAROM PRED POTRAVINAMI, KEĎ ZRAZU OKOLO PREJDE KOMINÁR. PANI SA K NEMU OTOČÍ A HOVORÍ: " Prosím Vás, postrašte mi díte." KOMINÁR NEDBÁ, NAKLONÍ SA KU KOČIARU A HOVORÍ: "Bu - bu - bu ty skurvysynu!! " NATO ZAREAGUJE MAMIČKA SO ZVÝŠENÝM HLASOM: "Co si to dovolujete, co jsem já nejaká kurva???!!! " A KOMINÁR NATO: "A co jsem ja nejaké strašidlo?!!" Ako kominár nevystrašil dieťa - tak ani Vás nevystraší tento "horor". ()

MM_Ramone

William Butler bol do roku 2003 pre mňa známy len ako predstaviteľ menších úloh v béčkových horrorových filmoch. Zaregistroval som ho v snímkoch ako sú napríklad "Piatok trinásteho 7", "Diabli 2", "Noc oživlých mŕtvol" alebo "Kožená tvár". Avšak pozor, v roku 2003 sa odhodlal natočiť podľa vlastného scenára celovečerný film. Podujal sa zrežírovať horror "Blázinec" (Madhouse). Bol to z jeho strany ambiciózny projekt, ktorý sa však predovšetkým vďaka Butlerovej neskúsenosti nepodarilo kvalitne zrealizovať. Pôsobí to rozháraným, nesúvislým dojmom. Chvíľami je to celkom atmosferické, ale miestami ma to aj nesmierne nudilo. Celé to vidím nanajvýš tak na dve hviezdičky. ** ()

-bad-mad-wolf-

Madhouse hezky vypadá, hezky utíká, člověk se ani moc nenudí, ale vzhledem k žánru i potenciálu psychiatrické léčebny je strašlivě sterilní. Návštěva podzemí je fajn, rozuzlení taky, dokonce i atmoška občas trochu vystrčí drápky. Jako celovečerní epizoda nějakého hororového seriálu by bylo vše OK. 5/10 ()

Ruut

Hodně průměrná sériová podívaná. Nic pro fajnšmekry. Pravda díky střídmé délce filmu se člověk moc nenudí a gore efekty jsou solidní. Ale jinak přehlídka tradičních klišé. Opravdu odvar z Gothiky. 50% ()

S.Quentin QUALE

Velmi podobné filmu The Ward, který u mě o hvězdu vyhrál. Hlavní hrdinové hrají stejně, jen tam je kočka, tady pidlookáč. V Madhouse jsou pěkně udělané freak masky, ve Ward je lepší kamera a více napětí. Holt Carpenter už má něco za sebou. Zvolte výše zmíněný. Tohle slabší průměr ze slušného blázinca. 55% ()

eraserhead666

Hm, občas se to tváří jako že by to mohlo být fajn, jenže za tím vždycky stojí zklamání. Pointa je dost fušerská a místy dost nelogická. Přitom se najde i pár dobrých kousků - podzemí a blázni v něm jsou dobře odvedená práce, ale to nestačí. On ten film svými interiéry, provedením, kamerou a zápletkou slibuje mnohem více než nakonec poskytne. Až na to rozuzlení a ocenění (5 z 10 bych rozhodně nedal) bych dost souhlasil s komentářem FateKEEPERa, ten to dost vystihl. ()

SOLOM.

Hodně průměrná podíváná, která na začátku hodně navnadí, v půlce znechutí a ke konci totálně překvapí. Kdyby se tu nevyskytovalo tolik zbytečností a nelogických scén možná bych dal i víc než jen průměrné hodnocení. Triky byly v určitých momentech velice slušné a příjemně se na to dívalo, ale místy stupidní scénář i neschopnost všech okolo mě dost často znechutili předchozí zážitek. Bohužel mohl z toho být velice úspěšný film, ale ve finále je z toho leda tak obyčejný průměr, který si možná za pět roků pustím znova. ()

Morholt

Blázinec je pro horor vděčným prostředím a jsem toho názoru, že tady byla jeho atmosféra ne bezezbytku, ale určitě využita. Scénář nebyl nijak inovativní a to včetně rozuzlení, ale ani to mi příliš nevadilo. problém byl tak především v hercích. Jordan ladd v pohodě, Henriksen také, ačkoliv dostal po hříchu minimum prostoru, ale hlavní hrdina byl naprosto příšerný a občas mi přišel jako reinkarnace Brandona Walshe. Bez něj by byl Madhouse o dost lepším. 60% ()

corpsy

V blázinci netreba dávať pozor len na pacientov, ale aj sám na seba. To aby ste sa náhodou nestali jedným z nich. Alebo, je to celkom ináč? Snímok, ktorý síce využíva hororové ingrediencie, ale svojou pointou to všetko kazí. V inom a ináč vystavanom filme, by to pôsobilo lepšie. ()

Astaroth12

Nový člen psychiatrického ústavu sa zoznamuje zo svojim novým nie až tak bezpečným zamestnaním.Tento film je celi zostavený z klišé,hlavne čo sa týka filmov zo psychiatrických ústavov ale aj iných ako napríklad 13 duchov.Ponuré chodby psychiatrického ústavu majú v sebe silnú strašidelnosť.A je tu aj silné gore,len škoda že to je asi tak jediné čo môže tento film ponúknuť.Lebo je chaotický natočený,niektoré scény sú sprostejšie a príbeh je predvídateľný.Lebo mňa tá koncová pointa nezaujala. ()