Zatôichi kenka-tabi

• USA Zatoichi on the Road

liquido26

Zatoichi slíbí umírajícímu muži, že bezpečně dopraví jeho chráněnku do Eda (dnešní Toyko). Zaplete se přitom do sporu dvou bossů, kteří si oba chtějí Zatoichiho najmout a kromě toho taky chtějí tu dívku, aby za ní dostali výkupné. Nemůže to skončit jinak než epickou rubačkou, ve které Zatoichi se všemi zatočí. ()

Tom_Lachtan

Zatojči dál putuje Japonskem a tentokrát se připlete mezi střet dvou klanů yakuzy (a tohle má českou transkripci do háje jakou?), pak je v tom nevinné děvče, nějaký ten únos, pár ukázek Zatojčiho schopností (ať už v ovládání katany, nebo schopnosti prokecat z kohokolov cokoliv). Jestliže je tu něco, čím by se tenhle díl odlišil od předchozích, tak asi závěrečným soubojem, který vlastně není soubojem, ale spíš s bitvou s desítkami účastníků a taky je tu trochen víc humoru, než obvykle. Prostě další výborný díl o slepém masérovi, který by pravděpodobně dokázal na deset částí rozsekat hmyzoidní křídlatku japonskou, neboť jí pár chvil před tím obehrál v kostkách a usvědčil z podvodu. ()

lajkus

Někde mezi 4-5.... Konečně se ve světě Zatoichiho našla ženská, kterou dokážu rozpoznat od ostatních a nechová se jak úplná kráva, myslim tim tu z počátku zlou, pak hodnou, Zatoichi výborně perlý a poslouchat jeho rozhovory se záporáky je radost, jako když si hraje kočka s myší, závěrečný souboj klasika, pár věcí vytknu : 1. Stále chybějící krev a sečné rány.... 2. Chybějící záporák, který by se alespoň trochu vyrovnal našemu šermíři.... 3. Možná na mě až moc pozitivní konec ...... jinak je to ale vedle jedničky a 4 zatim nejlepší Zatoichi.... ()

kitano

Piaty diel Zatoichiho a znova samurajsky masterpiece. Slepy Zatoichi je osamely vlk. Cestuje sam a vyhyba sa akymkolvek blizsim vztahom pretoze vie, ze taketo vztahy su nebezpecne nielen prenho, ale hlavne pre tych druhych. Co sa vsak stane, ak sa Zatoici predsa len s niekym zblizi? Jedno je iste, bude preliata krv. Zatoici sa zblizi s mladou dievcinou, ktoru ma prepravit do Eda a tym poskitne vyhodu yakuzakom, ktory to v momente vyuziju. Avsak ak je jemu nieco blizke, len tak lahko sa toho nevzda a ak inokedy sa problemom vyhyba v takomto pripade to bude on, ktory ma dovod zabijat. A to vam poviem, ide z neho strach! Kazde pokracovanie odkriva nove zakutia jeho charakteru, znova a znova som ohurovany jeho sermiarskymi schopnostami (hned uvodna scena je skutocna lahodka) a dej ma vzdy vtiahne. A Shintaro je lepsi Zatoichi ako Arnie Terminator !:) Darkness is my ally. Come, and find me, if you can.(10/10) ()

kinej

Skvělý díl Zatoichiho, který si mě získal již svým krátkým „intrem“, které avizuje, že i tentokrát to bude stát za to. Příběh klasika, Zatoichi se zase nechtěně nachomýtne do cesty nějakým gaunerům a je nucen je postupně vyřešit. Tentokráte skvělé tempo filmu a vyvážený mix akce a humoru. Shintaro Katsu zde rozehrává nové a nové polohy Zatoichiho postavy, a škála jeho výrazů se rozrůstá do takových rovin hereckého mistrovství, kdy je opravdu požitek sledovat každou jeho scénu. ()