Kovboj Emmett je v spánku prepadnutý tromi mužmi. Ubráni sa a všetkých útočníkov zastrelí, netuší však, kto a prečo ho chcel zabiť. Vydáva sa do mesta Silverado a cestou v púšti nájde vysileného Padena, ktorého olúpili a nechali zomrieť. V ďalšej ceste pokračujú spolu. Keď sa zastavia v malom mestečku, Paden spozná jedného z mužov, ktorí ho olúpili a zastrelí ho. V cele sa zoznámi s Emmettovym bratom, ktorý tam čaká na trest smrti... (RTVS)

jondoe

Presny dokaz toho, ze v niektorym filmom nepomoze ani exceletne hviezdne obsadenie. Mam rad westerny a Silverado ma celkom dobry pribeh aj dobre postavy a celkom dost akcie. Silveradu vsak chyba isty westernovsky naboj a je tu strasne malo silnych scen. Ale milovnikov zanru isto potesi ale asi moc nenadchne. Jedna sa o uplne priemerny western. ()

Autogram

Western, ktorý má všetko, čo má mať, teda kovbojov, kone, veľa streľby, kulisy westernového mestečka, len mu chýba atmosféra, ktorú klasici zo šesťdesiatych rokov vedeli do filmu dať. A asi len mne vadil slovenský dabing, je to taký zvyk získaný za dlhé roky, že správni kovboji predsa rozprávajú po česky. Vtedy aj tie drsné hlášky vyznejú celkom ináč. ()

mortak

Skvělý hudební motiv, hodně akce, sympatičtí herci... Kde se stala chyba? Na vině je jednoznačně nezvládnutý scénář, který dělí film na tři části. První třetina je vlastně prolog - rychlý, akční a s komediálním sólem Johna Cleeseho. Pak teprve začíná vlastní film - pomalá druhá třetina slouží k rozehrání zápletky. A tady to začíná skřípat - všechno to váhání a intriky děj nikam neposouvají, postavy jsou pořád jednorozměrné a divák se jen těší na závěrečnou třetinu, až se to začne řezat. Evidentně se hodně stříhalo a krátilo (Costner odjede za zločinci a najednou balí blondýnu v salónu), ale výsledek je pořád podivně nesoudržný. ()

HAL

Hodinové skládání party hrdinů na cestě do zapadlého městečka je trochu slabé, ale v Silveradu samotném v druhé půlce už je film dost fajn. Western, který se snaží být hlavně jednoduše zábavným a celkem se mu to i daří - ale není ani ničím nezapomenutelným. A hodně mu chybí zajímavější záporáci s nějakou smysluplnou motivací. 7/10 ()

tron

Dosť nudný western. Mám rád filmovú reč Lawrencea Kasdana (kým nenatočil PAVUČINU SNOV) a SILVERADO bolo v čase svojho vzniku (polovica 80. rokov kovbojom nepriala) chápané ako odvážny pokus o oživenie upadnutého žánru. No výsledok je taký... akýsi... nuž, všelijaký. Dĺžka cez dve hodiny robí svoje, k tomu nenápaditý scenár a počet scén, stojacich za zapamätanie, sa pohybuje okolo čísla dve. Nakoniec zostala pozlátka, v podobe zaujímavého kastingu. Kline, Glenn, Goldblum alebo Glover. A mladučký Kevin Costner - hral už v Kasdanovom VEĽKOM ROZČAROVANÍ, ale jeho scéna bola vystrihnutá, na čo mu režisér sľúbil, že v ďalšom svojom filme mu dá poriadnu rolu. Sľub dodržal, bohužiaľ mňa Kevinov "reparát" nikdy neuchvátil/nebavil. ()

• Hlavný hudobný motív bol použitý ako temp-track v hrubom zostrihu filmu Jurský park (1993), v scéne príletu helikoptéry na ostrov. (Tvrdolín Veliký)
  • Režisér Lawrence Kasdan obsadil do menších rolí i svou ženu a dvě děti. (D3VIL)