Krehká rovnováha Spojených štátov je ohrozená. Píše sa rok 1869 a prezident Grant volá na poplach. Šialený a vplyvný Loveless (Kenneth Branagh) sa chystá na ovládnutie krajiny pomocou svojich vraždiacich strojov, ktorých pýchou je mechanická tarantula. Tajnému mestečku uprostred púšte sú už na stope dvaja vládni agenti, ktorí aj napriek absolútne rozdielnym povahám rozhodnutím prezidenta museli začať spolupracovať. Jim West (Will Smith) a Artemus Gordon (Kevin Kline) majú každý svoje prednosti. Kým Jim je mužom akcie, Artemus má pre zmenu famózne nápady. Aj vďaka jeho vynálezom sa dostali tak ďaleko. Rozhodujúci krok však býva práve ten najťažší. (TV Markíza)

fantoci

Já nevím tenhle film je sice plnej skvělejch fórků ale něco mi na vadí. Je až moc bláznivej. Je v něm moc šílenejch vynálezů ale na druhou stranu taky Salma Hayeková:) A výbornej Will Smith. Kdo máte čas a chuť se podívat na film kde hlavní role hrají rychlé kolty pistolníka, profesorská genialita vědce a šílenost idiota kterého nic nezastaví, tak se na to podívejte. Jo a nezapomeňte na pozadí Salmy:) ()

Okara

Buďto se na tento film podíváte kriticky a na základě nepříliš gradujícího děje a s ním souvisejícím nepovedeným scénářem + až mnoho nelogičností dáte odpad nebo maximálně hvězdičku za Willa. Nebo se na něj podíváte s odstupem, nebudete vyhledávat chyby a ještě se párkrát zasmějete. Tak jsem to udělal i já a jako na oddechovku se na to ještě určitě jednou podívám. 65% ()

T2

Barry Sonnenfeld si nedá pokoj a musel sem napratať prvky z jeho úspešných Mužov v čiernoch , bez toho aby sa vydal iným smerom, Will Smith sa môže aj roztrhať ale povrchný scenár nezachráni, Kevin Kline je skoro nevýrazní, Salma Hayek je len pre pohladenie oka, a o monštróznom rozpočte minutom na premieľanie vody kde nie je žiadne zlato škoda hovoriť, a potom nech neupadá westernový žáner. ║Rozpočet $170miliónovTržby USA $113,805,681Tržby Celosvetovo $222,105,681 ()

Streeper

Mě se to líbilo. Je to vtipné, akční, má to příběh. Navíc v hlavních úlohách skvělý hercí včetně Willa Smithe a Kevina Klinea. A v roli záporáka Kenneth Branagh a aby toho nebylo málo, tak přece nesmí chybět i krásná žena a i když Kevinovi to jako ženě slušelo, přeci jen se mi víc jako žena líbila Salma Hayek. :) ()

