Zoku Zatóiči monogatari

• Japonsko 續座頭市物語 (viac)

Druhý film o slepém šermíři Zatóičim v rámci série výjimečně dějově navazuje na předchozí snímek (Zatóiči monogatari). Rok po smrti rónina Hirateho chce Zatóiči vzdát v chrámu čest památce svého přítele. Po Zatóčiho hlavě jde kvůli nevyřízeným účtům jak místní jakuza, tak muži lorda Kurody, neboť Zatóiči při masáži odhalil, že jejich pán trpí vážnou duševní poruchou. Především se však Ztóičiho cesty osudově protnou s jeho vlastním bratrem, jednorukým šermířem Joširem (Tomisaburo Wakayama). Ukazuje se, že bratři k sobě chovají hlubokou zášť kvůli velkým křivdám z minulosti. (Ertai)

PetrPan

Ohohó, návrat k slepému šermíři se vydařil. Souboje sice nenaznaly výraznějšího zlepšení, pořád nemají šmrncovní nádech akční řežby, ale jsou spíš rychlou změnou postoje, při níž někdo padá k zemi. Ale kdo, ví, možná je tenhle styl daleko reálnější než několikaminutové břinkání oceli o ocel. Každopádně mne nevidomý potulný masér a jeho příběh začíná bavit čím dál víc, vědom si svého mistrovství vystupuje i přes svůj handicap vůči svým nepřátelům s klidem a sebevědomím a vy víte, že nikdo proti němu nemá šanci. Navíc je požitkář a evidentně i sukničkář, nemůže mi tedy být nesympatický. Pokračování Zatoichiho příhod je jednoduše řečeno emocemi, nijak přehnaně, nabitý a napínavý příběh s překvapivým rozuzlením. A víc nepotřebuju, jasný čtyři, a to jen prozatím. Viděno během Season Challenge tour 2015 ()

kitano

Druhy diel Zatoichiho je skvely v mnohych aspektoch. Dockame sa mierneho nadviazania a dodatocneho vyvrcholenia prveho dielu a tak isto aj konfrontacie so Zatoichiho minulostou v podoe jeho brata Yoshira, s ktorym ma nevyriadene ucty. Perlicka je, ze Yoshiro, v respektive jeho predstavitel Tomisaburo Wakayama je aj skutocnym bratom Shintara Katsu (Zatoichi), a tak isto je velkou hviezdou samurajskych filmov, znamy hlavne zo serie filmov Lone wolf and cub. Jednoruky Yoshiro je podobne ako ronin Hirato z prveho dielu, siroko daleko jedinym samurajom, ktory sa moze rovnat sermiarskym schopnostiam Zatoichiho. A finalna konfrontacia je naozaj brilantna (okorenena aj tym, ze Shintaro a Tomisaburo boli vo svojich profesionalnych karierach velkymi rivalmi). Tak isto sa dockate aj v skutku masivnej bitky, kde sa slepy Zatoichi postavi voci hadam dvadsiatim samurajom. Ako inak, vsetci skoncia pod cepelov jeho meca :) Skvely kusok! (9/10) ()

Flipnic

Ve všech ohledech propracovanější, technicky vyspělejší díl, než byl první. Jasně je vidět i větší rozpočet. Výborná kamera, skvělé herecké výkony. Akorát Zatoichi v tomto díle nevzbudí moc humoru, jedná se spíše o smutnější film, zejména finále je docela smutné ... Spousta špičkově choreograficky zvládnutých soubojů na meče již v roce 1962 je obrovskou třešní na dortu. Přítomnost mého oblíbence, bratra Shintara Katsu - Tomisabura Wakayamy velmi potěšil, ale také přidal do filmu mnohem více "temnoty" ... Jeho charisma bylo skutečně neuvěřitelné. Perfektní druhý díl, který je již jasně za plný počet ... ()

Lacike

V druhom diely ma prekvapilo, ze dej sa do velkej miery vracia k udalostiam z jednotky. Cakal som, ze naväznost medzi jednotlivymi dielmi bude minimalna. Uz od druheho dielu sa zacina rysovat sablona podla ktorej budu pravdepodobne natocene aj ostatne diely. Ichi niekam pride. Najprv je za vola, aby nasledne bandu zloduchov ponizil alebo dokonca zabil. Zakazdym po nom nepochopitelne šalie nejaka buchta. No a nesmie chybat nejaky vyrazny super s ktorym si to na konci Ichi rozda, ale ten super nesmie byt jednorozmerny zloduch, ale musi skryvat nejaky tragicky pribeh. Tentokrat je to dokonca Ichiho vlastny brat s ktorym ma nejake nezmyselne nezhody z minulosti. Tato linia mi pripadala debilna a vôbec sa tam nehodila. Aj ked je stopaz kratsia tak ma to uz trochu prestsavalo bavit. Samotny predstavitel Ichiho je charizmaticky a solidny herec, ale nieco mi na nom vadi. Najväcsim kladom su znatelne lespie bitky. Uz nie su k smiechu. Prave naopak. Aj ked su zaberane jednou kamerou, tak su prevedene tak bleskovo, ze som si ich musel pustit opakovane, aby som pochytal vsetky chvaty, ktore Ichi predvadza. Je to fakt frajer. Oproti ostatnym ma u mna tato seria zatial klesajucu kvalitu. 6/10. ()