Děj filmu se točí kolem mladé ženy Kristen (Amber Heard) uvězněné v ústavu, kde ji pronásleduje záhadný duch. Čím je hrozivá stvůra blíže, tim více si Kristen uvědomuje, že může být nebezpečnější než cokoliv, co si dokázala představit. (scifiboy)

eraserhead666

Pointa filmu se tedy snaží hodně toho zachraňovat. I když je fakt, že přesně tohle tady už jednou bylo před sedmi lety a v mnohem lepším a atmosféričtějším provedení. Amber a ostatní holky hrají fajn, ukotvení příběhu v šedesátkách je fajn, kamera není vůbec špatná. Svým způsobem to jde, pokud se nejedná o horror, jakmile dojde na horror, je zle. Ale celkově je to docela suché. Dokonce i budu-li na to hledět v optice Carpiho slabších kousků (a že jich pár natočil). Nezačíná to špatně, ale pořád jsem čekal, že už se to konečně rozjede a ono pořád nic. A pak najednou přijde pointa a konec. ()

Spooner

Carpenterův pokus o oldschool horor jako z 80. let, který skončil někde tak na půl cesty. Je pravda, že budování atmosféry Carpenterovi stále nedělá nejmenší problém a dokonce jsem i dvakrát leknul, což se mi u současných hororů moc nestává Ani příběh není z nejblbějších a ten konec docela potěšil. Pomalé tempo, které má ještě více navodit atmosféru, ale paradoxně filmu i dost ubližuje a zvláště v půlce jsem se dosti nudil. Mladé herečky navíc jsou, až na hlavní Amber Heard, dost protivné a nějakou tu pomalou bolestivou smrt jsem jim opravdu přál. Suma sumárum tedy nejde o nějaký hororový zázrak, ale o celkem příjemný carpenterovský návrat ke kořenům určitě ano. 60% ()

GigaPudding

John Carpenter se naučil jak dělat horor a tak si řekl, že proč by měl nějak příliš experimentovat a hledat něco jiného, když může použít to co umí nejlíp :). A podle toho udělal i The Ward, který je úplně ukázkovým návratem k dneska už klasickým hororovým filmům a schématům z osmdesátých let. Je tu člověku nepříjemné místo jako například psychiatrická léčebna, hlasité bouřky se spoustou blesků, malá partička hlavních postav, která spolu musí nějak vydržet a pochopitelně bubák, co je otravuje po nocích :). Víc tu není a očividně je od začátku jasné, že o nic víc se Carpenter ani nesnažil, protože ví, že hororový divák ani o moc víc nechce. Takže obsazení bylo docela sympatické, lekačky byly tradičně osmdesátkově bleskově bafací a hlasité, bubák správně bubákovský, děj plynul dopředu za nějakým ústředním "tajemstvím" pohodovým tempem, pěkně tu využili všemožné lékařské nástroje a techniky dostupné psychiatrickým léčebnám no a nakonec ještě přihodili taky nějakou tu "pointu", což z filmu dělalo takové odpočinkové, pokud se typicky bafací horor takhle dá nazvat, koukání, které je ale prostě tak standardní hororovou rutinou, že i když jsem nebyla zklamaná, tak to nad tři hvězdičky prostě nejde :). ()

Avalon820

Poučen z návratů legend let minulých jsem od tohoto nového filmu Johna Carpentera nečekal nic... a díky tomu jsem nebyl zklamán a po celých krátkých 88 minut jsem se ani nenudil. Co mě vadilo byla neskutečná omšelost tématu, vykonstruovanost příběhu, šablonovité postavy a nehynoucí pocit, že to všechno jsem už někde (a lépe) viděl - ať už tím myslím obecně duchařský (ehm) horor z prostředí nemocnice, nebo konkrétní věci typu skupinka mladých holek v ústavu jako vystřižených ze Sucker Punch, či hodně vzdálená sestřenice sestry Ratchetové. Ovšem režisérovi formátu Johna Carpentera ani takovéhle veledílo reputaci zkazit zkrátka nemůže. Odpouštím mu jej rád. ()

Riddick77

John Carperter se stal legendou již dávno, nicméně doba jeho největší slávy je dávno pryč. Jeho poslední filmy postrádají příslušný drive, nápad a celkově se jedná o dosti stereotypní díla, která jsou očividně svým způsobem zakořeněná v 80. letech. To nemusí být vždy na škodu, ovšem ona nostalgie musí být dobře dávkována."The Ward" je příkladem poměrně zajímavého námětu, ovšem jeho zpracování malinko hapruje. I při střídmé stopáži totiž nedokáže správně zaujmout, protože děj je pomalý, násilí je dávkováno poměrně odměřeně a navíc je zde kupa nelogičností a prazvláštního jednání. Amber Heard je kočka a nevadí mi ani jako herečka. Do béčkového hororu se přesně hodí. V závěru potěšilo rozuzlení, které potlačilo téměř vše, co bylo do té doby řečeno a film je tak vyhozen ze škatulky nadpřirozených do škatulky realistických (i důvod onoho rozštěpení osobnosti je z hlediska psychologie a psychiatrie poměrně obhajitelný). Tudíž okej, ale znovu nemusím. 5/10! ()

• Všetky herečky sa na tanečné scény pripravovali pomocou internetu, kde si hľadali svoje tanečné pohyby. (misterz)

Upíři (opět) podle Carpentera?

Upíři (opět) podle Carpentera?

07.06.2010

A s Hilary Swank v hlavní roli? Možná. Nedávno jsme psali, že Dario Argento připravuje další verzi Draculy, údajně věrnou předloze Brama Stokera. John Carpenter zřejmě natočí zmodernizovanou verzi… (viac)

Hororové návraty

Hororové návraty

19.06.2009

Jedna klasika a jeden klasik brzy opět zčeří žánrové vody. Frankenstein a Carpenter. Ví se, že o svém pojetí slavného románu Mary Shelleyové sní Guillermo del Toro, minulý týden dokonce blouznil něco… (viac)