Zatóiči nidankiri

• Japonsko 座頭市二段斬り (viac)

Rominator

Desátý film ze série o Zatoichim. Ichi je blízko vesnice, kde žije jeho učitel Hikonoichi (mistr řemesla masérského) a tak se rozhodne ho navštívit. Po příchodu do města se dozvídá, že byl nedávno oloupen a zabit a jeho dcera kvůli otcovu dluhu skončila v bordelu. Zatoichi se rozhodne dívce pomoci a pomstít smrt učitele. Ichiho bojové schopnosti se dvěma meči v závěru jsou dechberoucí. ()

Flipnic

Rozhodně nejslabší z dosavadní série, tedy od prvního dílu ... Zatoichi přichází do města a hledá mladou dívku, kterou zná z mládí. Ta je prodána do bordelu a zde nucena k prostituci atd. Zatoichi se tedy postaví jak majitelům bordelu, tak dvoum zazobaným šmejdům, kteří usilují o jeho život. Ve finále rozseká snad polovinu města, počet nepřátel je opravdu neuvěřitelný... Sice to bývá u Zatoichiho filmů typické, ale tady jsem nestačil počítat. To také zvedá film o něco výš. Samozřejmě špičková choreografie soubojů, Zatoichi oproti předcházejícímu dílu mírně zpomalil, ale poprvé v boji používá dva meče. Za zmínku pak stojí až zarážející zůčtování s hlavními záporáky, při kterém divákovi jistě probleskne hlavou, že Zatoichi je skutečný "ďábel" ... Jinak celkově film dějově trochu pokulhává, není prostě tolik výrazný jako ty předešlé a vizual, ač je perfektní, je oproti mnoha předešlým dílům více strohý a neatmosférický ... ()

tomisaburo

V silné konkurenci je tento díl malinko slabší. Celý se točí okolo jednoho bordelu a místy trochu nudí. Soubojů se dočkáme až v samotném závěru. Samozřejmě nechybí tradiční pokus o podvod při kostkách, podle osvědčeného receptu celé série (Ichi sází-> yakuza vymění kostky-> Ichimu nesedí zvuk nových kostek -> vše odhalí jedním dobře mířeným sekem) ()

kaylin

Nějak zásadně slabý mi tenhle díl nepřišel, ale to je i tím, že já se prostě na tuhle sérii nejsem schopen dívat objektivně. Ichiho postava je prostě geniální. Tady se mi líbilo, jak je tu minulost, jak se Ichi na svých cestách jen chce někde stavit a za následek to má, že město v podstatě padne pod jeho mečem. Ale oni si za to mohou sami. ()

kinej

Na sérii o Zatoichim celkem průměr. To co dělá tyhle filmy něčím pozoruhodné rozhodně nejsou zápletky, ale ústřední postava. Konkrétně pak vtipné scény a akční scény. Zatoichiho pomsta sice chvílemi vtipná je, ale takových momentů bohužel moc není a akční scény jsou vysloveně průměrné. Nejlepší scény jsou ta s vyplazováním jazyka a pak jak klasicky slepec zase povodí švidnlíře při házení kostek. ()