Některé vášně zkrátka nejdou zkrotit. Osudem mladého rančera Johnyho jsou koně a teď i jedna nedostupná žena, krásná Alejandra. Matt Damon a Penélope Cruz ve westernovém romantickém dramatu režiséra Billyho Boba Thorntona o nenaplněné lásce.  Rodina Gradyů vlastnila odnepaměti ranč v Texasu a mladý John si nepřál nic jiného než v rodinné tradici pokračovat. Po smrti dědečka se ale situace změnila. Johnova matka odmítá žít v pustině a ranč prodá. John tedy musí svoji touhu po kráse divokých koní naplnit jinde. Spolu s přítelem Laceym Rawlinsem osedlají koně a vydají se přes řeku Rio Grande do Mexika v naději, že zde dostanou práci jako honáci dobytka. A to se jim také nakonec podaří. Velkostatkář Hector de la Rocha si navíc šikovného Johna velice oblíbí a udělá z něho svoji pravou ruku. Problémy nastanou až ve chvíli, kdy se John seznámí s rančerovou krásnou dcerou Alejandrou… V hlavních rolích milostné romance režiséra Billyho Boba Thorntona o nenaplněné lásce uvidíme hollywoodské hvězdy první velikosti Matta Damona a Penélope Cruzovou. (oficiálny text distribútora)

PALINO

Názov filmu nasvedčuje tomu, že sa môžme tešiť na výpravný rančerský príbeh plný krásnych koní, no skutočnosť je trochu odlišná. Prvá polovica filmu je pomerne nezáživná a nebyť prekrásnej prírody, cez ktorú putujú hlavný hrdinovia, nebolo by sa na čo pozerať. Druhá polovica aj vďaka scénam z väzenia pôsobí dramatickejšie, no celé to vyvoláva pocit, akoby sme sa zrazu dívali na úplne iný film. Billy Bob to vie skrátka lepšie pred kamerou ako za ňou. ()

swamp

Tento film hlavně neví, čím chce být. Začíná jako dobrodružný film s nádechem westernu, sklouzává k romantice, aby byl následně přerušen naturalistickým vězením. A když to pomine, tak je tu opět romantika, jenže slib je slib, a tak si polib, Matte Damone. A ten závěr.. to je opravdu Thornton tak špatný režisér, že si nedovede poradit s jednoduchou zápletkou? Snímek je zmatený stejně jako tenhle komentář. Třetí hvězda za ten slibný začátek. ()

dr.horrible

Videl som to 20 rokov dozadu na HBO a nepáčilo sa mi to. A nepáči sa mi to ani dnes. Poetická prvá polovica ešte ujde, ale v druhej to začne byť strašne skratkovité, aby sa tam zmestila odslova-doslova celá kniha, ale hlavne, Thorton vôbec netrafil atmosféru. Predloha je krásna a drsná, film je limonáda. ()

sud

Slabý a nepovedený western. Příběh je sice jednoduchý, ale to bych tvůrcům odpustil, protože pro tento žánr mám slabost. Co však není odpustitelné je ploché, nevýrazné provedení, slabé herecké výkony (nejlepší byl ještě westernový veterán Bruce Dern) a režie (Billy Bob Thornton není špatný herec, ale s režírováním už je to horší). Ty dvě hvězdičky dávám možná za nápad a za úctu k tomuto žánru. ()

Martin741

Na poli " konskych filmov", teda filmov o konoch je toto nuda a podpriemer. V 80. rokoch bol western mrtvy zaner, a v 90. rokoch takmer uplne vymizol. Roku 2000 to nebolo inak. Maketa westernoveho mestecka je plana, nic sa nedeje, tempo je ubijajuce, nuda zas suverenne vladne. A cudujem sa Penelope Cruz, ze do toho vobec sla. Potom to uz nezachranili ani Penelopa a ani ostatni herci /Damon, Patrick, Henry Thomas. ...../. A navyse to v kinach komplet zhorelo . 30 % ()

• Název filmu byl inspirován stejnojmennou tradiční americkou písní. (Geriel)
  • Matt Damon (John Grady Cole) o filmu několik let po jeho vzniku řekl, že "Krása divokých koní pro mě byla tím nejhorším zklamáním vůbec. Nikdo ji totiž nikdy neviděl tak, jak měla vypadat, takovou, jakou jsme ji natočili. Vložili jsme do ní spoustu úsilí, opravdu jsme se snažili, cedili jsme pot a krev, a studio výsledek naší práce doslova zmasakrovalo a pustilo do kin vykastrovanou verzi. Víte, já tu kompletní ještě před zkracováním viděl, a kdybych věděl, že se dostane do kin, s radostí bych všechnu tu dřinu absolvoval znovu." (NIRO)

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Scottova novinka s luxusním obsazením

Scottova novinka s luxusním obsazením

23.04.2012

O thrilleru The Counselor, který Ridley Scott natočí podle prvního originálního scénáře Cormaca McCarthyho (Cesta, Tahle země není pro starý), jste už u nás četli několikrát. Projekt má v Hollywoodu… (viac)