Terva

Po " bezhlavém " začátku - a pak, že jsou vědci, ze všech nejchytřejší - přes povedené úvodní titulky a optimistickou hudbu, se přeneseme do USA někdy kolem roku 1869. Černoch West v černém obleku v Západní Virginii je určitě dobrá kombinace. A jeho situace ? CITUJI - Takhle rychle se ..... ..... nitroglycerin ..... ..... ne..vo..zí!!!!......... Druhou podivnou osobou tohoto příběhu je mistr převleků a prohnaný perfekcionista s nenasytným intelektem Artemus Gordon. Jejich cesty se nezadržitelně spojí. CITÁT PRESIDENTA GRANTA - Pánové, zdá se, že přední američtí vědci z oblasti fizyky, hydrauliky a výbušnin, kteří zmizeli během minulého roku, byli všichni uneseni generálem Grantem.......... Okolo 23 minuty byl West trochu vyveden z míry Gordnovou technikou projekce posledního lidského pohledu. CITÁT - ( Řečeno čtyřikrát ) To ... je ... lidská ... hla ..va......... Děj se přenese ( určitě k radosti Westa ) na Jih, konkrétně na ples přátel Jihu. Oba naši agenti se na ples chtějí dostat. West si vybral a na ples půjde převlečen jako vládní agent co má zastřelit krvavého McGranta. ( Ten co má na svědomí krvavý masakr u New Liberty ). Gordon na to reaguje slovy : CITUTJI - Ozbrojený černý kovboj v domě plném bývalých jižanských otrokářů ? Vyhrajete první cenu.......... Na plese bude i nová osoba doktor Bezláska. Jeho dialog z Westem okolo 30 minuty je polovičatě geniální. Plný rasistických narážek jak bělochů, tak černochů, je krutě ironický a plný břitkého vtipu. Nebudu ho sem psát, to chce prostě slyšet i vidět. Jen jsem vnesu úvodní větu doktora Bezlásky : CITÁT - Pan West. Je od vás milé, že dnes večer zabarvíte naši jednobarevnou společnost.......... Tady se také musím zmínit o osobní asistentce Dr. Bezlásky. Ve filmu se jmenuje Eastwoodová ( Jih ), představuje číňanku a hraje ji Bal Ling. Setkává se z Westem ( Západ ). CITÁT - East - ová a West, pár, který se nikdy nemůže sejít.......... Poté následuje nádherná střílecí scéna, která dokáže i rozesmát - jedná se o obrazy v jedné místnosti - víc nenapíšu. Do přízně našich dvou, již skoro přátel, Westa a Gordona " přiletí " Rita a udělá mezi nimi zmatek sexuálního rozptýlení. DIALOG : Gordon - Jak dlouho tady je ? WEST - Už od tý Bottichelliho zadnice. CHYBA VE FILMU - ( 54 MINUTA ) Když ta nádherná lokomotiva ( Wanderer 5 ) z Westem a Gordonem vyjíždí z tunelu, je záběr ven před tunel, je tam čistá a volná krajina, jenže záběr z venku do tunelu již obsahuje ocelové sloupy podél tratě, ty musejí být vidět z vnitřku tunelu, ale nejsou........... Westovo taneční představení v převleku, určitě vyvolá velkou debatu. V 84 minutě, výbuch zničí velký komín z nápisem KASDAN IRON MONGER, což je připomínka filmu Hvězdné války a Lawrence Kasdana. Ostatně film Wil wild West obsahuje spousty ironických odkazů na velkou část různých filmů, stačí si jen všímat. Je tu třeba odkaz na filmy Tarantula, Dr No, Star War nebo i Fotr je lotr. Dobrodružný snímek plný ironie, vtipu a vynálezů, který by mohl zamíchat americkou historií. Hrají : James West - Will Smith - v češtině daboval Tomáš Juřička, Artemus Gordon / President Grant - Kevin Kline - v češtině daboval Jiří Štěpnička, Rita Escobar - Salma Hayek - v češtině dabovala Regina Zahradníková. Dále nás svou polovičatostí poctí Doktor Arliss Loveless ( Bezláska ) - Kenneth Branagh. Song Wild West má na svědomí Will Smith a Stevie Wonder. http://www.youtube.com/watch?v=u6mYGcNgKn8 Zajímavost - Původní filmová verse prý neobsahovala humorné a vtipné scény, které byly až po první projekci dotočeny. () (menej) (viac)

• Scenárista a režisér Kevin Smith v jednom ze svých stand-up speciálů vyprávěl dlouhou historku, jak byl v devadesátých letech najat, aby napsal scénář nového filmu o Supermanovi. Producent Jon Peters měl mnoho velmi zvláštních a excentrických připomínek. Mimo jiné často opakoval, že chce mít ve filmu obrovského pavouka, což byla evidentně posedlost, kterou se bavil nejen Smith, ale i lidé z vedení studia. Film nakonec nevznikl... ale o nějaký čas později byl Smith v kině na Petersem produkovaném Wild Wild West. Ve stand-upu k tomu pak řekl: "Tak si sedím v kině, sleduju ten film a říkám si: proboha, to je neuvěřitelná sračka. Ale pak najednou... kurevsky velkej pavouk!" (Rollo_Tomasi)
  • Severoamerické tržby činily 113,8 milionu amerických dolarů, ty celosvětové pak 222,1 mil. (NIRO)
  • West (Will Smith) je v jednej scéne strelený zblízka do hrude, no zachráni ho drôtená košeľa. Je veľmi nepravdepodobné, že by takáto košeľa zastavila strelu vypálenú z takej blízkosti, a aj keby sa jej to podarilo, energia strely by Westovi stále spôsobila vážne zranenia. (ČSFD)

Ron Howard a chrchlavý pistolník

Ron Howard a chrchlavý pistolník

24.11.2011

Adaptace Kingovy Temné věže je odsunuta na neurčito, ale scénárista Akiva Goldsman a režisér Ron Howard mají pořád chuť na western. Tentokrát ale v klasickém, možná úplně nejklasičtějším pojetí. Pro… (viac)

Pistolníci kulatého stolu

Pistolníci kulatého stolu

21.07.2008

John Woo byl odjakživa fanouškem westernů, zejména Peckinpahovy Divoké bandy a Leoneho dolarové trilogie. Proto se už od své emigrace do Hollywoodu pokoušel o nějakou pořádnou střílečku z Divokého… (viac)

Kolty versus laserová děla?

Kolty versus laserová děla?

24.06.2007

Nápad smíchat zdánlivě protichůdné žánry westernu a sci-fi už tady byl a všichni víme, že Wild Wild West nedopadl dvakrát slavně. Studia Universal Pictures a DreamWorks se však hrozby podobného… (viac)