Zatóiči čikemuri kaidó

• Japonsko 座頭市血煙り街道 (viac)

Umírající žena poprosí Zatóičiho, aby předal jejího malého synka otci, který se s chlapcem nikdy nesetkal. Když Zatóiči tohoto muže hledá, zjistí, že ten byl donucen místním šéfem yakuzy splácet své dluhy z hazardu neobvyklým způsobem: malováním nelegálních erotických obrázků. Rozhodnut spojit otce a syna dohromady, se Zatóiči vydává proti místní yakuze. Poté se ještě postaví soupeři nejdůstojnějšímu: vládou poslanému zručnému samurajovi. (lioncel)

kaylin

Když vidíte více snímků se Zatoichim, začnou vám postupně některé splývat a přestanou být až tak výjimečnými, jako ty, které jste viděli dříve. Díky tomu, že se postava v podstatě nevyvíjí, až na to, že je méně vtipná a mí více vousů, jsou jednotlivé epizody zaměnitelné co do pořadí. A s těmi novějšími se mi to stává více a více. ()

Flipnic

Další vcelku průměrný ZATOICHI. Děj je nevýrazný, je zde málo zajímavých scének, Katsu opět ne tolik výrazný ve svém herectví jako v původních asi 10ti dílech, opět téměř naprostá absence humoru a dobrých nápadů ... Mám pocit, že co se týče nápadů, docházel tvůrcům v posledních několika dílech dech ... Každopádně tento díl zachraňuje neuvěřitelně úžasný konec. Dvě velké řežby a duel s asi zatím nejschopnějším protivníkem v Zatoichiho "historii". Naprosto neuvěřitelně vygradovaný závěr a neuvěřitelně dokonalá choreografie souboje na meče ... Jeden z nejlepších závěrů v této sérii jaký si pamatuju ... Jinak ale spíš průměr. ()

Flego

Sedemnásty Zatoichi opať nabral správny vietor a ponúkol príbeh, ktorý zaujal priaznivcov tohto slepého maséra. Dej je občas pretkaný vtipom ( hlavne keď malý chlapec "otravuje" Zatoichiho ), doležité však jw, že má svoj prepracovaný príbeh a pochopiteľne aj súboje v dokonalej choreografii. Tu je predchádzajúca časť a nasledujúca časť. ()

lioncel

Umírající žena poprosí Zatoichiho, aby předal jejího malého synka otci, který se s chlapcem nikdy nesetkal. Když Zatoichi, po nějakém tom společném putování, tohoto muže vyhledá, zjistí, že byl donucen místním šéfem yakuzy splácet své dluhy z hazardu neobvyklým způsobem: malováním nelegálních erotických obrázků. Rozhodnut spojit otce a syna dohromady, se Zatoichi vydává proti místní pobočce yakuzy. Když ji zlikviduje, musí vzápětí dotyčného malíře ještě jednou zachránit. Postaví se proto do cesty soupeři nejdůstojnějšímu: vládou vyslanému zručnému samurajovi, opravdovému mistru meče. Scéna jejich vzájemného souboje je naprosto dokonalá, je to asi to nejlepší z celé této rozsáhlé filmové série. …Poučení: dát nějaký milodar kovanému yakuzákovi, může být také bráno jako nesmírná urážka cti – samuraj vždy jen slepě poslouchá rozkazy, klidně zabije ženu i dítě… ...Bonus: třetí a zároveň i poslední film ze série Zatoichi, kde hlavní ženskou roli hraje sympatická Miwa Takada. ()

0verseer

Môj prvý kontakt so sériou Zatóiči a vlastne aj s japonskou kinematografiou ako takou. Putovanie nadprirodzene zručného slepého bojovníka s malým chlapcom miestami prechodne stráca tempo a pôsobí trochu neucelene, napriek tomu sa oplatí dopozerať až konca. V závere totiž ponúkne jeden z najikonickejších filmových súbojov vôbec. Záverečné precitnutie hrdého samuraja zoči voči pokornému Zatóičimu bolo mimoriadne silným momentom, ktorý výrazne vylepšil celkový dojem z tohto snímku. 7/10 ()