Zatô Ichi Senryô Kubi

• Japonsko Zató Iči Senrjó Kubi (viac)

tomisaburo

Okumura brothers podruhé v sérii spolu. Starší a tlustší brácha v roli Jushira je proslulý sekáč a již zde předvede několik zdařilých kombinací nejen s mečem. Během následujících let své umění vypiluje k naprosté dokonalosti. Tady má ale navrch Ichi a samozřejmě válí jako obvykle. Závěrečný duel je ale i pro něj tvrdý oříšek. ()

movie

Vynikající titulková sekvence Zatoichiho soubojů v potemělé divadelní scéně a po celou dobu hodně vysoká visuální kvalita. Zěvěrečná scéna souboje, ze kterého Zatoichi vyvázne se zbičovaným obličejem a pomalu se plouží polem do neznáma, mě ujistila, že mě čeká ještě hodně excelentních Zatoichiho příběhů. Úroveň stoupá. ()

Tom_Lachtan

V tomto díle Zatojči tančí (!), hraje na bubny (!!), najímá si lehké děvy a nechce jim platit (...), nebo se také konečně setkává s protivníkem, který mu dá velmi solidně zabrat. Jinými slovy, tohle je opět povedená část, kde jeden slepý masér zvládá něco, na co by jinde bylo potřeba samurajů hned sedm, jen vesničany před nájezdníky nechrání, ale rovnou se snaží uzmout jim to, co bylo ukradeno. Závěrečný souboj je znovu řešen kombinací souboje s bezejmenným davem a následným střetem se zavilým skřetem (ehm, teda, padouchem), který je tentokrát ozvláštněn nejen tím, že Iči není o dva levely lepším šermířem, jako je tomu jindy, ale i tím, že jeho oponent projednou používá i něco jiného, než jen katanu (mimochodem, jiné japonské tradiční zbraně bych docela ocenil v dalších dílech). Jakže, vy po mě za to chcete peníze?! ()

Rominator

Šestý film ze série o Zatoichim. Zatoichi je nespravedlivě obviněn z krádeže peněz, aby očistil své jméno, musí najít pravé viníky. První film v němž se při soubojích objeví krev. Druhý film v němž hraje jeho skutečný bratr Tomisaburo Wakayama postavu samuraje Jushiro, je to jiná postava než ve snímku Zoku Zatoichi monogatari. ()

kinej

Ani šestý film o Zatoichim nijak zvlášt kvalitativně nevybočuje z velice podařené samurajské série. Divákovi, který by třeba viděl jen tuto epizodu, by to možná jako nějak mimořáné dílo nepřišlo, ale kouzlo filmů o Zatoichim spočívá mimo jiné v tom, že již jeho postavu dobře znáte a necháte se prostě bavit jak se vypořádává s určitými situacemi. Nenápadný Ichi se vždy k něčemu nachomýtne, zpočátku většinou budí posměch dotyčných gangsterů tedy do doby než na vlástní kůži poznají jak šeredně se spletli. A pak následuje řež. Důelžité ale je že se filmy neberou moc vážně, Shintaru Katso svým skvělým hereckým výkonem dodává jemný humor. Konkrétně v tomto snímku je několik podařených scén, půlení mince mečem, noční řež s dítětem na krku, nebo třeba laškování s „pěknou a voňavou“ prostitutkou. ()

• V závěru snímku se střetne Zatoichi (Shintarô Katsu) a Jūshiro Senba (Tomisaburo Wakayama), kteří jsou ve skutečnosti bratři. Druhý jmenovaný je však v titulcích uveden jako Kenzaburo Jo. (Rominator)