Slavná éra kliniky "Cunningham Hall", kdysi proslulého ústavu pro duševně choré, je u konce. Nadbytek pacientů a nedostatek financí proměnily váženou instituci v zanedbaný páchnoucí blázinec. Prach v zatuchlých nemocničních chodbách rozvíří příchod nesmělého studenta medicíny Clarka (Joshua Leonard). Krátce po jeho nástupu jsou brutálně zavražděni lékař a vrchní sestra. Mezi pacienty se množí záchvaty zuřivého šílenství. Clarka pronásledují příšerné vidiny. Zdá se, že jediným člověkem, který má klíč k tajemství kliniky, je Ben, zaživa pohřbený v podzemí ústavu, v "díře" mezi beznadějnými případy... (Magic Box)

KatanaCZ

Tak na tohle se vyplatilo podívat, podle komentářů jsem čekal opravdový brak, který poslouží jen pro spláchnutí noční nudy, ale hle, vyklubal se z toho poměrně slušný "horor". Začátek je velice atmosferický, slušná práce kamery dohromady s prostředím naplí člověka jistou dávkou tajemnosti a pak už jen čekáte co se bude dít dál. Postupem času na atmosféře ještě přidá tajemný cizinec z cely číslo 44, který budí opravdu mrazivý pocit. Následuje několik vražd, monologů atd. a je zde závěr, který celý dojem z filmu naprosto zhatí...trapné. Nicméně kvůli závěru netřeba shazovat celý film, takže dávám zlatý střed. ()

HonzyR

Předvídatelné až hrůza. Blairwitchský Joshua se snaží, k pozitivnímu výsledku to bohužel nestačí. Strašidelné ani trochu, místy spíše komické a neuvěřitelně laciné. Na druhou stranu fungovala alespoň ta ponorková nemoc odehrávající se za zdmi blázince. Svého potenciálu film bohužele nevyužívá ani na 50% procent. Nějakou ohromnou pecku jsem nečekal, takže ve výsledku se ani nejedná o tak velké zklamání... __35%__ ()

tron

Odpudzujúca hororová záležitosť s príšerným predstaviteľom hlavnej úlohy (Joshua Leonard alias Josh zo ZÁHADY BLAIR WITCH) a smiešna kombinácia PRELETU NAD KUKUČÍM HNIEZDOM, TRINÁSTICH DUCHOV a tupej psychiatrickej publikácie pre hollywoodskych scenáristov. Nie som si istý, koľkí z vás si dokážu počkať na záverečné šokujúce rozuzlenie, ktoré, ako inak, nemá hlavu ani pätu. A Lance Henriksen má menšiu rolu, ako som čakal/sa tešil. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/540/ ()

MM_Ramone

William Butler bol do roku 2003 pre mňa známy len ako predstaviteľ menších úloh v béčkových horrorových filmoch. Zaregistroval som ho v snímkoch ako sú napríklad "Piatok trinásteho 7", "Diabli 2", "Noc oživlých mŕtvol" alebo "Kožená tvár". Avšak pozor, v roku 2003 sa odhodlal natočiť podľa vlastného scenára celovečerný film. Podujal sa zrežírovať horror "Blázinec" (Madhouse). Bol to z jeho strany ambiciózny projekt, ktorý sa však predovšetkým vďaka Butlerovej neskúsenosti nepodarilo kvalitne zrealizovať. Pôsobí to rozháraným, nesúvislým dojmom. Chvíľami je to celkom atmosferické, ale miestami ma to aj nesmierne nudilo. Celé to vidím nanajvýš tak na dve hviezdičky. ** ()

S.Quentin QUALE

Velmi podobné filmu The Ward, který u mě o hvězdu vyhrál. Hlavní hrdinové hrají stejně, jen tam je kočka, tady pidlookáč. V Madhouse jsou pěkně udělané freak masky, ve Ward je lepší kamera a více napětí. Holt Carpenter už má něco za sebou. Zvolte výše zmíněný. Tohle slabší průměr ze slušného blázinca. 55% ()

• Lék Risperdex zmínění ve filmu je odkaz na skutečné antipsychotikum Risperdal. (rafix)
  • Film se natáčel v Bukurešti v Rumunsku a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)